top of page
52d2a3f9957db44e57a6fab512cb4458.jpg
0456ab0552adf0e9ba0519d0bb0300b2.jpg

Zavriell

Immelstorn

3490803c5f4894640ecb2ee8c17569fc.jpg
derek-theler-shirtless-just-jared-photo-

Illyrijec

568 let

Učitel boje

Hráč: Mercy

"I don't need to know how i'm going to win. I just know i'm not going to loose."

Vzhled

Jako každý Illyrijec disponuje párem černých blanitých křídel, které jsou jeho právoplatnou součástí. Už od útlého věku byl také cvičen v letu a posiloval svaly, které jsou s křídly propojené. Co se týká rozpětí jen málokterý Illyrijec se mu vyrovná. Křídla sama o sobě jsou silná a může se pyšnit i tím, že se nikomu nepodařilo v nich udělat trhlinu, po které by se musel dlouho zotavovat a zanechala by mu na nich ošklivou jizvu, má pouze malé sotva viditelné povrchové jizvičky, kterým se během svého života nemohl vyhnout.

Celkově poté Zavriell patří mezi vyšší jedince, kdy dosahuje výšky necelých dvou metrů, takže se často stává, že na někoho shlíží tak trochu z patra, aniž by to zamýšlel. Válka se na něm podepsala hlavně v tom ohledu, že má spoustu svalů, kterými se sice může jen chlubit, ale nedělá to. Je téměř bez šance, že ho jen tak někde uvidíte pohybovat se jen tak bez košile, díky tomu, že si nechal kouzlem odstranit tetování dokazující, že prošel Illyrijskou zkouškou.

Povaha

Pokud se dá o Zavriellovi něco říct, tak zcela jistě to, že už je starý. Na vílí poměry to sice ještě není tolik zlé, ale jeho věk už se podepsal na tom, že je více dospělý a rozhodně má více zodpovědnosti, ke které ho dohnala i výchova jeho syna. V každém případě už je tomu tak, že mu zkušenosti radí v jeho krocích. Málokdy se stane, že by si něco dvakrát, třikrát nepromyslel, než to udělá. Raději jde tou cestou, která nevyžaduje moc obětí a prospěje mu v konečném důsledku více. Jistá rozvážnost v jeho chování způsobuje, že si dává i docela pozor na to, co říká. Přeci jen se i v lidské říši dostává do kontaktu s vílami, které jsou povětšinou zákeřnými stvořeními a každá hledá slabinu, které by bylo třeba využít. Nerad by byl on tím, kdo si vykope hrob, když se vrátil jako oživlá legenda, proto si dává vždy i pečlivý pozor, kdo poslouchá.

Každopádně není jen samá obezřetnost, byť mu to staletí výcviku a boje moc neulehčují. Dokáže se celkem dobře i otevřít a důvěřovat lidem i vílám kolem sebe. Většinou to chce ale čas, než do někoho vloží svoji důvěru. Vycházet dokáže s každým, když si to dle jeho úsudku zaslouží, ale v jejich světě je hodně takových, které sice musí tolerovat, ale nikdy k nim nemůže mít ani náznak přátelského citu. Většinou ale trvá roky, než někomu věří natolik, aby ho nazýval přítelem a i v minulosti se to stávalo pouze zřídka. Není to tak, že by nechtěl nebo nemohl najít ty, co by s ním chtěli být, ale on je toho názoru, že pravé přátelství a pouto se nedá najít jen tak u někoho, kdo může klidně pouze předstírat.

Pro ty, co spadají do zmíněné skupiny je ale ochoten udělat všechno, klidně i zemřít, kdyby jim to mělo pomoci. Sebeobětování sice není jeho šálek kávy, protože není vyloženě dramatickým typem, ale v krajních mezích by klidně zahodil svůj život pro někoho, na kom mu záleží. Je to nejspíše i proto, že když už má někoho rád, je to vždy celým srdcem a k čemu by mu bylo srdce, které následkem ztráty, které mohl zabránit, krvácí bez šance na zotavení? Jenže se už za svůj život naučil i vnímat ztráty, kterým zabránit nelze, i když stále patří mezi ty, kterým přijmutí smrti blízkého činí opravdové potíže. Ve chvílích, kdy přijde o někoho blízkého, s ním není moc dobrá domluva a vlastně ani soužití. Možná by se za to i styděl, ale rozhodně není jediný, kdo utápí svůj žal v alkoholu a nával emocí ho nutí jednat občas i v rozporu s jeho povahou. Jenže každý ze sebe potřebuje negativní emoce nějak dostat.

