top of page
tori2.png
341fb35588ebbc1da33f6e6ba1e53fd6.jpg

Tori

Tiutchev

8916fe8b99ecd3488c6f95e41c1b933d.jpg
tori1.png

Elementární mág

27 let

Korzár

Hráč: Arw

"I have sea foam in my veins, I understand the language of waves. "

Vzhled

Toriho nepřehlédnete, ne protože by byl vysoký, má sotva 188 cm. Což není moc, ale taky to není málo, je to nad typickou lidskou výšku pro muže. Ale protože je hlasitý, rád na sebe okatě upozorňuje a klidně udělá bordel, jen aby jej měli lidé na očích a zapamatovali si jeh osobu. Protože právě on je ten Tori, kterého budete jednou potřebovat. K jeho výšce ještě dodává více méně plusu i výška podpatků, které jsou součástí jeho bot, jenž mu sahají po kolena. Vleze se do nich hodně peněz, nožů a tak, proto má vysoké boty rád. Zejména pokud potřebuje někam skočit a přiváže se za nohy, má jistotu, že to nohy aspoň trochu víc vydrží. I tak si můžete všimnout, že na jednu nohu sem tam pajdá, ale to je tím, jak jej bolí kotník. Proto se snaží noze ulevovat a stát nějak nakřivo v rámci možností i nejlépe někde sedět. Je drzý, a proto si sedne i na Váš stůl, takže mu ty jeho pěkné nožky budou trčet dolů. 

Nebude tam moc dlouho, zejména ne pokud na něj budete chtít v hněvu sáhnout, pak Vás nakopne. Jizvy na jeho rukou a předloktí nejsou jen tak, stejně jako spáleniny od provazu, které mu zanechaly na krku nepěkné šlehace. Je vidět, že se jej někdo pokusil oběsit. Kdybyste se ke krku dostali, uvidíte, že to ani nebyla pořádná smyčka, ale jen dobře omotaný provaz kolem mladého krku. Pochopitelně se tak blízko nedostanete a jelikož nosí vysoké límce, je menší pravděpodobnost, že si toho jen tak na první pohled všimnete, dokud se neohlédne či nepředkloní. 

Jizvy má i na ruku, ale ty jsou více méně od pořezání od skla a nože. Na levé ruce mu dokonce chybí prsteníček, přišel o něj ještě jako dítě. Za jizvy na rukou se vůbec nehanbí, protože dokazují, že něco přežil. Většinou je ani neuvidíte, protože má na rukou rukavice, aby vypadal dobře jako samozvaný korzár. Jediná možnost je vidět v jeho přítomnosti, kdy rozhodně není korzárem, ale zlodějem či lépe přímo mořskou krysou aka pirát, tehdy nosí celkem odhalující kousky košil. 

Bez svléknutí však neuvidíte tetování na jeho zádech, je sice docela poničené od menších jizviček z potyček s jinými piráty, ale stále je vidět, že se jedná o havrana, ptáka smrti, který je sám na jeh zádech vyobrazen z části jako poloviční kostra. Moře bude jejich domovem i po smrti, proto pro něj byl tento pták dobrou volbou. Pokud umře na vodě, jeho tělo pozře voda, která mu dala i naději na život, sice se jej nespočetně snažila i vzít, ale nevzdal se jí. Přeci jen moře si jeden musí podmanit, a ne se jím nechat zlomit. 

Nepotrpí si na nějaké načančané oblečení, jen jako korzár nosí tmavě modré věci, téměř jako uniformu a také má i klobouk. Vypadá opravdu slušně až moc přehnaně bohatě, ale to je jeho dokonalá hra, je totiž korzár na najmutí, protože oficiálně jeho země nemá loďstvo, proto stačí položit prachy na stůl a je Váš pro jakoukoliv věc. Klidně jej můžete vidět i jen v košili zašedlé barvy, tmavých kalhotách zastrkaných dole do bot, kdy má na ramenou hozený kabát a šklebí se na Vás z lodi. Řekněme si to takhle, nemá problém tělo ukázat, ale sáhnout na něj už bude dalek horší.

