top of page
f3650aa9562b36e75a7bba9e7200b556.jpg
af1759c5b4cb158a4f5e181ce07c62c5.jpg

Kapitán

Zidartha

4b1162c99e073c1b38751cd7282fe5e1.jpg
3e47872ff9f1ff08f127c2acf69af269.jpg

Člověk

29 let

Kapitánka pirátské

lodi

Hráč: Mercy

"I'd rather die on my feet than live on my knees. I'd rather be a rebel than a slave."

Povaha

Na první pohled? Bezcitná svině, která si rozhodně zaslouží skončit na hodně špatném místě za všechny špatnosti, které udělala doopravdy nebo jenom na základě spekulací. Nemůže úplně tvrdit, že by se tato slova tak úplně mýlila, ale nejsou ani tak docela pravdivá, i když je bude mile ráda přiživovat, aby udržela svoji skvělou pověst. Nemá nejmenší potřebu na někoho působit jako mírumilovná domácí kočička, která neumí ani vytáhnout drápky a tnout jimi do kůže, to jí opravdu není podobné. Stokrát raději se přiklání k pověsti nezkrotné šelmy, které by se měli ostatní i obávat, protože to je přesně to, co potřebuje, aby jí vycházeli její plány.

Lidé mimo její posádku ji jen těžko poznají jinak, než jak zdivočelou potvoru utrženou z řetězu, jež má na rtech vždycky připravený svůj specifický výsměšný úšklebek a po ruce pokaždé nosí nějakou peprnou poznámku, kterou vás mile ráda urazí. Ironické či sarkastické poznámky nejsou výjimkou. Stejně tak kruté vystupováním, kterým se snaží své okolí udržovat v představě zlé kapitánky pirátské lodi, jejíž smích vás může děsit, když okolo proplouvá se svou lodí. Nedělá jí zas takové problém chovat se drze a zákeřně k naškrobeným panákům, se kterými musí spolupracovat po dohodě s královnou, ale nedovolí si vůči nic tolik, co by chtěla. I kdyby se jí jen tak zachtělo jim rozbít obličej o dlažební kostky, drží se, dokud nedostane důvod, aby si zbytečně nepřidělávala problémy. Proto se u nich chtě nechtě spokojí s provokací, přidrzlostí a někdy si neodpustí ani výhrůžky, které v jejím podání vypadají spíše jako výzva. Opravdovou krutost si poté nechává pro divadlo, kdy přebírá zásilky mágů. Sice jí to není vyloženě příjemné a rozhodně jí nečiní radost, chovat k lidem, co se provinili pouze darem magie, každopádně by nikdo nepoznal, že je její nenávist pouze hraná.

Ve skutečnosti jí ale Mairornský režim leze krkem, jen je dobrá lhářka a umí vytěžit maximum ze všech příležitostí, které se jí naskytnou. S její pověstí by asi ani nikdo nevěřil tomu, že by mohla sympatizovat s mágy, ke kterým před nevhodnýma očima projevuje odpor, opak je však pravdou. Jelikož má silný ochranářský pud vůči vlastní sestře, jejíž tajemství drží už hodně dlouho, dobře ví, že horší než mágové jsou obyčejní lidé. Proto je také tou, jež je odváží s té země, kde je nic dobrého nečeká, jen smrt, kdyby se snažili zůstat. Není pro ni těžké přesvědčit své okolí, že je plně odevzdaná penězům, které jí koruna poskytuje za to, že má vozit ty nebožáky zemřít na ostrov. Takhle alespoň dělá dobrou věc a ještě jí za to zaplatí. 

Dalo by se nejspíše tvrdit, že ani nemá v genech být poslušnou následovnicí šílených vládců, spíše měla v srdci vždycky zrníčka divokosti a odporu, která vykvetla a opravdu silně zakořenila. Její odhodlání bojovat pod mlžným oparem přetvářky a prachsprostých lží je. Nedělá jí nejmenší problémy hrát na více stran, ne-li na všechny, jen aby to prospělo její věci a lidem, o které má péči. Dokáže se rvát jako lvice, když jde o ty, kterých si váží, záleží ji na nich a má hrdost ve hlase, když je nazývá přáteli. I když to neznamená, že by vynechala jisté špičkování, které je pro ni tak nějak typické. Ale ani nasazení, se kterým hájí svoje lidi se nemůže rovnat tomu, se kterým je rozhodnuta zničit ty, co ji zradí.

