top of page
be01f794ec8be9c720a01cb4418ce6cc.jpg
0183869637b43f97282da2c3a7e28099.jpg

Nikolas

Keane

c255c5380a0ea9d9a95b85c9e8277f93.jpg
bacc6e3f09d85167919429140ebc5b02.jpg

Člověk

42 let

Otrok

Hráč: Bloo

"I don't hate you. I'm just not neccessarily excited about your existence."

Vzhled

Jakožto bývalý voják má pořád dobře stavěnou postavu. Sice už nedostává tak dobře najít a ani se neudržuje v tak dobré kondici jako kdysi, ale pořád byste dokázali určit, čím se dříve živil. Má tmavě hnědé krátké vlasy a většinu času mu na tvářích vyrůstá strniště stejné barvy, protože moc často se mu tu břitva do ruky nedostane. Jeho uhrančivě modré oči neztratily nic ze své ostražitosti a všímavosti, za což asi částečně vděčí i Syllii, protože si ho drží pěkně blízko a navíc i částečně dohlíží na to, aby dostával dostatek jídla. Sice sem tam zapomene, ale zase kdo je on, aby si stěžoval, že?

V rámci bitev i soubojů si odnesl hned několik jizev, které se mu povětšinou táhnou po předloktích, nohou a pár na břiše, ovšem jen na pohled je jasné, že žádné z těhle nebyly závažné. Kromě jedné, která se mu táhne od levé klíční kosti až k poslednímu pravému žebru. To byla rána, která mimo jiné způsobila, že nějakou dobu byl uvolněn ze služby.

Další jizvy, které mu přijdou asi nejpotupnější, má na zádech a jsou od drápů Syllie, když ho na bojišti zranila natolik, že upadl do bezvědomí. Další, které mu přibyly, je jizva po kousnutí na levé straně krku a jizva ve tvaru S, které mu věnovala Syllia jako takovou značku, že patří jí a aby se ostatní čarodějky držely dál.

Povaha

Jakožto prostřední dítě by se dalo odhadnout, že byl Nik mezi sourozenci tak trochu opomíjený. Ovšem v jeho případě to tak nebylo. Dostával všechno, co potřeboval. Lásku od matky. Pozornost a rady do života od otce. Pošťuchování se starším bratrem. Ochranářské sklony vůči mladší sestře. Všechno si svým způsobem nese až do současnosti. 

Popisovat ho takového, jaký býval, je asi zbytečné, protože od té doby, co se dostal na druhou stranu průsmyku se změnil. Ze zábavného společníka, který byl pro každou špatnost a neměl problém se svými přáteli uzavírat bláznivé sázky se stal lehce zahořklým a skeptickým mužem se smyslem pro sarkasmus a ironii. 

Pořád ho neopustila bojovnost, kterou si ale vybíjí spíš nějakými poznámkami na ty, kteří ho obklopují. Navíc ho vždycky trochu nakopne, když se setká s člověkem, který nezná nic jiného než život u čarodějek. A že jich tu není málo. Zkrátka nedokáže pochopit, jak může mít někdo až takhle zkreslený pohled na svět, ačkoliv ví, že nic jiného nepoznali, tak ta slepá oddanost je mu cizí. U něj rozhodně nenajdete poslouchání jejich příkazů bez toho, aby k tomu neměl nějakou poznámku, nebo si alespoň něco nezamumlal sám pro sebe. S tím má nejspíš štěstí, že se dostal k těm smířlivějším čarodějkám, které nestartují po jednom slově, jinak by byl nejspíš už dávno pod zemí.

K jeho zahořklosti nepřidal ani fakt, že se musel několikrát účastnit jedné z kratochvílí čarodějek. Boje o život. Vzhledem k tomu, že je stále na živu, není těžké odhadnout, že vždycky vyhrál. Přece jenom je trénovaný voják, který se vždycky pral a v podstatě nikdy neměl potíže pustit se do rvačky, když k tomu měl důvod. Ovšem ze žádného z těchto vítězství neměl radost. Každé jeho vítězství totiž znamenalo, že někdo jiný zemřel a stal se jen dalším chodem pro čarodějky. Vždycky po něčem takovém bývá dost zasmušilý a netouží po společnosti. Schovává se v nejrůznějších koutech domu, kde ho většinou objeví jen Syllia nebo Saria. 