V mnoha ohledech se o něm poté dá ale jinak mluvit jako o muži, který umí dostát své cti. Čest je pro něj důležitou hodnotou a rád jedná tak, aby to bylo právě v jejím rámci. Proto se na něj také často ostatní obrací, neboť je všeobecně známo, že je jen tak nezradí. Avšak nemůže říct, že by se jeho čestnost mohla zaměňovat se slepou poslušností. Byť byl odmala veden k vojenskému životu, stále si zachoval vlastní hlavu a vlastní úhel pohledu. Nemá až takový problém postavit se zažitým pořádkům, pokud věří tomu, že nejsou dobré a jeho nátura ho přímo pobouzí, aby se vůči nim vzbouřil. Ale jde na to spíše chytře a přemýšlivě, než aby se slepě hnal za nějakou případnou revolucí, kterou by neměl šanci dotáhnout do konce. 

Dovednosti

Jak by asi mohl každý předpokládat, jeho schopnosti v umění boje jsou velice rozvinuté. Boj s mečem pro něj není problém, stejně tak bez sebemenší potíží počíná i se dvěma. Po dlouhých rocích tréninku je také skvělí v lukostřelbě, ve vrhání nožů a jinými formami boje na dálku. Jistý si je i co se pěstního boje týká. Na druhou stranu moc neovládá nože a dýky, neboť mu čest říkala, že nůž či dýka je zbraň pro zákeřnou vraždu, i když obdivuje ty, kteří si tyto zbraně vyberou a dokáží s nimi bojovat přímo v bitvě a ne zákeřně, kdy se k někomu vetřou a bodnou ho do zad. Posledním aspektem jeho bojových schopností je to, že ve vzduchu se mu vyrovná jen hrstka bojovníků, neboť se naučil využívat i vítr ve svůj prospěch.

Není ale pouze válečným strojem. Za téměř sto let v ústraní se naučil být skvělým lovcem a znalcem bylin, protože to bylo potřebné k jeho přežití. Zároveň se velmi dobře naučil spolupracovat s koňmi, které sice spíše nepotřebuje, ale i Illyrijec se někdy musí přepravovat po zemi. Takže je vlastně docela dobrým krotitelem těchto nádherných tvorů. 

Mezi jeho ne zrovna známý talent poté patří i zpěv, ale to se týkalo spíše ukolébavek pro jeho syna, kterými byly balady o dávných bitvách. Prý se člověku až zdá, jako by obrazy z oněch bitev plynuli kolem něj, ale to je nejspíše jen zveličený pocit malého dítěte, kterým jeho syn býval.

Rodina

Dratian Immelstorn

Krutý a nelítostný. Tak si pamatuje svého otce, který je takový do teď. Vždycky chtěl ze svého syna dostat to nejlepší, i kdyby ho měl každý den zpráskat jak prašivého psa, aby toho dosáhl. Moc si nerozumí. Vůdce kmene Illyrijců umístěném nejblíže moři. 

Ulriria Immelstorn

Pozoruhodně laskavá a obětavá žena, vzhledem k podmínkám, ve kterých žila. Jeho matka to nikdy neměla v životě lehké, ale díky svému dobrému srdci z něj dokázala vychovat úžasného muže a on jí bude do konce života vděčný. 

Poltrain Immelstorn

Malá nehoda, která se mu kdysi přihodila s jednou Fiplinskou kurtizánou. Díky illyrijským rysům mu ho nechala před stanem v táboře. V současné době je nováčkem v první Fiplinské legii.

Kaylessa Vaynore

Krásná neznámá, kterou jako by znal celý život. Od prvního setkání je si vědom, že je jeho družkou a je ochoten za ni bojovat, i když přijme i její odmítnutí. Velitelka druhé Fiplinské legie. 

Gaëlee

Zhrzená vznesená víla, původem ze Sendanu. Není to tak dávno, co byla jeho oblíbenkyní v posteli, ale jejich cesty se rozešli, když nechala dítě, jež vzniklo z nich dvou před jeho stanem ve vojenském táboře. Kurtizána. 

