top of page
5fc58110507600a36b5117fab70d7e8c.jpg
35caaaa0113c40313bd67e174eec4f1a.jpg

Arwin

Vaynore

9e864470aae0b06f2b42baaaee1024de.jpg
tauabiralbook11.jpg

Illyrijec

243 let

Důstojník 1. legie

Hráč: Namie

"Nobody can hurt me without my permission."

Vzhled

Otec mu často říká, že vypadá přesně jako on za mlada. Úplně stejně hnědé vlasy, ostře řezaná tvář a lehce špičatý nos. Jediný velký rozdíl mezi nimi je v jeho očích. Má až karamelově hnědé oči, které jsou tak výrazné, že připoutají pozornost nejednoho. A hlavně nejedny ženy. Ty má po matce a je na ně hrdý, i když se tím od ostatních odlišuje. Vlasy má trochu delší, ale jen tak, aby se mu nepletly do očí. To by pro něj totiž mohlo být až smrtelné. Dál když přejdeme k jeho velké chloubě, jeho křídlům, tak můžeme vidět čistě černá křídla, která jsou tak majestátná, jak jen si je s chloubou nosí. Tvrdě na sobě pracoval a léta výcviku mu darovala pevné svaly, spoustu jizev, které většinou pomalu mizí, i když některé větší mu zůstávají a připomínají mu jeho chyby v bitvách, kde se nechal málem zabít. Samozřejmostí je černé tetování, které se mu táhne od prsou, přes ramena až k lopatkám, kde se občas zdá, že přechází v křídla.

Povaha

Jaký Arwin je? To je celkem složitá a zároveň i jednoduchá otázka. Je to víla, které si spousta lidí váží za to, že v podstatě nikdy neztrácí hlavu. Má se všemi svatou trpělivost, i když si občas rád zařve (hlavně na Illyrijce ve výcviku, to ho baví). Ale i když je na některé vojáky občas tvrdý, nevzdává to s nimi, protože ví, že je důležité dělat chyby a poučit se z nich. Je důležité začít zase znovu a nehněvat se na ně. Prostě to s klidem vzít tak, jak to je a pokračovat s tím. Díky této vlastnosti si ho váží spousta Illyrijců všeho věku. Myslí, že tuto vlastnost, stejně jako mnoho ostatních, zdědil po svém otci, který celý svůj život zasvětil výcviku mladých vojáků a tam je tato vlastnost důležitá. Jinak by z těch mladých uch nevychoval Illyrijce, kteří by si zasloužili vlastní tetování. Když přijde nějaký problém, je schopný se od něj oprostit a vytvořit si takovou nezávislou třetí stranu. Je velice racionální a jen velmi málokdy se nechá ovlivnit svými sobeckými pocity. I z těchto důvodů se stal důstojníkem 1. Illyrijské legie. Všechno bylo dobré, dokud se nezměnil generál, lépe řečeno generálka, což je u něj trochu problém. Byl vychovávaný v tom, že ženy by neměly v armádě co dělat. Jenže tady je to jiné. Je to princezna Fiplinu, Haida ara Valdrinor, a pro Arwina představuje samotný Fiplin, kterém je věrný. Možná se to těžce chápe, ale tady je důležitější, kdo ta dívka je než fakt, že je to žena. Dlouho mu trvalo to skousnout, protože je desetkrát starší než ona, ale všichni v životě musíme něco zvládnout a sžít se s tím. 

Jenže každý má několik stránek a jednou z těch jeho je jeho silný pud, který ho nutí chránit vše, co je mu blízké. Pokud vidí, jak někdo z jeho blízkých dělá něco, co není dobré a co by mu mohlo ublížit, dělá všechno, aby je od toho odradil. Ať už to znamená všechno. Jak je jinak velice rozumný, tak pro záchranu svých nejbližších se klidně vrhne do soptícího vulkánu. Ještěže těch blízkých nemá tolik. Mezi ně se řadí jen jeho rodina a pak hraničně několik přátel, kterým dokáže věřit.

