top of page
ccb063c04250027dff7b57c3a8c25eb7.jpg
0342e0743526f73f09ad6c7cb98fce3a.jpg

Zoya

dei Evasir

8d3f5888fd932b3edf96cd222d2bb1f8.jpg
-drnuMZaRYPjUihpEoK5mefnyYau4bDkMd3YaOU_

Vznešená víla

267 let

Osobní stráž

Hráč: Bloo

"I don't have short temper. I have a quick reaction to bullshit."

Povaha

Z jejího vystupování byste na první pohled asi těžko odhadovali, že se jedná o příslušnici vladařského rodu jednoho z vílích království. Většinu svého života strávila v armádě, kde si k ní někteří vojáci nebrali příliš servítky, protože to ani ona ani její strýc úplně nevyžadovali. Pokud se tedy chtěla prosadit, musela to dokázat sama, vlastními činy a chováním. Navíc ani Zoya sama se nerada ohání svým jménem, které ve vílí společnosti jistě vzbuzuje určitý respekt. Už od malička byla hodně tvrdohlavá a umíněná, protože vždycky chtěla za každou cenu dosáhnout toho, co si usmyslela. Byla schopná si vymýšlet nejrůznější způsoby, jak obejít nějaký zákaz, nebo jak ukázat svým rodičům, že se o ní bojí zbytečně.  V tomhle ohledu dokázala být vždycky dostatečně nápaditá, což jí taky dává určitou výhodu nad ostatními, protože si dokáže vymyslet tak deset způsobů, jakými by jí odněkud mohli utéct nebo se ztratit.

Nepatří zrovna k těm, kdo by bez problémů nastavil druhou tvář, pokud provedete něco, co jí nějak negativně ovlivní. Rozhodně to nenechá jen tak a nemá problém s tím vám hezky od srdce říct, co si o vašem chování, vás nebo obecně o vašem přístupu myslí. Někdo by to popsal jako drzost, ona o sobě spíše řekne, že je zkrátka upřímná. Sice si pamatuje na svou výchovu, kterou prošla, ovšem na dvoře a ve vybrané společnosti v pozici členky vladařské rodiny se pohybuje o dost méně než jako stráž, tudíž nemá potřebu se chovat uctivě a nekonfliktně, či si vyloženě potrpět na nějakou etiketu. To neznamená, že by to nevyužívala nikdy. Dobře totiž ví, kdy je lepší sklouznout ke slušnému vychování a kdy jí to pomůže v dosáhnutí toho, o co usiluje. Nebo jí to zkrátka ulehčí život. Stejně tak se ke slušnému vychování uchyluje ve společnosti svých nadřízených, pokud k nim má respekt a nedělají podle ní stupidní rozhodnutí. Jinak si klidně otevře pusu i na ně, ačkoliv jí to už jednou stálo elegantní vykopnutí z armády, tak jí to určitě nezastaví. Ví totiž, že její jméno má pořád váhu a jen tak s ní nikdo nezamete.

Její chování se zkrátka odvíjí od toho, jaký si na vás udělá názor (a věřte, že si udělá názor vždycky na všechno a na všechny). Nezáleží jí ani tak na rase nebo postavení, ale na vystupování a chování k lidem. A to především k těm, které člověk zrovna k ničemu nepotřebuje nebo přes ně nemůže dosáhnout na nějaký úspěch. Dle jejího názoru je právě na tom nejlépe poznat charakter dané osoby. Stejně jako lidem se ale přizpůsobuje prostředí, ačkoliv nejraději má právě svoje pracovní postavení, protože tam se nemusí nějak přetvařovat anebo si dávat extrémně velký pozor na to, co jí zrovna vyletí z pusy. Není hloupá, ale občas zkrátka rychleji jedná, než přemýšlí a nechá se strhnout emocemi, což nejspíš není dobré, pokud by se někdy dostala na nějakou zásadní vedoucí pozici. Nemá totiž zrovna nekonečnou trpělivost a občas jí nervy ujedou. Ne, že by se vyloženě rozkřikla, ale koulení očima, chytání se za hlavu nebo pohledy typu ‚To snad nemyslíte vážně, že ne?‘ jsou dost časté.

