top of page

Systémové postavy

Pokud jste zavítali sem, tak máte tu možnost se seznámit s našimi neherními charaktery. Jsou to povětšinou dědici a následníci všech zemí, kteří jsou tu "volně" k rozebrání. Ovšem slovo volně není tak úplně pravdivé. Všechny tyto charaktery jsou pro hru důležité a navíc i herně náročné, protože jsou to ti nejvýše postavené postavy, za které můžete jako hráč hrát. Tudíž pokud by Vás některý z nich zaujal, zažádejte o povolení admina a třeba se na Vás štěstí usměje a Vy dostanete jednu z těchto výjimečných postav.

Hráči mají možnost si rezervovat systémovou postavu na dva měsíce s možností prodloužení, a to maximálně 3x za sebou i jednotlivých postav.

Adepti mají možnost si rezervovat systémovou postavu do data, do kterého mají čas poslat registraci, po registraci se pak registrace prodlouží na dva měsíce od jejího zadání.

Při zájmu o postavu může být požadován zkušební post!

Kresscia Žlutonohá.jpg

Propojení s: Calim Černozob (Arw), Diadema Modrokrevná (systémovka)

Kresscia Žlutonohá

Rasa: Železozubá - Klan: Žlutonohé - Postavení: Následnice, Vůdkyně kruhu -

Země: Dyribthan - Věk: 321 let - FC: Riley Rasmussen

Jestli se může o následnici klanu Žlutonohých něco říct, tak zaručeně to, že zapadá do charakteristiky, která je s jejím klanem často spojená. Prohnanost v jejím chování je jasně patrná a zákeřnost v žádném případě není něčím, co by jí mělo být cizí. Své matce a stávající vůdkyni jejich klanu dělá radost. Ráda ale všechny kolem sebe klame a je jako had, kterého si hřejí na prsou. Nedělá jí nejmenší potíže se vetřít do něčí přízně a uzavírat spojenectví, která nemá v plánu nikdy dodržet, i když se její spojenci měli octnout v ohrožení života. Ještě horšího zacházení se poté dostává jejím nepřátelům, ale k těm má alespoň nějakou úctu, jinak by jí za nevraživost ani nestáli. Většinou jsou to důležitější čarodějnice z jiných klanů, ale nemá problém si je hledat i blíže v řadách Žlutonohých. Je to jedna z jejích oblíbených her, kdy pokouší osud, pomalu provokuje k útoku a když začíná jít do tuhého, ne zrovna šetrně své nepřátele odstraní. V současné době tomuto jejímu seznamu vévodí jméno Diademy Modrokrevné, která by jí mohla zhatit ambice na to, aby se postavila po boku budoucího vůdce klanů, který si má vybrat právě ji nebo následnici Modrokrevných.

unnamed-2_edited.jpg

Propojení s: Calim Černozob (Arw), Kresscia Žlutonohá (systémovka)

Diadema Modrokrevná

Rasa: Železozubá - Klan: Modrokrevné - Postavení: Následnice, Vůdkyně kruhu - Země: Dyribthan - Věk: 137 let - FC: Martina Dimitrova

Krásná a poměrně mladá následnice Modrokrevného klanu, která se vlastně trochu vymyká celkovému dojmu Železozubých. Sice u členek jejího klanu není takový nezvyk, že jsou jeho zástupkyně méně bojovné a spíše používají svoji hlavu, než aby se bez rozmyslu po všech oháněly železnými nehty. U této čarodějnice se někdy objevuje i něco, jako je svědomí a pocit viny, nemluvě o empatii vůči lidským otrokům. Není ale tak hloupá, aby to na sobě dávala znát. Uvědomuje si plně to, že ji pozoruje hodně očí a jestli bude vybrána Calimem jako jeho budoucí partnerka, bude sledována ještě důkladněji. Proto si zachovává svoji tvář a jedná jako každá jiná Modrokrevná, s rozumem a rozvahou. Věnuje se také učení o jejich bohyni a cvičí se v boji, ve kterém by následnici Žlutohnátek, která na ni při společenských událostech zírá jako na kus masa, hravě předčila.Na rozdíl od své samozvané rivalky se Diadema moc nestará o to, jestli si ji nakonec následník Černozubých vybere za partnerku nebo ne a v tajně doufám v to, že se to ani nestane, neboť nechce být svázaná s někým tak krutým, jako je právě on. To ale nemůže nikdy v její zemi přiznat.

