top of page
9332d5e44f34656da7519eecaa01ea30.jpg
500f272a4fbb3588da95aec7687e6093_edited.

Selarin Ceria

Černozobá

3983b7e893a13ffe9b0c9b81057349a6.jpg
6dd4cc4cdb97e00ab0ba7bf5d687bd6f.jpg

Železozubá

428 let

Vůdkyně kruhu

Hráč: Mickeyna

"Only when we are no longer afraid do we begin to live."

Vzhled

Selarin je malá drobná bělovláska. Má přibližně něco kolem 163 cm. I když je drobná, její postava má přesně to, co potřebuje. Hrudník přitahující pozornost, užší pas a boky. I přes její drobnou postavu je schopná zneškodnit a zabít muže, kteří jsou o dvě hlavy vyšší a o dost svalnatější. I přes její postavu to není žádná křehotinka, která se hned zlomí. Naopak. Sama má pevné a pružné tělo. Má stříbrné oči, které dokonale ladí s jejími bílými vlasy, které se ji linou až pod prsa. Krk ji zdobí jedna delší jizva, stejně tak jako zápěstí a jeden bok. Světlá pleť, která podtrhuje její kamennou masku. Na rukou nosí v oblibě černé prsteny, stejně, jako na krku černý řetízek s půlměsícem. Na prstech má vytetované černé symboly. Často nosí kápi, stejně tak, jako je viděna velmi zřídka bez kožešinového bolera z Baratí kožešiny šedé barvy. Na obou bocích má připevněné dvě krásně zdobené dýky a na obou stehnech má vrhací nože. V jiné, než černé barvě ji nikdo moc nevidí. Maximálně nějaký ten fialový, nebo červený doplněk.

Povaha

Selarin byla od malička spíš taková usměvavá. Ano, sem tam ji přepadl smutek ohledně její matky, ale jinak to byla veselá holka, která se vždy neskutečně zajímala o vše, co ji Xelandris ukázala. To všechno se ale změnilo jedním jediným dnem. Když přímo viděla, jak před jejíma očima zabila čarodějnice její nejlepší kamarádku a budoucí první pobočnici, něco se v ni hlo. Něco se v ní probralo. Ta krvelačná bestie, která touží po krvi. Od té chvíle se z ní stala na povrch chladná a výbušná holka. Její sebeovládání je na nule, pokud se dostane do stavu tak zvané zuřivosti. Tehdy je z ní chladný zabiják, který necítí lítost, nebo strach. 

Ze začátku byly tyto stavy i relativně klidné. Klidné jsou myšlené v tom smyslu slova, že jsou klidné oproti těmto stavům dnes. Postupem času začala být v těchto stavech krvelačnější, surovější a chladnější. Neúprosná čarodějnice, která by zabila v tento moment i vůdkyně jakýchkoli jiných klanů, než jsou Černozobé.

V jejich normálních stavech je přísná a snaží se tak napovrch vypadat, hlavně před jinými klany, nebo kruhu. Jen její vlastní kruh je hoden toho, aby nakoukl pod tu kamennou slupku. Pod tím vším se dokáže usmívat, dokonce i vtipkovat. Svůj kruh bere jako svou rodinu. Rozmýšlí si každý krok, který její Třináctka udělá a udělala by cokoli pro to, aby je ochránila. Vždycky věděla, že když bude mít svůj kruh, povede ho přísnou rukou. Nebojí se své následnice potrestat, když je to vyžadováno. Disciplína jí není cizí. Ale zároveň se pokouší je vést k tomu, že jsou rodina. Což znamená, že si hlídají záda. Když je problém, nebojují jen za sebe, ale za kruh. Obětují svůj život pro kruh a nikdy by ho nezradily. Pokud nejste v jejím kruhu, nečekejte od ni úplně vlídná slova, zábavu, nebo něco, co by vás v její přítomnosti dokázalo uklidnit. Tohle její chování si musíte zasloužit. 

Tahle její kamenná slupka vznikla tím dnem, kdy přišla o sestru. Dny před tím. Roky před tím, byla tou milou, zábavnou a veselou holkou. Teď se tohle její chování poštěstí jen jejímu kruhu. Pokud se ji chcete dostat pod kůži, abyste nakoukli pod tuto slupku, bude to nebezpečné a vy jste buď hloupí, nebo si libujete ve strachu a bolesti. Nebude to zadarmo. Čím je starší, tím víc si drží tu kamennou masku. Tím víc krvelačná a nelítostná dokáže víc a o dost víc se fixuje na svůj kruh, který je pro ni rodina. 

