top of page
tumblr_nm19jve1OR1rf11yho1_1280.jpg
183ccd0a26b0b5fde131e52667e3653a-2.jpg

Marius

dei Evasir

a470fe600b5de2256d810a250422e5ae-2.jpg
lucky-blue-smith-eyes.jpg

Vznešená víla

199 let

Dědic

Hráč: Namie

"You may fight a battle more than once to win it."

Povaha

Marius je dědicem Evasiru, ale je jen málo lidí, kteří jsou s tímto spokojeni. Pro většinu země je totiž Marius velkým zklamáním jak právě pro svůj lid, tak ale i pro svůj rod a nejeden by si přál, aby byl dědicem spíš Alaneo, jeho mladší bratr než právě Marius. Nikdy však neudělal nic tak hrozného, aby měl k němu lid takovýto vztah. On se ale nedokáže spokojit s myšlenkou jejich tradic a hodlá se zúčastnit boje o nadvládu nad vílími říšemi. I když na něj jeho dvůr hledí s nedůvěrou a obezřetností, tak on si s tím moc hlavu nedělá. Ví, že vyhraje a zvítězí a nic ho nedokáže zastavit. Je velmi cílevědomý a pro svoji myšlenku a názor jde i přes mrtvoly. Chce dokázat to, co nikdo z jeho předků nedokázal. Je velmi ctižádostivý a je mu jedno, jak danou věc získá. Hlavně že ji má. A proto je ochoten snížit se i k manipulaci nebo intrikám, i když v tom není moc zběhlý.

Nechápe, proč je celá jeho rodina spíš zahrabaná v knihách, když by mohli bojovat a trochu se prosadit ve světě. Mají jedni z nejlepších vojsk, ale místo toho, aby měla vládnoucí rodina nějaké ambice anebo se tomu boji trochu věnovala, tak prosedí celé dny v knihách. Ukázkovými případy jsou právě jeho bratr a otec. Možná proto si vždy více rozuměl se svým strýcem Tollinem.

Stejně jako u každé víly se jeho magie odráží částečně v jeho povaze, což je důvod, proč je jeho volný čas spravedlivě rozdělen mezi knihovnu, kde čerpá vědomosti a učí se ovládat svou magii vzduchu, a bojový výcvik, ke kterému je veden už od malička a kde uplatňuje svou moc nad kovem, která mu byla taktéž dána do vínku.

V osobním životě je Marius muž, který potřebuje všechno hned teď a nic ho nedokáže vytočit víc než to, že něco nemá hned teď ve chvíli, kdy si to vymyslí anebo že se s ním někdo dokonce hádá. Přesto svůj hněv nedává tak často najevo. Většinou mu jen o něco ztmavnou oči a drží si ledový klid, i když uvnitř vře.

Jako každý má ale nějaké záliby a podobně. Každý má nějaké místo, kam se chodí uklidňovat a když Marius už svoji situaci nezvládá, tak v noci odchází na své oblíbené místo na strážné věži jejich hradu a dívá se na hvězdnou oblohu, která ho vždy uklidní. Dává tomu za vinu jeho částečným kořenům v Keratu, které se u něj i takto projevily.

Dovednosti

Boj se vším, co se mu dostane pod ruce.

Rodina

Virion dei Evasir

Otec, vládce Evasiru

Muriel dei Evasir

Matka

Alaneo dei Evasir

Mladší bratr

Tollin dei Evasir

strýc, velitel Evasirsých vojsk

Novus dei Evasir

strýc, rádce

Layla Silvius

babička z matčiny strany, magie mysli

Meridian Iselfurd

prababička z otcovy strany, magie temnoty

Historie

Marius je nejstarší syn a zároveň dědic Evasiru. Taky se k němu tak i od mala chovali. Nekonečné hodiny trénování magie byly jeho životní součástí, a i pořád jsou, i když už mnohem méně než dříve. Samozřejmě umí zacházet se čtyřmi druhy. S magií pro jeho rod typickou a potom s temnotou, kterou zdědil po prababičce z otcovy strany a mysli, kterou má po svém dědu ze strany matky. Nikdy mu tolik nevadilo trénovat a učit se, jak ovládat magii kovu, vzduchu nebo temnoty. U mysli to však pro něj bylo mnohem horší a složitější, protože se mu nabourávali surově do hlavy a on se musel naučit vybudovat si tak silnou zeď, aby dokázal tyto útoky odrážet. Trvalo to doslova desetiletí, než to zvládl a nyní děkuje za tvrdost, která mu byla dopřávána.