Vlasy má krátké a upravené, když jej potkáte na souši s těží byste hádali, že je to mořská krysa, protože se snaží nepáchnout jako rybina, aby na sebe kočky nepřilákal, spíš by rád lákal dámy anebo cokoliv, co se zrovna dá zlákat z lidského pokolení. Tmavě hnědá mu sedí na hlavě pěkně, protože i jeho loď je tmavá, a tak k sobě ladí. Jeho kukadla jsou pak chladná jako zmrzlá voda, kterou má také rád. Nejspíš Vás jimi bude propalovat ihned, co se mu zalíbíte, poví Vám jimi víc než slovy. Je totiž typ jedince, co se rád šklebí, aby ukázal, že má pěknou tvářičku, nebo taky aby přilákal problémy. Níže posazené obočí dodává jeho pohledům celkem dravost, ale také nevinnost, když se na Vás bude usmívat a ukazovat zoubky. Není to ani žralok, nebo piraně, ale je to spíš věčně hladová liška, mazaná, ale odolná. 

Odolné je kde co, ale lidské kosti by se zlomit mohly lehko, zejména pak jeho tvář oplývá výraznými čelistmi, které kde, koho k té ráně přímo lákají. Jen tak se do obličeje praštit nenechá, ovšem takový nos měl zlomený snad už víc jak desetkrát. Je ho hold hra s osudem, když sám chodí a provokuje. Jeho chůze je provokativní sama o sobě, dokud nepajdá, chodí jako pán, který se bude nést i poblíž víl, kterými opovrhuje a považuje je za tvory, kterým není radno věřit, protože jednomu bodnou kudu do zad okamžitě.

Povaha

Není složité se v něm vyznat, je totiž chodící problém, který někde potkáte a už se jej nezbavíte, do té chvíle, než jej samotného omrzíte. Je hodně společenský, ačkoli to většinou hraje, protože na moři si zvykl být jen s několika ostatními lidmi, kterým důvěřuje a jsou jeho větrem v plachtách. Na zemi je důvěra daleko menší a praskne pod ním jako led. Lidi mají ve zvyku ničit závazky a sliby, proto pokud mu nezaplatíte, nebo nedokážete svoje slova, jste pro něj jen lháři. Věřit někomu jej málem stálo život, proto si nemyslete, že i když bude za Vaším zadkem 24/7 tak, že Vám podá ruku a nechá se odvést do jámy lvové. Má svůj rozum a ten mu radí dobře, zatím je naživu, a tak to i zůstane nadále, než si na něj došlápne někdo daleko silnější, ovšem snad jej tohle dožene až na stará kolena, kdy se smrti odevzdá rád. Zatím má svůj prohnilý život rád.

Je pravda, že se bude snažit důvěřovat těm, které má rád, ale nemusí to být pravidlem. Protože pokud mu nevěříte vy, tak jakou to má cenu? Pokud sevře Vaši ruku, ale Vy nesevřete jeho, stejně spadnete do propasti zapomenutí. Má vztah k lidem otevřený, protože bodnout můžete kdykoliv, ale málo kdy se k někomu uváže, protože pokud jste na zemi a on na moři, stejně Váš vztah moc nevydrží. Je inu takový mazel na jednu noc, ale víc nic, uzdu vztahu mu zatím nikdo nenasadil a snad ani nenasadí, klidně jej chtějte zotročit, ale nenechá se zlomit, ani láskou nebo něhou. Není vděčný za dotek z politování, ale ani za dotek v chtíči. Náruživost po lásce mu chybí, spíš jen občas touží po potěšení fyzickém, kdy mu chybí vliv některých hormonů, jenž ani to nejlepší zlato neumí probudit. 

Ženy nebo muži? Koho to zajímá, dokud se jej nesnaží někdo dostat pod sebe, klidně půjde s kýmkoliv. Není ničí běhna, aby se nechat specifikovat, ale občas se tak na oko chová, protože jeho sladký obličej mu dává možnosti, ale to Vás dřív obere o prachy a uteče s tím. Za dotek se totiž platí a pokud sáhnete neoprávněně, je horší jak ženská, vezme Vaši ruku a probodne ji dýkou skrz na skrz k předmětu pod ní. I zlodějům se sekaly ruce, tak pro ne chlípníkům? U žen mívá sem tam pochopení, ale nebojí se jejich ruce sevřít pevně, aby si zapamatovaly, že se na něj nesahá. 

