top of page
2c884e6b7db28649de68bcf1ef124ad4.jpg
1bba2d0e5dcf8e822f5a091c502e6c81.jpg

Rhett

6fdb42e4351c3280bf1b8a739facb547.jpg
Alexander-Ludwig-2015-Flaunt-Photo-Shoot-001.jpg

Seren

52

Hledač artefaktů

Hráč: LExi

"Let's have a toast. To the incompetence of our enemies."

Vzhled

Ak ho zahliadnete v jeho pravej podobe, bude pred vami stáť necelých 190 centimetrov vysoký seren s pieskovo hnedou farbou srsti, ktorá mu pokrýva celé jeho telo, no k špičke chvosta sa jej nakopilo trošku viac (rovnako ako aj na špičkách ušiek) a nielenže je tam huňatšia, no aj o čosi tmavšia. Tmavšie prúžky sú potom v pásikavých obrazcoch rozmiestnené po jeho tele tak, aby sa mu čo najlepšie darilo splynúť v prostredí, najmä teda na púšti, nakoľko jeho prúžky kopírujú rovnaké pásiky aké zvykne vytvoriť vietor na piesku v púšti. Zvyškom tela je ale potom už klasickým zástupcom svojho druhu. Žlté mačacie oči, ktoré sa občas neunúva zakryť ani keď sa zo zvyškom vílích rysov tak rozhodne naložiť, plochý čumáčik, pazúriky na končekoch prstov na rukách a mačacie tlapky namiesto nôh, ktoré sú zakončené mäkkučkými vankúšikmi.

Jeho vzhľad je rovnako zaujímavý aj v podobe, v ktorej svoje vílie rysy zakrýva a podobá sa tak viac na človeka. Vlasy, rovnakej farby ako srsť, sú po stranách vyholenejšie a kratšie, zatiaľ čo na vrchu hlavy sú značne dlhšie a často postrapatené na všetky svetové strany. Zvyšku tváre dominuje strnisko, ktoré je taktiež o čosi dlhšie, no o kvalitnej a plnej brade by sa zase hovoriť nedalo. Relatívne jemné fúzy na seba pobrali rovnakú hnedú farbu ako tmavé prúžky v jeho vílej podobe. Nos je rovný a pery primerane plné, no skôr užšie, jemne zanikajúce medzi fúzami. Obočie je skôr tmavšie - o dosť viac ako vlasy, no relatívne menej ako brada. No a ak bude chcieť, alebo sa mu podarí správne zakryť žlté mačacie oči, bude na vás žmurkať oceánovo modrými, takmer až tyrkysovými kukadlami človeka.

Povaha

Rhett má jednoznačne viac šťastia ako rozumu. Ľahkovážnosť nie je u neho ničím nezvyčajným, no pri živote ho zjavne drží len z pekla šťastie. Thalia mu od mala hovorila, že jeho mama bola presne rovnaká a Rhett to do určitej miery myslí ako kompliment vzhľadom na to, že tetička ho k mame nikdy neprirovnávala v hneve. Jeho ľahkovážnosť sa mu však isto jedného dňa môže stať osudnou, no je príliš mladý na to, aby ho takého veci trápili. Život si chce v prvom rade užívať, no zo všetkých pôžitkov ktoré ponúka má aj tak najradšej cestovanie a skúmanie nových vecí. Taktiež miluje spoznávanie nových ľudí, čo nie je zase až také prekvapujúce. Ako väčšina serenov, aj on je veľmi spoločenskou osôbkou a spoločnosť priam vyhľadáva. Napriek tomu to však nie je typ ktorý by vydržal dlho na jednom mieste, s jednou osobou, či pri jednej činnosti. Svet ho volá a on sa mu celým svojím bytím snaží odpovedať a túto jeho povahovú črtu bude len ťažké zmeniť, pretože priviazať ho na jedno miesto a vniesť do rutiny by bolo pre neho to isté ako keby ste nad ním vyriekli ortieľ smrti.

