top of page

Oslavy narozenin
dědice Keratu

Šepot se nese hlavním městem Keratu, což by nebylo tak nezvyklé, kdyby se neblížila událost, která předznamenávala začátek i konec více věcí, než by se mohlo na první pohled zdát. Kupodivu tak Sorditem neproudily klepy, tajemství či dobře upředené lži jako tomu bylo obyčejně, ale dámy si šuškaly, jaké šaty oblečou, či jakou masku si nechají vyrobit. Pánové sice nebyli tak nadšení z volby oděvů, ovšem spíše se těšili na anonymitu, kterou jim masky přinesou. Nehledě na to, že narozeniny jejich dědice jistě přilákají do města i samotného paláce spoustu dam z jiných zemí, které možná rády okusí trochu tajemna, které jim právě zdejší muži mohou nabídnout dosyta. Přípravy byly v plném proudu, ovšem jelikož se jednalo o dvěstě padesáté narozeniny, které předznamenávaly konec vlády současné královny víl a také měla zdejší oslava odstartovat Nástupnický rok, na jehož konci usedne koruna vládce všech vílích říší na hlavu jednomu ze šesti dědiců, neomezoval se vladař Keratu pouze na oslavy v samotném paláci. Slavit se mělo i v ulicích. Přece jen jeho jediný syn už vícekrát tenhle mezník svého života slavit nebude, tak proč se držet zpět.

Poslové se rozjeli do všech okolních vílích říší, ale zavítali také ke Crochankám i ke králi Fiplinu. Všichni byli zváni, šlechta i ti méně majetní, pokud se měli do Keratu jak dostat a pokud se do tohoto sídla lží a přetvářky odvážili vkročit. Čestnými hosty byli samozřejmě vladaři, dědicové a hlavně kněžky, které měly začít dohlížet na své svěřence a hlavně všechny dědice v průběhu roku prověřovat. Pro tenhle jeden večer ale tyhle starosti můžou všichni odložit stranou a vzít si místo nich masky. Jak jinak totiž slavit v království lží a přetvářky než nonšalatně se zahalenou tváří, kdy se můžete stát tím, kým byste být chtěli.

Tak se přijďte zapojit do víru oslav, ať už se pokusíte připojit k oslavám v paláci nebo se raději budete radovat bez důrazu na protokol a alespoň nějaké slušné chování v ulicích města.

Ať už ti přišlo oficiální pozvání, nebo jsi někde narazil jen na ohlášení týkající se oslav narozenin Camiela, stojíš před volbou. Vyrazíš zjistit, jaké nekalosti se za zdmi sorditského paláce budou odehrávat, nebo se uchýlíš jen k bujarým oslavám v ulicích, nebo snad tuhle událost prospíš schovaný ve svém domku u cesty? Volba je jen na tobě, nezapomeň však, že na každou událost se sluší správně se obléct. Ať už více honosně nebo méně už záleží na místě, kam se chceš dostat. Zůstaneš jen ve městě, ačkoliv tvoje postavení stačí k tomu, aby ses dostal do mramorového paláce na vrchu hory, nebo se snad jako neurozený pokusíš proklouznout do hlavního sálu a necháš se opíjet sny a představami, že v jiném životě bys tu mohl být beze strachu a obav, že tě někdo vyhmátne. Ať už tak nebo tak nezapomeň jedinou věc. Masku. Obyčejnou, zdobenou, koženou nebo snad se šperky? Na druhu a ceně nezáleží, ovšem bez ní nebude nikdo vpuštěn za brány města, i občané bez nich nebudou na ulicích v rámci oslav tolerováni. Vol však dobře, maska může mnoho říct o tvých úmyslech nebo o tobě samotném. Konec konců vkročíš do říše, kde víly dokáží číst nejen ve tvářích, ale i v samotných myslích, pokud si nedáš dost velký pozor.

Co tě čeká a nemine?

  • Oslavy na účet vladaře Keratu, který se opravdu plácnul přes kapsu, aby se oslava výročí 250. let od narození jeho syna opravdu vydařila.

  • Maska, bez které nelze vstoupit do města a už vůbec se účastnit oslav.

  • Oficiální zahájení Nástupnického roku a s tím samozřejmě i boje o trůn Krále vílí říše. Společně s oslavou 250. narozenin Camiela SIlviuse.

14f8b66688ace71ede29269ee69cf5b6_edited.

Pravidla

  • Samotná akce se bude konat od 10. 7. 2021. Zápis v sekci #přihlášky-na-akce na chatu, a to do 9. 7. 2021 do 23:59, vypíšete tedy postavy, se kterými se zúčastníte akce. Datum konce není pevně stanoven, ovšem počítá se minimálně s měsícem, případně do konce prázdnin.

  • POZOR účast dědiců a kněžek je vyžadována, jelikož už tato akce může mít vliv na průběh boje o trůn (v případě vážných důvodů je možná omluva předem adminům).

  • Může se zúčastnit kterákoli postava, pokud najde důvod a hlavně způsob, jak se do Keratu a jeho hlavního města dostat. V souvislosti s tím se také zamyslete, jak by se o oslavě dozvěděla, jelikož ne všechny země byli o této události uvědoměny. Není tak omezení pro obyvatele Mairornu ani Dyribthanu (u těchto dvou říší je vyžadována konzultace s adminy).

  • Akce není primárně řízena osudem, ovšem není vyloučeno, že se osud objeví, ať už jen z hlediska vypravěčování nebo ovlivňování průběhu akce.

  • Odměna v podobě odznáčku a 100 zlatých v případě napsání minimálně pěti postů. Za sedm postů má postava s magií mysli nebo temnoty šanci získat jeden bod do magie.

  • Akce nemá vliv na právě probíhající hry s postavami, které se účastní akce můžete hrát hry dle pravidel. Všechny hry se odehrávají časově před akcí.

VAROVÁNÍ: Postavy mohou být v krajních případech zraněny, zmrzačeny nebo proklety, či jinak zasaženy osudem.  

bottom of page