Dovednosti

Sekýrování, komandování, panovačné pokřikování rozkazů, takové dovednosti jí asi připíše každý, ať už s nádechem humoru nebo smrtelnou vážností. Vskutku tomu tak může i být, neboť jako Kapitánka pirátské lodi si musí občas klidně i vykřičet hlasivky, aby její posádka šlapala jako hodinky. Nedají se jí ale zapřít jisté vůdčí schopnosti, bez kterých by se ve své funkci neobešla. Stejně tak nikdo nemůže popřít, že je schopnou námořnicí a poradí si hravě i se zrádnými proudy, které by její loď rády stáhly ke dnu.

S jejím povoláním se poté pojí také velmi důležité schopnosti v oblasti boje. Přeci jen by si nemohla dovolit být kapitánkou, kdyby nedokázala někomu pořádně nakopat zadek. Její umění boje je skoro jako tanec, jediný druh tance, u kterého jí nevadí, když je její partner méně schopný, i když výzva jí pro změnu vykouzlí úsměv na rtech. Preferuje boj s mečem, ale neobává se ani nožů a dýk nebo rovnou holých pěstí a nestydí se využívat klamání tělem, jak jen to jde. Vlastně jakákoli výhoda, kterou uzná za vhodnou, je využita, ať už je to čestné nebo ne.

Není ale jenom kapitánka nebo pirátka, je právě i vášnivá tanečnice a občas i zpívá, ale to jen zřídka. Nedá se ale říct, že by její zpěv neměli ostatní v oblibě. Co se ale tance týká, zbožňuje kontakt mezi tanečními partnery a ještě víc to, když tančí s někým schopným, ale to neznamená, že není schopná tančit do rytmu hudby sama a nechat se pohltit. 

Rodina

Erneste Garitst

Bohatý diplomat pocházející z Fiplinu, který zmátl srdce kdysi krásné a mladé Kariny, mátl jí po dobu dlouhých čtyř let, kdy s ní zplodil dvě dcery, než se beze slova vypařil a nezanechal ani stopu. Těžko by ho mohla označit za otcovskou postavu. 

Karina Tardior

Žena, která by se dala asi jenom těžko nazvat milující matkou. Zhrzená žena, která uvěřila lháři, který jí nakukal, že je pro něj první poslední a potom ji nechal se dvěma dětmi, které mile ráda nechala v sirotčinci bez toho, aby se o ně v dalším životě zajímala. 

Tashana

Mladší sestra, na kterou dávala vždy pozor, obzvláště, když se u ní v patnácti objevilo léčitelské nadání. Nikdy by nedopustila, aby se její malé sestřičce něco stalo, proto také podnikla všechny kroky, aby ji ochránila a aby nikdo nepřišel na to, jakými dary ji Hardona z ryze špatného smyslu pro humor obdařila. 

Tarmin Osterlot

Bývalý kapitán její lodi a také muž, který se jí i její sestry ujal, když byla na prahu dospělosti. Naučil ji všechno, co umí a i se sestrou je bral jako své vlastní dcery, které si vychoval k obrazu svému. Vždycky jí říkal, že se nesmí nikdy zlomit ani se podvolit. 

Historie

Narozená jisté bohaté měšťanské paničce se Zidartha neměla ze začátku svého života vůbec špatně. Její matka sice nebyla vyloženě mateřský typ, spíše prospěchářka, která se zakoukala do pohledného diplomata z Fiplinu, který občas jezdil do Zandily řešit obchodní záležitosti mezi Mairornem a jeho zemí. Což byla vzhledem ke shovívavosti druhého lidského království vůči magie velmi vytěžující práce. Nebylo tedy překvapením, že často nechat uklidnit v objetí krásné Kariny, která mu díky jeho šarmu v kombinaci s bohatstvím propadla i bez něčeho takového, jako je manželství. Ale jejich vztah byl skutečně jen občasnou záležitostí a nebylo ani moc divu, že její sestra přišla až čtyři roky po ní. To mohlo být pro jejich matku ale jediné štěstí a nejspíše by byla radši, kdyby se Tashana vůbec nenarodila, jelikož jejich ctěný otec po tom, co se dozvěděl o druhém dítěti práskl do zaječích a Karina zůstala poskvrněná se dvěma dětmi.