Jeho ľahkosť bytia má aj svoje odvrátené stránky, pretože Rhett často najprv koná a až potom uvažuje, takže preto je to v podstate malý zázrak, že je ešte stále nažive, nakoľko mal už mnohokrát naozaj celkom namále. Nie je to vyslovene žiaden bitkách, no na to aký vie byť pohoďák je aj relatívne prchký a klamal by ak by tvrdil, že nikdy žiadnu bitky  nevyprovokoval či nezasadil prvý úder. Na druhej strane sa mu nie každú bitku podarilo aj vyhrať, pretože jeho prchkosť šla na úkor zdravého rozumu a chlapec sa jednoducho prepočítal, s tým že šiel do vopred prehraného súboja. Úsmev z tváre by mu to zotrelo však len ťažko, pretože Rhett je, prosím pekne, večný optimista a na všetkom si vie nájsť niečo dobré. Keď to nejde, tak to proste nejde a treba skúsiť iný spôsob, no robiť si ťažkú hlavu ho neuvidíte asi vôbec. Chalanisko sa pre veci príliš netrápi, nakoľko je to podľa jeho slov strata času a treba sa len pohnúť ďalej. Smutný je iba ak príde o niekoho blízkeho, niekoho na kom mu záleží. Naposledy to bol jeho strýko, no ani po jeho smrti neplakal či prehnane nesmútil a skôr sa sústredil na to, aby bol oporou tete a sesterniciam.

V neposlednom rade je to teda aj poriadny dobráčisko, no k ženskému pohlaviu by sa mohol správať o čoši krajšie a viac s citom, vyjmúc teda Asu, Kaori a tetičku. Tvrdiť že v láske nemá šťastie by bola hovadina, pretože naschvál vyhľadáva ženy, ktoré sú staršie a zadané, akoby aj toto bolo len ďalším jeho dobrodružstvom. Alebo ide len o mommy issues, pokojne si vyberte sami, ktorá verzia vám dáva väčší zmysel.

Dovednosti

Čo sa boja týka, Rhett vďaka svojej obratnosti využíva dve dýky, s ktorými narába ako s párom predĺžených pazúrov. Jeho súčasná práca si však aj často vyžaduje niečo kontaktnejšie, a preto nosí na chrbte do písmena X založené aj dva jednoručné meče, ktoré síce ovláda o niečo slabšie ako dýky, no stále sa aj vďaka nim dokáže o seba postarať a keď príde na najhoršie, sú mu viac než vhodné. V boji na  diaľku už však tak trošku kríva a luk berie do ruky len zriedkavo, nakoľko mu to s ním  naozaj príliš dobre nejde. Ak už, tak po vás mrskne vrhací nôž, ktorý na rozdiel od lukostreľby patrí k jeho špecialitkám. Útok ťažkou zbraňou by bol však prekvapujúcim, rovnako ako aj používanie štítu, nakoľko Rhett nie je príliš bojovníkom či vojakom v tom pravom slova zmysle. Je skôr rýchly, mrštný a najmä tichý, no a v lezení taktiež nezaostáva, či už ide o stromy, budovy, či regulérne skaly. Čo sa “sociálnejších” schopností týka, o speve je škoda vôbec hovoriť a alkoholu znesie menej ako by sa mu páčilo, no za to je výborný tanečník.

Rodina a blízcí

Fyzo

Matka ktorú nikdy nepoznal a jediné informácie ktoré o nej má, sú od jeho tety. Podľa všetkého išlo o ženu, ktorá sa rada zabávala a dieťa by jej bolo len na oštaru, takže ho nechala na prahu dverí svojej sestry a odišla do sveta v ústrety dobrodružstvu.

Thalia

Sestra jeho matky a teda jeho tetička, ktorá ho prakticky vychovala, keďže Rhett svojich rodičov nikdy nepoznal. Žije v Xibrame spolu so svojou dcérou.

Mizur

Thaliin partner, otec dvojičiek a dlhoročný prieskumník a čiastočne aj zved armády Illivenu, ktorému však nestačili ani dlhoročné skúsenosti a jeho práca si napokon vyžiadala jeho život.

Kaori a Asa

Dvojičky, Rhettove mladšie sesternice, dcéry Thalie a polosiroty po Mizurovi. Rhett voči nim pociťuje ochranárske pudy staršieho brata a z ciest im častokrát nosí darčeky.