Naomi-Scott-by-THRDS-http-__www.thrds_.c

Propojení s: Zior ara Valdrinor (NPC), Tollin dei Evasir (Bloo), Arwin Vaynore (Namie)

Haida ara Valdrinor

Rasa: Polovíla - Druh: Perittos - Postavení: Princezna, Generálka 1. legie - Země: Fiplin - Věk: 24 let - Magie světla - bez zaměření - FC: Naomi Scott

Jediná dcera fiplinského krále, tudíž jeho následnice a zároveň také současná generálka vojska stojícího proti Dyribthanu. Kromě všech jejích titulů k ní ale také neodmyslitelně patří fakt, že je člověkem jen z poloviny, jelikož bývalá královna byla vznešenou vílou. Už jen z toho je jasné, že Fiplin narozdíl od Mairornu má s vílami přátelské vztahy. Fiplinský král svou dceru už od útlého dětství učí tomu, aby byla vstřícná, ale spravedlivá. Vychovává z ní vládkyni, která bude svou zem milovat a chránit za každou cenu, což je vidět už v současné době. Haida není jedním z těch generálů, kteří by se krčili za svým vojskem, ale s hrdostí vyráží do boje po boku svých mužů, čímž si od nich získala oddanost. Ovšem i tak se stále potýká z nechutí některých starších víl, které nevidí rádi v čele někoho mimo jejich řady, navíc polovílu. Když to s nimi nejde po dobrém, umí si zjednat respekt i po zlém. Ví, jak využít svoje přednosti, které dostala jako polovíla do vínku. Nehledě na to, že za ní stojí i někteří z generálů, a i vrchní velitel armády, Tollin dei Evasir. Své rodiště nade vše miluje a chce ho ochránit za každou cenu, proto dává do boje proti Dyribthanu celé své srdce i mysl. Kdyby totiž její vojska padla, Fiplin by byl prvním cílem železozubých čarodějek. Je oddaná, milá a odhodlaná. Po své matce zdědila zejména to, že dokáže být okouzlující a také je velmi krásná, ale co jiného čekat od potomka víly, i když jen polovičního. 

Jakožto Perittos nedisponuje dvojí podobou, ale má vílí sílu i rychlost i bez toho, aby musela něco takového podstupovat. Stejně tak po matce získala i její krásu a její původ prozrazují lehce zašpičatělé uši. Řadí se mezi tu raritu mezi jejím druhem, který získal i určitou moc nad magií. V jejím případě se jedná o magii světla, která je vlastní království, ze kterého její matka pocházela. Ovšem zatím žádné zázraky nečekejte, sem tam zvládne nějaký paprsek odrazit či změnit jeho barvu. Někdy také může světlo vstřebat do sebe.

6be0c3921b515f1f5a9fbd60c2fead31-2.jpg

Propojení s: Zidartha (Mercy) 

Cassius

Rasa: mág - Druh: Prázdný (zatím bez projevu jiné magie) - Postavení: Tulák - Země: Mariron/Fiplin - Věk: 16 let - FC: Cameron Boyce

Mladík, který se narodil v Mairornu. Ani jeden z jeho rodičů magií nevládl, nebo o tom on osobně neví. Jeho nadání pro magii se projevilo kolo jeho devíti let a jelikož v Mairornu je obecně podporovana nenávist k magii, tak ho rodiče předali k odvozu na Heu. K jeho štěstí se dostal do rukou Zidarthy, která ho nepřepravila na Heu, jak měla, ale do Fiplinu. Tady mladý mág vyrůstal a postupně byl i veden k využívání své magie. Prozatím se ale u něj žádné další vlohy neprojevili a je tak považován za Prázdného.

