top of page
wp2389270.png
94eab1a2720e0cab279e2953bf11575a-2_edite

Hartis

Tarësa

5ba9a630045bb83f7cf951b6bdf8b58b-2_edite
square.jpeg

Seren

52 let

Zloděj

Hráč: Mercy

"The world belongs to those who grab it for themselves."

Vzhled

Jako ostatně každá nižší víla i Hartis má dvě podoby, tu roztomilou lidskou s mlaďounkou tvářičkou na která by jeden těžko hledal i nějaký ten malý chlup, který by mohl vydávat za vousy, a poté tu kompletně chlupatou, kterou se může pochlubit každý Seren. Jeho heboučká srst se nese ve světle hnědém odstínu, který by se dal svým způsobem přirovnat i k barvě písku, což mu v žádném případě nevadí, neboť alespoň není jako pěst na oko, když se nachází ve svém rodišti. Dále jako každá víla jeho druhu disponuje i dlouhým ocasem, který má bílou špičku. Ve výsledku působí jako každý druhý kočičák a ve vílí podobě by ho asi jen těžko někdo rozeznal od nikoho jiného, jistá odlišnost je leda tak v tom, že má možná malinko větší uši než ostatní, jinak ale disponuje žlutýma kočičíma očima, čumákem, který rád strká kam nemá a také poněkud ostrými zoubky. Nesmíme ale zapomenout ani na drápky, které mu občas také dovedou dopomoci k usnadnění života, a nohy, které má zakončené tlapami a uzpůsobené k rychlému běhu.

Povaha

Kdyby chtěl Hartise někdo hodit do jednoho pytle s kočkami, protože právě jednu takovou dost možná svým chováním může připomínat. Než si ale představíte dravou šelmu, která vám zaryje své drápy do kůže a bude vás chtít rozdrásat, ráda bych vás vyvedla z omylu, protože tento mladíček připomíná mnohdy spíš obyčejnou domácí kočku, která se dovede vyhřívat na sluníčku bez toho, aby měla klidně pár hodin chuť se převalit. Byť samozřejmě nemá z kočky jenom její jistou pohodlnost, proto začneme prvně u toho, že má po těchto malých potvůrkách jistou nedůvěřivost. Stejně jako kočka i on nepřijde jen tak za někým, aby si s ním popovídal. Pokud se mu člověk nějak nezdá nebo ho nezaujme, tak ho prostě obejde a nevšímá si ho. Raději má svoji uzavřenou skupinku, kterou zdá a může jí věřit. Ale i on je občas v náladě se seznamovat a pokecat si s někým cizím, pokud nabude dojmu, že mu za to cizinec stojí. 

Hlavním aspektem, který ho dovede k seznamování je většinou zvědavost. Občas má ve zvyku i pozorovat člověka, než si ujasní, jestli by ho chtěl znát. Někdy ho prostě někdo zaujme natolik, že si nemůže pomoct, aby se neseznámil, i když třeba zrovna nemá čas. Hold si musí rázem z vteřiny na vteřinu překopat priority. Samozřejmě dá rozum, že tato klička v zákoně je ale pouze záležitostí dívek. Proč by se taky měl zastavovat s nějaký klukem, kterého nezná, že? Dívky v něm ale často probouzejí takovou tu prapodivnou chuť se lísat a když se jedná o opravdu příjemnou osobu, dokáže i příst, ale tomu se většinou snaží vyhnout. Přeci jen se to nemá přehánět a on by byl nerad brát za domácího mazlíka, byť dokáže být opravdu velice přítulný a uvrněný až hanba.

Na světě je ale mnohem více lidí, co se mu prostě nepozdávají a nechce s nimi mít nic společného, protože na něj prostě působí jako psychopati, osiny v zadku nebo prostě něco, o co by si ani botu neotřel. Neví proč, ale někdo je mu prostě už od pohledu nepříjemný a má takovou potřebu být jako kočka zahnaná do kouta, která se  naježí a začne na vás syčet a prskat, byť to už je v opravdu přehnaných situacích. Není ale takový, že by člověku hned ukázal záda a šel si po svém. On se většinou snaží komunikovat, ale drží si odstup, jako by mu měla daná nepříjemná osoba smrdět. Tady zřetelně funguje jeho obezřetnost, která ho nutí zkoumat snad všechny kouty v okolí, jestli není na blízku ještě někdo otravný a jeho osobou nechtěný. Každý má ale své meze a i on se dokáže nakonec otočit na patě a beze slova odejít, když už má dost. 

