top of page
1118full-neels-visser.jpg
dc2186d0a1081131574e5182a5c7f404.jpg

Mykal

Leusoc

75c33aaeeb23b3ad0d9a0119b790a0e2.jpg
62901277e614671b9c5ba1cae861618a.png

Člověk

22 let

Lovec mágů

Hráč: Arw

"Might controls everything, and without strength you cannot protect anything, let alone yourself."

Vzhled

Kal je vcelku vysoký člen své rodiny, vlastně nejvyšší, kdyby žili, tak by nad jejich hlavami trčel, jako vzrostlý strom uprostřed lánů obilí.  Maximální výšku v rodině překonal kdysi jeho otec se sto osmdesáti centimetry, ale Kal tento bod přeskočil jako hříbě trs trávy na louce, když dosáhl v dospělosti dobrých sto osmdesát sedm centimetrů, ale už víc neroste. Kdyby ano, omlátil by si v rodném domě hlavu o futra, která už tak pro jeho maličkost byla nízká. Není to nic s čím by se mohl chlubit, neboť není to, s kým v rodině srovnávat, protože jsou všichni šest stop pod zemí, ale tak pro jeho atletickou postavu je to bod, kterým se odpichuje při prvním dojmu, který nabudete, jakmile jej vidíte. Ale v kombinaci se svaly, které má to leckdy tvoří ironickou povídanou, kdy kuře nabere trochu svaloviny, ale je stále hubené a samá ruka, samá noha. I proto není zrovna fanoušek chození bez svršku, jelikož nemá rád mnoho očí na svém těle obecně, tak jej skrývá pod oblečením.

Nejraději by vše schoval pod kus látky, pokud byste se jej na to zeptali a on by se uráčil odpovědět, ruce má v rukavicích pořád, na předloktích si každé ráno uvazuje kožené nátepníky, které ukradl jednomu lovci divoké zvěře, má na nich však nově vyrytý svůj monogram. Na zavazování má také i košili zašedle bílé barvy, kdy si může ke krku přitáhnout posledních pár dírek u výstřihu. Na ní nosívá další temný kus oděvu, tmavě hnědou vestu, jenž tvoří jeho svršek, společně s pláštěm přes ramena, který má i kapuci. Vše je temné natolik, aby mu to pomohlo se skrýt v barvách noci a uniknout nežádané pozornosti.

Pozornosti Vám unikne i jizva na jeho nose, kterou spatříte jen z určitého úhlu a velmi blízkém pozorování jeho pohledné tváře na to, že se jedná o prachobyčejné dítě. Jedná se o pozůstatek zranění z dětských šarvátek, které dopadly pro jeho maličkosti vždy špatně, protože jej matka bojovat neučila a otec se o něj tolik nezajímal. Na těle má další jizvy v různých podobách, ať už táhlé, dlouhé na dlani, kdy od téměř hrany zápěstí levé ruky až po mezeru mezi ukazovákem a prostředníkem se mu táhne jedna od ostří meče. Výraznější, ale věčně skrytá pod oděvem je ta na žebrech, od kusu dřeva, které mu prošlo žebry při prvním lovu. Místo je dodnes citlivé a je vidět, že pokud jej do něj udeříte víckrát, nedá Vám opět šanci a bude si jej bránit o sto šest. Malou jizvičku má i na rtech, které jsou bledě růžové až na ten prvek, který je tmavší a tvoří jak neustálý flíček na rtu.

Poměrně výraznou jizvu má na rameni stejné ruky, která má i jizvu na dlani. Až na to, že tyto jizvy nezanechal kov, nýbrž to, co kov dokáže zkrotit – oheň. Stejně výrazné jsou i jeho modré oči, kterými se kouká na svět už zašedle, jako by všechny barvy po smrti rodiny vybledly a konce pomalu temnou, čím déle se sám na půdě pohybuje, bez možnosti polevit. Jeho úsilí je bičem i cukrem v jeho výpravě za pomstou.