I přes jeho minulost se z něj nestal nedůvěřivý člověk nebo se nijak moc neuzavřel do sebe. Cassius je veselá kopa, neustále se usmívá a stále se snaží prohlubovat své schopnosti. Není to nejlepší bojovník, ať už s magií nebo bez ní, takže by se dal považovat za někoho, kdo se snaží spory vyřešit klidně a hlavně slovně. V současné době se pohybuje po kontinentu a stále se učí svou magii ovládat a dovést jí k dokonalosti. Ani on sám netuší, že v něm dřímá velká síla, která může v pozdější době hrát velkou roli.

Roibeart Gall.jpg

Propojení s: Morgaine Horin (NPC), Regavan Horin (systémovka), Matthias Gerard (Bloo)

Roibeart Gall

Rasa: člověk - Postavení: Vůdce lovců - Země: Mariron

Věk: 35 let - FC: Tom Hiddlestone

Dokonalá ukázka mairornské výchovy. Roibert je potomkem jednoho z kněžích, tudíž vyrůstal ve společenství kněžích v Pocemarské vrchovině. Už odmalička vzhlížel k lovcům, takže není divu, že se k nim později přidal a hodně rychle stoupal na jejich žebříčku. V jeho dvaceti si ho pod křídla vzal tehdejší vůdce, který si hledal nového nástupce a Roibeart se zdál jako dokonalý kandidát. Ve svých třiceti byl tak jmenován novým vůdcem, zatímco ten starý odešel na odpočinek. Roibeart sám má na svědomí spoustu mágů, které poslal na Heu, ale podobný seznam i takových, které zabil. Sice je jeho povinností dohlížet na to, aby byli předání spravedlnosti a čelili tak pomalé a strašné smrti na pustém ostrově, ale to mu úplně nestačí.

Už jen z toho se dá vydedukovat, že se jedná o krutého muže, ovšem to si vyhrazuje opravdu jen pro bytosti jakkoli spojené s magií, které považuje za něco nižšího než je on sám. K lidem se jinak chová vcelku vstřícně. Lovce vede pevnou rukou a dává si záležet na tom, aby byli nováčci dobře trénovaní. nezřídka sám vybírá adepty, kteří by se k nim mohli přidat. Pro mladé lovce je v podstatě i určitou otcovskou figurou, což se mu i zamlouvá. Vždycky si dává záležet na tom, aby vypadal elegantně a tomu odpovídá i jeho vystupování. Těší se velké přízni královny, která ho bere jako svého rádce a rozhodně má jeho hlas větší váhu než hlas královnina chotě.

3fc6e57173b0db99a502cb2fdcf1d328_edited.

Propojení s: Morgaine Horin (NPC), Roibeart Gall (systémovka), Beatris Taurien (systémovka)