Historie

Už je tomu dávno, co se synovi vůdce jednoho z nejkrutějších kmenů Illyrijců narodil prvorozený a taky poslední potomek a předpokládaný dědic. Zavriell se narodil do dobré rodiny, o tom žádná, jenže narodit se dobře není vyloženě procházka růžovým sadem, protože se toho od vás hodně očekává. Ale první roky jeho života byly vcelku klidné. Starala se o něj nejlaskavější žena pod sluncem a otec o něj ještě nejevil takový zájem, protože byl ještě moc malý. Matka ho učila mluvit, a když byl jeho otec pryč dávala mu lekce létání po domě, což bylo pro malé škvrně, kterým býval velmi zábavné. Vždycky byl ale poslušný a lumpárny, které vymýšlel společně s matkou, si nechával pro sebe, protože si vážil toho, že má k podobným hloupostem povolení. Taky jí se vším pomáhal, aby si vše zasloužil a nedostával výhody jen tak pro nic za nic. Ale i tak musel občas vytrpět i nudné učení historie, četby, psaní a počítání, na kterém Ulrilia trvala. 

Zhruba v jeho deseti si ho ale začal všímat i otec, jelikož to byl ten pravý čas, aby si z něj začal vychovávat chlapa, jak říkával. Avšak malý Zavi mu byl zklamáním, protože svým vzezřením připomínal spíše nedochůdče před smrtí, než pořádně stavěného následníka budoucího vůdce. Byl zkrátka taková kost a kůže, až způsoboval otci i dědovi hanbu. Ale to jim nezabránilo hodit ho do jámy lvové v podobě výcvikového tábora v horách nad vesnicí, kde byl ze všech dětí nejmenší, a tudíž byl největší otloukánek a fackovací panák. Terorizovali ho jak učitelé, tak žáci té podivné školy smrtících technik a tance smrti. Ale on se nevzdával. Trénoval, aby udělal dojem na otce, který tam každý měsíc létal, aby zkontroloval jeho pokroky, a vždy ho zbil, když nebyl spokojený, a aby udělal radost matce, která zůstávala doma. Takže dřel až do morku kostí. Vstával brzy, aby mohl být na ploše pro trénink první a chodil spát pozdě, protože tam trávil ještě hodiny potom, co ostatní odešli. Bylo jedno, jestli právě měl imaginární souboj s nelítostným protivníkem, učil se vrhat všemožnými noži a dýkami nebo vypilovával svoji dovednost střelby z luku k dokonalosti. Zkrátka a dobře se snažil být nejlepším z nejlepších.

Po pár letech se zlepšil natolik, že jeho otec uvolil k tomu, aby mohl na chvíli navštívit domov a matku, která byla radostí bez sebe a skoro ho nepoznala, protože díky pilnému tréninku nabil větší množství svalů, než by jeden čekal. Každopádně měl povolení  s matkou nějakou dobu zůstat, takže si na svého lehce nabušeného synáčka rychle zvykla. Ale Zavi, protože už nebyl zas tak malý, si začal všímat věcí, co mu nešli do hlavy. Třeba se pořád sám sebe ptal, proč jeho matka a ostatní Illyrijské ženy nemají křídla? Protože tou dobou, ještě nebyli žádné válečnice, takže bez křídel byly všechny, a když mu matka řekla důvod, tak se mu to přímo hnusilo. Vlastně zjistil, že se mu skoro celá jeho komunita hnusí, ale byl vlastně ještě dítě, takže s tím nešlo nic udělat, jedině to, že si slíbil, že s tím něco udělá, až na to bude mít věk a dostatečnou sílu.

Doma byl skoro rok a za ten rok se hodně změnil, tedy ne, že by si toho někdo všiml, ale tolik času z matkou mu zase změnilo pohled na svět. Takže, když se vrátil do výcvikového tábora, trénoval ještě urputněji, aby dosáhl toho, co si předsevzal. Zanedlouho -asi jen takových 25, 30 let- se z něj stal v kmeni ten nejlepší bojovník jak na zemi, tak ve vzduchu. Dokonce se u něj rozvinula silná moc a už v tak malém věku čtyřiapadesáti let mě čtyři fialová zřídla, což vzbuzovalo respekt všech jeho vrstevníků. Proto nebylo o pár desítek let později divu, že prošel úspěšně zkouškou a stal se z něj skutečný Illyrijský válečník. 

