top of page
305ad4e7c25915ab0b4ad218a625eb25.jpg
6a35970f5691240ef77a89c8720ecc0e.jpg

Frea Lirea

Arcalimë

a27babffe925adcdad8f7396c30a075f.jpg
c3865ad962b8aeb2551661c7c97041a8.jpg

Vznešená víla

117 let

Hraběnka z Inssery

Hráč: Mickeyna

"Every man blames nature and fate, but his fate is mostly a reflection of his character and passion, his faults and weaknesses."

Vzhled

Fréa je přibližně 157 cm vysoká. No.. spíše malá víla. Má krásné blond vlasy, které ji sahají něco málo nad zadek. Sem tam si jejich konečky nabarví modrou barvou, kterou získává smícháním vody a prachu z modrých lastur, ale tahle úprava nikdy moc dlouho nevydrží. Ráda je nosí rozpuštěné, nebo v dlouhém copu, který její vlasy ještě víc opticky prodlužuje. Je to štíhlá víla, která má krásné dámské křivky. Za krkem má malé tetování modré růže, která symbolizuje její oblíbenou rostlinu i barvu. Po zádech se ji line několik jizev. Konkrétně dvě, které tvoří jakýsi kříž. Další jizvu má ve spodní části břicha. V každém uchu má tři dírky a na pravém má dokonce i dva kroužky ve vrchní části prodlouženého vílího ucha. Oči má pronikavě modré, skoro až ledově modré. Na obličeji ji velmi často hraje hřejivý úsměv, který dává najevo její dobrou náladu. Nejraději nosí šaty, které dokáží zvýraznit její postavu, ale nedělá ji problém si na jízdu na koni nebo lukostřelbu vzít klasické jezdecké kalhoty, nebo jiné oblečení, které by ji při cvičení jejich dovednostech nepřekáželo.

Povaha

Fréa je od mala vychovávána k lásce ke zvířatům a přírodě. To se u ní také hluboce zakořenilo a odráží se to v jejím chování. Je to hodná a milá dívka, která má smysl pro humor. Někdy lehce sarkastický, ale to jen v případě, že umírá touhou si do dotyčného rýpnout, nebo protože se s tím člověkem dobře zná a ona tak vtipkuje. Otec se všechny sestry snažil naučit co nejvíce z jeho mouder, ale nejvíc toho pochytila právě Fréa. Můžeme o ní hovořit, že je chytrá. Ale nemůžeme tady vyzdvihávat jenom ty dobré stránky. Fréa nedostala do svého vínku kreativitu. Ano, miluje tanec a ráda si čte, ale moc kreativity u toho člověk nepředvede.

Je těžké, aby se ji někdo dostal do srdce. Jakmile ale někoho miluje, je schopná být žárlivá. Ale ne tou stránkou, že by někomu vyhrožovala, nebo se někoho pokoušela zastrašit. Spíš uzná, že není dostatečně dobrá partie a přepadnou ji v ten moment pochybnosti. V žádném případě totiž nemá ani z poloviny takové sebevědomí, jako má její starší sestra, která ho má až na rozdávání. Je však pravda, že i přes to, jak je milá a hodná, dokáže se poněkud lehce naštvat a to pak dokáže být i zákeřná. Pokud by ji ale někdo sáhl na její milované.. Stihl by ho zlý osud. Protože nedopustí, aby někdo z jejich milovaných trpěl.

Prakticky pořád ji hraje na tvářích úsměv a pokouší se tak rozjasnit den i jiným. Ať už úsměvem, komplimenty, nebo nepatrnými vtípky. Pokouší se všude brát dobrou náladu, i když to ne vždycky vyjde podle představ. Většinou ji spíše sejde na štěstí jiných, než na jejím vlastním. Tedy, pokud se nejedná o člověka, který si to podle ní nezaslouží. Tím se samozřejmě rozumí někdo, kdo ji dávno ublížil, nebo její vlastní rodině. Fréa má totiž jednu špatnou vlastnost. Pálí za sebou mosty. Jakmile ji jednou někdo ublíží, nikdy se k němu nebude chovat přívětivě. Už ho bude brát jako nepřítele. Buďto se dotyčného bude bát, nebo se ho pokusí zmrazit na kost. Otázkou je, či ublížil ji, nebo jejím blízkým a jak moc.