Jak vyrůstal a stával se z něj dospělý muž, tak samozřejmě musel do vojenského výcviku, který podstoupil stejně jako každý v jeho zemi. Cítil se mezi vojáky mnohem lépe než doma, protože jak s otcem, tak bratrem, neměl úplně dobré vztahy. Není to sice na ostří nože, ale s otcem si jednoduše nerozumí a bratr je obraz otce a možná na něj i žárlí, protože by s ním chtěl mít takovýto vztah. V jeho vojenském táboře, kde prožil roky svého života, si ho však našel a ujal se ho vedoucí vojsk Nuthmeg, který ho sám trénoval a byl mu otcem mnohem víc, než kdy mu byl Virion. Jakmile se dostal do reálných bojů, tak si vždy stáli po boku a nejednou mu Nuthmeg zachránil život. Právě od něj dostal i svou dýku, kterou nikdy nedá z ruky. Bohužel v jedné bitvě byla velmi kritická situace a většina nasazených vojáků to nepřežila. A Mariova jediná jistota v životě nepřežila. Dlouhá léta se potom mstil, vyhledával a zabíjel každého z nepřátel, kteří přežili. Nechtěl se vrátit zpátky, i když věděl, že musí. Možná i to je důvod, proč se přihlásil do boje o nadvládu. Potřebuje se nějak posunout dál a ví, že to zvládne. Ví, že tímto sobě i otci dokáže, že je lepší než on. To on jednou bude vládnout všemu, co dodnes známe i neznáme.

Zajímavosti

  • jizvy po bojích

  • znaménko (světlý flek na vnitřní straně pravého zápěstí)

  • rodinný prsten, který nosí na pravém prsteníčku

  • dýka, kterou má vždy u sebe

Magie

Vzdušná magie

Schopnost vidět větrné proudy

3/10

S vynaložením určitého úsilí je schopný vidět silné proudy větru, ovšem mírný vánek je stále mimo jeho možnosti. Dokáže tak určit směr a rychlost silnějšího větru.

Usměrňování větrných proudů

4/10

Zvládne vzdušný proud zrychlit nebo zpomalit a to v docela velkém měřítku, tudíž z mírného vánku dokáže udělat pěkný fičák, ovšem nějaké vychylování z přirozeného směru zvládne ejn u mírného vánku.

Manipulace větru

5/10

Dokáže vytvořit vítr, aby tím zabránil útoku, či odklonil šípy či střely, které se blíží jeho směrem. Stejně tak zvládne vyslat ostrý proud vzduchu tak, že může nepřítele i zranit. Ovšem ještě s ním neumí pořádně mířit.

Pohybování předměty

2/10

V současné době dokáže zvednou menší kovové zbraně, ale nějaké velké triky s nimi neumí. Vykryje s ní tak jeden až dva útoky, ale na dlouhé souboje to není. Navíc ho to i dost vysiluje, takže by k tomu měl přistoupit až jako k poslední možnosti.

Levitace

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Magie kovu

Vycítění kovů v zemi

1/10

Dokáže určit, že někde blízko něj se nachází kov. Většinou tak maximálně metr pod zemí. Nedokáže určit druh.

Pohybování s kovem

4/10

Zvládne odklonit ránu železnou zbraní, pokud ji nikdo nedrží nebo není rána vedena velkou silou. Pokud jde o manipulaci se samotným kovem, zvládne přemisťovat kov, ovšem ne s dokonalou přesností. Větší objem nepřenese tak snadno.

Manipulace s rozžhaveným kovem

1/10

Umí usměrnit kam kov poteče, ale musí být už předtím uveden do pohybu.

Ovládání kovových zbraní

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Magnetický štít

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Magie temnoty

Vidění ve tmě

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Manipulace se stíny

2/10

Zatím zvládne stíny jen prohloubit nebo zesvětlit. Ovšem jedná se o malé výchylky, na které se musí soustředit, ale občas se tak děje i bez jeho vůle.

Zhmotňování stínů

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Magie mysli

Telepatie

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Zjišťování síly štítu

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Posílení mentálního štítu

2/10

Zvládne posílit štít zatím jen sám sobě a většinou to bývá v reakci na to, že se mu do hlavy někdo pokouší dostat. Dokáže nárazově štít posílit až na půl hodiny.

Schopnosti víl

Přemisťování

2/10

Jeho osobní maximum je zatím asi 28 kilometrů na jedno přemístění. Ovšem překonání této vzdálenosti ho vyčerpá. U kratších vzdálenosti v řádech metrů mu to nebere tolik energie a dokáže to zopakovat až třikrát v krátkém sledu za sebou, pak musí opět nabrat energii.

Mentální štít

4/10

Jeho štít je sice silnější, ovšem v celkovém měřítku se stále považuje za slabší. Musí se stále soustředit, aby ho měl vztyčený, ovšem díky tomu může přijít na některé útoky, pokud není dotyčný dostatečně zkušený. Do hlavy tak je možné se mu dostat, ačkoliv to není nejlehčí úkol. Nemožné ani extrémně těžké to však není. Jeho štít má podobu větrného štítu.

bottom of page