Upřímně na člověka svoje schopnosti nevyužije, není mistr, aby je uměl dobře ovládat, a proto se projevují zejména v jeho vzteku, nebo snaze něčemu zabránit. Ano, obrana je nebezpečná věc a v jeho případě trojnásobně, kdo by chtěl pocítit sílu mrazu na vlastní kůži? Nikdo a kdo ji okusil, tak z toho nemá zrovna radost. Tori Vám raději dá pěstí, než aby využil schopnost, pokud jste jen nějaký drzý floutek. Pokud jste něco většího a silnějšího, nejspíš by tu schopnost využil. Jenže on není zlosyn, aby dělal zlé věci.

Tori je smíšenina tak trochu ‚chaotic good‘ a ‚lawful evil‘ protože si dělá co chce, vlastně chce lidem pomáhat, ale taky jim klidně ublíží pro svoji potěchu. Nemá to hlavu ani patu a on sám se v tom často těžko orientuje, proč něco takového dělá. Život jej hodil do neprobádaných vod bez záchranného kruhu, a tak se bez otázek naučil v tom plavat, dělá to, co myslí, že je dobré i když není. Pokud něco potřebuje, tak si to vezme i bez optání, protože to určitě nutně potřeboval a Vy jste mu dali příležitost. Ta přece dělá zloděje z každého. 

Kradení mu není cizí, stejně jako hraní karet. Takže, pokud najdete v přístavu krčmu, dost možná tam bude. Ať už uvnitř, nebo venku někde mastit karty ostošest aby vyhrál peníze a mohl si za ně něco koupit, nebo je spíš shromažďovat jako drak. Dokud je někde zase neprohraje. Není však nuzák, na tyhle časy už zapomněl, je totiž pracná včelka, co si přivstane, aby si něco vydělala. Ale běda ho budit v noci, riskujete ránu nebo stažení k němu, kdy bude vesele pokračovat dál a vy budete nuceni spát vedle něj. 

Tvrdohlavost mu také není neznámou kráskou, hold jako chlap má svoje egoistické pochody, které mu nedají na výběr. Bude si klidně slepě stát za věcí, jež by ho mohla slušně poslat pod zem. Ovšem díky bohům je to ojedinělé, a to především na moři, kde si rozkazovat nenechá. A hlavně ne od žen, pokud mu na loď vleze cizí ženská, není z toho, kdo ví jak nadšený, nedá na pověry, že ženy na vodě přináší pohromy, protože jedna členka posádky je žena. Muži na ni nic nezkouší, protože by jim vytloukla zuby z huby, a to bez legrace. Když se Tori nudí nechává ji velet lodi na oko, aby viděl reakce suchozemců na to, že by lodi tak velkého rázu mohla vedet taková slečinka jako ona. 

 

Není ten, co by se bavil na cizím utrpení, ale zas jak bylo řečeno, nenechá si mazat med kolem pusy, jen protože budete uplakaní a chtít jeho důvěru. Nepomůže zejména jiným bytostem, jako například vílám a polovílám, stejně jako ony nemusí mágy, tak on nemusí je. Ne všichni, ale on nemá rád ani jeden kousek, protože ty, co potkal, přinesli do jeho života chaos. A jelikož pochází ze země, kde se často víly objevovaly na denním pořádku, je to přirozená nesnášenlivost. Dává si pochopitelně pozor i na čarodějnice, je jedno zda je taková nebo maková, jsou podle něj celkem stejné s rozdílem, že jedny se ho pokusí zabít hned a druhé až po chvíli. Ale výsledek je stejný. 

Dovednosti

Pokud byste chtěli vědět, co opravdu dobře umí, museli byste jej hodit do vody a pak byste to viděli. Je velmi dobrý plavec a rozhodně není leklá ryba. Problém by byl při podchlazení v ledové vodě, ale to se mu zatím nepovedlo, zejména pak ne díky jeho magii. Než ji objevil bylo to horší. Dobré v jeho případě například není ani ježdění na koni, neboť je vážně člověkem, co miluje vodu a nemusí zrovna na pevnině zemské trávit dny a noci. Nejspíš jej kůň někde v první zatáčce vyklepe ze sedla, nebo jej bude bolet zadek a všechno kolem, jako by musel stát týdny rozkročmo. 