Povaha

Mykal není sluníčko, ale taky není věčně temný mrak, který Vás bude propalovat pohledem dvacet čtyři hodin denně. Respektive, ne že by to nezvládl, ale musel se naučit existovat jako hrací loutka, která se mění podle toho, jakou roli hraje. Potřebuje se usmívat? Směle do toho, ale stejně se může stát, že uvidíte po chvíli ten chlad, co se opírá o druhou tvář. Ostatně je vždy na Vás, jak bude reagovat, dává lidem možnost se ukázat v tom nejlepším světě, na rozdíl od bytostí. Jistě, není lehké je poznat na první pohled, pokud Vás to nepraští v případě některých do obličeje jako lopata na vyhazování stájí. Tehdy je už hodně zakousnutý do role lovce a predátora, jenž si brousí zuby na další oběť. Nemusí mít ani peníze za to, že něco uloví, protože by rád našel ty, kteří mohli za smrt jeho rodiny víc než rodina vlastní. Pokud se mu znelíbíte, vytáhne na Vás okamžitě meč, neváhá, to ne, mohlo by jej to totiž stát i život.

Čistou lásku, kterou má, chová jen vůči jedné věci, přesněji vůči koním. Sám má jednoho černého koně, kterému nedal nikdy jméno, neboť nejlépe všechny ochrání tak, že se na ně nebude vázat. Koně jsou vše, co dokáže opravdu mít rád čistě z hloubky srdce, je to na něm i vidět, že v přítomnosti těchto zvířat má o špetku lepší vibrace v okolí, než když stojí někde sám s temným ořem za zády a sleduje vše, co by mohl pojat za nebezpečné a mohl by se tak chopit vržené šance, které tolik za život jako začátečník zase neměl. Kde, jaký kůň je pro jeho osobu daleko důležitější než úsměv dam, nebo snad jejich zamrkání jeho směrem, protože ať je to, jak chce, není vzhledově k zahození. Ovšem není typ muže, který by musel hazardovat se životem, jen protože by chtěl strávit noc s cizí ženou v její loži. Velmi se mu to hnusí a dává to jasně najevo odporem k dané situaci a pokud to nejde po dobrém, vypaří se jako mlha nad letními luky. Nejspíš za to může i fakt, že jej jeho milá několik měsíců podváděla za zády s jeho nejlepším přítelem, kterého mohl nazývat bratrem.

Vlastně se dá říci, že má slabost pro hazard a kdykoliv by mohl nad někým vyhrát a oloupit jej o peníze a čest udělá to, třeba i z rozmaru. Je to nepříjemný nešvar, který kompenzuje čestností v boji, kdy odmítá bojovat s někým, kdo je pod jeho úroveň stavu, kdy by se musel například plazit nebo tak. Dá Vám možnost nabrat trochu síly, než se s Vámi opět pustí do boje a také se nemusíte bát, že by Vám skočil na hřbet. U lovu se tento ‚čestný‘ postoj drobně mírní, jestliže není na lovu sám a někdo jej doprovází, jedná i nečestně a útočí ze zálohy jako hladový had.

Rodina přeci krví nekončí; V jeho případě ironický fakt, který ho pronásleduje každou noc, nebo dlouhé zahledění se do ohně, kdy v jeho očích můžete kromě chladu spatřit bolest, obvykle skrývanou za odpornými projevy vzteku a téměř až zvlčilého chování. Vzhledem k tomu že není příliš sdílný typ lidské bytosti, možná i postrádá občas lidskost, je obtížné z něj vymámit víc než bílé na černém, že jeho rodina zemřela a on zůstal sám. Opomíjená hra za touto oponou je část, kdy pomlčí ještě více o otci, který přežil, ale svému synovi neodpustil naprosto nic a zavrhl jej, dokud nesplní jeho slova a nepomstít svoji rodinu.

Je nedůvěřivý a podezíravý, což jde ruku v ruce s neutrálním výrazem v jeho tváři. Jako predátor tiše čeká až jeho kořist udělá fatální chybu, kdy vyhlásí svůj osobní lov na 'lišku'. Zvěř jako takovou loví jen pro obživu či vlastní potřeby při cestování. Ale odporné nelidi loví rád, za každou cenu, prahne po odplatě a vykoupení z hříšného jednání, kdy mágyně dokázala svést jeho mysl. Nemá problém se však přetvařovat a vysmívat se ostatním do tváře, jeho rty skrývají různá překvapení ve formě urážlivých poznámek, nevhodného skákání do řeči, či už jen toho šklebení. Přeci jen je stále mladý, vlastní rodinou odvrhnutý, a tak je drzý.

