top of page
b153614ff721cf9c48be955f97452c9f.jpg
609ed54ceb9a48c4119d022ca311232b.jpg

Agron

Zalin

e0d99b10ff690525d50c823795aeb95d.jpg
1d320e818cd05ec5e02206a046a5b68e.jpg

Vznešená víla

59 let

Dědic

Hráč: Faris

"What a plot twist am I."

Povaha

Může sice být nejmladší ze všech dědiců, to mu ale nijak neubírá na sebevědomí. Pokud ho člověk nezná a jen o něm slyšel, nejspíš by si řekl, že je bláhový a naivní. Je ještě mladý a nemá dostatek zkušeností na to, aby se měřil ostatním. Při setkáním s ním ale pochopíte, že má dostatek sebevědomí, odhodlanosti a cílevědomosti na to, aby něco jako mládí nebral jako nevýhodu. Věří si na vkus některých až moc, ale on něco takového neposlouchá. Je přesvědčen o své magii Bakirahu, že zvládne porazit kohokoli, pokud se bude dostatečně snažit a trénovat. Lidi si o něm říkají, že tohle všechno podědil po jeho otci, který je jeho vzor. Sice tu naivitu by si mohl jako jeho otec odpustit, ale to se postupem času určitě zlepší. Má na své straně svého otce, který mu se vším pomáhá a podporuje ho v učivu. Vládce Bakiharu patří mezi ten pár lidí, co poslouchá a snaží se postupovat dle jeho pokynů. Poslouchání ostatních mu totiž nějak moc nehraje do not. Má sklony k nepozornosti, když se ho někdo snaží něco učit, a proto raději zjišťuje hranice svých magických sil sám. V tomto ohledu je poměrně tvrdohlavý a zároveň zbrklý. Takže pokud na něm uvidíte nějaká ta zranění, které vám pravdivě nevysvětlí, tak to bude nejspíš z jeho nepozornosti a zbrklosti. Ti kolem něj mu to dávají za vinu, ale on tomu říká „zbraň“. Může ze sebe dělat sice nezkušeného mlaďocha, ale je dostatečně inteligentní na to, aby věděl, co chtějí vidět ostatní. Umí měnit a přizpůsobovat své vystupování, což mu může ve výsledku jen hrát do karet.
Jeho sebevědomí by se ale rozhodně nedalo rovnat aroganci. Věří si sice přehnaně v kouzlech a dostává za to zbytečná zranění, ale co se týče všeho ostatního? Stojí poměrně nohama na zemi. Jeho talent na psaní bere jako dar a ví, že je dobrý. V tomto ohledu ale ví, že má ještě dostatek času na to, aby se zlepšil. Na tomto světě je daleko lepších autorů, že mu to dodává odhodlanost se zlepšovat. Možná je v tomto ohledu taky naivní, ale snít být jeden z nejlepších autorů není nic špatného. Je to poměrně hezký cíl no ne? Svými díly se ale ani nemůže nijak přehnaně chlubit. Píše pod aliasem. Nechce si totiž plést svá díla s jeho povinností dědice. Co se týče jeho sebevědomí, ví, že není zrovna jako chlap k zahození. Ví o sobě, že vypadá dobře a sluší mu to, ale rozhodně nechodí po chodbách a kouká se do každého zrcadla. Nepohrdne ale žádného komplimentu od ostatních. Proto na něm můžete vidět roztáhlý úsměv, když mu někdo dá kompliment. Celkem si ale přeje, aby existovala osoba, která jako jediná mu bude dávat komplimenty.
Když už se načalo téma jedné osoby, vůči vztahům si připadá jako jeho otec. Ten se s Agronovou matkou znal dlouho, ale ona se nechtěl vzdát své pozice. Na jednu stranu si musel říkat, že jeho otec byl poměrně chudák. Na druhou stranu to bylo i romantické a Agron se rozhodl být také takový. Pokud má o někoho zájem, má chuť si na tu osobu počkat. Vůči citům je on trpělivý, překvapivě. To ale neznamená, že není připraven při nějakých těch pokusech složit slečně poklonu schytat facku. V těchto pokusech se jeho