Každopádně je dobrý střelec a není radno jej podcenit s kuší či lukem v ruce, kdy se to naučil na moři, aby si ulovil větší ryby za pomocí větších kuší připevněných na loď. Pravděpodobně byly spíš na to, aby se původní majitel dostal lépe ke kořisti druhé lodi, ale Tori našel využití při rybolovu.  Stejně jako jeho ruce najdou využití ohledně kradení, protože jsou rychlé a schopné nejen v plavání, ale taky odnášení čehokoliv. Jako správný zloděj prostě má rychlé ručky, a ještě rychlejší rozum, když ví jak na to.

 A pokud jej chytí, klidně Vám jednu vrazí. V boji není profesionál, ale není ani slečinka z bordelu, která by se bála udeřit někoho. Naopak, přetáhne Vás klidně i džberem na vodu, nebo Vám ho nasadí na hlavu a pošle Vás rovnou za nosem do studny. Je vskutku tvořivý, co se bojů týče, raději improvizuje, než by dumal nad tím, jak přemoci nepřítele. Proto je jasné, že není hloupý na to, že žije většinu života na vodě. 

Neumí psát, ale číst ještě dokáže. Jeho matka neměla čas jej to pořádně naučit a na moři Vám stačí bohatě se vyznat v mapách, nebo vědět, kde udělat křížek. Knihy mu nejsou cizí v kajutě jich pár má, ale upřímně nemá čas se učit psát. Možná je na to už pozdě. Každopádně pokud byste se na to vrhnuli, možná jej to ještě naučíte, je to jen otázka času. Tori je celkem učenlivý, ale více méně by mohl být spíš líný v tomto směru.

Rodina

Veruska Tiutchev

Matka, není se čemu divit, že jej neměla čas vzdělat. Onemocněla rok poté, co se jí narodil její syn, odmítala pomoc všech ‚magických‘ bytostí, které by jí zrovna v jejich zemi mohly pomoci, proto také zemřela a zanechala za sebou syna a dceru společně s mužem. Veruska byla vyrovnaná žena, ale neměla nikdy ráda nic zvláštního, milovala byliny a vlastnila krásnou zahrádku před okny. Zdědil po ní barvu očí. – Mrtvá

Nikita Tiutchev

Smrt ženy ho nepoznamenala, naopak jej utvrdila v tom, že by se děti měly naučit žít ve stínu bytostí, protože nikdy nebudou lepší. Sám pracoval po boku jedné léčebné mágině a dovážel jí co potřebovala, nebo ji naopak doprovázel jako společník a ochránce. Obdivoval ji až se do ní zamiloval, ale žena jej stejně tak brzy odmítla, neboť pro ni vztah nebyl důležitý, chtěla jen pomáhat. Nikita je stále na živu a živí se farmařením, nebo dělá osobní stráž lidem, kteří si zaplatí.

Jalena Tiutchev

Malá sestra, nebo taky škvrně. To je Jalena, která sahala bratrovi sotva po ramena, a to nebyl ani dospělý, když byla ještě živá. Byla tou starší v malé rodině, a tak na ní zůstalo hodně starostí, stejně jako ochrana malého sourozence. Její úsměv je pro Toriho jediné, co si pamatuje a zůstalo mu, nic jiného nezískal. – Mrtvá

Adam Tiutchev

Syn jeho sestry, žije společně s otcem Toriho. V současné době je mu kolem 12 let. Tori aniž neví, že ještě žije, vlastně nemá přehled o své zbylé rodině naprosto vůbec a je tomu podle něj dobře. Adam o Torim také neví, třeba se jedou setkají. – Živý 12 let.

Élie 'Bouře'

Příjmení byste těžko u této krasavice hledali, nikdo jí neřekne jinak než ‚Bouře‘, protože je na moři opravdovou bouří a pohromou, která se proti Vám může postavit. Je zástupcem kapitána lodě, a proto si nechává říkat důstojnice a podobně, ostatně si na to nepotrpí. Má prořízlou pusu a prsty delší než kde jaký hráč na klavír. Na souši se moc neobjevuje, méně než Tori, má strach z toho, že by ji někdo chtěl prodat nebo odvézt. Ovládá léčebnou magii. – Živá 23 let.

Rudy Rall

Mladý kluk, kterého na lodi uvidíte také, jedná se o odborníka nad odborníky v mapách. Nějaké má neustále sebou a baví jej prozkoumávat i souš, proto se často zamotá do problémů, odkud jej Tori musí tahat pomalu za nohy. Není nijak výjimečný, je to jen člověk s volnou duší, která chce zkusit vše a poznat celý svět. – Živý 20 let.

