top of page
CagXb4wXIAElUul.jpg
71d3120b6a6b5e34a65af6e3b585f3bd.jpg

Seawell

d281a9f05e1ae01fad154c56934cf299.jpg
douglas-booth-image-hd-2016.jpg

Vesper

159 let

Lukostřelec

Hráč: Coffee

"Some of us get dipped in flat, some in satin, some in gloss; but every once in a while, you find someone who's iridescent, and once you do, nothing will ever compare."

Vzhled

Seawell je na předpoklady své rasy velice vysoký, nebo tedy dosahuje horní hranice jejich běžné výšky, tedy rovných 180 centimetrů. Má lehce snědou pleť, je špinavý blond, mnohdy jeho vlasy spíše, než blond chytají světlounce hnědé odlesky, má je trochu delší a občas je nosí sčesané dozadu, častěji však nechává svému osudu a nijak se o jejich úpravu nestará. Přesto vypadají často jako by se o tento účes snažil. Oblečený chodí obyčejně, většinou v bílé košili a tmavých kalhotách, rád se vymyká módě a k jeho nejoblíbenějším kouskům z šatníku patří červený kabát. Co není vidět a co skrývá je jeho potetovaná paže. Jeho křídla jsou po vzoru ptáků, jsou tedy hustě opeřená a mají o něco tmavší šedou barvu. Jsou přímo úměrná jeho výšce a na dotek jsou velice jemná, snadno přirovnatelná k jemnosti pravého hedvábí, ačkoli na pohled se mohou zdát hrubá.  

Povaha

Seawell je velice často drzý, arogantní a velice kritický, umí být upřímný, ale spíš přehnaně než zdravě, jindy se rozhodne popustit uzdu fantazii a prolhat si cestu kam potřebuje, a to klidně i přes mrtvoly. Rád si do lidí rýpne a často používá sarkasmus a ironii. Má však mnoho dalších různých vlastností, které lidem moc nelichotí. Na první pohled se občas může zdát jako milý chlap, kterého byste rádi přivítali ve své posteli a dovolili mu, aby vás hodiny schovával ve svém náručí, ale to je přesně to, co má rád. Přetvářka mu rozhodně není cizí a ačkoli se mu v mnoha případech až hnusí být na někoho milý, speciálně na ženy, rád této své skvělé vlastnosti využívá. Umí být velice sebestředný, zajímá se hlavně o svůj úkol a svůj směr cesty. Pokud tedy nejste nějaký skvěle vyrobený šíp, nebo terč do kterého by se mohl strefit, vaše šance na jeho skutečnou pozornost a zájem je velice malá. Je cílevědomý a velmi vybíravý. Jen tak někým nebo něčím se zabývat nehodlá a zaměřuje se na každého jednoho jednotlivce, kterému cokoli nabízí nebo od něj něco požaduje velice důkladně. Nemá rád, když někdo fňuká, brečí nebo mluví o tom, jak je svět k němu nespravedlivý, nebo že je to na tomhle světě těžké. Sám si prošel svým a nosí s sebou své vlastní démony, které také nikomu nevnucuje. Zastává názor, že si každý musí svůj boj vyhrát sám, jelikož vám nakonec stejně nikdo nepomůže. Své slabiny proto neukazuje a ačkoli jsou věci, ve kterých je naprosto neschopný, dokáže se tvářit jako mistr světa, a nakonec je nějak zvládnout, alespoň do takové úrovně, aby nikdo nepoznal, jak neschopný v nich umí být. Ovšem ne vždy se zadaří. Sám na sebe je velice tvrdý a pokud mu něco nejde nedopřeje si odpočinek, ani kdyby měl padnout únavou.
Nenávidět se naučil velice snadno a jen těžko v něm vzbudíte nějaké svědomí. Zabil už jako dítě a nikdy mu nic nečinilo takovou radost, jako to, co provedl jako poměrně mladý kluk. Bývá lhostejný ke svým nepřátelům, ale pokud vás skutečně začne nenávidět, rozhodně byste se měli mít na pozoru. Není příjemné, když se někdo jako Sea, rozhodne vám znepříjemňovat život.
Ačkoliv se může zdát nepoužitelný pro jakýkoli vztah nebo přátelství, která si mimochodem udržuje jen velice těžko, neboť nikdy neukazuje svou pravou tvář, opak je pravdou. Kdesi hluboko v něm se skrývá milující osoba, která má však svůj osobitý styl v projevování náklonnosti. Nepatří mezi ufňukané romantiky, ale dokáže zaujmout, a dokonce dokáže být i svým způsobem pozorný. Ano, klidně po vás hodí kámen, shodí vás do jezera, nebo si z vás hodiny dokáže dělat srandu, ale budete-li v nebezpečí skočí přímo do rány. Nikdy však nepřizná, že to dělá, protože by k vám mohl něco cítit. Slyšet jej přiznat skutečné city a otevřít vám tak svou slabost je snad ve hvězdách a musela by ho dostat skutečně výjimečná žena, aby ho k něčemu takovému přinutila. I když se může zdát, že jej zajímají jiné ženy, je věrný a čestný, ale také velice žárlivý a majetnický. Neudělá vám scénu, ale je možné že jej pár dní neuvidíte, nebo naopak ho uvidíte s jinou ženou.
Běžné zlozvyky, jako například kousání rtů, stisk pěstí nebo napínání svalů vzteky, byste u něj hledali jen velmi těžko. Jeden zlozvyk však má, pokaždé když přemýšlí o něčem důležitém, nebo o něčem co by mohlo razantně změnit určitý pohled na něj, kouše do kulatého přívěsku, který nosí na krku.