Dovednosti

Co se jiných dovedností týče, Fréa vždycky milovala střelbu z luku. Učil ji její vlastní otec a dokáže tuto dovednost označit za svoji přednost. Kdyby nebyla ze šlechtické rodiny, na nic by nečekala a přidala by se díky lukostřelbě k vojsku. Vždycky trefí svůj cíl a nikdy nemine. K tomu se váže její dovednosti jízdy na koni. Nejraději kombinuje obě dovednosti a z luku střílí ze hřbetu její vlastní sněhově bílé klisny Terstin. S jinými zbraněmi není úplně kamarádkou a upřímně. Ani ji to nemrzí. Bohatě si vystačí s lukem a toulcem s několika šípy, kterým vždycky najde to správné místo. Ať už se jedno o dřevinu, terč, nebo dokonce nějaké ovoce už jenom pro to, aby ho získala z koruny stromů. Tanec je jedna z dalších jejích dovedností, i když to můžeme označovat spíše jako koníček. Ráda si tančí v zahradách s květinami, u jezera Vali při měsíčku, nebo jednoduše ve vlastní komnatě.

Rodina

Alesnar Erius Arcalimë

Otec a hlava rodiny. Moudrý a hodný muž. Problémy dokáže řešit s chladnou hlavou. Co se výchovy týče, je to milovaný otec třech dcer, ale zároveň dokáže být rázný a přísný. Někdo musí být přeci odolný vůči Psím očím vlastních dcer. - 489 Let

Leanice Feyna Arcalimë

Matka je velmi milá a hodná. Vždycky spíše tíhla k přírodě a zvířatům a to se také pokoušela vlastním dcerám předat. Jen ne u každé se to úplně podařilo. Je to moudrá a zručná žena, které ale chybí odolnost vůči smutným a prosebným výrazům dcer. - 402 Let

Sina Daerel Arcalimë

Mladší sestra byla vždycky tichá a více zaměřená tou uměleckou částí. Milovala hraní na harfu a psaní básní. Ze všech tří byla nejkreativnější. Ale co se zručnosti týče, tak té tolik nepochytila. Bohužel ve věku 98 let zemřela. - Mrtvá

Valestra Lilis Arcalimë

Starší sestra Siny a Fréy. Ze všech tří pochytila tu nejmarnivější stránku. Tím, že je nejstarší, tak si zvykla na určitou pozornost, kterou měla za dob, kdy byla jediné dítě. Tuhle pozornost vyžaduje stále. Chce být středem pozornosti a musí mít všechno nejlepší. Lepší šaty, než sestry, lepší šperky než sestry, lepší koně. Prostě všechno. Valestra je přesně tou sestrou, která dělala psí oči nejčastěji a když u otce nevyšli, začala si dupat, dokud nebylo po jejím. - 183 Let

Historie

Fréa se narodila jako druhé dítě. Konkrétně jako druhá dcera rodu Arcalimë. Narodila se v regionu plném jezer. A to tedy v Cyře. Konkrétně v menším městě u nejmenšího jezera Vali. Inssera. Její rodné město, které miluje, a proto se tam po každé cestě vrátí. Díky tomu, že je narozena až jako druhé dítě, nemá moc povinností. Prakticky žádná. Od mala byla roztržité a veselé dítě, které pořád někde cupitalo a chtělo něco vědět. Hlavně to, co je mimo jejich město. Mimo jejich region. Prostě tam venku.

V pozdějším věku se s otcem začala učit střelbu z luku, kterou doteď miluje a je v ní až výborná. Nejednou uvažovala nad tím, že by se přidala k armádě, ale v tom ji vždy zatrhl otec i matka se slovy, že je Lady a tohle není nic pro ni. Když nemohla do armády, začala se pokoušet aspoň o jiné svobodné činy, které byly její rodinou schvalovány. Sice to stálo úsilí a několik smutných prosebných očí, ale nakonec rodiče svolili k jejímu cestování.