Jak už bylo řečeno, má rád svoji uzavřenou skupinku, ve které jen občas někdo přibude, a v té je prostě v naprosté pohodě. Nemá vlastně sebemenší problém projevit se jakkoli, když se mezi lidmi, se kterými se cítí dobře. Rád se zasměje nebo si s někým popláče, byť své problémy řeší jen málo, je v něm dost empatie, aby prožíval i ty cizí, když si ho náhodou někdo vybere jako rameno, na kterém se chce vyplakat. Ale raději má určitě zábavu, o kterou se dokáže i sám postarat, ať už vědomě nebo ne. Občas se prostě stane, že začne sám od sebe vymýšlet kravinky, aby se rozproudil život a trochu té srandy, ale někdy se pro změnu uděje i to, že si z něj prostě někdo vystřelí, protože má takový ten kočičí zvyk nechat se fascinovat světýlky, jež se téměř podvědomě pokouší chytat.

V mnoha ohledech jde znát i to, že je prostě mladý. Pro někoho by to možná mohlo znít hloupě, ale on se necítí tak, že by bylo na čase vyloženě dospět, sice už není dítě, ale vyloženě někdo, kdo spolkl pravítko být taky nechce. Zkrátka chce mít všechno po svém a připadat si jako velký pán ve světě, kde je vlastně nikdo. Klidně si bude namlouvat, že není nicotný a podsune tuhle myšlenku i ostatním, když ho budou poslouchat. Má svoje jisté vize, kterých se drží a nerad se jich vzdává. Zkrátka sebe i ostatní přesvědčuje, že jim může patřit celý svět, pokud budou mít dost odvahy si ho vzít. Oni si přeci nezaslouží nic míň. Dalo by se to možná odkázat za jeho přirozené nerespektování autorit, ale tak ti, co jsou nahoře teď, už tam jsou dost dlouho na to, aby mohli jednoduše odplout a dát prostor těm ostatním. Zkrátka je tu jistá závist a vidina nespravelnosti.

Za jeho jednu stránku, která by se dala nazývat vlastně i dospělou, můžete poté považovat to, že brání ty, které má rád. Nedokázal by se otočit zády k někomu, kdo mu přirostl k srdíčku, takže je ochotný pokoušet i svoji neschopnost někomu čelit, co se boje týká, aby se někdo z jeho blízkých mohl vypařit. Ale takovouhle poctu si musí člověk vyloženě zasloužit, protože pokud je s někým kamarád, tak možná odvede něčí pozornost, aby měl přítel šanci, ale výhradu sebeobětování má pouze někdo, koho bere jako rodinu. Přeci jenom musí být někdo speciální, aby pro něj nasadil krk.

Dovednosti

Kdybychom se měli bavit o tom, co tenhle mladík vlastně umí, jistě bychom mohli říci, že umí běhat, ale kdo to neumí? Jeho mezi jeho přirozené vlohy zkrátka patří, že umí běhat docela rychle a potichounce našlapovat, takže je vlastně dobrým zlodějíčkem, který se nenápadně přikrade a poté rychle zmizí. Dalo by se říct, že má tak trochu vlohy pro to vybrat lidem nenápadně kapsy a rychle zmizet, což mu dosti ulehčuje jeho práci. Byť ani on není dokonalý, může mít rychlé nohy i rychlé prsty, ale stejně může být i přistižen při činu, s tím už člověk musí počítat. Není ale jenom kapsář, je docela i schopný, co se odvádění pozornosti nebo vymýšlení šílených plánů týká. Sice nepatří mezi špičkové armádní stratégy, ale když se k němu donese užitečná informace, zvládne vymyslet plán, jak se obohatit trochu víc. Nemluvě o plánech úniku, při kterých dovede i docela využívat svoji obratnost i ke šplhání po stěnách domů a případné mizení na střechách, ale vždy potřebuje nějaké záchytné body, jinak je prostě nahraný.