Historie

New life, new story…

Jednoho dne se v malé farmě na území Gertlipu rozezněl hlas plačícího dítěte, tam někde v nížinách mezi kopci, kde kohout zrovna oznamoval dobré jitro. Rodina to byla malá a prostá, ale přesto za život malého chlapce vděčná. Už zde byla i malá dívka o pět let starší, která se na mimino do kolébky vše různě šklebila a dobírala si vzhled mimina. Od slov o pomačkanosti až po barvu a také to, že děsně křičí a vlastně proč ty zvuky vyluzuje. Byla až moc zvědavá a drzá, ale stejně se na něj těšila jako na každé narození zvířete na jejich farmu s tím rozdílem, že tohle bude její sourozenec, a ne ovce bečící na pastvě. 

Zvuky přírody se draly do oken domu neustále, zvědavé slepice sem tam vběhly hlavním vchodem dovnitř a matka s plačícím miminem je vyháněla za pomoci koštěte z proutí ven, starší sestra se snažila pomáhat, ale většinou to byla ona, kdo přišel se slzami v očích, že ji zrovna slepice klovla, husa štípla, nebo koza trkla. Matka jí ránu pofoukala a poučila ji, že se to zlepší, že bude schopná svého brášku jednou ochránit, jen, že teď je na to moc malá. Jalena však měla vždy svoji hlavu, a tak strážila brášku ve dne i v noci, kdy měla spát, ale ne…ona seděla u postýlky a drncala jím ihned poté, co začal plakat. Tak šikovná byla, ale přesto tak malá. Matka ji musela leckdy spící odnášet do postele vedle, nebo na teplá kamna, kde se v zimních večerech ukládala. 

Kromě zvuků se do domu linula i příjemná vůně květin a bylin toho nejrůznějšího typu, jenž matka sehnala a zasadila společně s otcem pod okno do světnice. Chtěla mít po ruce to nejnutnější a být tak pohotová, nemuset se spoléhat na jiné, kteří měli ve svém šálku osudu víc než jiní. Nedá se říci, že by jimi okatě opovrhovala, ale jejich pomoc vždy odmítala. Což se jí jednoho dne stalo osudné.

A year ago you were here...

Rok stačil na to, aby přišel o matku. Když mu bylo sotva něco málo po jednom roku onemocněla matka těžkou nemocí, odmítala si nechat pomoci a snažila se to sama vyléčit. Noci i dny prokašlala a její tváře chřadly každým dnem víc a víc, přicházela o chuť k jídlu, až nakonec její trápení jednoho dne ukončila sama smrt tiše v noci. A tak zůstaly siroty a vdovec v chalupě sami, Nikita, který obvykle mizel na dlouhé měsíce za prací zůstával doma a staral se o své děti víc než kdy dřív, byl schopný, nebyl to žádné nemehlo a slibně doufal, že děti na tom budou jednoho dne podobně. 

Nebylo to lehké, ostatně co je lehké bez matky? Nic, vyrůstání bez ženské lásky má něco do sebe, ale nahradila mu ji částečně aspoň sestra, na kterou se Tori upnul jako malý, nedal by bez ní ani ránu a hned jakmile začal chodit, či aspoň se batolit, už by za ní. Že šla ven jej netrápilo, šel klidně za ní a vyválel se v prachu, špíně zeleni a kdyby si jej nevšímala, tak brzy by skončil i v husím lejně. Byl malý a nezbedný, upoutával na sebe pozornost, která byla leckdy i nechtěná. Nejprve to byli jen houseři, kteří jej chtěli poštípat, ale jak rostl, tak to byly i děti, které si na malé zvědavé dítko chtěli políčit. Tam musela vždy nastoupit jeho sestra, která jim jako zablešeným psům vyprášila kožich, když na něj vztáhly ruku.

You give them a taste of their own medicine, then tey tell everyone you poisoned them...

Někdy je třeba někomu dát opravdu ochutnat vlastní jed, ale stejně riskovat fakt, že budete Vy tím, koho obviní, že jste je otrávili. To se honilo mladému Torimu v hlavě poté, co nechal krávu vběhnout do pole jiného farmáře a nechat ji vesele se pást na všem společně s jejich kozou. Tak, jako to udělal on, ale s tou výjimkou, že on poslal své děti poničit jejich zahradu květin. Tori za tento čin on majitele farmy dostal tak vymláceno, že se málem druhého dne nezvedl. 