Historie

Odkedy si Rhett pamätal, starala sa o neho jeho teta Thalia, ktorá sa do úlohy jeho náhradnej matky dostala vďaka svojej ľahkovážnej sestre. Fyzo nebola nikdy materský typ a preto len čo sa jej táto drobná nehoda v podobe tehotenstva prihodila, vyriešila ju veľmi rýchlo a stručne, takže si len Thalia na prahu dverí po rýchlom zaklopaní uprostred noci našla doslova malý košík s ani nie polročným Rhettom a krátky list aj s vysvetlením. Tento list sa k Rhettovi v konečnom dôsledku aj dostal, no nie skôr ako jeho teta uznala za vhodné. Dieťa by pohnútky zmätenej ženy totiž pochopilo len ťažko, no Thalia odviedla skvelú prácu a svojmu synovcovi pravdu nikdy zatajovala, práve naopak. Ako dospieval, postupne ho pripravovala na to, aby dostatočne spoznal svoju mamu a dospel do štádia, v ktorom mu slová v jej liste budú dávať zmysel. Thalia sa tak pre neho stala vzorom ženy, ktorá by mala zosobňovať matku a jej partner Mizur mu zase nahradil otca, o ktorom nevedela nič dokonca ani Thalia, nakoľko to nebolo v liste na rozlúčku a s Fyzo sa už viac nestretla. Rhettovi však nikdy nič nechýbalo, či už šlo o teplo domova a lásku, ktorá síce nebola nikdy priamo rodičovská, no on po nej ani netúžil. Teta bola pre neho teta a strýko bol strýko, no a tak to aj malo byť. 

Pomerne rýchlo sa totiž naučil prijímať veci také aké sú a to sa nezmenilo ani v jeho dospelosti. Len čo ju dovŕšil, rozhodol sa vydať v stopách Mizura a dostať sa do prieskumného tímu armády Illivenu. Nebolo to však zadarmo a všetkému predchádzal tvrdý vojenský výcvik, ktorý sa mu podarilo dokončiť len pred necelými desiatimi rokmi, nakoľko prieskumnícke schopnosti nerastú ani pre serenov len tak na strome. Skôr však ako dosiahol 42. vek života zasiahla jeho náhradnú rodinu tragédia v podobe Mizurovej smrti. Rhett mal však aspoň o to väčšiu motiváciu svoj výcvik dokončiť a začať viac zarábať, aby sa tak mohol namiesto Mizura starať o Thaliu, Kaori a Asu. Relatívne mu to šlo a snažil sa zo všetkých síl, aj napriek odlišným názorom aké mali jeho nadriadení. Nakoniec sa mu podarilo vypracovať na pozíciu špeha, no nemalo to dlhé trvanie a asi po dvoch rokoch bol kvôli svojej nešťastnej prchkosti a nezhodám s autoritami z armády vyhodený, pretože sa mu podarilo nahnevať nesprávnu dôležitú osobu. Nesprávna dôležitá osoba ho totiž načapala v posteli so svojou manželkou a nakoľko mali nezhody už aj predtým, bola jeho cesta z armády veľmi rýchla a najmä jednosmerná. Problémy však boli dva. Za prvé sa hanbil ako pes, že sklamal tetu a najmä strýka, ktorý bol za svojho života na Rhetta hrdý keď sa rozhodol vydať sa v jeho stopách. Za druhé nemal peniaze, ktorými by mohol podporiť svoju rodinu. Problém číslo dva sa dal vyriešiť tým, že si nájde prácu a na nasledujúce tri roky sa stal pašerákom pôsobiacim v Illevenase. Bolo mu jedno o aké predmety prešlo, jednoducho ich prepravoval z bodu A do bodu B a o podrobnosti sa nestaral. Nikdy však nemal pocit, že by išlo o niečo strašné, čo by mohlo ostatným ublížiť. Poväčšine išlo len o inakší druh zlodejiny a raz napríklad potreboval prepašovať von z krajiny len jednu truhličku dedičstva v podobe drahých kameňov. Samozrejme že to nebolo nič legálne, no solilo to dostatočne veľa na to, aby zabezpečili Thaliu s Kaoiri a Asou. 