Mimo kradení je ale poněkud nemotorný. Nedá se říct, že by fandil ženským pracím, byť vymáchat si košili v potoce ještě zvládne, zbytek mu tak nějak uniká. Taky na to by mu to bylo, že? Jemu stačí, že zvládne postavit stan, někdy něco ulovit a rozdělat oheň za pomoci křesadla - bez něj ale ne. Není vyloženě ani ten typ, který by uměl nějak bojovat, když dá první ránu, možná vás to chvíli zabolí, než stihne utéct, ale v případě, že dostane první ránu od, dost možná se zvládne leda složit k zemi. Ani se zbraněmi není kamarád, možná vás zvládne říznout svým malým žabykuchem, ale že by na vás šel s mečem a ještě s ním dělal bravurní kousky? Jeho jediným a posledním kousek by bylo to, že by si nedopatřením ufikl hlavu. Ale s tím se nedá nic dělat, nakonec není nikdo dokonalý.

Mezi takové další jeho schopnosti nebo spíše neschopnosti patří jízda na koni. Občas se hodí, aby jeden nemusel po svých a nakonec může být rychlý, jak jen chce, ale únava je mrcha. Jeho jízda na koni ale vypadá dvěma způsoby. V kroku dokáže vypadat i sebevědomě a někdo by si mohl i říct, že mu to docela jde, ale jakmile kůň zrychlý, připomíná uječenou holčičku, která se drží koně kolem krku, aby nespadla.

Rodina

Zead Tarësa

Tatík, který svého synka měl možná rád, ale dával to najevo asi jen tím, že se občas proběhl domů a zbytek času trávil prostě jenom jako posel, co běhal sem a tam. Vlastně neví, jestli ho měl rád nebo ne, protože ho neznal, ale může říct jen to, že mu vlastně nechybí. Možná je to ošklivé, ale prostě tam necítí prázdno díky, tomu, že jeho otec zemřel. 

Tarisha Tarësa

Matka, která se o něj starala se vší láskou a péčí a vždy mu dala něco dobrého, když se na ni to její malé kotě roztomile podívalo. Měli spolu dobrý vztah, protože s ním vlastně byla celou dobu a byla jediný zodpovědný rodič, kterého poznal. Na rozdíl od otce mu chybí, protože byla dlouhou dobu součástí jeho života a bolí, že už v něm najednou není. 

Lenna Tarësa

Sestra a zároveň jediná rodina, která mu na světě zbyla. Má ji rád, vždy ji měl rád, ale není to tak, že by si vyloženě rozuměli. Ona je ho neustále snaží bránit a tak nějak ho usměrňovat, dokonce se ho chtěla procpat do armády, ale on jí vždy nějak odbude a uchlácholí, aby mu dala pokoj a šla si zase hrát na poslíčka. Většinou mu ale pomáhá, když je v maléru. 

Králové a královny

Jedná se o velmi vznešený název pro jeho menší zlodějskou skupinku, kterou si začal skládat krátce potom, co jeho rodiče zemřeli. Je to docela různorodá směsice případů, kteří na tom byly podobně nebo hůř jako on a je jedno, jestli se jedná o lidi nebo víly. Jen se tu nevyskytuje ani jedna vznešená víla, protože ty se stejně jen tak do srabu nedostanou a on je nemá rád.

Historie

Hartis se narodil ve Srensiu ve východní polopoušti Illivenasu do víceméně průměrné rodinky, ve které se žena starala a muž si občas zaběhl domů, když dostal volno nebo v případě, že jakožto posel nesl nějakou zprávu jejich vladaři. Logicky z toho vyplývá, že se s tatíkem vyloženě moc nevídal, ale nedá se tvrdit, že by mu to vyloženě vadilo. Přeci jen něco, co nemáte tak často vám tak moc nechybí, protože se na to nestihnete pořádně navázat, i když se vám to láskyplně věnuje ve chvílích, co se to náhodou ukáže. Viděl svého otce spíše jako muže, co občas přijde obšťastnit jejich matku, povzbudit jeho sestru k tomu, aby si našla stejnou práci jako on, a následně si ještě chvíli hrál s tím nejmenším, než opět zmizel. 