Ovšem pokud už se naučíte s ní vycházet, zvyknete si na ní a ona na vás, tak rozhodně nepatří k nejhorší společnosti, která by vás mohla potkat. Je zábavná a málokdy se zastaví před nějakou výzvou. Klidně se nechá vyhecovat k nějaké hlouposti nebo se na nějaké podílí, pokud to nějak zásadně neohrozí její povinnosti, ji samotnou nebo někoho dalšího. Na výpravu do keratského podzemí tak asi nevyrazí, ale klidně zkusí vyšplhat na nejvyšší strom, nebo skočí z útesu do vody, pokud to vyloženě nevypadá na sebevraždu.

Dovednosti

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed cursus nisi nec sapien sagittis semper. Etiam pellentesque ac lorem ut rutrum. Donec varius porttitor congue. Nam facilisis id lectus eget eleifend. In at dolor convallis, tristique nibh vitae, ultricies nisi. Nulla facilisi. Integer bibendum semper feugiat. Ut enim quam, aliquet vitae neque non, dictum laoreet est. Phasellus a venenatis elit, quis congue orci. Pellentesque ullamcorper vitae purus at efficitur. Praesent vel risus at libero pharetra luctus eu vitae erat. Etiam sit amet facilisis velit.

Nunc at ex sit amet nulla consequat maximus. Vivamus rhoncus nisl sed nisi faucibus, at venenatis lorem pharetra. Duis id justo egestas, consectetur felis non, finibus turpis. Donec hendrerit dolor id ipsum tristique, at placerat diam dictum. Quisque porttitor vehicula lorem eu bibendum. Aenean elementum viverra eleifend. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Cras cursus est eu risus iaculis, pretium elementum felis convallis. Fusce finibus ultricies ipsum. Integer in dolor nec quam placerat laoreet et nec nulla.

Mauris erat tellus, rutrum non ligula vitae, lacinia tincidunt risus. Quisque volutpat malesuada commodo. Quisque dignissim eleifend arcu. Cras aliquet orci at ipsum dapibus imperdiet. Nunc quis felis ac ante maximus consequat. Donec.

Rodina

Novus dei Evasir

Její otec a zároveň i rádce vladaře, který na své potomky kupodivu nemá moc vysoké nároky. Sice chtěl mít ze své dcery dámu, se kterou se bude moct pyšnit. Ovšem když si Zoya zvolila jinou cestu, tak se rozhodl ji podporovat. Nehledě na to, že má alespoň důvod, proč diskutovat se svým mladším bratrem, kterého donutil, aby na ní dohlížel.

Ciria dei Evasir

Matka je s ní trochu více nespokojená. Těšila se, že bude mít s dcerou spoustu společných zájmů a trávit s ní čas, ovšem Zoya nikdy nebyla příliš na vyšívání, etiketu a podobné věci. Ovšem ve chvíli, kdy Zoya pochopila, proč její matka s její kariérou v armádě tak úplně nesouhlasila, se jejich vztahy zlepšily.

Katar dei Evasir

Její malý bráška, který jí bere v určitých věcech jako vzor. Ne, že by to jejich rodiče schvalovali. Zoya s ním ovšem v posledních letech nemohla trávit tolik času, kolik by chtěla. I tak jsou stále v kontaktu prostřednictvím dopisů.

Virion dei Evasir

Starší bratr jejího otce a také vladař celého Evasiru. To logicky svědčí o tom, že ačkoliv jsou jedna rodina, tak s ním moc do kontaktu nepřišla. Sice ho samozřejmě zná, díky tomu, že se jednu dobu hodně pohybovala u dvora, jakožto dcera rádce, ale nedá se to považovat za nějaké blízké rodinné vztahy.

Marius dei Evasir

Starší z jejích bratranců, se kterým sice netrávila tolik času, ale i tak ho má ráda. Navíc jako jedna z mála i podporuje jeho touhu bojovat o trůn a nesouhlasí tak úplně s tím, že by do toho neměl jít s plným nasazením. Otázkou u ní zůstává spíše to, jak by tuhle zodpovědnost Marius zvládl. 