Jediný pochopitelný krok zhrzené ženy s minimální šancí se znovu vyhrabat ze dna, byl zbavit se dětí a přestěhovat se na venkov, kde mohla začít od znovu. Ke štěstí dívek měla alespoň tolik slušnosti, že svá dítka ponechala v sirotčinci a ne rovnou na ulici. I když život mezi odvrženými dětmi také nebyl žádný med. Jakožto čtyřleté dítě dohlížející na mimino, kterému bylo jenom pár měsíců to měla celkem složité, zvláště když musela ještě dávat pozor, aby si její sestřičku nikdo neodvedl bez ní. Možná to mohlo vypadat sobecky, ale bylo tomu naopak, nevěřila, že by se někdo mohl o tu malou bytůstku s velkýma očima postarat lépe než ona. Proto ji bránila jako šelma a odháněla od ní kohokoli, kdo se jí snažil přijmout za svoji bez toho, aby měl v plánu přibrat do party i ji.

Jenže tohle chování na ni přitáhlo nechtěnou pozornost ostatních dětí, které nebyly vyloženě přátelské, když zjistili, že by mohla mít divokou kartu v podobě své sestry, kdyby někdo opravdu toužil po dítěti a nebylo by mu překážkou si ji vzít i s roztomilým miminkem. Jistá šikana se tedy dala předpokládat, ale v jejím případě si dávali pořádně záležet. Postupně se ale na její stranu přidávala Tasha, která rostla jako z vody a nakonec nebyla její vstupenkou do normálního života. To ale nevadilo, dokud byly spolu, klidně proti celému světu.

Nebylo to ale i tak snadné. Sirotci toho moc neměli a to, co chtěli nebo třeba i potřebovali, jim nutně nemusel poskytnout sirotčinec, tudíž nebylo jiných možností, než si všechno obstarávat drobnými krádežemi, při kterých vás buď přistihli nebo ne. Obě dívky v tom byli vlastně celkem zběhlé, protože na rozdíl od ostatních většinou kradly pouze to, co opravdu potřebovaly, a většinou jen v nepatrném množství, kterého si nikdo nemusel nezbytně všimnout, tudíž většinou obírali trhovce, jež nabízeli své zboží a zrovna se koukali jinam. Jenže Tasha jednou udělala chybu, když se jí zachtělo rovnou plného měšce jednoho muže na tržnici. Jenže okrást piráta není nejlehčí záležitost a rozhodně je to hloupý nápad, jak tehdy třináctiletá Tasha rychle pochopila, když pirát sevřel v ocelovém sevření její ruku a natahoval se po noži. Zida byla naštěstí blízko a začala piráta prosit, aby její sestru netrestal, že přebírá plnou zodpovědnost za její čin. Naprosté odhodlání ochránit mladší sestru ho obměkčilo a Tashu pustil, ale oddanost sester, které byli na svět jenom samy dvě ho nějak přiměla, aby se jich ujal. Ten den se jeho posádka rozšířila o dvě nové členky.

Neměly to ale snadné. Brzy se ukázalo, že je Tarmin takřka otcovskou postavou v jejich příběhu, ale i tak jim nedal nikdy nic zadarmo a museli se naučit bojovat, aby si samy zasloužily respekt posádky. I když díky respektu vůči kapitánovi se nikdo neodvážil na ně sáhnout jako na obyčejné řezivo. Mohli je zbít, že byly samá modřina nebo je zaúkolovat uklizením celé paluby, ale sáhnout na ně s takovýmto úmyslem si nedovolil nikdo. Nakonec se staly obě dívky tak nějak chráněnkami pro celou posádku, které jim přestala dělat naschvály a raději je učila věci potřebné k pirátskému životu. Boj s mečem, nožem nebo obyčejnými pěstmi, všechno, co se týká lodi a i různé karetní hry, kterými mohly druhé obrat o pěkné peníze.