Svoje děti má rád, ačkoliv ví jen o dvou. Svému synovi dával vždycky co nejvíc své pozornosti, kolik mohl, jelikož věděl, že na něj nemá všechen čas vědět. Přece jen pořád byl voják a vždycky hrozilo, že se jednou nevrátí. U své mladší dcery je vždycky na vážkách, ale pořád je to jeho dítě, takže jí má rád. Ovšem je kolem ní obezřetný, protože už je mu dost jasné, že přece jen čarodějnice nemají duše ani srdce. Otcovskou lásku v sobě určitě nezapře, protože některé projevy nezastaví. Například má určité ochranářské komplexy, což je v tuhle dobu ještě něco, co čarodějky nijak nekomentují. Přece jenom i ony jsou vždycky ochranářské vůči mladým čarodějkám. Se Sariou sice sem tam nějaký čas stráví, ale těžko by se to dalo popsat jako typický vztah s dítětem. Nemůže jí vychovávat, protože to by se asi čarodějkám nelíbilo a pokud by se o to pokusil, tak by rozhodně neskončil dobře. Když nemohl vidět vyrůstat svého syna, tak doufá, že bude mít příležitost vidět částečně vyrůstat ji.

Dovednosti

Jakožto syn Kováře má jisté znalosti o tomto řemeslu, protože když byl mladší, tak si jeho otec bral do parády oba dva, aby se někde jen neflákali. Takže je v jeho silách vykovat například podkovu, nebo nějaké nástroje, které nepotřebují moc umu. Meč by určitě nezvládl a nějaké hračičky jako je dýka, nože nebo třeba jen ozdobné kování jsou mu cizí. K téhle práci se nikdy nedopracoval.

Vzhledem k tomu, že býval vojákem, tak sice neumí meč vyrobit, ale dokáže se s ním docela slušně ohánět. ROzhodně patřil k těm lepším ve svém oddíle, takže obyčejný souboj mu nedělal problém. Nechyběla mu síla ani rychlost, ačkoliv vždycky se najdou silnější nebo rychlejší protivníci. Se zbraněmi na dálku jako je luk nebo kuš už si nerozumí zase tak dobře, ovšem v případě nutnosti se jich taky klidně chopil. 

Od matky pochytil pár základů léčitelství, ovšem opravdu jen základy. Věděl jaké bylinky zmírní bolest nebo pomáhají proti infekci,  Nějaké míchání čaje nebo masti je ovšem nad jeho znalosti. Kupodivu také mezi jeho umy patří malování. Považuje to za takový svůj skrytý talent, který stále rád rozvíjí. Nikdy mu nedělalo problém nakreslit téměř cokoliv. 

Rodina

Ramsay Keane

Přísný otec, který patří k nejlepším kovářům v Evasiru, pokud tedy počítáte ty lidské. Své děti vychovával pevnou rukou a vedl je už od malička k tomu, aby byli čestné a pracovité. Zkrátka, aby si všechny své úspěchy zasloužily. - 63 let

Carola Keane

Milující matka, která se vždycky snažila svou lásku dělit mezi své tři děti. Kromě toho se vždy pečlivě starala o zraněné vojáky, jelikož byla bylinkářka a léčitelka, u které se mírně projevil léčitelský dar po jejích předcích. - 64 let

Sheela Deyne

Mladší Sestra, kterou stejně jako celá jeho rodina zbožňuje a má vůči ní určité ochranářské sklony. Provdala se za Nikolasova nejlepšího přítele, takže má alespoň jistotu, že je v dobrých rukou a je o ní postaráno. - 36 let

Ronan Keane

Starší Bratr, který ho vždycky trochu šikanoval na té sourozenecké rovině. Ovšem i tak to pro něj byl vždycky parťák, se kterým vymýšlel nejrůznější kraviny. Vždycky víc tíhnul k otci, který si ho vzal do parády a nakonec po něm převzal Kovářské řemeslo. - 43 let

Carree Keane

Manželka a láska jeho života, která je dcerou jednoho z učitelů vojáků. Společně se svou matkou je švadlena. V současné době žije společně se svými dětmi a rodiči. Nika považuje za mrtvého. - 38 let

Aedan Keane

Milovaný syn, kterého naposledy viděl v jeho čtyřech letech, ovšem i tak se mu snažil věnovat, jak nejvíce mohl. - 20 let

Lilee Keane

Dcera, o které on vlastně ani neví. Jeho manželka totiž na těhotenství přišla až ve chvíli, kdy on byl už na cestě do průsmyku, odkud se už nevrátil. - 19 let

Syllia Modrokrevná

První pobočnice vůdkyně klanu a matka jeho nejmladší dcery. Byla to ona, kdo ho tehdy našel ještě živého v průsmyku a v podstatě ho odtáhl do svého domu, kde strávil posledních několik let. Také si ho jistým způsobem přivlastnila, takže ostatní čarodějky na něj moc nemůžou. 

