top of page

SEREN

Výskyt

 

Sereni původně pochází z království Illivenas, což také naznačuje, že mají určitou odolnost vůči vyšším teplotám a zároveň nejsou úplně spokojení s nízkými teplotami. Hodně jich najdete v hlavním městě Xibramu, ovšem mají i svoje vlastní společenství, které se nachází ve Východní polopoušti. Jeho umístění zná snad každý Seren a jen minimum ostatních víl, jelikož se jedná o jejich osobní útočiště.

Vzhled

 

Patří k homoidním nižším vílám, které mají určité prvky zvířete. Seren se vyznačuje tím, že jeho tělo je pokryté jemnou krátkou srstí většinou v odstínech hnědé. Výjimečně se vyskytuje v odstínech šedé. Černé nebo bílé Sereny byste jen těžko hledaly, protože by jim to znemožňovalo splynutí s jejich okolím. I v obličeji mají určité zvířecí rysy, nemají nos, ale plochý čumák, na okrajích tváří mají trochu delší srst, jejich oči jsou žluté a kočičí, což jim občas zůstává i při skrytí podoby. Také mají velké zvířecí uši a ocas. Tlapy mají pouze na nohách, prsty na rukách jsou zakončeny kratšími drápy.

Charakteristika

 

Sereni jsou společenští tvorové, takže jen málokdy žijí někde v ústraní, daleko od ostatních. Ovšem bývají prchlivý a neradi jsou zahnaní do kouta, jak obrazně, tak doslova. Většina z nich se uplatňuje v armádě jako zvědové a průzkumníci. Další využití mají jako poslové, protože vzhledem k jejich rychlosti dokáží doručit vzkaz v nejkratším možném čase. Nedají se ovšem považovat zrovna za týmové hráče, jsou zvyklí hrát sami na sebe a starat se sami o sebe. To je ten důvod, proč jen málo z nich může být skutečně v armádě jako vojáci. Mají totiž problémy s autoritou.

Tento druh víl se nedožívá vysokého věku, ovšem to je stanoveno hlavně tím, že nemají tak velké problémy s plozením dětí, jelikož u nich není zvláštností mít dvojčata nebo trojčata. Jejich průměrný věk je 200 let. 

Schopnosti

 

K základním schopnostem mají navíc ostřejší smysly a schopnost perfektního vidění i v absolutní tmě. Také jsou extrémně tiší a díky zbarvení jejich srsti je pro ně jednoduché splynout s jejich okolím. Zejména proto jsou dobrými zvědy, kteří se uplatňují jak v armádě Illivenasu, tak i v té fiplinské. Stejně tak k tomuto faktu napomáhá to, že jsou velmi mrštní a rychlí. Svou rychlostí se mohou měřit se vznešenými vílami, někteří Sereni jsou i rychlejší než vznešené víly. Jejich magická moc není nijak velká, ale stačí na úplné skrytí podoby a menší magické triky denní potřeby. 

Jenou ze schopností, která je liší od ostatních je jejich rychlé uzdravování. Dokáží se občas dostat i ze zranění, která by byla pro někoho jiného smrtelná. Proto se o nich občas říká, že mají více životů.

Dívka z legendy, Seren

Legenda

 

Příběh o vzniku Serenů je z těch, které si děti přejí slyšet před spaním jako pohádku, aby se jim lépe usínalo. Kdysi dávno, ještě na starém kontinentu žila krásná lidská dívka. O její kráse se šuškalo po celém tamním království, ač se to její rodiče a i dívka sama snažili utajit. Tyhle povídačky se nakonec donesly až k mladému vílímu princi, který si v té době hledal nevěstu. Měl na výběr ze spousty vílích dam, ale jeho zvědavost mu nedala a chtěl vidět, zda je na těch zvěstech něco pravdy. Tak se v převleku, aby ho nikdo nepoznal, vydal dívku hledat. A jak už to tak v pohádkách bývá, našel ji a na první pohled se zamiloval. Začal se s dívkou sbližovat, až i ona propadla jeho kouzlu. Teprve tehdy jí řekl, kdo vlastně je. Dívka se zděsila a odmítala si ho vzít, ačkoliv ho milovala. Bála se následků, které by to mohlo mít. Ovšem na to už bylo pozdě. Jedna z nápadnic prince vládla mocnou magií přeměny a přeměnila tak lidskou dívku, která se neměla jak bránit, v kočku.

Princ byl zděšen, ovšem odmítal svou milou opustit a rozhodl se víle, která jí přeměnila, postavit a vynutit si její návrat do lidské podoby. Představa to byla krásná, ale víla byla na prince připravená. Odmítala se spokojit s tím, že by se vlády po jeho boku ujala lidská žena a měla na prince dva požadavky, aby dívku proměnila zpět. Musel krvavým slibem přísahat, že pokud bude mít s dívkou někdy potomky, ti nikdy neusednou na trůn. Dalším slibem bylo, že se po jeho smrti ujme vlády ona víla a její rod. Na oplátku mu přislíbila, že bude jeho milá opět podobna člověku. Jak už to ale u víl bývá svá slova si vyložila volně a nevrátila dívce lidskou podobu zcela. Nechala ji být napůl kočkou a napůl člověkem. Princ ale i tak chtěl, aby si ho dívka vzala, jelikož mu nezáleželo na tom, jak dívka vypadá. Tak tedy vznikli první Serenové a jméno si nesou právě po jejich první zástupkyni, dívce z legendy, Seren.

bottom of page