Dovednosti

Jeho předností je jednoznačně létání.  Je to výtečný lukostřelec, používá luk po svém otci a šípy si vybírá jen ve velmi dobrém stavu, je vůči nim velice vybíravý. Už dlouhá desetiletí se nestalo, že by minul svůj cíl a mezi lukostřelci se může řadit mezi ty nejlepší. Ovšem, kde něco získal jinde o to přišel, a tak se stalo, že ačkoli prošel skvělým výcvikem a tréningem v boji zblízka je neskutečně neschopný. I když u pasu nosí meč a dýku, zachází s nimi jako amatér a ubránit se jimi dokáže jen několik málo minut. Obvykle to stačí k tomu, aby se dostal do vzduchu a mohl použít luk. Je výborný v navigaci a orientaci v mapě. 

Rodina

Orpham

Otec, jako jediného rodiče ho miloval, viděl v něm svůj vzor a měl k němu pochopení. Ovšem Seawell je i jeho vrahem.

Madelei

Matka, zemřela, když se Seawel narodil. Zdědil po ní magii vzduchu a nosí na krku přívěsek, který mu nechala vyrobit ještě když jej pouze čekala. Ačkoli ji nikdy nepoznal, miluje ji jako nikoho jiného a rád uvažuje o tom jaká by byla dnes.

Moira

Sestra, už několik desetiletí se s ní nestýká, od smrti jejich otce se jejich cesty rozdělily a Moira svého bratra nevyhledává. Občas si navzájem pošlou dopis, ale i to už jen velice zřídka. ​