Každopádně jej to naučilo mrštnosti a reakcím loveckého psa, který nechce být pokousán, ale chce kousnout. Nebylo to totiž naposledy kdy musel někomu dát ochutnat podobné medicíny, jako dali oni jemu, nebo jeho blízkým. Sestra byla mladá a naivní, když si myslela, že ji spasí něco jako lásky, pochopitelně se brzy spálila, a to se Torimu nelíbilo, není pak divu, že tohle patnáctileté škvrně zbilo jako psa toho, kdo jí tahal za nos. Byl sice starší, ale mazaná liška se nevzdává ani při pohledu do očí loveckého psa. Se svojí sestrou si byli blízcí, byla jediná, komu důvěřoval, protože se o něj starala po smrti matky, stejně jako o otce. Ten však v posledních letech měl pomyšlení na jinou ženu, doufal, že by pro jeho rodinu mohla být přínosná, ale ona jej vždy odmítla. Měla jej spíše za dobrého přítele, ačkoliv to byl jen pouhý človíček a ona člověk oplývající magií.

Neměl mu to za zlé, ani jeho sestra, ale vzdaloval se jim. Nikita toužil mít toho víc pro děti, aby nezapomněli na to, že život může být i dobrý s ženskou něhou. Bohužel se tak nestalo a děti přišly o otce aspoň na měsíc, než se z toho zcela probudil a uvědomil si, že život má víc priorit než jen mateřskou lásku pro skoro dospělé děti, které vyletí z hnízda. Zejména pak jedno, které dokonce očekávalo dítko a nosilo si jej pod srdcem. 

Magic comes with a price...

Nikdo neříká, že je něco zadarmo a kdo si to myslí, je hlupák. Jalena se vydala společně s Torim jednoho roku do Maironu, byla to náročná cesta, a tak svého tříletého syna nechala doma společně s otcem. Nemohla ani tušit, že to bude naposledy co jej viděla a Tori nevěděl, že to budou poslední dny společně s jeho sestrou. Tehdy se totiž jejich svět otočil naruby. 

Když dobře pochodili na trzích, šli nazpět do hostince, kde byli ubytováni. Ale během cesty kolem mola je přepadli zloději. Nebylo to, kdo ví jak rychlé, ale Torimu to tak připadalo, když jeho sestra nasazovala za mladšího sourozence jako obvykle ruku do ohně a udeřila silou lahví do hlavy nepřítele. Ten se po ní však ohnal dýkou, kterou celou dobu svíral a chtěl nechtěl ji zasáhl do krku. Jalena tisknoucí ruce na krk prosila, aby její bratr utek pryč, ale on místo toho běžel rovnou k ní, plný strachu a brzy i bezmocnosti, když jí pomalu, ale jistě mizel život z očí. Tiskla mu ruku celou dobu silně, dokud nepovolila a ruka se nesvezla dolů. Tehdy se něco změnilo, jako by osud řekl: A teď začnu psát novou kapitolu. Jak se dotklo pero osudu papíru, tak se opravdu něco dělo. Teplota kolem nich na chvíli změnila v záchvatu jeho emocí, když je chtěl všechny zranit, svévolně proti nim vyrazil s dýkou v ruce, ale teplota jako by kolem nich měla svoje plány. Na mžik se ochladilo natolik, že by to jednoho i do kůže štípalo. 

Kluk místo vítězství dostal zezadu ránu do hlavy, když se otočil skončil s provazem kolem krku, kdy mu podrazili nohy a jeden jej držel tak, aby se sám svojí vahou a vahou druhého dusil, když jej k zemi táhli. Vzpíral se tomu, bodnul útočníka do ramene a chtěl bodat dál, ale bez přívodu vzduchu přestával vnímat, ztrácel zrak, jak se mu oči mlžily, jak se nemohl nadechnout lapal sípavě po každém kousku čerstvého mořského vzduchu. Než upadl do bezvědomí naposledy viděl svoji sestru, která nehybně ležela na molu a její prázdné oči hleděly k nebi. Nechtěl si to pamatoval, naopak vytěsnil vše z hlavy a chtěl vidět jen její úsměv.