Ve společnosti je celkem rád. Nemá problém se bavit s kýmkoliv a v podstatě nemá předsudky a neřeší, jaké má jaký člověk postavení. Ke všem se snaží chovat stejně, pokud to nejsou Illyrijky, co se snaží bojovat. Tam úplně ideální není. Při volném čase rád někam vyrazí s přáteli a užije si dlouhé noci plné zábavy. Často bývá středem pozornosti už jen svým vzhledem, výškou a nějakou energií, co z něj září. Je to prostě voják, co ale dokáže přepnout i do normálního módu a vsadit se s přáteli, že sbalí tu černovlásku dřív než oni.

Dovednosti

Mezi jeho největší dovednosti patří boj. Je velice zručný a silný bojovník, který za svá léta už zažil mnohé boje. Ne všechny byly vítězné, ale právě ty převládají. Jeho dovedností je samozřejmě i létání. Ve vzduchu je jako doma, ostatně jako většina Illyrijců. Vzlétnout s mečem v ruce je pro něj tak jednoduché jako se nadechnout a stejně tak i přirozené. Jeho nejlepší zbraň je meč, s ostatními samozřejmě díky tréninku umí, ale nejsou mu tak blízké. Díky bojům, které zažil, je dobrý ve strategii a je dobrým rádcem při složitých situacích. Umí se na spoustu věcí podívat s odstupem a s chladnou hlavou.  A jelikož umí dalších spoustu věcí a vyjmenovat je tu by zabralo celý den, je dobré zdůraznit, že je dobrým kuchařem a když se mu chce, je schopen i v nejhorších podmínkách vykouzlit dobré jídlo. A to se mu v životě občas hodí. A má zcela rytmus v těle.

Rodina

Drogo Vaynore

Otec a hlavně důstojník v jednom z táborů, kde cvičí nováčky. Hodně lpí na tradicích a nepodporuje ženy jako bojovnice. Je Arwinovým velkým vzorem, hlavně tedy v boji.

Ayleen Vaynore

Matka a hlavně žena, které si váží nejvíc na světě a doufá, že si jednou najde podobnou ženu, která je tak oddaná a poslušná.

Kaylessa Vaynore

Sestra, za kterou by položil život. Bohužel se již mnoho desetiletí nebavili, kvůli jednomu nedorozumění s jejími křídly.

Historie

Narodil se do šťastné rodiny. Otec je důstojník, který cvičí mladé Illyrijce a vytváří z nich prvotřídní vojáky. Matka si dobrovolně nechala pro rodinu odebrat křídla a stará se o domácnost a rodinu, kterou bezmezně miluje. Jeho narození byl nadšeni oba rodiče. Konečně měli dítě a byl to kluk, kterým svým prvotním křikem všem ohlásil, že z něj bude silný válečník. A tím se také stal. Hned jak to v ruce udržel meč, tak mu nechal otec jeden vyrobit. Hodně se ve svém synovi viděl a jak to občas u rodičů bývá, žil životem svého syna a určoval mu každý další krok. To však neznamená, že by na něj byl při tréninku měkký. To v žádném případě. Častěji po něm chtěl mnohem větší výkony než po ostatních, ale díky tomu se i vypracoval tam, kde je teď. Nutno podotknout, že když on nastoupil do výcviku, měly ženy přístup do armády ještě zavřený. I kvůli tomu má své názory takové, jaké jsou a podle něj žena nemá se zbraní v ruce vůbec co dělat.

Když se mu narodila sestra, měl z ní velikou radost. Byl skoro u konce svého výcviku, když přišla na svět a on si představoval, jak ji bude chránit a jak se z ní stane stejná žena, jako je jejich matka. Bohužel to tak vůbec nebylo. Jeho sestra chtěla být vojákem, a to se mu vůbec nelíbilo, stejně jako jejich otci. Nechtěl, aby jeho malá sestřička někde riskovala život jen kvůli nějaké její pýše, či co ji to sem dovedlo. Boj je pro muže a ona není muž. Chtěl ji vždy chránit a měl k tomu i svůj způsob. Dávno už byl plně nasazeným vojákem, když jeho sestra dodělávala výcvik a měla získat své tetování a opravdu se zapojit do reálného pekla. A to nemohl dopustit. Jednoho večera se dohodl s několika muži, že přejdou k nejtvrdšímu řešení, jaké je. Ale to je konečné – uříznou jí křídla. Jeho pohnutky byly vážně dobré, ale tento pokus se jim nepodařil a sestra s ním už nikdy nepromluvila.