Vlastně to byla i taková idylka, než se u Tashany projevila léčitelská schopnost, naštěstí to bylo, když byly samy dvě a Tasha jí pomocí doteku zmírnila bolest u vyvráceného prstu, který byl následkem předchozího tréninku. Donutila sestru přísahat, že už to neudělá a že to bude jejich společné tajemství. Jejich největší štěstí bylo, že léčitelkám jejich moc utíkala jen málokdy, takže na to dlouhou dobu nikdo nepřišel. Trvalo dlouhé čtyři roky, než se to tajemství dostalo na povrch, a bylo to pouze proto, že vyšli s pravdou ven samy. Tarmin totiž utrpěl opravdu vážné zranění, u kterého bylo jen otázkou času, než zemře, ale Tasha mu chtěla pomoci, takže většina posádky viděla, jak se pomocí magie snaží zacelit rány, ale nešlo to a jejich kapitán svým posledním dechem jmenoval novým kapitánem Zidarthu. Dalo by se říct, že to bylo stresující, když se dívky podívaly na posádku s očekáváním potíží, ale nic hrozného se nestalo. Všichni uznali novou kapitánku a proti Tashině daru nikdo nic nenamítal, byť to některé vyděsilo z hlediska zákonů v jejich zemi ani jeden člen posádky by si nedovolil říct, něco, co by měla mladé léčitelce ublížit.

Proto nadále a celkem v klidu -v klidu, jak jen to může u pirátů být- pokračovali ve svém řemesle. Obepluli spousty přístavů, menších obydlených ostrovů, které zbytku světa nejspíše nestojí ani za zaznamenání do mapy. V záchvatu dobrodružství se snažili najít i jiné kontinenty, ale po několika týdnech na moři je to většinou přešlo a návrat do Mairornu byl nejlákavější alternativou. Jenže krom Volturi se ani tam moc bezpečných přístavů nenašlo, takže se častokrát rozhodli nabrat velké množství zásob a kotvit u ostrova Hea, kam se moc nikdo nehnal, neboť útesy tam byli zrádné a jen málokdo se jimi se svojí lodí dokázal proplést bez větších škod. 

Pro její schopnost proplout se svojí lodí i mezi těmito zrádnými útesy se jí dostalo schůzky s hlavou Volturi, která měla na starost vožení mágů a celkově lidí s magií v krvi právě na Heu, kde je nechávali napospas osudu. Jenže z nařízení královny je nemohli jen tak vyhodit u ostrova, aby si je klidně sežrali žraloci nebo něco takového, nejspíše jí činilo zvrácené potěšení, když věděla, že se ti, kteří se provinili pouze magickým darem, souží hlady a pomalu umírají a skalnatém břehu. To byl ten problém, který s ní chtěl ten velký šéf prodiskutovat, neboť jeho lodičky se často potopily díky útesům nebo se vrátili s velkými vadami na kráse. Proto si ji najal, aby tuhle špinavou práci dělala za něj. Vlastně neměla důvod odmítnout, celá její posádka měla odlišný pohled na mágy hlavně díky Tashe, takže nebyla ani velká potíž, aby to začali dělat trochu jinak. Samozřejmě musela hrát, že jí jde jen o peníze, které taky ráda shrábla do své kapsy, ale na Heu nikoho nevozila, většinou své 'zajatce odvezla do Fiplinu nebo Gretlipu, ve kterém chtěla nechat i Tashu, aby byla v bezpečí, ale ta si to nikdy nenechala vymluvit.

Započala velmi riskantní procházku po prkně a je pouhou otázkou času, než se jí to nevyplatí, ale věřila ve správnost svých činů. Možná by to bylo jinak, kdyby v jejím životě nebyla její sestra, která ji donutila udělat si i Mairornu v srdci místo pro magii, ale podle ní to bylo jen dobře, že mohla pomoci potřebným. Její věrná posádka to viděla stejně a nikdo proti jejím rozhodnutím nic nenamítal, ať už to bylo z úcty k Tarminovi nebo k ní samotné. 

Zajímavosti

  • Není to asi tolik podivuhodné, že má díky létům cvičení boje se zbraněmi nějaké ty jizvy na těle, nic totiž není lepší lekcí, než zanechání jizvy, která připomene předešlou chybu.

  • Mezi nejhorší patří konkrétně deset čísel dlouhá jizva na pravém předloktí, trochu menší jizva na levém boku a dvě asi dvoucentimetové jizvy na levém stehně, jedna jako vstupní a druhá jako výstupní bod.

  • Její tělo mimo jizev pokrývá i velké množství tetování, nejvíce obsáhlé jsou ale paže.

  • Když se stala kapitánkou, přejmenovala svoji loď. Dříve se jmenovala 'Krutá kráska', ale teď jí říká 'Pomsta mrtvého muže'.

  • Vlastně si nedokáže představit lepší zakončení dne, než klidné popíjení se svojí posádkou a lidmi, kterým věří, když může být sama sebou.

bottom of page