Chybějící otcovská figura v jeho minulosti nebyla dosud nahrazena, a tak se dokáže upnout chvilkami na jakéhokoliv staršího i stejně starého muže, pokud má dostatečnou autoritu a je vzorem, případně se dlouhou dobu během výcviku upínal k vůdcům lovců, vlastně jedna z jeho ‚kotev‘ tam stále je. Nemá však v oblibě kázání starších a tváří se jako neznaboh na kázání v kostele, velmi otráveně a až výsměšně. Dobře ovšem ví, že ne vždy to všichni myslí zle, ale upřímně Vám to nepoví, bude si dělat raději věci po svém a když to nejde, je skeptický a nepříjemný.

Odvaha mu nechybí, dokud jej však nehodíte do řeky, kdy ho ochromí panika. Neumí totiž plavat, spíš se tam tak plácá a hrozí mu utopení, značná nevýhoda, kdyby mu nějaká bytost chtěla dát lekce plavání. Proto se vodě vyhýbá, hlavně řekám a extra hlubokým jezerům, o moři ani nemluvě. Ačkoliv jako mladý snil o práci na lodi, teď ho tam budete muset donést jako ranec. Sám určitě nepůjde i kdyby mu to za úkol dala samotná královská rodina. Mořská nemoc na jezeře? Jednoznačně. 

Špatně mu je i z bytosti, nelidí říkejte tomu, jak chcete, prostě těch všech, kdo nejsou lidé, a i když jsou z části lidskými bytostmi, pro něj jsou jen krysami ze stok, které by nenechal okousat ani koňský koblížek, natož, když v rámci jakési ochrany své identity musí zachovat masku a podat jim ruku. Hrůza, jeho nervy sebou trhají a obrazně řečeno se mu otvírá kudla v kapse. Jeden by řekl i duši, ale s tím, jak se chová k nelidem, tak ji stejně už nemá. Je smutné že poměrně milý hoch se během několika let proměnil v komplikovaný kus železa, který jde ohnout jen do té chvíle, než praskne a vyprchá z něj život, co mu dával důvod bytí. Stále ho můžete opravovat, vytvarovat a dovést k jinému konci nežli smrtící zbraní, ale sám pohybuje, že to obměkčí jeho jádro – chladné, ale stejně tak i žhnoucí. 

Dovednosti

Syn ženy v domácnosti, která se kdysi pohybovala jako služebná ve vyšší třídě, tak se dostalo tomuto březovému koštěti více možností pro učení než kdejakému jinému v jeho pozici. Nikdo po něm většinou nic číst nechce, neboť i slepice by napsala dopis čitelněji než on, u čtení je to lepší, dokud po něm něco nepotřebujete číst ve spěchu. Nemá v plánu se pak ani snažit, protože se do toho zamotá a ztrapní se, což jeho už tak poraněné ego snáší velmi špatně.

Hlavní dovednost, kterou mladý muž ovládá je boj s mečem na blízko, střelba pro něj není nic moc dobrého, podle jeho slov, byste jej spíš zastřelili dřív, než by kuši opět natáhl, proto se k ní schyluje jen v nejnutnějších případech. Luk mu do ruky vůbec nedávejte, nebo si vystřelí oko a Vás pak udusí na tětivě. To neznamená, že by s tím úplně neuměl, jen není radno po něm něco takového chtít, hlavně se na Vás bude kysele šklebit. Šípy se dají využít i jinak, například na útok nablízko, pokud si menší kus šípu vloží mezi prsty.

Je myška, rád se plíží, nevyčnívá a studuje okolí v tichosti, ale jakmile se už ukáže, že tu je, zahazuje schopnost myška do háje a ukazuje se jako jestřáb. Boj bez zbraní možná vyhrajete, ale pár ran Vám dá také, pokud najde cokoliv, co Vás může ohrozit použije to, nazývejte to přirozenou schopností akceptovat situaci a využít prostředky. Vždyť samotná příroda nám nabízí takové množství zbraní…

Jízda na koni, není sice akrobat, ale nespadne z koně hned, co se poplaší kvůli hadovi na cestě. Vyrůstal s koněm v domácnosti, seděl na hřbetu jako dítě, a tak nemá problém na koně vylézt i bez sedla, ale raději sedí v tom sedle, co si budeme. Ačkoliv taková dlouhodobá jízda i zkušeného jezdce donutí chodit s nohami do písmene O. Ze sedla umí i bojovat s mečem, na zemi je mazanější, ale ze sedla má větší rozhled. Jeho hřebec Kůň jej doprovází celou dobu, od mladého ročka do teď, kdy se vydal na výchovu k lovcům, proto se může stát, že pokud se plížíte k Mykalovi zezadu, vykopne na Vás stojící kůň zničeno nic.