Další roky se poté nesly ve znamení války. Nikdy nekončícího krveprolití, které se vedlo v Dyribthanském průsmyku. Roky bylo jeho jediným způsobem života válčení a zabíjení čarodějnic a jejich jiných stvůr, které posílaly na jeho bratry ve zbrani. Sledoval, jak jeho přátelé umírají a byl u toho, jak se mnoho Fiplinských vládců střídá na trůně a i ve vedení jeho legie. 

Býval obyčejným pěšákem, který se měl postarat o to, aby dobili co největší část průsmyku. Sice měl jisté postavení díky původu otce, ale to neznamenalo, že bude okamžitě důležitou součástí v legii. Nakonec vůdce Illyrijců neměl zrovna jejich kmen nejraději, takže ho sice nepotápěl, ale ani se ho nesnažil strkat na vyšší pozice, než bylo nutné. To se změnilo až ve chvíli, kdy se s celou legií dostali do pasti a on byl tím, kdo zachránil teď už dávného předka budoucí nástupkyně trůnu. Tehdy se stal hrdinou a nejvíce opěvovaným vojákem své doby. Stal se pravou rukou krále a měl hned po jeho dětech hlavní slovo, co se vojenského tábora týkalo a někdy znamenal jeho rozkaz i víc než jejich. 

Roky byl hlavním pilířem slavných vítězství, kterými si připsal Fiplin velkou část průsmyku a zatlačil čarodějnice zase o kus dál do jejich prokleté země. Mezi malými vílami i dětmi začali kolovat příběhy o jeho skutcích a noví rekruti se na něj kolikrát dívali jako na chodící legendu, ale on nebyl tím jedincem, kterému by z toho narostl hřebínek. Měl své zásady, kterých se držel. Nejvíce se držel také rodiny a tím pádem i matky, která pro něj vždy byla vším, nebylo tedy divu, že zanechal všeho, když se dozvěděl, že si hory, ve kterých vyrůstal vzaly její život. Nešťastná nehoda, při které Illyrijka spadla ze skály, se jí stala osudnou a v jeho očích za to všechno mohl zvyk, který jí připravil o křídla. Tato událost ho přiměla k tomu, aby už nechtěl být mezi svým druhem. Nebo minimálně mezi těmi, kdo toho podporují. Jeho srdce krvácelo pro jeho matku, když vyhledal vílu z Bakirahu, která jeho hruď zbavila znakují odkazujících na to, že složil Illyrijskou zkoušku. Stejně tak se žal snažil utopit v alkoholu a vyhledal i společnost krásné vílí kurtizány.

Jeho žal trval ale docela dlouho, na lidský život i celkem dlouhou dobu dvou let, které strávil převážně v objetí alkoholu a krásné kurtizány, ale byli to tedy dva roky, než se vrátil zpět do Tábora a opět bojoval v průsmyku. Ale nic netrvá věčně a i on musel jednou skončit, že? Jeho konec ale nepřišel s tím, že by někdo zjistil, že plivl do tváře svému lidu tím, že si nechal odstranit tetování, ani tím, že by se nějak zranil. Jeho konec s bojem nastal, když před svým stanem našel plačící košík se vzkazem od kurtizány, kterou navštívil před devíti měsíci.

Najednou měl syna, kterého nechtěl vystavovat osudu každého Illyrijského dítěte, proto ještě tu noc zmizel a nedal o sobě nikomu vědět. Pouze svému králi nechal dopis, ve kterém se omluvil ze služby, kterou už měl stejně dlouho naplněnou. O dítěti ale nikomu neřekl. Společně se svým synem, odešel do hor, o kterých věděl, že jsou nevyužívány jeho lidem ani nikým jiným kromě zvěře a vychoval ho podle sebe. Cvičil ho v boji a dával mu důležité lekce v životě. Když se u něj nakonec projevil talent Stínopěvců, učil se společně s ním plížení a různé krytí, při čemž sám objevoval v zákoutích své mysli, kolik si toho vlastně o tomto talentu pamatuje. Jenže, když se v Poltrainovi objevila i jistá dávka magie ohně, kterou zdědil po matce, i Zavriell uznal, že je na to krátký. Proto se po téměř sto letech uvolil znovu vejít mezi lidi. 