Regavan Horin

Rasa: člověk - Postavení: Princ - Země: Mariron

Věk: 21 let - FC: Brandon Logie

Právoplatný následník čistě lidského království Mairornu, Princ Regavan, je už od malinka vychováván k nenávisti jak vůči vílám, tak vůči magii. Jeho matka, současná vládkyně Mairornu, ho odmalička vede k tomu, aby se učil boji, taktice, ale i vládě. Její představa vlády ovšem není nijak laskavá, jak by se od ženy nejspíše čekalo, to bude nejspíše také důvod, proč se z jejího syna stal krutý a bezcitný bojovník a člověk. Regavan ovšem nebere ani jednu z těchto vlastností jako slabost, právě naopak. Libuje si v tom. Pokud jste tedy víla nebo s nimi máte cokoliv společného, tak v jeho blízkosti nebudete úplně v bezpečí. Stejně tak pokud máte co do činění s jakoukoli formou magie. I přes jeho mládí o něm kolují historky jak po lidských královstvích, tak o něm slyšely i víly a čarodějky. Zejména ty historky o mučení někoho mimo lidský druh, těžko říct, jak moc jsou podobné historky pravdivé a jak moc si je přibarvil vypravěč, ovšem po setkání s tímto mladíkem začnete o jejich nepravdivosti pochybovat. Chladný pohled, kamenná tvář a postoj, který naznačuje, že je kdykoli připraven k boji. Stejně tak ho nikdy neuvidíte neozbrojeného. 
Co se týče jeho vztahům k ostatním královstvím, tak je to asi poměrně jednoznačné. K veškerým ostatním zemím chová nepřátelské vztahy, ať by se zdálo, že alespoň jeden ze sousedů Mairornu, Fiplin, by mohl vzít na milost, bohužel, tomu tak není, zejména kvůli tomu, že následnice jejich trůnu je z poloviny víla.

Beatris Taurien.jpg

Propojení s: Regavan Horin (systémovka)

Beatris Taurien

Rasa: mág - Druh: Temný/zaměření na mysl - Postavení: Hraběnka z Ashelinu - Země: Mariron - Věk: 18 let - FC: Phoebe Dynevor

Sladká a nevinná dívka, která sotva dosáhla dospělosti a byla vypuštěna do víru dvorských tahanic za účelem najít si toho nejlepšího možného manžela. Kdokoli se na ni podívá, všimne si dívky s nejlepším vychováním, které se jí mohlo dostat, a také sečtělosti, která se odráží v očích, které by v klidu mohly patřit vystrašené lani, na kterou mají spadeno vlci. Ne nadarmo se ale říká, že kniha není pouze obal. Tato krásná bytůstka je ve skutečnosti něco dosti jiného, než křehká květinka. Tato žena má své plány a ambice na získání samotného prince, se kterým má společných i pár povahových rysů. Sice netrpí nenávistí vůči svojí vlastní rase, ale krutá dokáže být takovým způsobem, že vám zamrzne úsměv na tváři. Hraje však dlouhou hru, je dost chytrá na to, aby věděla, že nic se nesmí uspěchat a všechno má svůj čas. Zatím své plány realizuje spíše ve stínech, kdy se nebojí jít i přes mrtvoly, když je třeba.

Její život nezačal zrovna v nejzářivějších barvách. Jako dcerka dvou mágů nikdy neměla zrovna klid a neustále stěhování se byl jediný způsob, jak přežít. V každém případě měla alespoň tu výhodu, že byla právě dcerou dvou mágů, od kterých se mohla učit, hned jak se projevila její magie, což u ní bylo již brzy ve třech letech a brzy poté se ukázalo, že bude mít nadání pro ty temnější, kdy se od otce přiučila i magii mysli. Nebyl by to ale pořádný příběh bez toho, aby nenastal nějaký zvrat. U ní nastal, když její rodinu chytili lovci, ale tahle potvora podrazila své rodiče a udělala z nich unašeče dětí, takže skončila v sirotčinci, byť ne na dlouho, neboť se jí brzy ujali knížata z Ashelinu, kteří v ní viděli svoji zesnulou nejmladší dceru. Tak se dostala do dobré rodiny a dostalo se jí skvělého vzdělání, které využívala a udělala si ze svých nebohých nových rodičů a nevlastních straších bratrů pokusné králíky na rozvíjení své magie.