Pokud bude mít dotyčný štěstí a bude mít dobrou náladu, možná jejich setkání přežije. Pokud dobrou náladu mít nebude. Ani si nevšimne, kdo ho zabil.

Jakmile ji někdo sáhne na její kruh, který ji doprovází všude už stovky let, zažil by takové běsnění, které ještě nikdy. Nedej Bohyni tří tváří, aby nějakou členku připravil o život. Stal by se z ní krvelačný stroj. Svůj kruh bude chránit i za cenu vlastního života.

Dovednosti

Selarin má mnoho dovedností, kterými se může jako vůdkyně kruhu pyšnit. Prakticky vše se naučila v průběhu jejich let, i když ten nejdůležitější základ získala od Xalendris, která ji i Circe vychovávala a trénovala. Nemá sice moudrost, která by se mohla rovnat moudrosti Modrokrevných, ale je schopna vymyslet opravdu skvělé plány a poskládat si souvislosti tak, aby získala finální obraz. Chytrost se u ní určitě najde. Co se týče jejích bojových dovedností, může se pyšnit výborným boje nablízko, kdy používá čistě svoje ostré kovové drápy a snad ještě ostřejší zuby. Je mrštná, obratná, pružná. Už ve svých 19 letech zabila první čarodějnici. Čarodějnici, která se ji i Circe pokusila zabít, když bloudily z Hvozdu do Kravilasu, kde chtěly najít nové členky pro jejich kruh, takže tyto bojové zkušenosti, kde na ně byla odkázána sama, bez pomoci jiných čarodějnic, získala velmi brzo. Nejraději bojuje s dýkami, nebo vrhacími noži. Nikdy ji nebavilo umění boje s mečem, nebo lukostřelba. Ona se raději dostane k oběti co nejblíže, aby mohla zapojit do boje i její nehty a zuby. 

Trénovaná byla opravdu tvrdě a dlouho. Prakticky každý den, od doby, co mohla držet v rukou zbraně, nebo se trénovat v boji u Xelandris a postupem let sama pomocí vlastních zkušeností. Nejednou se setkala s jinými čarodějnicemi, se kterými bylo potřeba se prát, po menší provokaci, nebo nenávisti z principu klanů. Kdyby se tak nestalo, zemřela by a nejen ona. Už v minulosti se s kruhem setkaly s čarodějnicemi i různými monstry. Každým dnem, rokem, desetiletím, nebo dokonce i stoletím je víc poznamenána životem a ví, co a jak. Kdy by bylo nejlepší ustoupit a kdy bojovat do morku kosti. (Většinou přetrvává tato varianta. Přeci jen mluvím o Černozobé).

Mimo bojové dovednosti je to s velkým překvapením čarodějnice, která miluje zpěv a také ho ovládá. Sice se to nepočítá zcela jako její dovednost, ale od mala miluje hvězdy, ve kterých se dokáže úžasně orientovat.

Rodina

Aradia Černozobá

Matka Selarin. Byla první pobočnicí Její nejlepší přítelkyně. Xaledris Černozobé. Když otěhotněla, Byla to pocta. Bylo to požehnání. Všechny čarodějnice se o ni staraly, jak jenom to šlo. Bohužel porod nepřežila a zanechala za sebou holčičku.

Noane Soulbell

Otec Selarin a člověk. Miloval Aradiu celým svým srdcem. Její smrt ale neunesl. Proto se taky vytratil a už se nikdy nevrátil. Nikdo o něm nic neví, ale nebyla šance, aby byl živý.

Circe Iris Černozobá

Circe je nejlepší kamarádka Selarin, se kterou se poznala už jako malá holka. Opravdu si ji pamatuje od dob, co si pamatovat může. Vyrůstaly spolu. Byla to o rok mladší dcera Xalendris, která po smrti Aradie začala vychovávat Selarin. Bohužel zemřela v osmnácti letech, když se potulovaly se Selarin po království a hledaly čarodějnice do vlastního kruhu. Měla být její první pobočnicí, ale k tomu nestihlo dojít.

Xelandris Černozobá

Nejedná se o členku rodiny, jako takovou, ale o tu „Tetu, která se o ni starala, když otec zmizel a matka zemřela. Jedná se o vůdkyni kruhu a nejlepší přítelkyni jejich matky. Bohužel zahynula v jedné potyčce s jiným kruhem. A to tehdy, když bylo holkám patnáct let.

Zélie Černozobá

Její první pobočnice, nejlepší kamarádka a prakticky sestra. Znají se už od jejich dvaceti let. Selarin se povedlo ji zachránit ve Hvozdě, když se ji pokoušel zabít Barat. Od té doby spolu putují po Dyribthanu a ona získala novou nejlepší přítelkyni, sestru a první pobočnici. Nikdo by nemohl být lepší.