Saria Modrokrevná

Dcera, o kterou úplně nestál, ale neměl moc na výběr. Samozřejmě o ní ví, jelikož žije v domě Sylvie. Svým způsobem jí má rád, ale na druhou stranu ví, co přesně z ní vyroste a že nakonec možná bude i vraždit jeho potomky. - 13 let

Historie

Na začátku jeho života by rozhodně nikdo neřekl, že se dostane až na území čarodějnic, do Dyribthanu. Ovšem nepředbíhejme. Nikolas se narodil do rodiny vyhlášeného kováře v Hedenu jako druhé dítě. Přesněji druhý syn. Tudíž byl sice chvíli oblíbeným mladším bráškou, ale brzy po něm následoval další a poslední přírůstek do jejich rodiny. Jediná dcera a tudíž miláček všech. Samozřejmě, že i Nik jí zbožňoval a už odmalička se jí snažil chránit před ostatními, což sdílel se svým bratrem. S tím ovšem sdílel i jistou zálibu v lumpárnách. Oba se rádi tahali s dalšími chlapci z města a sem tam pozlobili nejednoho dospělého. Stejně tak si hráli na vojáky a šermovali spolu klacky, které našli. 

Jeho dětství se dalo popsat jako bezproblémové. Přece jenom nebyl žádný důvod, aby takové nebylo. o peníze vyloženě nouze nikdy nebyla, ačkoliv se nedali řadit k bohatým obyvatelům Hedenu. Během raného dospívání se ale už musel začít něco učit. Aby se ukázalo, jakým směrem se jeho kroky budou ubírat dál. Jeho bratr byl šikovný v kovárně a ačkoliv se Nik snažil, tak v jeho genech zřejmě nebylo nadání k tomu, aby zacházel s kladivem a kovem. To šlo do vínku jejich bratra. Ovšem ani léčitelské vlohy po matce nedostal. Sice si dokázal do hlavy nacpat nějaké základy, ale rozhodně se nedal považovat za odborníka. Neměl na to úplně trpělivost a tu nutnou učenlivost, která byla potřeba. Tu ovšem měla jeho sestra, která neustále stála matce za zády a koukala jí přes rameno, aby se všechno naučila.

Jelikož se tedy Ronan vydal ve stopách otce a tak nějak se předpokládalo, že nakonec i převezme kovárnu, a Sheela se učila od matky, jak správně ošetřovat raněné, Nik si musel najít vlastní cestu. Ta ho nakonec zavedla až k armádě. V jeho čtrnácti letech tak nastoupil k výcviku. Nebylo to tak, že by ho snad někdo nutil, ale on sám neviděl moc jiných možností. Sice vždycky krásně maloval, ale pochyboval, že by se mu podařilo něčím takovým uživit. Za to v armádě tu určitá jistota byla. Tedy pokud zvládne přežít dostatečně dlouho na to, aby se dostal k první výplatě. 

Rozhodně se nedalo říct, že výcvik vojáků byla procházka růžovým sadem. Museli tvrdě dřít, aby se naučili bojovat s mečem, střílet z luku a kuše. Ideálně ovládat i jiné zbraně, pokud se ukázalo, že pro ně má dotyčný vlohy. Stejně tak bylo potřeba zvyšovat jejich sílu a výdrž, nemluvě o rychlosti. Strategické myšlení bylo také něco, co se po nich částečně vyžadovalo. Rozhodně to neměl snadné, ale kupodivu se ukázalo, že zrovna pro tuhle kariéru má nějaké předpoklady. Učil se rychle a svým způsobem ho to i začalo bavit. 