Priyanka-Chopra-1500_edited.jpg

Propojení s: Toross Baldimmor (NPC), Veragin a Oldir Baldimmor (Coffee), zbylé kněžky, Tarron Sarnelis (Bloo)

Ayda Kelrona

Rasa: Vznešená víla/magie ohně/obranaPostavení: Kněžka - Země: Illivenas

Věk: 819 let - FC: Priyanka Chopra

Nejstarší z kněžek, ovšem ani omylem jí nepovažujte za tu nejrozumnější. Ayda byla už od malička hodně rozlítaným dítětem, které se často pro něco nadchnulo, ovšem často ji to také opouštělo. Její rodina byla vždycky zainteresovaná ve výrobě skla a jsou tím i docela proslulý. Ona se ale trhnula a stala se učednicí a následně kněžkou. Vzhledem k její nestálosti nikdo moc netipoval, že vydrží tak dlouho, aby se mohla stát učednicí. Nejspíše i to bylo faktorem, který v jejím případě rozhodoval o tom, že byla zvolena na post kněžky. Její přelétavost se nyní projevuje zejména v jejích zájmech a v jejích náladách. Za svůj dlouhý život vystřídala už nespočet koníčků a naučila se spoustu věcí. Jen málokdy ale dokonale. U jejích nálad je to poněkud složitější. Daly by se přirovnat k proměnlivosti počasí. V jednu chvíli bude milá a klidná, zatímco v další bude nepříjemná a hádavá. Ovšem není to bezdůvodně, že by si najednou usmyslela. Vždycky k tomu má důvod a většinu svých emocí prožívá naplno. Ovšem nemyslete si, že jde o nevycválanou ženu, se kterou se nedá vydržet. Ve svých povinnostech je důsledná, ovšem není výjimkou, že někomu pěkně od plic vyčiní, ale její hněv málo kdy přetrvá dlouho. 

Její magie ohně je rozhodně něco, s čím byste měli počítat. Rozhodně nepatří ke slabým vílám vládnoucím touto mocí. Dokáže jím manipulovat a pohybovat, nedělá jí problém zvýšit nebo snížit jeho intenzitu. Díky svému posílení odolnosti proti ohni je schopná přežít i vysoké teploty. Svou magii ale velmi nerada používá k ničení nebo způsobení škody.

Brittany-Snow-Viva-Photoshoot-2016-brittany-snow-43318822-640-960.jpg

Propojení s: Denegis ci Palis (NPC), Tamala ci Palis (Mercy), Reyner Dorric (Bloo), zbylé kněžky

Shelara Miara

Rasa: Vznešená víla/magie chladu/mráz - Postavení: Kněžka - Země: Cyra

Věk: 638 let - FC: Brittany Snow

Žena mnoha tváří. Tak by se asi dala popsat Shelara. Její povaha je velmi podobná vodě, která není nic zvláštního v zemi, ve které vyrostla. Její rodina patří mezi vysoce postavené, a to byl také důvod, proč se o ní jednu dobu uvažovalo jako o manželce teď už mrtvého krále. Byla to tehdy Shelara, která se proti zasnoubení postavila a raději se rozhodla vstoupit do učení ke kněžce. Dokáže být milá a smířlivá a za okamžik jsou její slova ostrá, že se o ně div nepořežete. Rozhodně by nikdo neměl stát o to, aby se stala jeho soupeřem či nepřítelem. Sice nepatří mezi manipulátorky nebo pletichářky, ale dokáže být zarputilým a mocným nepřítelem. Ví, jak využít své pozice a moc dobře si uvědomuje svůj vliv, který má na víly. Je zároveň také jedinou bytostí v celé Cyře, která se nebojí postavit královně. Veřejně i v ústraní beze strachu z toho, že by jí za to stihl trest. Přece jen jako kněžka nepodléhá královně. Ovšem k takovému kroku se uchyluje jen v případě poslední nutnosti. Co se týče jejího přístupu k jejím učednicím, tak se jedná o přísnou učitelku, která ale dokáže soucítit a chápat. Ovšem v případě, že jí někdo zklame, pamatuje si to. Je schopná dát druhou šanci, o třetí ale ani neuvažujte.