Potřeboval někoho, kdo ho naučí ovládat tuhle magii, aby nehrozilo, že jeho syna spálí, a zároveň uznal, že bude potřebovat i zřídla, se kterými by se plně naučil ovládat svoji moc. Proto se vrátil do tábora a nechal se přijmout u nové princezny, která měla spolu se zbytkem světa mylnou představu o tom, že je Zavriell Immelstorn po smrti, ale on se místo toho vrátil a přivedl spolu i svého syna. Haida neměla problém přijmout je oba s takřka otevřenou náručí. Poltrain byl z její strany vřele přijat do první legie, i když ze strany Illyrijců to měl výrazně těžší, protože stejně jako jeho otec neměl tetování a navíc byl levobočkem, takže póvlem pro jejich druh, i když měl předpoklad být díky svému původu silnější. 

On sám poté dostal na výběr, jestli chce zůstat nebo jestli opustí tábor a opět se stáhne do ústraní. Prvních pár měsíců chtěl ale dohlížet na syna, který dělal pokroky snad ve všem, což mu činilo radost. Proto se už chystal odejít, než narazil na ženu, která ho donutila přijmout práci učitele boje a trenéra všech vojáků. Měl skoro úplnou jistotu, že ta žena je s ním spojená osudem a nemohl jí nechat být.

Zajímavosti

  • Po smrti své matky si nechal odstranit Illyrijská tetování, která dokazovala, to, že prošel výcvikem, protože nechtěl mezi svůj druh už dále patřit. Nestaví to ale vyloženě na odiv, spíše vůbec, protože ještě není připraven čelit otázkám a hněvu, který by tím mohl vyvolat, o zmatku, jež by mohl vznikout, nemluvě.

  • Ačkoliv se nedá nazvat nejlepším otcem z hlediska výchovných postupů, rozhodně se nedá říct, že by nemiloval svého syna. Jeho matku by k němu ale nepustil.

  • I přes fakt, že disponuje křídly, jež ho přepraví kamkoli si zamane, si oblíbil jízdu na koni. Cítí s těmito zvířaty zvláštní spojení, které ho někdy vyloženě donutí zdržet se s nimi při zemi.

  • Rád se občas drží vpovzdálí a poslouchá mladé vojáky, jak rozmlouvají o jeho zásluhách v armádě. Není to tak, že byl si tím zvyšoval sebevědomí, ale hřeje ho u srdce, že může být někdy pro někoho i vzorem.

  • Ze zásady nic nedělá na půl, takže může být každému jasné, že pokud mu něco tak úplně nevyšlo, ještě to čeká na dokončení.

  • I když si alkohol dopřává převážně z žalu, nezná lepší oslavení vyhrané bitvy, než zapití vítězství s ostatními vojáky.

  • Má měkké srdce, když přijde na situace, kdy narazí na zraněné zvíře nebo opuštěné mládě. Většinou si vezme takového tvorečka okamžitě na starost.

Magie

Fialová zřídla

Vytvoření bodce

4/10

Díky své magii dokáže v současné době vytvořit deset bodců najednou. Ty ovšem neumí úplně přesně nasměrovat, takže s nimi ne moc dobře míři a mohou zasáhnout na širší ploše. Pokud jich vytvoří okolo pěti, tak ty dokáže i dokonale nasměrovat.

Vylepšení schopností

4/10

Dokáže si vylepšit smysly a sílu, ovšem zatím v omezeném časovém horizontu, kterým jsou dvě hodiny. To platí v případě, že svou moc využije na všechny věci najednou. Pokud se zaměří jen na jendu či dvě složky, zvládne tento stav udržet až čtyři hodiny, ovšem plné naplnění času ho pak dost vysílí.

Vytvoření energetického štítu

3/10

Jeho štít je zatím účinější proti magickým útokům, zatímco ty fyzické propustí jako nic. Pokud je proti němu tedy vyslána nějaká slabší magie, tak ji štít dokáže odrazit, ovšem silnější magie už projde. Štít udrží maximálně hodinu a dokáže kromě sebe zakrýt i další dvě osoby.

bottom of page