top of page

VESPER

Vesper.jpg

Výskyt

 

Vesperové jsou původem z Evasiru, přesně řečeno z hor nad doly. Ovšem díky tomu, že jsou často členy armády, tak jich mnoho můžete potkat i ve FIplinu nebo i v Cyře, kde hlídají královnu vílí říše. Obecně vyhledávají více vyvýšená místa, odkud mají velký rozhled a vidí nebezpečí už z velké dálky. Takže pokud budete chtít někdy navštívit jejich trvalé obydlí, tak se připravte na pořádný výšlap.

Vzhled

 

Nebývají velkého vzrůstu, jejich maximální výška je kolem metru osmdesáti. Jak jejich pleť tak i jejich křídla mají nejrůznější odstíny, které spolu často korespondují. Čím světlejší pleť, tím více do běla jsou křídla. Ovšem na jejich vlasy se to nevztahuje, ty mohou mít jakýkoli odstín. Není tedy výjimkou ani tmavá pleť s tmavě hnědými až černými křídly a k tomu světlé vlasy. Na rozdíl od Torrynů nemají odlehčené kosti, takže jejich křídla musí být silnější a je nutné, aby se už odmalička učili je používat a nabrali to správné svalstvo. 

Charakteristika

 

Tento druh víl je známý tím, že se rád pohybuje ve výškách. Rozhodně byste mezi nimi tedy nenašli někoho, kdo by se bál výšek. Ovšem jejich charakteristickou vlastností je asi ostražitost, neradi se nechají něčím zaskočit, což je hlavním důvodem, proč milují vyvýšená místa. Přece jen je odtamtud nejlepší výhled. Také jsou dost známí tím, že jsou hodně rodinně založení. O své potomstvo se hodně starají a mají zažité, že většinou bojují jen muži, zatímco ženy se starají o děti nebo se realizují jako chůvy. Výcvikem ale prochází všichni, protože nikdy nevíte, jestli to nebude potřeba.

Z Toho jde poznat, že jejich délka života nebude nijak závratná, maximálně se dožívají 250 let. I to se nejspíše promítá do jejich rodinného založení a plodnosti. Na jednu ženu připadají v průměru čtyři děti. Ovšem ani méně ani více není výjimkou. Je to dosti individuální. 

Schopnosti

 

Kromě jejich schopnosti létat, což je vzhledem k jejich křídlům dosti očividné, mají i jiné přednosti. Nejdůležitější je asi dobrá koordinace pohybů a smyslů, což se v boji vždycky hodí. Také mají hodně ostrý zrak, což se hodí při pozorování nebo při zaměření nepřítele, proto bývají často dobrými lukostřelci. Sílou a rychlostí jsou na tom ovšem podobně jako člověk. Ovšem vládnou jistou magií větru, kdy všichni dokáží vycítit proudy vzduchu a díky tomu tak můžou urychlit svůj pohyb. Ti nadanější pak dokáží i ovládat vzduch, kdy se dokáží dopracovat i k samotnému ovládání vzduchu na podobné úrovni jako vznešené víly.

Vorna s ukradeným drahokamem

Legenda

 

Kupodivu za Vespery nestojí žádná zářná legenda. Traduje se, že prvním Vesperem byla polovílí zlodějka. Mladá Vorna byla dcerou vílího obchodníka a lidské léčitelky. Neměla v podstatě žádné predispozice, aby se stala vynikající zlodějkou, ale i tak se tímto starým řemeslem proslavila. Dokonce natolik, že se o ní doslechly samotní bohové. Jednou v noci se v jejím úkrytu zjevila sama bohyně Jarisa, která jí nabídla práci. Měla ukrást Pescii drahokam, ve kterém bohyně vzduchu ukrývala mocný hurikán, který měl prý zničit svět. Důvod, proč to po ní chtěla, byla stará křivda. Co za křivdu to bylo, se ale mění vypravěč od vypravěče. Vorna úkol přijala a jak odměnu si žádala přeměnu, která by jí pomohla se zlepšit v jejím oboru. Od Jarisy tedy získala ptačí křídla, která jí měla urychlit mizení z míst činu. Vorna se vydala hledat drahokam, její hledání sice bylo úspěšné, ale úkol nesplnila. Ne, tak docela. Pescie ji nachytala ve chvíli, kdy odlétala i s drahokamem v ruce z bohynina obydlí. Pescie ale byla v dobrém rozmaru a ačkoliv ji nenechala odnést tento drahokam, tak poté, co ji Vorna řekla, co tam vlastně dělá a kdo jí poslal, dala ji jíný bez toho, aby jí sdělila, co je ukryto v tomto. Tento drahokam také odnesla Vorna Jarise. Když ho ovšem bohyně rozbila, vylila se ven hustá mlha, která umožnila Vorně zmizet a nečelit tak hněvu bohyně. Od té doby se Vorna zdržovala více v horách, aby se skryla před Jarisou. Ovšem nebyla zcela úspěšná, jelikož ji po několika letech přibyly kromě křídel i další ptačí znaky. místo prstů jí narostly pařáty a stejně tak i prsty na rukách se prodloužili a více připomínají právě ptačí spáry. Také se traduje, že od Pescie získala dar mírně ovládat vzduch. 

bottom of page