Na cestách toho viděla hodně a hodně toho zažila. Hodně se toho naučila a dokonce poznala i svou první lásku. Jednalo se o člověka s magií v krvi. Konkrétně o měniče. Learral Illdemise. Muž, kterému dala své srdce. Důvěřovala mu a milovala ho. Muž, s kým prožila všechno. Byl to její první muž ve všech směrech. Láskyplný vztah, vášnivé noci, zrada. To on byl ten, díky komu má jizvu na břiše. To on byl ten, kdo ji zradil a vydal ji únoscům, na které má také památky na svých zádech. Těm únoscům, kteří prahli po bohatství, a tak se uchýlili k únosu hraběnky Fréy. Sama si už skoro nepamatuje, jak se ji povedlo utéct. V hlavě má jenom křik. Její i jejich. Pamatuje si, jak rychle utíkala lesem, až měla rozedřená chodidla. V průběhu útěku zakopla a praštila se do hlavy o kmen stromu. To je důvodem, proč si nic moc nepamatuje. Probrala se doma, ve své posteli, aniž by věděla, jak se tam dostala. Doteď ji ale budí noční můry, ve kterých se odráží ta zrada Learalla, únosci i ten křik a bolest. Díky těmto událostem dostala od svého otce Terstin, která ji teď doprovází na každé její cestě a výpravě.

Posledním velkým milníkem její minulosti je vražda její mladší sestry. Fréa se vracela z jedné své cesty a měla se sejít se Sinou. Bohužel se opozdila kvůli menším překážkám přes cestu a přišla pozdě. Nikdo už tam nebyl. Jenom stopy od krve a deník s básněmi její mladší sestry. Nikdo neví, co se jí stalo. Kdo to měl na svědomí, nebo kde skončila. Fréa si to ale dává za vinu. Věc, kterou si nikdy neodpustí.

Zajímavosti

  • Vlastní jednu krásnou sněhově bílou klisnu Terstin.

  • Na krku se ji houpe řetízek ve tvaru sněhové vločky, který má uprostřed zasazený opál.

  • Je sice Lady, ale nedělá ji problém si ušpinit ruce.

  • Miluje cestování (hlavně za doprovodu Terstin)

Magie

Magie chladu

Odolnost vůči chladu

3/10

Není pro ni problém se procházet v nižších teplotách na lehko, ovšem stále to jsou spíše teploty maximálně do 10 stupňů pod nulou. Nárazové ochlazení rozhodně pocítí, ale dokáže se částečně přizpůsobit. Ovšem neměla by se takhle potulovat moc dlouho, stále to na ní může mít účinky. 

Snižování teploty

2/10

Zvládne snížit teplotu sama sobě, ovšem z obvyklých třiceti šesti klesne její teplota tak na 30 stupňů, aby se lépe přizpůsobila chladnějšímu podnebí. Co se jejího okolí týče, tak tam o snižování teploty zatím nemůže být řeč.

Manipulace s ledem

2/10

Zatím zvládne pouze pohyb s menšími kousky ledu. Ovšem pořád to působí nešikovně a nějaké přesně míření nebo jemné malé pohyby nejsou v její moci.

Celkové zmrazení vody

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Zmrazení živých bytostí

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Schopnosti víl

Přemisťování

2/10

Její osobní maximum je zatím asi 28 kilometrů na jedno přemístění. Ovšem překonání této vzdálenosti ji vyčerpá. U kratších vzdálenosti v řádech metrů jí to nebere tolik energie a dokáže to zopakovat až třikrát v krátkém sledu za sebou, pak musí opět nabrat energii.

Mentální štít

2/10

Sice se už dá mluvit o mentálním štítu, ale rozhodně je pořád slabý. Není nic složitého se jí dostat do hlavy, ačkoliv dokáže vycítit, že tam někdo je, tak nějak zablokovat svou mysl ještě stále neumí, takže se může spolehnout leda tak na zahlcení dotyčného nepotřebnými myšlenkami či vzpomínkami. Její štít vypadá jako tenká vrstva námrazy, kterou můžete v zimě vidět na okně.

Ocenění

bottom of page