 

I would rather be a rebel than a slave…

Kdo ví, co pro něj osud měl dále, probudil se podobně jako vlastně odpadl, když se chtěl vzpírat byla mu utažena smyčka kolem krku natolik, že se mu ostré chloupky jutového provazu zarývaly do kůže. Neměl dobře přehled o tom, co se děje, ale pamatoval si, co se stalo, křičel na ně, nadával jim, snažil se je donutit mu odpovědět, ale místo slov dostal většinou jen škubnutí se slovy o tom, ať mlčí, nebo mu vyříznou jazyk z pusy. Chtěli se jej zbavit, ale ne tak, aby by asi bylo zvykem, tito muži nebyli lovci mágů, ale chtěli za mladého kluka získat peníze, povídali staršímu muži vše, co slyšeli a ten se sem tam na Toriho podíval. Nakonec jim dal pár mincí za to, že mu jej předali. Věděl, že dostane víc za to, že se tohoto ubožáka zbaví, jak se sluší a patří, odveze jej na ostrov a nechá jej tam umřít. To znělo velmi lákavě a lidsky, ale Tori to nechápal, nebyl nic takového jako mág, byl jen člověk.  

Cestovat lodí nebylo jen tak, ostrov sice nebyl, kdo ví jak daleko, ale moře má svoji hlavu a když se do lodě zámožného obchodníka pustili piráti, odnesli si sebou víc než jen jeho majetek, ale i unaveného Toriho, kterému se na krku tvořily skoro až podlitiny z provazů, které mu neustále bránily k plnohodnotnému nádechu. Nebyl na lodi dny, nebo týdny, byly to spíš měsíce, kdy jej i v podlaží lodě prirátů drželi stejně jako na lodi předchozího muže. 

Zde v podpalubí poznal i Élie, která zde byla v okovech a sledovala zmateného Toriho. „Jo, nazdar.“ Uchechtla se jednou v noci, když se jejím směrem díval. „Prodá tě, ale bude chtít vědět co umíš, zda se mu třeba hodíš. Já už se s nimi plavím několik let.“ Odvětila mu a usmála se, její obličej na sobě nesl pár jizev, jedna byla v obočí a táhla se dolů. Oko minula. „Co umíš?“ Zeptala se a prohlédla si jej, když se postavila na kolena. Tori na ni jen mžoural. „Člověk.“ Byla jediná věc, kterou ze sebe vysoukal. 

Kapitán lodě si jej tehdy nechal, kdo ví proč, ale měl později dost důvodů toho litovat. Mladík uklízel nejprve jen palubu a každou jinou část lodi, pokud bylo třeba vázal plachty a staral se o vzhled velké tmavé lodi, kterou piráti vlastnili. Nikdo se jim nepostavil, a to jej začínalo štvát, proto se soustředit na to, co podle nich měl mít…na magickou moc. Jenže nic nešlo zrovna rychle, měl čas, co si budeme od svých osmnácti let se už na souši nepodíval a byl nucen s nimi zůstat na lodi. Élie se mu snažila pomáhat, byla přeci jen zkušenější v té své magii, ale vysvětlovala mu, jak by to mohlo fungovat v jeho, nebyl by první mág, kterého kdy poznala.

B!tch I'm on a rampage, mask on my damn face…

Využití schopností bylo položeno na stůl až jednoho dne, když piráti hráli jako obvykle karty v podpalubí. Tori s nimi už trávil už pět let, těch dokonalých, krutých a nechutných let ze kterých si donesl víc jizev na krku a rukou než kdokoliv jiný. Připadal si jako krysa, kterou si tu nechávali jen protože mohl uklízet a dělat to, co jiní nechtěli. Pokoušel se jim uniknout, ale nikdy to nedopadlo pro něj dobře, stáhli jej nazpět, zbili a zavřeli do podpalubí. 