Jeho kariéra začala celkem slibně. Byl zařazen samozřejmě do první legie a cestu tam si vyšlapal chytře. V táboře se při výcviku vždy snažil a byl schopný vstávat ještě daleko před úsvitem, jen aby byl lepší než ostatní. Vždycky byl dost chytrý a věděl, že když začne na už brzy, tak se svými schopnostmi se o něm začne mluvit. A to on chtěl. A proto, když se dostal do první legie, jeho jméno bylo známé. Všichni znali jméno jeho otce, protože také většinu z nich vycvičil, a znali z jeho jméno a historky, co se o něm povídaly. V praxi vždy podstata vyprávění nebyla tak hrdinská, ale jak si to jeden přenášel ke druhému a vždy si něco upravil, tak z něho udělali skoro poloboha, což ho často přivádí k úsměvu. 

Jednou se mu stalo, že potkal druhou legii jeho sestry v jednom průsmyku. Mnoho let ji neviděl, ale poznal ji na první pohled. Její jméno je taky dost známé, i když často spíš v posměšcích. Je to žena. A když se do ní několik jeho spolubojovníků pustilo, neudělal nic. Stál opodál a čekal, co udělá, i když se v něm vařila krev. Nechtěl ji ale bránit. Pokud v sobě má dost hrdosti, dokáže se bránit sama. Což ani nedokázala a musel ji zachránit někdo jiný. V tu chvíli si znovu uvědomil, proč nechce sestru v armádě. Když se neumí ubránit pár šaškům, jak se dokáže ubránit ve skutečném boji? Večer všechny ty muže zmlátil na udělal z nich kulaté krychličky. 

Od toho dne svou sestru neviděl. Slyšel, že se stala generálkou druhé legie, což nechápal, ale necítil ani hrdost. Cítil jen chuť jí jednu vrazit za tu blbost, co dělá. V té době byl už on pravou rukou své velitelky. Byl jedním z nejmocnějších lidí armády a ten den cítil obrovský stud za to, že je jeho sestra generálem. Když jím může být ona, bojí se, že pokud dojde na válku po turnaji, nemají Illyrijci šanci. Ne, když je vede pouhá žena.

Zajímavosti

  • temně rudá zřídla na hrudi, ramenou, bicepsech. Celkem pět zřídel.

  • křídla velká, silná a temně černá

  • spousta menších a větších jizev všude po těle

  • na to, že je to voják, velmi rád tančí a okouzluje na to mladé dámy

  • pod záminkou výzvědných cest, párkrát do roka zmizí z tábora a cestuje na svá oblíbená klidná místa, kde odpočívá 

  • vyhrál již několikrát za sebou táborovou cenu Zlatá ledvina

Magie

Červená zřídla

Vytvoření bodce

3/10

Vytvoření bodce pro něj není tak složité, ovšem nasměrování už je úplně jiný problém. Zvládne vytvořit až sedm bodců, ale zamířit s nimi ještě nezvládne, takže může zasáhnout větší plochu. Jeden bodec oproti tomu zvládne i perfektně nasměrovat.

Přivolání zbraně

3/10

Je v jeho moci, aby si vytvořil hmotnou zbraň, ovšem je spíše na jedno použití a nezvládne nějaké velké zbraně. Zatím vytvoří krátké dýky nebo nože, které po jedné ráně zmizí. Ovšem i tak dokáží způsobit újmu.

Vytvoření energetického štítu

2/10

Jeho štít je účinější proti fyzickým útokům, ovšem dá se považovat za jednorázový. Protože po jedné ráně se v podstatě roztříští. Proti magickým útokům spíše nefunguje, takže propustí i vcelku slabou magii.

Inventář

Dhetarrova dýka

da6c815b202afce699987c69c5870685.jpg
NEFUNKČNÍ

Už na první pohled neobyčejný kousek do každé sbírky. Není to ale jen červená barva, kterou je tato dýka výjimečná, nýbrž tím, že má schopnost odčerpat sílu protivníka bodnutím do srdce a dát jí svému nositeli. Při zabití jinak než bodnutím do srdce ale žádný účinek nemá, leda tak ten, že je velmi ostrá. 

0/100% šance na poražení každého protivníka

Ocenění

bottom of page