Díky svým rodičům i síle tetování má dostatečně velkou moc, aby dokázala konkurovat i současné královně o zbytku kněžek nemluvě. Základy jí tedy nedělají moc velké potíže a vzhledem k jejímu zaměření už si může pohrávat i se samotným mražením. Sice živou bytost ještě nezmrazí, ale všechno je jen otázka času. 

Siraye Varic.jpg

Propojení s: Dagen Silvius (NPC), Camiel Silvius (Bloo), zbylé kněžky

Siraye Varic

Rasa: Vznešená víla/magie temnoty/zvěd - Postavení: Kněžka - Země: Kerat

Věk: 675 let - FC: Alexandra Park

Tichá a klidná. Taková byla Siraye již od útlého dětství, kdy všechno zkoumala a o všem přemýšlela. Samozřejmě si ale všechno nechávala pro sebe, což bylo způsobeno tím, že vyrůstala v Darsheeině hoře, kde jí společnost dělali více méně Vulcanici. Tam se naučila cenu tajemství, mluvit v hádankách a střežit si informace pro sebe. Vždycky patřila k těm klidným osobám, které by si hýčkali vztek a měli nutkání vybouchnout. Ona se většinou vztekem ostatních baví a samotnou jí málo co rozzlobí. Ovšem dokáže zvýšit hlas, což je spíše důsledkem frustrace, ve chvílích, kdy její učednice nebo dědic Keratu nedávají pozor, když jim předává nějaké vědomosti. Stejně jako vztek má pevně pod kontrolou všechny svoje emoce, takže na její tváři nenajdete jiný výraz než ten, který vyzařuje klid. Její sebeovládání je rozhodně obdivuhodné, jelikož jí jen tak nějaká informace nebo reakce nerozhází. Se vším přistupuje s až rozčilujícím klidem, čímž často rozladí i samotného vladaře, který k ní stejně jako ostatní ke svým kněžkám, chodí pro rady. Možná nemá schopnost nahlédnout někomu do hlavy, ale dokáže docela dobře určit, co se jim honí hlavou. I malý pohyb v obličeji jí dokáže napovědět.

Možná by někdo mohl tvrdit, že by se kněžce více hodila magie mysli než temnoty, ale Siraye se naučila svůj dar využívat tak, aby jí byl ku prospěchu. Pochází sice ze střední vrstvy, ale díky posílení z tetování se její moc zvýšila. Zhmotňování stínů má na dobré úrovni, kdy dokáže stín uzpůsobit i tak, aby jí chránil. Jemná manipulace se šlahouny stínu ovšem není zrovna něco, co by jí zajímalo. To neznamená, že by s nimi neuměla manipulovat vůbec. Ohýbání a uzpůsobování dopadajícího světla občas působí až tak, že se někde vynoří z čista jasna a může tím někoho i vyděsit.

Serafine.jpg

Serafine

Rasa: Nižší víla - Druh: Vulcanic - Postavení: Majitelka knihkupectví - Země: Kerat

Věk: 416 let - FC: Eiza Gonzalez

Jakožto správný zástupce svého druhu ani tato stále prakticky malá víla neoplývá zrovna naivními představami o světě a nedá se o ní říct, že by patřila mezi ty hloupé jedince. Pravda je taková, že je velmi vychytralá a ráda si pohrává se slovy i v běžném hovoru jen z čiré radosti, že může někoho zmást. V jejím chování se může zračit jistá škodolibost, která nemizí ani ve chvílích, kdy k ní přijde někdo pro knihu nebo i nějakou informaci. Nežije, aby ulehčovala život druhým a dává to bez problémů najevo a když budete mít problém s jejími metodami, jak vám něco sdělit, v klidu vás odbije s tím, že dělá ještě dobře, když vás jednou za čas přiměje zapojit mozek. Na rozdíl od většiny Vulcaniců nežije v soukromí jejich společenství a jiných bytostí se tolik nestraní, ale není to ani tak, že by společnost vyloženě vyhledávala a prahla po ní. Málokdy se stane, že by si nezachovala chladnou hlavu, výbušností netrpí a v obecném hledisku samu sebe řadí mezi neutrálně zařaditelnou osobu, která není ani dobrá ani špatná. Když si to někdo zaslouží je schopná mu ublížit pomocí slov, která umí být ostřejší než meč, nebo i dýkou, kterou nosí neustále u sebe, ale používá ji jen zřídka díky omezené rychlostí, která jí připravuje o většinu příležitostí k momentu překvapení.