zbrklost totiž vrací. Místy to vypadá roztomile, protože z těch tvrdších ran se už poučil a jako koukání na zadky už raději ani nezkouší. Pokud by si někoho našel a z lásky, bojoval by o toho dotyčného. Přestal by v tu chvíli, kdyby ho ta osoba nechtěla. Ta osoba to ale musí říct. Dokud to neřekne, on bude dělat nevědomého a bude se nadále snažit získat pozornost dané osoby. Pokud by byl však odmítnut, své zklamání a zlomené srdce by zakryl svým krásným úsměvem. Toto své vystupování umí kontrolovat perfektně a už se párkrát stalo, že musel dotyčné ukázat úsměv, že se nic nestalo. Své pocity ale dává do tréninku a psaní. Není to ale žárlivý typ. V tomto ohledu je překvapivě rozumný. Nechce totiž někoho, kdo je šťastnější s někým jiným. Když člověk má někoho rád, tak přece mu přeje jen štěstí, i když to nemůže najít s ním. 
Pokud jde o normální konverzaci s ním; připravte se na zajímavou konverzaci. Popovídáte se s ním o hodně věcech. Protože je dítě Bakiharu, je učencem na celý život. To, co zrovna čte, magie, kouzle, zvířata a knihy; jeho nejvíc omývané povídačky. Pokud dojde na nějakého jeho oblíbeného autora a řeknete o něm něco pozitivního, připravte se na nadšený úsměv, který vyřazuje i trochu té jeho naivity, a i nějakou odezvu na díla té dané osoby. Jestli se tedy trefíte do jeho vkusu, bude se s vámi bavit rád a bude se těšit na další konverzaci s vámi. On samozřejmě má svůj vkus a chápe, že ho nemají takhle všichni. Proto vítá i kritiku, která ale musí být dobře a slušně podaná, anebo mu řeknete své vlastní preference, taky se s vámi velice rád pobaví. Bude mít chvilku potíže najít téma, které by s vámi probral, ale on si vždycky něco našel. S lidmi, kteří jsou hodní, inteligentní a milí, si velice rád povídá. Když ale najde někoho, kdo se s ním přišel vyloženě hádat, žádnou urážku od něj rozhodně nečekejte. Své vystupování má pod svou kontrolou. Může si myslet o vás sebevětší zlost, ale bude se na vás usmívat. Svými slovy vás ale uzemní a zkrátí konverzaci na pár vět. Obvykle řekne, že má důležitější věci na práci anebo se jde bavit s lidmi, kteří o to mají zájem. Nerad se hádá a málokdy ho to uvidíte dělat. Pokud si dobře pamatuje, nikdy se s nikým nepohádal. Lidi na něj mohli křičet, jak chtěli a on jim jen kývl a udělal něco, aby přestali křičet, anebo prostě šel dělat něco jiného. Není to ale žádný srab. Kdyby se měl s někým poprat, popere se. Dává avšak přednost tomu, aby je uzemnil spíše slovy než pěstí. Takže pokud za ním jdete s touhou se seznámit s jeho osobou anebo nemáte problém, že vás osloví, tak máte zaručenou přízeň tohohle mužíčka.
Co se týče jeho koníčků; psaní a ježdění na koni je jedno z nich. Psaním se uvolňuje a vyjížďkami dostává potřebnou energii a inspiraci na to psát. Občas se ale také stává, že jeho koníčkem je spaní. Několikrát se stalo, že se do studia a zkoušení kouzel ponořil tak moc, že se musel ten druhý den pořádně prospat. Kvůli tomu taky má rozházený jídelníček a kolikrát nemá ani hlad, i když nejedl třeba celý den. Taky ho uvidíte víc naživu přes noc, ale celé město Uda je taky takové, tak proč  by to nemohl dělat dědic trůnu? Taky miluje zvířata a kolikrát je k nim víc zdvořilý než k lidem, což je opravdu překvapivé, protože k ostatním mluvícím stvořením se chová i tak slušně a vlídně. Pokud ho samozřejmě nenaštvou.