Čím starší ale byl, tím méně se tam otec ukazoval, takže si musel vystačit s matkou a se sestrou. To nebyla až taková tragédie, protože měl s oběma velmi dobrý vztah a jen málokdy se stalo, že by se v něčem nepohodli, byť sestra měla občas potřebu dokazovat si nadřazenost staršího sourozence. Ve výsledku ho ale vždy bránila, když přišlo na nějaký zvrat, kdy možná lehce neslušně někoho poslal ke všem čertům, protože se mu prostě nepozdával. Další skvělou věcí na tom bylo to, že to nikdy nevykecala ani matce, která ho měla celou dobu za malé roztomilé kotě s nevinným kukučem, kterému mnohdy podlehla, když byli třeba na výletě v Xibramu a on chtěl nějakou pitomost, se kterou by si mohl hrát.

Vlastně to až na absenci otce byla docela idylka, než přišlo uvědomění, že jsou oba jeho rodiče už docela staří. Jako prvního věk dostihl otce, ale své poslední dny strávil s nimi. Hartisovi bylo tehdy jedna dvacet, když seděl doma a sledoval matku brečící nad smrtí svého muže. I slepý by si všiml toho, že byla zlomená a zničená. Vlastně si sám nebyl jistý, jestli ji nakonec o několik měsíců později dohnal také věk nebo jen smutek nad ztrátou někoho, s kým strávila více než polovinu života. Měl ale mnohem důležitější starosti, kterými bylo třeba to, že se sestrou najednou oba osiřeli a museli to nějak vyřešit. Asi bylo jejich štěstím, že už na pohřbu otce dostala jeho Lenna nabídku zastoupit otcovo místo, takže si sbalili svých pár švestek a přestěhovali se do Fiplinu a přesněji poté do Bassonsu, kde měl jejich otec malý zastrčený domek kdesi v postranní uličce, do kterého se sice sotva vešli, ale vlastně to stačilo, protože jeho sestra byla stejně stále pryč. 

Právě díky její věčné absenci se ale Hartis rozhodl pohybovat sám po městě a poohlížel se po něčem, co by mohl dělat. Nakonec ještě nebyl ani vyloženě nejstarší a tedy ani nejrozumnější, aby si zkrátka uměl říct, že z nudy se nutně nemusí dělat blbosti - ne, že by to uměl i teď. Každopádně se nechal fascinovat dětmi z ulice, které se nenápadně po skupinkách nachomýtly kolem někoho, kdo si ani nevšiml, že mu zmizel měšec nebo nějaká jiná cennost. Hodně dlouhou dobu pozoroval různorodé skupinky malých i větších dětí, žijících z toho, co si prostě vzaly a začala se mu líbit ta myšlenka, že si prostě berou to, co jim osud nenadělil. Sice nepatřil vyloženě do jejich standardu, neboť se jednalo o úplnou chudinu, co neměla vůbec nikoho, ale stejně se nakonec jeho vlastní myšlenka na to, že má každý právo na to, co si vezme přeměnila až v touhu si tento nešvar sám vyzkoušet.

Začínal zlehka, tu se mu podařilo sebrat jedno jablko od stánkařky, tam zase šátek, ze stojanu, když se prodejce nedíval. Přišlo mu to vlastně jako zábava, ale potom se mu naskytl pohled na to, co se stane, když někoho u takové zábavy přistihnou. Tehdy viděl jednoho kluka, který se bohužel nechal chytit a někdo dostal chuť mu poněkud zmalovat záda do ruda. Jeho parta se na něj vykašlala, ale Hartise zaujal, takže se rozhodl mu tak nějak pomoct. Přesněji hodil jedno ubohé jablko strážnému, co byl připraven uštědřit výchovnou lekci, na hlavu a poté se prohnal kolem táhnouc toho kluka pryč. Asi bylo jediné štěstí, že mu došlo, že by mohl běžet, takže se jim podařilo zmizet v uličkách města a zaplout do domu po jeho otci dřív, než je někdo chytil. 

Vlastně se pár dnů v domě zdržovali, aniž by jeden z nich ze strachu vystrčil nos, ale potom přišla komplikace v podobě jeho sestry, která měla opravdu velký problém s tím, že by tam měl kluk zůstat, jenže tu byl i problém v tom, že se už stihli skamarádit. Nakonec to dospělo až k tomu, že se opravdu ošklivě pohádali a on se rozhodl ji poslat ke všem čertům a odejít i se svým nově nabitým spojencem pryč. 