Narodila se v Darsheeině hoře, ale už v relativně mladém věku se s matkou přesunula do Sorditu, neboť její matka slouží jako rádkyně vladaři Keratu. U dvora se jí dostalo mnoho příležitostí, jak nasbírat nějaká tajemství, ale nikdy jí to tam moc nebavilo, protože po ní dvořané neustále chtěli prozrazovat všechno, co měla na ty druhé, i když už jim neměla, co říct, a oni se s ní už také nemohli podělit o nic, co by už dávno nevěděla. Časem si tedy obstarala knihkupectví ve městě v takové části, kam se podívá jen pár dvořanů, takže od nich má klid. Stále má ale přísun informací od své matky a také od různých služtiček, které si občas přijdou pro něco na čtení a radši než penězi zaplatí cizím tajemstvím, což je platidlo, kterého má zrovna služebnictvo požehnaně.

Elisen Sylnala.jpg

Propojení s: Tienos Santanko (NPC), Pirice Santanko (NPC), zbylé kněžky

Elisen Sylnala

Rasa: Vznešená víla/magie země/zkázonoštví - Postavení: Kněžka - Země: Sendan

Věk: 397 let - FC: Arden Cho

Nejmladší z šestice kněžek, která se do funkce dostala v podstatě nedávno. Předchozí kněžka zemřela teprve před šedesáti třemi lety a Elisen byla vybrána, aby zaplnila její místo, ačkoliv nepocházela ze vznešených poměrů, ale z rodiny zemědělců. Tehdy dostala důvěru oproti druhé učednici zejména pro její nadšení, ale i také vzhledem k zaměření její magie, ke kterému má z nějakého důvodu vlohy. To bylo přesně to, co oslovilo kněžky. Elisen jde do všeho s nadšením a elánem, který je jí vlastní. Ať už jde jen o výuku a dohled nad Pirice nebo má zajistit průběh nějakého rituálu. Při běžné konverzaci může působit až lehkomyslně a nerozvážně, ovšem pokud dojde na její povinnosti, vykonává je se vší zodpovědností. Ráda má všechno srovnané a nejspíše si třikrát ověří, jestli má všechno připravené a nachystané. Nerada nechává náhodě cokoliv, co nějak souvisí s její prací. Výuka Pirice, předávání znalostí učednicím, vykonávání obřadů a rituálů, chystání oslav. Všechno musí mít zorganizované a připravené. To je také důvod, proč se občas obrací na svoje kolegyně s prosbou o pomoc nebo radu. Rozhodně nepatří k těm, které by nedokázali přiznat, že něco neví nebo neznají. Ovšem automaticky se začne pídit po někom nebo něčem, co by jí její neznalost mohlo osvětlit.

Do vínku dostala magii země, což se vzhledem k jejímu původu dokonale hodilo. Základy ovládá obstojně, ovšem dokáže je chytře propojit, aby posloužili tomu správnému účelu. Zatím nejlepší odezvu má u těch, které se nějak pojí se zemědělstvím. Tudíž oživení, zpevnění a zlehčování půdy jí nedělají problém. Manipulace občas nemusí vyjít úplně tak, jak by chtěla, ovšem stále je mladá a má v sobě potenciál, jinak by ji kněžky nepřijaly mezi sebe. 