Je stopař s malým ‚s‘, protože si občas splete i zvěř, zejména, pokud jsou si podobné. Není mistrem v lovu magických tvorů, zejména pokud jsou větší jak on, ale ty malé klidně lapí a prodá, více méně to není jeho obor, specializuje se na bytosti jako takové. Od toho se vyvíjí získané schopnosti výcvikem, které neustále rozvíjí, není v nich dokonalý. Reaguje na gesta, nikoliv na slova, proto dokáže tiše stát a mlčet, když si Vás prohlíží. Jakmile splníte jeho tabulku požadavků na podezření, bude Vás sledovat a chtít lapit do pasti.

Rodina

Damir Stassov

Bohužel, narozdíl od matky otec přežil a to na něm zanechalo hluboké jizvy, ať už fyzické, nebo psychické. Nemůže odpustit svému synovi to, že nebyl schopen zachránit jeho ženu a dceru s vnoučetem. Fakt, že mohl ztratit život Mykal jej nezajímá. Dokud nepomství svou rodinu, nemůže se Mykal vrátit domů. Býval obchodník se surovinami (zeleninou a vajíčky), které vyprodukovala jeho minifarma. Jedno pole a kurník slepic. - Živý - 56 let

Alena Stassov

Vztah Mykala s jeho matkou byl velmi vřelý, jednalo se o inteligentní ženu, která by obětovala i duši pro své děti, jen aby se ve světě neztratily. Nakonec pro své potomky obětovala to nejcennější, svůj život. Mykal na ni vzpomíná vždy v dobrém, ale nikdy se o ní s nikým nebaví. V minulosti pracovala jako žena v domácnosti, pomáhala své dceři s výchovou syna Dana. - Mrtvá

Olga Stassov

Jeho o tři roky starší sestra byla sluncem rodiny, které nikdy nezhaslo i když ji ponechal voják napospas samotě s malým dítětem které s ním čekala. Vztah s Mykalem byl v jejím případě vždy ochranářský, kdy se o ni mladší bratra staral dnem i nocí, aby se chuděra měla v bavlnce i s malým drobkem. Její smrt mu neustále připomíná praskání ohně a jakýkoliv ženský nářek, také jizvy od ohně. - Mrtvá

Dan Stassov

Byl ještě maličký, když se všechno stalo. Mykal jej bral jako malého sourozence a snad i potomka, kterého nikdy mít pro blaho všech nebude. - Mrtvý

Evelina Kubin

Přítelkyně; miloval ji, ale nedokázal jí odpustit zradu, kterou mu provedla a zapříčinila tak smrt jeho milovaných. Byla první, kterou zabil ještě v mladém věku, aniž by tušil, že se vydá na cestu života lovce. - Mrtvá

Historie

Mykal se narodil do větší rodiny, která nečítala jen matku a otce, ale už i starší sestru, které byly tři roky. Jejich menší domek měl i pole, kde otec pěstoval potřebné suroviny, aby je mohl prodávat. Měl i koně, který mu svojí silou ulehčoval cesty do větších částí města, kde prodával své zboží. Byl to den jako z pohádky vystřižený, když slunce vysoce nad poli zářilo a malé dítko přišlo na svět, už jako malý měl jasné oči, které zdědil po své matce. Jeho sestra měla temné, jako otec. Přesto se všichni usmívali na malého Mykala, protože se na něj všichni převelice těšili.