Alaneo dei Evasir

Mladší ze synů Viriona, se kterým se občas setkávala v rámci svých návštěv knihovny. Ovšem neznamená to, že by si byli extrémně blízcí.

Tollin dei Evasir

Mladší bratr jejího otce a také strýc, se kterým strávila více času. Hlavně díky tomu, že jí vlastně učil bojovat. Její otec na tuhle část jejich kultury nikdy moc nebyl, tak se jejího učení ujal právě Tollin. Dá se tedy říct, že s ním má dobrý vztah, alespoň měla do chvíle, než jí elegantně vyhodil z armády a poslal do Bakirahu. Od té doby spolu nemluvili.

Nobu Tavi

Polovíla a také dcera Tollina. Z její rodiny jí asi z bratranců a sestřenic je nejbližší. V některých ohledech jsou si i podobné. Také se jí snažila zastat, když ji Haida vyhodila a Tollin se jí nezastal. Sice neví, kde je, ale ráda by jí našla a nějak jí pomohla.

Kalu Tavi

Bratr Nobu a tudíž její bratranec. Sem tam pomáhala Tollinovi s jeho tréninkem, ovšem tak blízcí si taky nebyli, ačkoliv v některých okamžicích byli v kontaktu více. V současné době o něm ale nemá žádné zprávy.

Leon

Voják, kterého částečně vycvičila a později si ho i stáhla do své jednotky v armádě. Dal by se asi považovat za jejího nejbližšího přítele a osobu, které věří i se svým vlastním životem. To je také důvod, proč ho sebou chtěla do Bakirahu. Někdy jí leze na nervy, ale nic to nemění na tom, že ví, že se na něj může spolehnout.

Agron Zalin

Bakirahský dědic, na kterého má dohlížet. Kromě jeho ochrany má i na starost jeho bojový výcvik, na který je díky svým zkušenostem a asi i svému původu dostatečně kvalifikovaná. Vychází s ním poměrně dobře, ale i tak někdy nechápe, některé jeho myšlenkové pochody a má chuť ho přetrhnout. 

Historie

Zoyino narození provázelo nadšení. Nejen, že byla nejstarší dcerou Novuse, ale zároveň byla i nejstarším Evasirem v nové generaci tohoto rodu. Sice jí to nedávalo žádná privilegia, jako kdyby se narodila staršímu bratru svého otce, ale o to menší na ní byl nějaký tlak ze strany země, a i rodiny celkově. Malá holčička mohla tak bezstarostně objevovat krásy města a zjišťovat, co jí baví. Samozřejmě její vzdělání nebylo nijak upozaděno nebo zanedbáváno, protože se jí díky otci, který měl dostatek kontaktů, dostalo těch nejlepších učitelů a profesorů. Ovšem Zoyu to nikdy netáhlo tolik k vědomostem jako jejího otce, ten z toho ale nebyl nijak zklamaný, protože svoji dcerku zbožňoval a stále zbožňuje a nejspíš by pro ni udělal první poslední. Méně tolerantní v tomhle byla její matka, která se mladou dívku snažila vést alespoň ve svých šlépějích, aby z ní vychovala mladou dámu, která by si u dvora našla vhodného nápadníka. I to bylo ale předem odsouzeno k nezdaru. Zoya měla v tomhle svou vlastní hlavu. Nebylo neobvyklé, že by se uprostřed nějaké lekce rozhodla, že už jí to nebaví a prostě se zvedla a šla si hledat jinou zábavu.

Povětšinou tak skončila u stráží, které nutila, aby jí učili s mečem nebo lukem. Její matka z toho byla stěží nadšená, ovšem po několika hádkách se svým manželem raději ustoupila. I tak si ale Zoya ze svého dětství odnáší určité základy etikety a vychování, které by měla mladá dáma mít. Ne, že by to ve svém životě tolik využívala, ale některé lekce, které jí matka nutila podstupovat v průběhu jejího dospívání, ji i bavili. Tanec, který jí připomínal bojové kroky a byla schopná si v něm najít nějaký rytmus, a hra na klavír. Nejspíš ta překvapila všechny, včetně jí samotné, ale Zoya se ke klavíru uchyluje i do dnešních dní, když má chvíli volna. Je to něco, co jí připomíná její dětství, které má spojené i s tím, že jako opravdu malé jí občas matka hrála na klavír a zpívala.