Historie

Byla zima, někdy na přelomu starého roku s novým, když v jednom z domů v Evasiru začala mladičká Madelei rodit. Z počátku klidný a vyvážený porod nakonec nabral úplně jiný spád a zatím co stavení naplnil křik malého chlapce, život jeho matky vychladl a zůstalo po ní jen bezvládné tělo, ležící na posteli. Seawell byl ještě malý, aby pochopil, že je v jeho rodině jedno nevyplněné místo, po smrti jeho matky se o něj starala jeho starší sestra Moira a otce jako dítě vídal jen velice zřídka. Pokaždé když jej viděl, obvykle domů donesl velké množství peněž nebo cenností. Možná i proto nabyl dojmu, že jeho otec bude velice vysoce postavená osoba, která hodně vydělává a často básnil o tom, že jednou bude jako on.
Učit se a trénovat začal v poměrně mladém věku a jeho sestra měla ty nejlepší předpoklady, aby jej naučila vše, co sama umí. Občas byl ostatními dětmi v okolí označován za dívku, jelikož většinu svého volného času trávil právě s Moirou a její kamarádkou Nazare, se kterými se trénoval v létání a boji. Nazare ho učila číst a psát, zatím co Moira využívala své lukostřelecké dovednosti, aby bratra naučila používat luk s tou největší precizností, jakou dokázala. V době jeho nástupu na povinný výcvik už byl luk, který od Moiry dostal, konkrétně luk jeho otce, jelikož ten jej od narození syna nikdy nepoužil, se stal už téměř jeho součástí a neudělal bez něj ani krok. Během výcviku se zaměřil spíše na zvýšení své síly a na nabrání potřebné svalové hmoty, neboť pro něj bylo létání o něco těžší, jelikož svaly příliš netrénoval.  Konkrétně to nechal být do té doby, než ho létání vysilovalo natolik, že by mohl jednou jeho let velice špatně skončit. Strávil několik týdnů nepřetržitého tréningu a učením se s poryvy větru (nikdy se neuvědomil, že by mohl být obdařen magií po matce, myslel si, že to dokáží všichni a nechtěl se ztrapňovat otázkami, kdy by se jich ptal na takovou banalitu). Mnohdy padl k večeru vyčerpáním, ale nikdy se nevzdával a druhý den ráno už opět v plném nasazení stál venku pod širým nebem, aby mohl trénovat a znovu se tak dostat do té správné kondice. Díky své vytrvalosti, dobré nátuře a rychlému způsobu učení si vysloužil na čas celkem slušný respekt, během výcviku se mu jen tak někdo nevyrovnal, co se týkalo střelby z luku, ale jakmile nastal čas vzít do ruky rukojeť meče, všechno se vrátilo do starých kolejí.
Seawell sice věděl, jak je potřeba napnout tětivu luku, aby šíp letěl dokonale na svůj cíl, ale jakmile měl místo luku držet meč jeho tělo i mysl nedokázaly spolupracovat. Ať se snažili, jak chtěli, ukazovali mu různé techniky, dokonce i on se snažil. Byl neúnavný a dalo by se říci, že byl vytrvalý dost dlouho, pokaždé působil s mečem v ruce neohrabaně a nešikovně. Chvíli se s ním bránit zvládl, ale vždy cvičné souboje nakonec prohrál. Tento boj nakonec vzdal a považuje ho za jeden ze svých nejhorších neúspěchů v životě.
Výcvik jako takový pro něj skončil a on byl připraven čelit zaměstnání svého otce. Celý život naivně věřil, že má nějaký status ve společnosti, a že jej otec do tohoto statusu zasvětí právě po dokončení výcviku až bude připravený. Těšil se domů a dalo by se říci, že ten osudný den domů pospíchal. Neví, jestli něco podvědomě tušil, nebo to celé byla jen náhoda, že skutečně domů tak pospíchal, že mu nebylo cizí pomoct si díky větru, aby přece svou cestu ještě urychlil. Když dorazil domů, rozrazil hlavní dveře, ale nikoho nenašel. Moira na něj čekávala obvykle hned v jídelně, často i společně s Nazare, ale dnes byla jídelna tichá, celý dům byl překvapivě tichý na to, jak uměla jeho sestra být hlasitá – ať už dělala cokoliv. Po zádech mu přejel mráz, když k jeho uším dolehl výkřik jeho jména. Hlas jeho sestry zněl naléhavě a on neváhal ani minutu. Vzal do ruky luk a šíp, napnul tětivu a vydal se za hlasem své sestry. Vyrazil dveře do jejího pokoje, aby viděl něco, co skutečně nečekal. Všechno, se v něm v tu chvíli mohlo zlomit se právě nejen zlomilo, ale rovnou roztříštilo na miliony kousků a rozprsklo se po zdech pokoje. Jeho sestra s očima od slz, velkými fialovými modřinami a už jen od pohledu pochroumanými křídly, ležela pod mohutným tělem jejich otce, který se rozhodně netajil tím, že v ruce drží dýku, s níž ohrožuje svou vlastní sestru. Oba jen lehce odění, Moira s potrhaným oblečením, otec viditelně opilý a plný vzteku. Sea neměl tolik síly, aby mu chtěl ublížit, ale svou sestru miloval mnohem více než otce, jehož nevídal. Orpham něco hlasitě zamumlal, ale nebylo mu rozumět nic než jen pár slabik. A pak velice zřetelné ‚vypadni‘ následované výkřikem jeho sestry, kterou nyní opět dráždil dýkou na holé kůži. Sea uvolnil prsty a šíp zasvištěl místností, proťal srdce jeho otce a na malou chvíli se čas v místnosti zastavil. Jeho sestra křičela a Sea byl zaplněn pocitem zadostiučinění. Trvalo to možná pár sekund, ale přišlo mu to jako věčnost, než upustil luk na zem a rozběhl se ke své sestře, aby ji vyprostil z pod mrtvého těla. A pak společně několik hodin seděli v jídelně a mlčky se dívaly jeden na druhého. 