Dovednosti

Kromě jeho celkem velkého kalibru kouzel, má taky poměrně zajímavý kalibr dovedností. Kvůli jeho někdy až přehnanému studiu kouzel nabral znalosti na to, aby mohl vymýšlet příběhy a básně. Možná je to díky kouzlům, kvůli kterým má takovou představivost a talent. Jeho díla mají ale úspěch. Mezi řádky také nakreslí občas i nějaký obrázek, zobrazujíc scénu v příběhu anebo básni. Taky velice rád jezdí na koni a právě s tímto tvorem dostává nyní nejvíc inspirace. Vyjížďky očividně nejsou dobré jen na to, aby načerpal čerstvý vzduch. Jeho dovednosti se zbraní se nemohou zapomenout. Luk a šíp, meč, vrhací nože; sice není úplně profesionál, ale rozhodně by nebyl na bitevním poli k zahození. Má též talent na to dělat víc věcí najednou, překvapivě. V mnoha ohledech je to ale složitější. Pokud studuje, vymýšlí příběh a zároveň kreslí, tak to je jeho ideální kombinace a máte jistotu, že tento dědic bude připraven na jakoukoliv zkoušku. Jenže pokud ho do toho někdo nutí, je tu problém a nenaučí se absolutně nic.

Rodina

Erlan Zalin

Agronův otec a vládce Bakirahu. Jeho otec je jeho vzorem, který se mu snaží se vším pomoci a podporuje ho ve všech jeho studiích.

Dryden Valoris Zalin

Dědicova matka a bývalá kněžka Bakirahu. Jako jeho otec, i jeho drahá matka ho podporuje a stará se o něj mateřskou láskou. 

Oba jeho rodiče na něj jsou sice přísní, ale takoví by měli správně být. Je za ně velice rád a snaží se jejich snahu oplatit jeho snahou.

Ora Silvius

Prateta nynějšího vládce Keratu, kterou si vzal Agronův prapradědeček. Díky ní dostal dědic dar magie mysli.

Helio Baldimmor

Dědeček, který si vzal babičku Agronovi matky, a prastrýc nynějšího vladaře Illivenasu. Kvůli jeho kořenům dostal dědic magii světla.