Historie

Selarin se narodila své matce, pobočnici Xelandris, Aradii Černozobé. Neskutečný dar pro čarodějnice. Něco úžasného a neuvěřitelného. Celý kruh byl nadšený. Méně nadšený však byl ze smrti, která ukončovala porod. Selarin nestihla svou matku poznat. Prakticky ani otce, protože po smrti matky se prostě vypařil a nikdy se o něm nic nedoneslo k jejím uším. To je také důvod, proč Selarin vyrůstala s velitelkou kruhu, její vlastní dcerou a celým jejím kruhem. Xeladnris Černozobou, která ji i její dceru Circe trénovala a zaučovala. Ta se ​bohužel dostala do potyčky s velitelkou jiného kruhu, když si jejich kruh rozhodl ulovit lidského otroka kruhu Xelandris, a na následky zranění zemřela. Tehdy se obě čarodějnice vydaly vlastní cestou. Tehdy jim bylo19 let. Bloudily krajinou, aby se dostaly do hlavního města a přemýšlely, jak dál naložit se jich dlouhými životy. Tehdy vyšla na svět první myšlenka o založení vlastního kruhu, kterému by Selarin velela a Circe by byla její první pobočnicí.

Najednou se před nimi objevil někdo, kdo si na ně nějaký ten čas brousil zuby, když je viděl se plahočit samotné. Naskytl se jim pohled na čarodějnici, která byla vlastním kruhem vykázána a zanechána na pospas životu po tom, co neuposlechla vlastní vůdkyni kruhu a zaútočila na ni. Těmito slovy se je snažila zastrašit, ale marně. Rozběhla se proti nim a začal souboj na život a na smrt. Doslova a do písmene. První, kdo tenhle boj prohrál, byla bohužel Circe. Selarin viděla, jak čarodějnice zabořila ostré nehty do břicha Circe a začala drápat a hned na to se ji zakousla do hrdla. Čarodějnice měla za to, že když přinese obě holky jako úlovek, její kruh se nad ni slituje. Po okolí se rozlehl bolestivý a zároveň nenávistný křik právě Selarin. Najednou měla před očima rudo. Její železné zuby ji vyjely z dásní a železné nehty se prodloužily do ostrých hrotů. Sekala a kousala. Krev byla všude, ale ne jen její. Čarodějnice, která se opovážila zbavit života její nejlepší kamarádku! Poháněl jsi vztek, zloba, chuť po krvi a pomstě. Vyrvala ji hrdlo a nehty ji zaryla přímo do srdce. Její tělo padlo na zem, do kaluže rudé krve. Sama byla celá do krve, ale neřešila to. Svou mrtvou nejlepší přítelkyni se rozhodla pohřbít, jak si to zaslouží. Za to tělo čarodějnice, co je napadla, nechala na pospas stvůrám. 

Trvalo roky, než se oklepala ze ztráty své nejlepší kamarádky, sestry, budoucí pobočnice. Ale nakonec se rozhodla, že se vydá po cestě, po které měly jít s Circe. Založí si svůj vlastní kruh třinácti čarodějnic. V jejich 30 letech se ji povedlo získat první členku jejího kruhu. První koho získala, byla její první pobočnice.

Jednou v noci se procházela Šeptajícím Hvozdem, aby si našla nějaké místo k utáboření, když se pokoušela ulovit monstra, díky kterým by si mohla prodejem vydělat nějaké peníze. Z toho všeho ji ale vyrušil odporný skřekot a křik nějaké čarodějnice. Chvíli jen poslouchala, jestli se jedná jen o jednu čarodějnici. Po chvíli usoudila, že ano a vydala se tím směrem. Když ta zahlédla čarodějnici zápolit s Baratem a jasně prohrávala boj, nečekala. Na nic. Tiše jako stín vyběhla tím směrem, ale i tak ji Barat zaregistroval. Byl to tvrdý a těžký boje ale díky jejím dýkám, které dostala od Xalendris, a převážně tím faktem, že byl Barat až moc rozptýlený zraněnou a krvácející čarodějnicí, se ji povedlo Barata zabít. Samozřejmě ji neušlo, aby si odnesla nějakou trofej. Vyřízla mu plíce a hlasivky, aby je mohla dobře prodat a ona sama si vzala jeho kožešinu, ze které si jako vítěznou trofej udělala jakýsi kus oblečení, který ji zakrýval kousek zad a ramena, přičemž byl vpředu zapnutý dvěma menšími stříbrnými knoflíky. Ten den získala svou první pobočnici. Svou nejlepší přítelkyni. 