Ovšem cestičku svého osudu si začala vyšlapávat zhruba v padesátém roku jejího věku, kdy si její strýc, Tollin, všimnul, jak šermuje se stráží v jejich volném čase. Ne, že by její strýc byl neustále kolem a měl příležitost to vidět už dříve. Zoyu bavilo se učit styl boje, jak něco vykrýt a opětovat soupeři útok. Právě tenhle jeden souboj, kdy jí nakonec člen stráže dostal na záda, když udeřil o dost silněji, než ona čekala, jí ale zajistil dohled právě jejího strýce. Ne, že by to bylo jeho svobodné rozhodnutí a Zoya si je dobře vědoma toho, že k tomu nejspíš přispěl i její otec, ale nikdy se na to neptala, ani se v tom nevrtala. Kdo by se totiž nechtěl učit od generála, že?

Pár let trénovala pod dohledem Tollina, který kvůli ní navštěvoval Astar častěji než dříve. To ale neznamenalo, že by Zoye stačilo to, že sem tam trénuje se strážemi nebo pod dohledem strýce. Chtěla se přidat k armádě, což se nejvíc nelíbilo její matce, která ač pocházela z Evasiru, tak zrovna tohle odvětví jejich země moc v lásce neměla a už vůbec se jí nezdálo, že by to bylo něco pro její dceru. Nakonec ale její protesty nebyly důležité, Zoya si tvrdohlavě prosadila svou a otec jí pustil pod podmínkou, že Tollin na ní bude dohlížet.

Ne, že by Zoya díky svému původu dostávala lepší zacházení. Byla na začátku jen řadovým vojákem, který musel poslouchat příkazy a rozkazy, a hlavně projít i základním výcvikem, ačkoliv nějaký za sebou měla už z dřívějška. Po absolvování výcviku se zařadila mezi vojáky druhé legie, kterou tehdy ještě vedl Tollin. Přece jen musel splnit svůj slib, že na ní bude dohlížet. Ovšem v téhle legii se Zoya neohřála moc dlouho, protože brzy přešla do první, kde strávila větší část svého působení v armádě. A tady taky skončila.

Během let v armádě samozřejmě stále navštěvovala domov, kde se seznamovala se svým bratrancem, který se velmi zapáleně připravoval na boj o trůn a Zoya ho svým způsobem podporovala. Nijak nesdílela názor jejich země a částečně i strýce, že by Marius neměl o výhru usilovat. Vždyť byli vojenská velmoc, kdo jiný by měl taky vést jejich království. Postupně se také seznamovala se svým mladším bráškou, kterého zbožňuje. Co jí trochu děsí, tak to, že jí Katar bere jako svůj vzor. V tom jsou s její matkou i zajedno, protože Zoya úplně nechce, aby její bráška vletěl do armády a bojoval v Průsmyku. Právě díky němu byla schopná si uvědomit, proč se tohle její rozhodnutí její matce nelíbilo a více méně se s ní udobřila. Možná proto se i více začala soustředit na to, že ani tak nepůsobila jako voják, ale více se věnovala výcviku kadetů a nováčků, ačkoliv svoje místo v první legii stále měla.

V podstatě nejčerstvější etapa jejího života se nesla v trochu bouřlivějším duchu. Nejen, že navázala přátelství s jedním svým kolegou ve zbrani, Leonem, kterého i částečně cvičila. Z toho důvodu, že prošel jejím výcvikem si ho i stáhla pod sebe v rámci armády a legie, protože věděla, že se na něj může spolehnout. To, že byl člověk, pro ni nehrálo sebemenší roli. Zoya obecně nepohlížela na jiné rasy s despektem, nejspíš proto si i sedla se svojí sestřenkou, Nobu, když se přidala k armádě. A právě kvůli tomu, že se Nobu stala generálkou, nakonec i Zoya odešla ze svého působení v armádě. Ne, že by jí snad Nobu vyšoupla z jejího místa, ale Zoya se postavila za její rozhodnutí, že neuposlechla příkaz. Načež si pak její polovílí sestřenka otevřela pusu na polovílí princeznu. To celé nakonec vyústilo v to, že byla Nobu z armády vyhozena. Tohle jí bylo ale oznámeno Haidou, která byla v podstatě její nadřízenou a u Zoyi se to tehdy nesetkalo s úspěchem. A jelikož nedokázala držet jazyk za zuby, tak svou sestřenku poměrně rychle následovala, ačkoliv ne s takovou ostudou jako bylo vyhození z armády, ale s převelením do Bakirahu, kde tamní vladař chtěl někoho do stráže jeho syna. Ideálně se zkušenostmi s armády.