Historie

I kdyby se Agron nenarodil na dvůr, za své rodiče by byl opravdu rád. Jeho otec byl od malička jeho vzorem a doteď si přeje, že takový bude, až bude v jeho věku a možná i lepší. Student přeci musí být lepší než jeho učitel, když je na správné cestě a navíc ho v tom oba jeho rodiče podporují. Když byl ještě nejmladší dědic maličký, jeho matka se od něj nemohla odtrhnout. Ne, že by ho chtěla jen pro sebe, ale spíš se bála, aby něco neprovedl. Jako malý byl totiž jedno velké číslo, které se snažilo okouzlit všechny jen jeho roztomilou tváří. Když už měl dostatek rozumu, chodil do kuchyně, aby žebral o jídlo. Řekněme, že to bral jako pokus o to, aby dostal, co chtěl bez toho, aby nějak přehnaně manipuloval s osobou. Doteď to nerad dělá, protože ví, že je to špatné. Jako malý to dělal, jen aby nedostal přes zadek a aby dostal nějakou tu buchtu na noc do postele. 
I přes své vylomeniny se od malička věnoval studiu, jak jen mohl. Z dědiců je přeci nejmladší a má co dělat, aby jejich zkušenosti dohnal. Ze začátku učit ho bylo něco celkem jednoduché. Byl bystré a zvídavé dítě, které se opravdu snažilo a poslouchalo. Postupem času se ale jeho charakter začal měnit a dědic zjistil, že se může postavit v tomto ohledu na hlavu. Proto když dosáhl 15 let, postavil se na hlavu a začal převážně studovat sám. Chtěl postupovat ve svém tempu a studovat to, co chtěl právě on. Převážně se začal zaměřovat na své schopnosti kouzel. Dle jeho naivity měl za to, že jeho mozek má plný mozek vědomostí na to, aby mohl vše využít v praxi. Učil se s mečem a lukem, začal se více zaměřovat na jeho schopnosti s kouzly; zkrátka mu to vyhovovalo a navíc měl podporu rodičů, což je pro dítě vždycky dobrá zpráva. 
Zažíral se to studia, trávil čas s jeho rodiči a občas si zajel někam ven; takto mu ubíhalo 10 let. Právě v 25 letech mu došlo, že má nadání na psaní. Bylo to totiž poprvé, co se dědic zamiloval. I když to nedopadlo moc dobře, byla to dobrá zkušenost. Agron se totiž zamiloval do služky jeho matky. Už od počátku věděl, že to nedopadne dobře. Takhle se ale zamiloval úplně poprvé a netušil, co má pořádně dělat. I když to nebylo správné, s touto ženou strávil jednu noc. Nenutil jí, naopak říkala, že bude ráda, že to bude právě on. Jenže se pak ukázalo, že z její strany to byla jen hra. Dědic poprvé ucítil, jaké to je mít zlomené srdce. Tuto zkušenost ale dal na papír. Posléze se totiž tolik uzavřel do sebe a začal se tváři přesně tak, jak si oko společnosti přálo. A protože neměl komu a nechtěl se někomu vypovídat, musel si najít nějaký způsob, jak se zbavit bolení hlavy. Proto jednoho večera zasedl za svůj pracovní stůl a začal psát. Tato bolest hlavy se začala opakovat a tak si řekl, proč to všechno nespojit. A tak napsal své první dílo, které se jmenovalo „Příběhy starého blázna“. 
Do teď se prakticky nic nezměnilo. Studuje, trénuje své bojové umění jak se zbraněmi tak s kouzly a tajně píše nové a nové příběhy. V nynější době nemá ani spadeno na nějakou ženu, která by byla jeho příští múzou. Nemá totiž zapotřebí si nechávat jen tak lámat srdce. Číslice 35 je poměrně dost no ne? Ano, počítá to, protože každá z nich byla jedinečná a navíc každá z nich se podílela na jednom díle. Jak to Agron stíhá, tak on sám ani netuší. Pracuje ale taky na tom, aby byl nejlepší z dědiců. Proto taky přeci studuje a teče mu z toho kolikrát krev z nosu. Je to sice z jeho pokusů o nějaké to kouzlo, ale to nikdo nemusí vědět.

Zajímavosti

  • Jeho autorské jméno je Indigo.

  • K jeho posledním narozeninám dostal fenku, kterou pojmenoval Nala.

  • V noci se tajně vkrádá do kuchyně. Nikdo člověk nemůže vědět, co zůstalo od večeře a co mají na zítřejší snídani. 

  • Co se týče psaní, převážně píše dobrodružné příběhy, kde se hlavní hrdina či hrdinka nešťastně zamiluje. Nyní má rozepsáno jedno dílo o jeho matce.

  • Podoba bytosti, na kterou se přeměňuje - zde.

  • Na pravém předloktí má vypálenou Runu moci. Zatím má vybledlou šedou barvu, než dojde ke splnění úkolu.

Magie

Magie kouzel

Ovládání existujících kouzel

5/10

Jeho znalosti kouzel jsou jistě obsáhlejší, ovšem zatím zvládá ty jednodušší z elementárních oblastí ohně a vzduchu. Jedná se zpravidla o kouzla s kratší formulí a minimem pomůcek. Složitější kouzla taky dá dohromady, ovšem zatím si to vybírá daň v podobě krvácení z nosu až omdlení. Také zvládá brilantně míchat lektvary, které mají léčebné účinky.