Žít na farmě, či něčemu tomu blízko podobného Vás postaví na nohy hned jak už umíte chodit. Jako drobek proháněl slepice, otce tak hodně zlobil a ten mu huboval, dokud se malý nerozplakal, měl na to taky nárok, bylo mu sotva tolik, kolik měla slepice hlavních prstů, když opominete ten vzadu. Šestiletá sestra se pak schovávala na půdu a prohlížela si staré harampádí, které tam otec schovával z cest, kromě toho, tam taky schovávala svého brášku, před hněvem otce. Matka je musela nahánět jako rozehnaný kur nazpět do kurníků, tedy děti do domu, do dolního patra, kde společně žili. Hladové děti spořádaly, co jim dala pod nos, aniž by mrknuli, že jim něco nechutná, kdyby neměli to, co chovali, měli by nedostatek. Už tak některé suroviny kupovali na trzích. Jeho matka doma měla i menší bylinkovou zahrádku, ačkoliv zrovna její mysl nebyla tak temná vůči vílám, mágům a jiným bytostem, tak otcova nechtěla slyšet ani ň o tom, jak užitečné může být jejich léčitelství v případě nemocí a zranění, proto si tvořila vlastní masti a snažila si vystačit s tím, co lidé akceptovali a co by je neohrozilo. Lidé totiž umějí být krutí.

Podobně jako děti, konflikty se sousedovic dacany nebyly nic divného, spíš to byla všední věc, kdy se Mykal hájil a bránil čistou čest, nebo se mu zrovna nelíbilo, že si jej někdo dobírá, protože jej matka učila více věcem než rodiče jiných dětí. Nepřekypoval inteligencí, ale matka mu ráda četla po nocích knihy, pohádky, ukazovala mu nová slova, aby se jejich děti ve světě neztratily. Ale k čemu to? Otec měl jasno, dceru provdá za bohatého pána, nebo ji pošle jako děvečku do lepších míst, syn mu bude pomáhat a převezme jednou jeho dílo. Nebo se může zaměřit na chov koní, tato země pro to byla dokonalá a mohla se přece pyšnit tak dobrými koni. Koně, farma a tohle vše bylo důvod, proč se brzy naučil na koně dostat i bez sedla a prohánět tak ty, kteří obvykle proháněli jeho. Nebyli sice jediní kdo měli koně, ale otec Mykalovi nezakazoval, aby si koně sám od sebe bral a jezdil na něm. Někdy z něj spadl, zlomil si nějakou tu kost, ale podobně jej čas od času zabili i jeho protivníci v řadách vesnických dětí. Když byl větší otec jej také bral na cesty do Marthysu, který byl velmi blízko. Naopak s celou rodinou, se vydával do města Ashelin, kde měla matka určitou dobu své rodiče, než zemřeli. To byl ale Mykal starý asi osm let.

Rostl, nebyl žádná malá žabka, jeho matka jej zaučila během života i do tajů bylin, ale leckdy mu podstrkovala, podobně jako sestře, svoje poznatky ohledně bytostí, které se na jejich území nevyskytovaly. Nikdy však nesměl takový poznatek vynést z domu, protože by to napáchalo víc škody než kde, jaká příšera v lese. Ale z matčiných vyprávění si odnesl i něco jiné, třeba chtíč po tom pracovat na lodi a být součástí posádky. Miloval vodu, cachtání se v řekách, plavení domácích koní, trávení volných chvil při šumění potůčků. Obrat nastal až jednoho dne, kdy se Mykalovi povedlo se téměř utopit v rybníku. Nebyl nikdy dobrý plavec, byl horší jako ryba na suchu, ta se aspoň umí dostat do vody, když to jde, ale on se vždy ponořil pod hladinu a zůstával na místě, polykal vodu a pak viděl jen temno. Probudil se až když jej na břeh vytáhnul otec a běsnil, co se stalo. Bylo to poprvé, co v jeho očích viděl strach o syna, ale taky naposled.

Každý se jednou zamiluje láska kromě té ke koním ožila v jeho mladém srdci, bylo mu patnáct, když potkal mladou dívku. Dnes už nerad vzpomíná na její jméno a jakékoliv podobné typu Evelin, mu ježí chlupy na krku. Byla nádherná, její kůže byla růžovější jak jeho, rty plné a smyslné, oči prohnaně drahé a vlasy havraní čerň. Pro mladého blond andílka byla dokonalá, něco nového, co nemohl mít každý. Což bylo i kamenem úrazu, když se to tak vezme. Mykal si během vyrůstání v Mairornských pláních udělal pár přátel, jako třeba drahého kamaráda Mojmira. Ten se také do krásné Eveliny zamiloval, ale tajně. Mykal neměl skoro rok tušení, že mu s ním doslova zahýbá za jeho zády, dokud se to nevyvalilo jako utržená lavina v Pocemarské vrchovině. Hněv cloumal mladíkem, který vynadal svému příteli a svoji přítelkyni a možná i budoucí družku, což v tomto věku bylo až slepě tupé, poslal pryč. Nechtěl je nikdy vidět, ale Evelin to zlomilo srdce víc, než by jeden mohl od takové proradné krysy čekat.

