top of page
Sendan
Sendan_.png

Dukato

Květnaté

lučiny

Listnatý

hájek

Makové pole

Základní popis

 

Ačkoli každé království nabízí svoji rozmanitou faunu a flóru, nikde jí nenajdete tolik, jako právě v Sendanu. Lesy nabízí všechny druhy listnatých stromů tyčících se až k nebi, ale i zakrslých bonsají, jež sotva dorostou půlce metru a četné louky nabízí přemíru barevných květin a keříků, které slouží jako úkryt raritním bytůstkám, jež už nežijí nikde jinde.

Způsob života

 

Hlavní obživou obyvatel Sendanu jen samozřejmě zemědělství, jelikož snad nikde jinde se plodinám nedaří tak dobře jako právě v tomto království. Stejně dobře se tu daří i hospodářství, jelikož i o zvířata je tu skvěle postaráno. Není tedy divu, že nejvíce obchodují s tímto sortimentem. Kromě toho mají také spoustu materiálu na výrobu látek a tkanin přírodního původu. Také je to království s největší produkcí dřeva pro nejrůznější účely. Daří se tu ale i umělecky založeným lidem, většinou se tu nacházejí umělci zaměření na sochařství a malířství. 

Listnatý hájek.jpg

Listnatý hájek

 

Bělostné břízy, mohutné duby, srdcolisté lípy, vysoké topoly a mnohé další stromy nejroztodivnějších tvarů, výšek a i barev listí nezávislých na ročním období se nachází v krásném hájku, který náleží vílí zemi nejvíce spjaté s přírodou. Nejen stromy však stojí za pohled, je tu i plno roztomilých tvorečků, které jinde neuvidíte, protože v ostatních zemích je vyhubila bezohlednost vůči přírodě, avšak zde tomu tak není. Tady se přírodě nesmí ubližovat, jinak vám to vrátí její ochránci. Jediné, co tu není tak docela přírodní je město vystavěné na mýtině vprostřed hájku, Illflean, ale vílí, které v něm žijí, jsou s přírodou v souladu a spíše jí pomáhají.

Květnaté lučiny

 

Valnou většinu Sendanu tvoří louky plné duhového kvítí, které roste všude bez závislosti na péči víl. Jsou tu květiny všech denních i ročních dob a vždycky je to úžasná podívaná. Přes den louky imitují duhu, za úsvitu a západu vypadají jako sněhem pokryté a v noci teprve nastává pravá podívaná, když se rozevřou květy Mensinek, jež září na zemi jako hvězdy na nebi. Krása se ukrývá všude kolem a je pro všechny, kdo ji chtějí vidět. Avšak květiny ustoupily hned dvěma městům. Jedno více na severu, Ehoneaes, je spíše domovem Nethilorů, než kohokoli jiného a připomíná spíše větší osadu, za to druhé město, Irashara, by se dala svým vzhledem přirovnat k Dukatu, ale je menší.

Květnaté lučiny.png
Makov-pole.png

Makové pole

 

Celé hlavní město je obehnané nenásilnou obranou v podobě rudých Vlčích máků, jejichž pil spolehlivě každého uspí. Není šance prolomit  tuto obranu, pokud neumíte létat. Pole je po celém obvodu a všude bez rozdílu čítá šířku třiceti metrů, které ani nejrychlejší víla nepřekoná, aniž by v polovině cesty neusnula. Dá se to považovat za poslední obranu hlavního města.

Nekonečný skleník

 

V srdci Dukata se nachází skleněná kopule, do která se podíváte a vidíte samé rostliny, avšak je tu i cosi zvláštního. Když vejde jeden dovnitř, ani zdaleka není tak malá jako zvenčí. Ještě nikomu se nepodařilo prozkoumat skleník celý a odhalit všechny jedinečné druhy jež ukrývá, ale je to oblíbenou zábavou Sendanských víl a nikdo tu neřeší, jestli nižších nebo vznešených.

sklen-k.png
c2b8530bc1c3085f80b24e192928b531.jpg

Dukato

 

Toto město má svoji výjimečnost nejen v ohromném skleníku, ale liší se už jen tím, že není vystavěno z kamene, ale z cihel. Jak hrad, tak i domy už pár staletí testují tento materiál a není si nač stěžovat. Ulice jsou vyvedeny z kamenných dlažebních kostech a každou stavbu zdobí popínavé rostliny, jež víly sami popouzejí k dalšímu růstu. Není tu těžké narazit na pouliční umělce, jež malují své obrazy na chodník nebo hrají veselé písně, protože potom jde všechno lépe. Dukato je každopádně jedno z nejpřívětivějších míst.

bottom of page