Nějakou dobu se jen tak potulovali, učili se, jak lovit, on sám se zdokonaloval ve schopnosti krást a všechno šlo tak nějak jako po másle. Postupem času se jejich dvojčlenný tým začal také rozrůstat. Čas od času se hold naskytl někdo, komu se zalíbila Hartisova myšlenka, tak se k nim přidali. Občas víla, občas člověk, vlastně to bylo jedno. Zvrat přišel až ve chvíli, kdy nabrali i holku, ale to dalo vzniknout celému názvu jejich skupiny. Sice byli nikým, ale říkat si Králové a královny jim nikdo zakázat nemohl. Navíc to znělo skvěle i vzhledem k jeho myšlenkám na to, že by měl mít každý, co si vezme, a ti titulovaní tupci, kterým vše spadlo do klína, si mohli jít políbit. 

Vytvořili si celkem schopnou zlodějskou partičku, které tak nějak velel, byť se samozřejmě občas vyskytne problém ohledně toho, že není vyloženě nejsilnějším členem party, ale většinou tento problém rychle vyřeší to, když se za něj postaví každý, kdo zrovna s tímto problém nemá. Ale občas díky tomu někdo odešel a staral se o své nebo dělal naschvály a třeba je nahlásil. Díky takovým se naučil využívat taktiku Srensia, kdy vždy po nějaké době přesouval jejich tábor po celém Fiplinu, nemluvě o občasném zaběhnutí za hranice, aby své dopadení ještě znesnadnili. Jenže stejně se objevil problém v podobě jedné otravné osoby, která je našla vždy a všude. Jeho drahá sestřička na něj měla asi manuál a vždy věděla, kde by mohl být. Naštěstí to ale nebylo tak, že by měla v úmyslu ho nahlašovat, spíš se ho jen snažila přemluvit, aby přišel k rozumu a rozpustil to, aby mohl pracovat normálně a tak dále. Nikdy se jí ho ale nepodařilo přemluvit, takže skončila jen s varováním co kde je, když náhodou něco pochytila a zase odešla. On zatím jistě nemá v plánu něco na svém životě měnit.

Zajímavosti

  • Na krku nosí pověšený na přívěsku prsten svojí matky, který mu byl odkázán, kdyby někdy náhodou narazil na nějakou tu vyvolenou. Sestra dostala otcův.

  • Zbožňuje výskání ve vlasech a je díky tomu i ochotný skousnout, že ho to nutí příst. 

  • Jisté trénování skrytí své skutečné podoby podstoupil už jako malý, ale aktivně toho začal využívat až po hádce se sestrou, když od ní odešel.

  • Nehraje si vyloženě na velkého šéfa skupiny, ale tak nějak jí stejně velí.

  • Nikam nechodí bez svého miniaturního nožíku, který složí spíše k přeříznutí šňůrky, na které visí měšec, než aby byl dobrý k něčemu jinému.

Magie

Skrývání podoby

Zakrytí skutečného vzhledu

2/5

V rámci jeho iluze má občas problém se skrýváním svých očí nebo uší. V případě, že je nějak rozhozený, tak iluze zeslábne a může postupně vyprchat.

Výdrž

3/10

Nemá problém vydržet držet svůj lidský vzhled v kuse i dva dny, pokud není něčím rozhozený či překvapený. Dva dny jsou ale jeho maximum a pak potřebuje pár hodin odpočívat, aby se jeho magická síla obnovila.

Regenerace

Regenerace

1/10

Jeho tělo samo od sebe rychle léčí velmi drobná zranění. Říznutí, modřiny či škrábance a odřeniny. Ty se zahojí do pár minut. Ovšem vážnější zranění se mu stále hojí pomalu jako lidem.

Inventář

Prsten boha Caretheala

a44b45b538d934f705acc061f79de575.jpg

Použito 0 z 50

Zamaskuje podobu nositele tak, že všichni uvidí podobu mladého chlapce podobného samotnému bohovi. Také udusá veškeré podezření, které by k němu někdo mohl pociťovat, zařídí auru nevinnosti. Při každém využití prstenu přijde o dva roky života. Iluze vydrží maximálně hodinu, po překročení limitu se iluze buď rozpadne nebo začne nositele připravovat o duchapřítomnost. Může způsobit až paranoiu.

Ocenění

bottom of page