Jejich vztah se už nikdy nevrátil k tomu, čím byl před Seawellovým zásahem. Moira mu řekla o jejich otci a o tom, že ji znásilňoval už od smrti jejich matky, ale že ten den byl až příliš opilý a obviňoval ji z toho, že jej hodlala opustit. Také mu řekla, že Orpham od smrti jejich matky zanevřel na armádu, ve které do jeho narození sloužil a stal se zlodějem, proto nosil domů všechny ty peníze a cennosti. Moira to nikdy nikomu neřekla, protože se bála, že by ji otec zbil anebo jí více ublížil. Sea své sestře nemohl odpustit, že i když si byli tak blízcí, chtěla utéct z domova bez něj a jeho tam nechat, nebyl žádný slaboch a věděl, že tak činila, protože jí otec ubližoval, ale přesto něco v něm hluboko ho velice bolelo. Od sestry dostal přívěsek s jeho jménem, který mu prý nechala vyrobit matka, než zemřela. O své matce slyšel hodně, mluvila o ní nejen jeho sestra, ale i její kamarádka Nazare. Na přívěsek poté nechal na jeho druhou stranu vyrýt jméno své sestry.
Zůstali ve společném domě ještě několik let, ale přes události v jejich životě se nedokázali přenést. Sea se s jeho dospíváním začal chovat jinak a Moira, která jej znala jako mírumilovného chlapce v něm ztrácela potřebnou oporu. Když si poté našla muže a Sea si s ním nebyl jistý a poprali se, byla to poslední kapka v jeho vztahu se sestrou, a nakonec vzájemně souhlasili, že by se jejich cesty měli rozejít. Sea odešel a dal se k armádě, kde prošel ještě dalším výcvikem. Nakonec ovšem i tady upustil od výuky boje s mečem, a naopak se pokusil naučit něco jako boj beze zbraně na blízko. Ani v tomto však absolutně nevynikal. Nakonec i přes své nepohodlí této snahy nechal a místo k řádovým vojákům byl přiřazen mezi lučištníky. Žije poněkud na volné noze a z velké části mimo města. Rád loví zvěř a přespává pod širým nebem. Se svou sestrou je už jen v minimálním kontaktu, nenavštěvují se, ale jednou za čas se objeví nějaký ten dopis nebo vzkaz. Seawell obvykle na tyto dopisy neodpovídá, ale jako jedinou sentimentální vzpomínku si je schovává a nosí neustále sebou. Občas si je pročítá znovu a zpětně, když je někde na cestách.
Během těch všech let měl nakonec několik aférek, jednu dokonce s kamarádkou své sestry, Nazare. Všechny jeho vztahy se nakonec rozpadly a nikdy v nich nebyl spokojený. Díky těmto aférkám nabyl dojmu, že ženy nejsou hodny jeho přetvářky a je pro něj velmi obtěžující před nimi svou přetvářku milého chlapce používat, ale jakožto hravý muž, co si rád zahraje na vřelou náruč a užije si jednu krásnou noc, tyto praktiky užívá i nadále.

Zajímavosti

  • Celým jménem se jmenuje Sealon Welliö Cornae

  • Preferuje oslovení Seawell nebo také zkráceně Sea.

  • Na krku nosí přívěsek na kožené šňůrce, tento přívěsek dostal od své matky. Je kulatého tvaru a je na něm vyryto jeho zkrácené jméno, tedy Seawell. Na jeho druhé straně je jméno jeho sestry.

Magie

Ovládání vzduchu

Vidění větrných proudů

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Usměrňování poryvů větru

2/10

Je schopný větrné proudy zrychlit nebo zpomalit tak, aby se mu lépe letělo, ovšem jejich vychýlení ze směru je mimo jeho schopnosti. Také z lehkého vánku neudělá větrnou smršť a naopak. Jde o mírné rychlostní výkyvy.

Manipulace větru

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Skrývání podoby

Zakrytí skutečného vzhledu

3/5

Dokáže bez problémů skrýt svá křídla a změnit svou podobu, ovšem občas se stane, že se objeví jeho skutečné oči, či je na některé části jeho těla iluze slabší než by měla být.

Výdrž

2/10

Svou podobu dokáže skrývat bez problémů několik hodin až den, ovšem pak už bývá unavený. To znamená, že den je jeho maximum, pokud zakrývá celou svou podobu, v případě, že se zaměří například jen na tělo a křídla nechá odkrytá, prodlouží mu to výdrž o půl dne. Na odpočinek pak potřebuje pár hodin.

bottom of page