Postupem času a díky jejich cestování z Hvozdu do hlavní města a zpátky, se ji povedlo získat zbylé členky kruhu. Získaly je převážně v hlavním městě, kam se vracely obchodovat se zbožím, které měly po lovu některých oblud. Každá členka vynikala v něčem jiném. Kruhu velela pevnou ruku, i když by její vzhled mohl hodně zavádět. Ani jedna z kruhu ji ale nikdy nestoupla do cesty.  Svůj kruh vede tak, že neposlechnutí rozkazu je krutě trestáno. Přesto však dbá na to, aby se čarodějnice měly jako rodina. Aby jim záleželo na druhé a bránily se. Proto jsou přeci kruh. No ne? Nejedná se o nikoho cizího.

O Několik let později, kdy byly členky naprosto všechny a měly svůj uzavřený kruh, se rozhodly se prakticky až usadit někde, kde by měly klid. Někde, kde by mohly žít jako kruh a hledět si svého. Mít vlastní lidské otroky, se kterými by se bavily, jak by uznaly za vhodné. Nevěděly, jestli chtějí zůstat v hlavním městě, nebo si najít místo ve Hvozdě. Každopádně věděly, že potřebují peníze. Proto se dál věnovaly lovu monster a prodávaly jejich důležité části. Potkaly nespočet Baratů. Děkovat můžou jen Bohyni tří tváří, že jich nikdy nebylo tolik, aby je ty příšery pobily. I když to několikrát vypadalo dost bledě. Nebylo to tak, že by se rozhodly každý týden si dojít pro Barata.. Ne. Většinou se jim povedlo na Barata narazit tak jednou za.. Padesát let. Někdy byl sám, jindy byli tři a jindy zase dva. Ačkoli, čím víc jich bylo, tím nebezpečnější to bylo. Nakonec se povedlo všem členkám získat nějakou kořist z kožešiny Barata. Je to takový znak Selarinina kruhu. Selarin má své bolero. Ostatní čarodějnice mají například kožešinové kusy na předloktí, jiné na holeních přes oblečení. Byly to takové drobnosti a až sama Selarin měla velký kus, jako jediná. Někdy se jejímu kruhu přezdívalo Kruh zabijáků Baratů. Tahle jejich reputace byla tvořena opravdu dlouho. Několik stovek let, ale povedlo se. 

Jednou se Selarin povedlo Nějakého Barata ochočit a naříznout mu křídla, ale nikdy to nedopadlo. Původně totiž plánovala, aby celý kruh měl ochočené Baraty, ale jen co se k nim dostal další, byl to problém. Byli tak hlasití, že je musely zabít, aby nepřivolali o mnoho více Baratů a celý kruh by tak mohl zahynout. Takže svůj čas si krátily převážně tím, že se buď pokoušely v hlavním městě vyhrát nějaké otroky, nebo v menších putykách vyvolat šarvátky, kde by se mohly odvázat a pobavit se. Ale to jen velmi zřídka. Když byla možnost se někde pobavit, okamžitě toho využily. Stejně tak, když se k nim dostalo, že se někde blízko vyskytují Žlutohnátky. Milovaly se s nimi provokovat do takové fáze, kdy jsou vytažené zuby a nehty a snaží se je zatnout jedna do druhé. Tohle je prostě jejich zábava. Užívají si tu rivalitu mezi nimi a Žlutohnátkami, ale to i Žlutohnátky. Konkrétně Werstin kruh. Wersta Žlutonohá. Nikdo by nenáviděl Selarina její kruh, než právě ona.

Zajímavosti

  • Selarin nosí kožešinové bolerko, které ji zakrývá záda a ramena. Vpředu je spojené stříbrnými knoflíčky. Jedná se o její první vítěznou kořist z Barata, před kterým zachránila svou první pobočnici Zélii.​

  • Dvě nádherné dýky, které dostala od Xalendris. Dýky jsou kované z nejkvalitnější oceli. Mají nádhernou zdobenou rukojeť a Stejně zdobené pochvy, které mají čarodějnický znak. Každou dýku má připevněnou na jednom boku.

  • Jedna dlouhá jizva na levém boku krku, druhá jizva na pravém boku a třetí jizvu má na levém předloktí.

  • Černé prsteny a černé symboly na prstech + černý řetízek půlměsíce

  • Běda tomu, kdo ji ukradne, nebo zničí její nože, nebo nedej Bohyni tří tváří její dýky. Dotyčného by čekala krutá smrt

bottom of page