Vytváření talismanů

3/10

V jeho moci je vytvořit talisman z předmětů, které k tomu jsou vytvořeny. Látkové pytlíčky s bylinkami, panenky. Ovšem neumí vložit žádný atribut do kovových předmětů nebo šperků. Jím vytvořené talismany vydrží několik hodin.

Astrální projekce

3/10

Stále se do tohoto stavu nedokáže dostat úmyslně při mediaci, ale dokáže to na podvědomé úrovni ve spánku. Pak už dokáže svou astrální podobu ovládat, ale pro okolí je neviditelný. Mimo tělo vydrrží maximálně pár hodin.

Uvalení kleteb

1/10

V umění kleteb se ještě úplně nevyzná. Občas se mu stane, že omylem na někoho nějakou uvalí špatnou volbou slov a jeho magie tak funguje instinktivně. Nejedná se o žádné zrádné kletby, ale dokáže přivodit krátkodobou smůlu.

Vytváření vlastních kouzel

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Magie přeměny

Získávání fyzických atributů

2/10

Momentálně se jedná spíše o nevědomé získávání některých typických prvků pro jeho přeměnu. Změní se mu barva očí, zostří se mu zuby nebo něco podobného. Ovšem není to nic dlouhodobého a po pár minutách se opět vrací jeho původní vzhled.

Zbystřování smyslů

2/10

I smysly se mu zatím zbystřují bez toho, aby to ovládal. Někdy se mu zbystří zrak, někdy čich. Opět jsou to krátkodobé jevy, ovšem někdy se opakují. Například u zbystření sluchu mu to může přivodit i bolesti hlavy, či migrény.

Částečná přeměna

3/10

Nedokáže částečnou přeměnu sám vyvolat, ovšem dokáže jí zvrátit. Občas se mu totiž přemění ruka na tlapu, či se objeví ocas nebo jedno křídlo. Tuto přeměnu tedy dokáže zvrátit a vrátit se ke své původní podobě bez větších potíží.

Kompletní přeměna

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Druhá přeměna

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Magie mysli

Telepatie

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Zjišťováťní síly štítu

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Posílení mentálního štítu

1/10

Zatím dokáže zesílit štít jen sám sobě, pokud si uvědomí, že se někdo pokouší mu do hlavy dostat. Nejde ale o nic dlouhodobého a zvládne to zatím na pár minut.

Světelná magie

Ovládání intenzity světla

2/10

Jedná se jen o drobné výchylky. Žádné oslepení světlem během okamžiku nedokáže. V podstatě dokáže světlo lehce zesílit, aby například lépe viděl, ovšem z malého paprksu nevytvoří osvětlení pro celou místnost.

Vstřebávání světla

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Ohýbání světla

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Schopnosti víl

Přemisťování

1/10

Jeho přemisťování neslouží zatím k cestování na dálky. Momentálně bez problémů zvládne vzdálenost do dvou kilometrů. Ovšem pokud jde o přemisťování na kratší vzdálenosti nemá problém. Ovšem zvládne jen dvě přemístění za sebou na krátší vzdálenost.

Mentální štít

3/10

Jeho mentální štít je posílen díky magii mysli, ale ani tak není neprůchozí. Dá se považovat za ty slabší a není tak složité se přes něj dostat, pokud víte jak. Jeho štít vypadá jako pergamen, na kterém jsou napsaná nejrůznější slova. 

Inventář

Runa moci

Runa v podobě tetování dokáže načerpat magii okolních bytostí s magií. Ovšem vyčerpá nanejvýš polovinu síly druhé bytosti a převede ji do magické zásoby svého nositele, který ji může využít jako vlastní. Po jejím využití je nositel vysílen. Předává se z generace na generaci, ač její síla slábne. Je s ní spojena kletba jediného dítěte.

Ocenění

bottom of page