Laneya-Grace-Thomas-Stevenson-on-Instagr

Propojení s: Auria Crochanská (NPC)

Emaranthe Crochanská

Rasa: Crochanka - Postavení: Princezna - Země: Gretlip

Věk: 16 let - FC: Laneya Grace

Mladičká princezna Crochanské říše, která sotva odrostla dětským papučím. V mnoha ohledech ji ještě všichni berou jako dítě a takhle mladá slečna jim to ani skutečně nezazlívá, i když si občas neodpustí uražení, když to ti rádoby  dospělí přehánějí. Už je přeci jen přesně v tom věku, kdy její druh překračuje hranici dospělosti a je mu určena funkce. I ona sama si prošla školou a rozřazením do jedné ze dvou skupin, nehledě na to, že bude jednou vládnout. Na rozdíl od své matky byla ale zařazena do skupiny bojovníků, kteří se trénují na ochranu Gretlipských měst. To jí dává možnost být jednou vládkyní, která bude mít patřičný respekt už jen díky faktu, že bude skvěle vycvičenou bojovnicí, ale její matka pečlivě dbá i na to, aby měla všeobecné znalosti a sama ji dává důležité lekce, které by jako královna mohla potřebovat.Nedá se říci, že by to celé nebrala zodpovědně, ale uspěchanost mládí způsobuje to, že by se nejraději rozběhla do boje s čarodějnicemi, jež její lid pro zábavu lovili a zasadila se o to, že pro změnu prořídnou jejich řady. Ještě svoji mysl neupíná k tomu, že by měla někdy vládnout a vládkyni v mnoho ohledech ještě ani vzdáleně nepřipomíná. Musí ještě opravdu dospět do moudrosti a rozvážnosti, ne být jenom červeným pláštěm zařazena mezi dospělé.

Marcus Zalin.jpg

Propojení s: Erlan Zalin (NPC), Agron Zalin (Faris)

Marcus Zalin

Rasa: Polovíla -Druh: Perittos -Postavení: Potulný bard -Země: Gretlip

Věk: 328 let - FC: Tom Ellis

Ačkoliv má tento polovílí muž slavné jméno sám o sobě, najde se mnohem více těch, kteří ho poznají jako Šíleného Marcuse. Je znám pro svoje divoké vystupování a stálou dobrou náladu, se kterou pěje své bizarní písně při hře na loutnu. Nekontrolovatelné veselí je skoro jako jeho vizitka, tudíž je oblíbeným článkem na vesnických veselkách, kde je proslaven. Bohužel už není znám pro příčetnost, o kterou měl přijít při zkoumání vílami, které se snažili odhalit, co stojí za jeho dlouhověkostí. Častokrát nemusíte mít ponětí, o čem vlastně mluví, protože dokáže svojí mluvou připomínat vyšinutého dvorního šaška, jež mluví v hádankách, ale nenechte se mýlit, tento muž po většinu času přítomen i duchem a hraje pouze velmi dobré divadlo. Když už je opravdu ve stádiu šílenství, díky stínům vzpomínek na zkoumání vílami. Kdo má rozum drží se od něj v této době spíše dál, neboť je vysoce agresivní a neuvědomuje si, kde nebo s kým je.

Jedná se o nevlastního bratra současného vládce Bakirahu, kterého mu zanechal jeho otec na sklonku života, když si na léčebné kúře ve Sněžných horách začal s léčitelkou. Ještě horší zprávou byla skutečnost, že se u něj projevila dlouhověkost a zmizela šance, že se problém za pár desítek let vyřeší sám. Ještě horší mohlo být, že se stal pokusným králíkem víl, co tento jev zkoumají a pár let na něm prováděly pokusy, než jim to vladař Bakirahu zatrhl. Po tomto incidentu se začal chovat jako šílenec a jeho bratr nad ním vyhlásil ochranou ruku s tím, že kdo mu zkřiví vlásek, zodpovídá se Bakirahu, pod podmínkou, že nebude používat své příjmení, proto je více znám pod svojí přezdívkou.

bottom of page