Tak si tedy Zoya sebrala svých pět švestek a Leona, protože chtěla mít s sebou někoho, komu může věřit a koho znát a vydala se do cizí země. Ne, že by to pro ni byla vyloženě premiéra, ale nadšená z toho taky zrovna nebyla. V současné době je tedy členem osobní stráže bakirahského dědice a zároveň ho také učí základům boje, někdy tedy spíš dohlíží na to, aby nedostal víc naloženo, než by bylo vhodné. Sem tam také dohlíží na to, aby se při používání magie nepokusil o jistou sebevraždu, ačkoliv to ve většině případů bývá marné.

Zajímavosti

  • Když chce být sama nebo se držet dál od ostatních, zašije se někam ke klavíru.

  • Nerada nosí šaty, připomíná jí to až příliš dětství, takže jí většinou potkáte v kalhotách nebo brnění. Do šatů jí vyloženě musí někdo nasoukat.

  • Vždycky u sebe nosí nějakou zbraň, ať už meč, dýku nebo nějaké nože. Bez nich se necítí ve své kůži.

Magie

Vzdušná magie

Schopnost vidět větrné proudy

4/10

Nedělá jí problém vidět silnější větrné proudy, ačkoliv se stále musí soustředit. V případě slabších proudů už je její schopnost trochu k ničemu, ačkoliv střední sem tam zaznamená. Ovšem dá se mluvit spíše o štěstí než o vědomém užití schopnosti.

Usměrňování poryvů větru

2/10

Je schopná větrné proudy zrychlit nebo zpomalit tak, ovšem jejich vychýlení ze směru je mimo jeho schopnosti. Také z lehkého vánku neudělá větrnou smršť a naopak. Jde o mírné rychlostní výkyvy.

Manipulace s větrem

4/10

Její manipulace se vzduchem se zatím zaměřuje čistě na odklonění útoku a tedy na obranu. Zvládne smést proudem vzduchu letící štíty, či díky němu i odklonit útok mečem, pokud se dostatečně soustředí, ale vezme ji to energii. Na nějaké útoky si zatím může nechat zajít chuť.

Snižování a zvyšování tlaku vzduchu

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Vytváření přírodních úkazů spojených s větrem

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Magie kovu

Vycítění kovu v zemi

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Pohybování s kovem

2/10

Jemné vychílení například šípu v letu jí nedělá problém, ovšem pokud zbraň někdo drží může na to rovnou zapomenout. V případě samotného kovu, zvládne pohybovat menšími kousky a tak trochu je i směrovat, ačkoliv není docela přesná.

Manipulace s rozžhaveným kovem

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Schopnosti víl

Přemisťování

3/10

Zvládne přemístění na vzdálenost dvou až tří desítek metrů, pokud jde o dlouhou vzdálenost. V případě přenosů na kratší vzdálenosti, často v řádu metrů je schopnější a zvládne i čtyři přemístění za sebou, ovšem měl by počítat s tím, že ho to unaví.

Mentální štít

3/10

Její štít se stále řadí mezi ty slabší, navíc je potřeba, aby se soustředila na jeho držení. Obejít ho je stále docela jednoduché, ale dokáže poznat, když se jí do hlavy chce někdo dostat. Ovšem nemusí být tak jednoduché zahradit některé části své mysli před vniknutím. U silnějších uživatelů magie mysli je pro ni složitější jak se bránit, tak tomu zabránit. Její štít vypadá jako....

bottom of page