Proto onen den nasadil šátek a vydal se za nimi s dýkou v ruce, povedlo se mu dva zneškodnit nepozorovaně, ale další se už sním pral. Tehdy chtě nebo nechtěl, když přišel o dýku mu položil ruce na tvář a spíš nevědomky využil schopnosti natolik, že jej popálil na tvářích chladem. Muž zaraženě a překvapeně jíkl, protože neočekával, že by tenhle skrček něco v sobě měl. To stačilo Élie k tomu, aby ho bodla do zad a Tori pak rozbitým džbánem podřízl jeho hrdlo od ucha k uchu. Drama na lodi teprve začalo, protože dva mladí spratci zabili kapitána teď se chtěli ujmout velení, muži tomu vzdorovali a chtěli loď nazpět. Večeř přešel v noc a noc do rány, než se ukázalo, že nakonec někteří měli víc rozumu a byli nuceni opustit loď do ledové vody. Tori zůstal na lodi s Élie sám. 

Už se na souši vrátit nechtěl, protože mu to přišlo zbytečné, otec si jej pamatovat nebude, třeba už si myslí, že je mrtvý a Adam? Ten si jeho tvář ani nejspíš nezapamatoval, byl malý. Proto si loď nechal, opravil ji podle představ a rozhodl se zůstat od souše daleko. Brázdit divoké moře a nechat se unášet vlnami, které pochopí a vyslyší jeho volání. 

I tak se na souši objevil, když jednoho dne doplňoval zásoby, přiběhl k němu mladý kluk. Více méně hledal možnost, kam se schovat před těmi, kterým něco ukradl. Později Tori zjistil, že jim kluk nezaplatil za inkoust, ani za pergamenty které sebou nesl. Za nic, za co se obvykle platí. Nabídl mu proto útočiště výměnou za jeho služby, ve kterých se ukázal být opravdu zručný.

And like the sea. I'm constantly changing from calm to hell...

Život na moři není med, ale ani sůl v ráně. Tori se na něj přizpůsobil a voda je jeho druhým domovem, dala mu i jeho přezdívku – thunderbird, neboli buřňák. Nejspíš i díky jeho kolegyni, která je sama považována za bouři a on je ten, kdo ji na svých křídlech přináší. Nechal si během tohoto života a posledních pár let udělat i tetování na záda v podobě havrana, jenž je z poloviny jen kostra. Protože i on z části páchá zlo a jednou spočine na moři, doufaje. Nerad by svůj život dožil na souši, která pro něj už není domovem. 

Pokud byste po něm něco chtěli, stačí si jej vyhledat a položil mu peníze na stůl. Nemusíte šetřit, zrovna není v tomhle ohledu pracující zadarmo. Připravte si velkou částku a rovnou přesně to, co po něm chcete, nenechá se nikam nalákat do suchozemských částí a raději řeší věci jen na vodě. Ale dokáže se za pořádně velký obnos snížit i k tomu, aby něco sehnal na zemi.

Zajímavosti

  • Není věřící, ale pokud by měl v něco věřit během nepříznivé situace, byl by to bůh Tarneus. 

  • Nesnáší kočky, ty se k němu často mají, protože může být cítit rybami. 

  • Trpí pnigophobií, tedy fobií z dušení. Může za to situace v jeho minulosti. 

  • Vlastní loď, kterou jako mladší ukradl jinému pirátovi. 

  • Často si povídá s vodou, neboť mu podle jeho slov rozumí. 

  • Na zádech má tetování.

  • Nosí s sebou často kuš, nebo dýku na obranu.

  • Má přezdívku thunderbird, pod kterou jej zná celkem dost lidí. Více méně jako korzára, nežli něco jako piráta.

Magie

Magie chladu

Pohybování s předměty

Manipulace s ledem

Thermokineze

1/10

1/10

7/10

Veškeré pohybování předměty funguje spíše jako obranný reflex. Dokáže zastavit předmět, který na něj/ní letí, ale úmyslně ničím nepohne.

Led v jeho okolí praská, když se hodně rozzlobí nebo se cítí ohrožen. Nedokáže s ním ale zatím vědomě manipulovat.

Ovládání teploty v místnosti už mu/jí nečiní žádné problémy. Co se venkovního prostředí týká, taky už je to snazší, ale bez vyčerpání stále dokáže kontrolovat pouze teplotu v okruhu pár desítek metrů a to po omezenou dobu. teplotu vlastního tělo už má pod kontrolou a nově dovede zchladit nebo ohřát koncové části těla natolik, že svede někoho popálit teplem nebo chladem. Jedná se ale pouze o pár vteřin.

Celkové zmražení vody

Zmrazení živých bytostí

-/10

Mág tuto schopnost neovládá.

-/-

Mág tuto schopnost neovládá.

bottom of page