Chtěla se mu nejspíš pomstít za to, že si vůbec něco takového dovolil, ale do očí mu později tvrdila, že to byl pouze omyl, který ji donutil si postěžovat jiným a ti zařídili, aby mladík pykal. Mykal do teď neví, co přesně za zlo jim nakukala do uší, když je donutila jim podpálit magií v noci dům. Bylo i záhadou, jak se vůbec nepozorovaně něco takového dostalo do země, kde magie nemá dostatek příznivců. Ale Kala tato nepodstatná otázka už tolik nezajímala, měl co dělat, aby se sám neudusil, když se mu povedlo vyběhnout ven. On i jeho otec stáli v mokré trávě, měsíc blyštěl na zemi a ozařoval celou scenérii. Kal se podíval na otce, když na něj řval, ať pomůže matce, on sám běžel pro vědro s vodou, koutkem oka mladík viděl jeho ‚milou‘ jak se krčila mezi keři, ale neměl na ni čas.

Vběhl do hořícího domu, ale spatřil jen sestru, která vběhla do pokoje kde měla svého syna, ovšem hrozná ráda a kus ohořelého stropu jí zatarasil dveře, ač se snažila rozbít malá okna, bušit do dveří, Kal ji viděl umírat, přes škvíru ve dveřích, které nechtěly povolit, ač se snažil, jak chtěl, prsty měl odřené do krve, jak se snažil panty doslova vydrásat, ale skončil klečící u dveří a křičící na matku, ať se zachrání. Snažil je ji dostat z rozbité, hořící kuchyně, ale místo toho, už cítil nedostatek kyslíku a zranění, která tržil na rameni. Matka mu svírala rukáv jen chvíli, než podlehla úrazu hlavy a zanechala Kalovu košili rubínově temnou.

Temná byla i otcova mysl, poté co přišel o svou ženu a dceru, také malého vnoučka. Svého syna ihned začal obviňovat z toho, že nebyl schopen zachránit je, jako kdyby on sám něco pořádně dělal. Evelin na něj to ráno čekala, na obvyklém místě, kde se potkávali už dříve. Vyčerpaný a emočně vyždímaný Kal se tam dostavil, jen aby spatřil její tvář, která vypadala smutně. Snažila se mu vše vysvětlit, ale jediné, co okusila byl jeho hněv, který jej oslepil a donutil udělat něco, k čemu by se nesnížil nikdy dřív, aspoň v to nedoufal. Zůstal tam s jejím tělem ještě chvíli, než se rozhodl vrátit domů, do toho, co zůstalo. Stáj.

Samota nebyla nic příjemného, ale musel si zvykat, den za dnem na cestě, když se vydal do vrchoviny, aby zde našel, co hledá, útěchu pro úkol, jenž mu vlastní krev natloukla do hlavy, že musí udělat. Jinak se nesmí vrátit. Byl mladý, téměř sám, jen jednoho ročka si sebou vzal, jeho jméno zapomněl, a tak mu začal říkat Kůň, měl v plánu ho prvně prodat, třeba tak získat víc surovin, ale nakonec si jej nechal. Trvalo mu to delší dobu, vlastně ani přestal počítat kolik dní šel pěšky, sám se pokusil ulovit cokoliv, co by jej nasytilo, ale po cestě více méně přicházel o vše, sílu, peníze a možná pocitově i o rozum, když si ze samoty povídal i s koněm. Který vesele cupital, aniž by měl povědomí, co se jeho majiteli honí v hlavě.

Achetie, místo, kde se rozhodl žít, dobrovolně svou duši upsat novému pojmu pro jeho život, takový, který mu mohl zaručit ono vykoupení za pomstu, kterou chtěl provést. Ačkoliv neměl na kom, byť jeho přítel zmizel ze země, svoji milou zabil a teď už jen prahnul po těch, které mu doslova napráskala. Byl nový, všechno pro něj bylo cizí, nejen lidé, ale i prostředí. Jenže nezbývalo mu nic víc než se adaptovat na chlad, poměrně tvrdou výchovu a jasný cíl, naučit se lovit ty, co zavání magií. Řekne se to lehce, ale koná se těžce, zejména, když vidíte hučící řeku, nepříjemné vzpomínky se derou na povrch, stejně jako chtíč po pomstě zakořeněný v jeho maličkém mozečku.