Už během výcviku sem tam trávil čas s dívkami, ale nakonec se našla jedna, která mu učarovala nejvíce. Carree. Mladá dcera jednoho z jejich učitelů. Ze začátku si vyměňovali pohledy, úsměvy a několik slov. Ovšem postupně to přerostlo v dlouhé rozhovory pod hvězdami a zamilovanost. Rozhodně by to byla pohádka, kdyby on nebyl voják a nečekalo ho tak jednou připojení k armádě a výpravy do průsmyku. Ovšem ani jeden na něco takového nemyslel, když si u Carreeina otce vyžádal požehnání k sňatku. 

Po svatbě netrvalo dlouho, než musel Nikolas poprvé odejít k vojsku a dělat to, k čemu ho trénovali. Ovšem i tak co nejčastěji chodil za svou manželkou, kterou zbožňoval a stejně tak zbožňoval i jejich syna, který se jim brzy narodil. Ovšem v době jeho narození byl v Průsmyku a ještě nějakou dobu strávil ve Vojenském táboře, protože byl zraněný. Ne smrtelně, ale dostatečně vážně na to, aby ho museli na nějakou dobu uvolnit ze služby. To mu ale nijak nevadilo, mohl alespoň trávit čas se ženou a svým synem, kterého viděl vyrůstat. Zažil jeho první slova a první kroky. Ovšem tahle idylka neměla trvat věčně. Brzy měl opět nastoupit do služby. Opět ho čekaly bitvy, ze kterých se nějakou dobu ještě vracel. Ovšem jednou přišla chvíle, kdy se naposledy rozloučil se svou ženou a malým synem bez toho, aby jen tušil, že Carree pod srdcem nosí další dítě. Tentokrát dceru. 

Při jedné z výprav do průsmyku byl on společně s několika dalšími vojáky oddělen v bitvě od zbytku oddílu a to se jim stalo osudným. Všichni, kdo tam tehdy byli s ním, zemřeli. A on si nejednou přál, aby se mu stalo to samé. Všechno je z jeho pohledu lepší než být vězněm čarodějnic, které si lidské muže drží jen pro účel rozmnožování. Ovšem na poměry otroků neskončil úplně nejhůře. Z bojiště si ho odtáhla Syllia Modrokrevná, která si ho od té doby drží u sebe a jakožto první pobočnice v kruhu vůdkyně klanu má jistou autoritu, takže většina Modrokrevných se od něj drží dál, alespoň co se sexu týče. 

Ovšem ani on není ušetřen některých praktik čarodějnic, jako jsou například souboje o holý život. Už několikrát byl vybrán, aby bojoval, ale zatím vždycky zvítězil, ačkoliv si sebou nese jizvy, jak na těle tak na duši. Přeci jen to znamenalo, že sloužil jen jako nástroj, který dal čarodějkám něco k snědku. Stejně tak nebyl ušetřen ani sexu s nimi, což se nakonec promítlo v tom, že se Sylvie narodila dcera. Jeho dítě. 

Vzhledem k tomu, že žije ve stejném domě jako Syllia, která tím jen posiluje svůj nárok na jeho osobu, tak malou čarodějku vídá. Svým způsobem jí má rád, ačkoliv mu neustále připomíná to, že má ve Fiplinu syna, který si myslí, že je jeho otec po smrti. Ovšem na druhou stranu ví, co ze Sarii vyroste. Další čarodějka posílaná do průsmyku, aby zabíjela lidi a víly. 

Zajímavosti

  • Jednou z dobrých věcí, kterou mu pobyt u čarodějnic přinesl, je to, že se více věnuje malování. Přece jen někdy nemá nic jiného na práci, takže se dost zlepšuje a sem tam nechává obrázky Sarii, ačkoliv si není jistý, jestli to pro ní něco znamená.

  • Kromě toho, že maluje neutrální věci, tak má ve svém pokoji, který mu Syllia po narození dcery věnovala, blok s obrázky z Fiplinu. Někde by se určitě našla i kresba jeho rodiny. 

  • Pamatuje si jména všech mužů, které zabil v souboji, protože je to věc, na kterou se jich na začátku ptá.

  • Sice ze začátku svého věznění v sobě živil naději, že uteče a najde způsob, jak se vrátit zpátky domů, ale postupem času mu došlo, že se to nikdy nestane. Tudíž tuhle naději ztratil a momentálně tu touhu žít má jen proto, aby viděl vyrůstat svou dceru.

  • Armáda ho prohlásila za mrtvého a proto ho za něj považuje i jeho rodina.

bottom of page