Jeho sesternice však už v tom čase pomerne rýchlo dosiahli sebestačnosti a šli si vlastnou cestou, takže sa o ich matku starali spolu s ním a vedeli si navzájom dopomôcť. Rhett v tom čase pocítil istú ľahkosť, akoby mu z pliec bola jedna starosť čiastočne zložená. Vtedy sa rozhodol Thalii zdôveriť, že ho pred rokmi z armády vyhodili. Nebolo to ľahké a klamanie mu svedomie nezaťažovalo, no tetička si zaslúžila lepšie, a tým pádom aj poznať pravdu. Napriek dospelosti od nej vtedy schytal poriadny výprask a sľúbil jej, že s pašeráctvom prestane. Nebolo to síce zo dňa na deň, no eventuálne presedlal koňa. Zmenil profesiu a tentokrát na dva roky skončil ako lovec príšer. Príliš sa však na novom miestečku neohrial, pretože ho jeho ľahkovážnosť takmer stála krk, nebyť istého milosrdného samaritána Tarrona a jeho majstra dragonisa, ktorí boli v správnom čase na správnom mieste. Rhett vtedy zobral zakázku ktorej úloha spočívala v odstránení nagy, ktorá robila neplechu karavane obchodníkov cestujúcich pravidelne cez jej územie v púšti. Ťažko povedať kde presne sa to pokazilo, nakoľko si Rhett pod účinkom ovládnutia mysle na prílišné detaily nespomína, no pri jeho šťastí sa do úlohy najskôr vrhol po hlave a zle odhadol danú situáciu. Nebyť vtedy Tarrona a Gorena, ktorí sa tam objavili ako dva blesky z čistého neba, mladý seren by najskôr skončil udusený, alebo aj horšie. S čerstvo zachráneným kožuchom dlžal obom mužom svoj život a preto sa rozhodol, že odmenu za zákazku by si mali vyzdvihnúť oni. Navyše sa Tarronovi pod vplyvom dobrej nálady zaviazal, že teraz je pre zmenu rad na ňom aby mu zachránil nabudúce prdel. Ostáva len čakať, čo si pre nich Kotlík prichystá.

Nakoľko ani dlhodobý job lovca príšer Rhettovi nevyšiel presne podľa predstáv, rozhodol sa šťastie skúsiť znovu inde. Posledné roky si preto zarába hľadaním artefaktov v Kerate. Na jeho vkus je tam však príliš zima a preto sa z času na čas chodí vždy ohriať späť domov do Xibramu, aby navštívil rodinu. Občas ešte zoberie aj zákazku na ulovenie príšery, no po jeho skúsenosti sa už pre istotu nagám vyhýba. Vždy tak podvedome tušil, že ak ho niečo zabije, tak to bude určite ženská, no príde si ešte mladý a na večný odpočinok sa nechystá ani omylom. Nie že by práca hľadača artefaktov bola o toľko bezpečnejšia, najmä teda v Kerate, no aspoň nikdy nevie čo od ďalšej úlohy očakávať a presne to mu aj vyhovuje. Ak to potrebuje, dá si pauzu a zabrdne do niečoho iného, len aby sa zase vrátil do Keratu, nadávajúc na zimu, no vždy len s úsmevom na tvári a ohníkmi v očiach, ktoré si pýtajú ďalšie dobrodružstvo.

Zajímavosti

  • Zbožňuje vtipy, ale nikdy si nevie žiadny poriadne zapamätať, a tak mu zostáva ich len počúvať od iných.

  • Taktiež miluje ovocie - čím šťavnatejšie, tým lepšie.

  • Ako typický zástupca svojho druhu, ani Rhett neznáša vôbec dobre nízke teploty. Ak ho niekedy zastihnete v zlej nálade, najskôr to bude práve kvôli tomuto dôvodu.

  • Taktiež nenávidí vodu a veľké vodné plochy, no nakoľko sa nechce utopiť, plávať sa naučil.

  • Kone ho príliš nemusia a jeho večný problém je, že aj keď si nejakého zoženie, tak mu eventuálne vždy utečie. Preto do nich príliš neinvestuje a pokým nemá prekonať dlhšiu vzdialenosť, ide pešo.

Magie

Skrývání podoby

Zakrytí skutečného vzhledu

2/5

V rámci jeho iluze má občas problém se skrýváním svých očí nebo uší, případně ocasu. V případě, že je nějak rozhozený, tak iluze zeslábne a může postupně vyprchat.

Výdrž

2/10

Svou podobu dokáže skrývat bez problémů několik hodin až den, ovšem pak už bývá unavený. To znamená, že den je jeho maximum, pokud zakrývá celou svou podobu, v případě, že se zaměří například jen na tělo a uši, drápky nebo ocas nechá odkryté, prodlouží mu to výdrž o půl dne. Na odpočinek pak potřebuje pár hodin.

Regenerace

Regenerace

2/10

Drobná zranění už jeho tělu nedělají problém. U hlubších řezných ran se musí vyloženě soustředit. Ovšem vážnější zranění se mu stále léčí stejně rychle jako lidem.

bottom of page