První rok, téměř dva byli pro jeho mladé, nezvyklé tělo dost. Ale právě díky tomu měl stále možnost se vyvíjet, rostl a v osmnácti díky bohu přestal, tehdy překonal výšku svého otce a byl i pohlednější než on. Za první rok se naučil základy boje, ať už šlo na blízko, nebo s mečem. Na rozdíl od kuší mu tohle šlo daleko lépe, nebyl tak nepoddaný kus kovu na učení, docela se mu dařilo i s vrhacím typem zbraní – sekery a dýky, ty si nakonec ponechal. Bylo mu tehdy osmnáct, když jej poslali na první lov, upřímně bylo to poprvé v životě, co viděl vílu, agresivní vílu, která ho přetáhla kamenem po hlavě, div z něj nechtěla vymlátit duši. Když se s ní tehdy dal do boje, který měl být spíš sledování a rychlá smrt, přivodil si zranění, které jej pronásleduje do teď. Skončil na větvi, která mu prošla přes košili a zaklínila se mezi žebra. Ačkoliv nakonec vílu dokázal porazit, byl vyřízený a téměř na odpis, aspoň si to myslel, ale jeho fešná duše se rozhodla tu zůstat a potrápit více nelidí, které za svůj život ještě potká. Jeho trénink celkově trval téměř šest let, jelikož neměl pořádné základy boje, nebyl nikdy členem armády a boj s klacky se určitě jako šerm v dětství nepočítal. Ale nakonec toto úsilí vyplodilo něco, co sem tam zakopne o svoji nohu, ale taky ví, kam namířit efektivně ostří. Oslepíme celý svět, oko za oko. 

Zajímavosti

  • Velmi nerad slyší zkrácenou verzi svého jména, zejména, pokud Vás nezná. Pouze vybraní lidé mu mohou říkat Kal. Obdobně jako jeho příjmení, kdy mu po svolení lze říkat Leu. 

  • Jakýkoliv slizký živočich mu přijde nechutný. Zejména slimáci. 

  • Má respekt z divokých řek, jezer a bažin. 

  • Oheň je dobrý sluha a zlý pán doslova v jeho očích. Zejména pak doslova nenávidí magii spojenou s ohněm. 

  • Nepoužívá rodné příjmení, neboť jej otec zavrhl. 

  • Má sebou koně, kterému neřekne jinak než 'Kůň'. 

  • Příležitostný zloděj. 

  • Na těle má několik jizev, na levé dlani, pravá části žeber. Levá paže taky pod košilí skrývá výraznou na rameni.

  • Kvůli vlastnictví Mince prokletých se mu každou noc vrací živá noční můra o noci, kdy zemřela jeho rodina. Je to jako by daný okamžik prožíval znovu a znovu.

  • Na vnitřní straně pravé paže má vypálenou Sluneční runu.

Inventář

Mince prokletých

04da5a520e76c70e2b209ead8891677b.jpg

Mince, za kterou byl prodán první mág lovcům a které byla vdechnuta moc rozpoznat ty, kteří vládnou magií nebo ve kterých se má magie probudit. Stačí jen kontakt s kůží takové osoby a bude ocejchována cejchem v podobě mince, který se objeví na pravé dlani osoby. Držitel mince je ovšem proklet tím, že se mu ve snech vrací nejbolestivější vzpomínky, které za svůj život prožil. Může být věnována pouze Věštkyní, po jejím předání či zbavení se, se prokletí přenáší na minci, která je u Věštkyně. Nelze ji tedy prodat nebo předat někomu jinému.

Sluneční runa

4f027fa6bf6a0a2eb0401c841da88cce.jpg

Mykal jejím vlivem nesmí vztáhnout ruku nebo ubížit mágům z linie mága Eria. Pokud se o to pokusí, ucítí pálivou bolest v míste, kde je runa vypálená a v podstatě bude paralyzován. V případě, že je to potřeba ho může runa ovládnout do té míry, že bude daného mága ochraňovat a bránit. Nezabrání mu ale ublížit jiným mágům. Nelze s eji zbavit vyříznutím. Zkrátka se přesune.

Ocenění

bottom of page