top of page

LILIATHIN

KRÁMEK

"Buď zdráv, cizinče, který mi je beztak už dávno známý. 

Jestli jsi o mě ještě neslyšel, dovolím si se představit. Mé jméno je Liliatha, ale množí mě znají pod jménem Věštkyně, jsem ale i vášnivá obchodnice, takže neváhej a porozhlédni se po mém zboží. Pokud tu nebude něco, co by vyhovovalo tvým tužbám, nemusíš mi tu protahovat obličej, třeba to do příště doplním.

Nezkoušej mi tu ale krást, nedejte bohové škemrat mi tu, abych něco zlevnila. Se mnou se snadno nesmlouvá a věř mi, že cena může být vždy vyšší.

Když si něco vybereš, přivolej mě, ale na nic nesahej, dokud nezaplatíš."

 

Pravidla krámku jsou prostá, když budeš mít dost zlaťáků a budeš si chtít něco koupit, stačí napsat adminovi, který ti dá předmět do profilu a odečte ti odpovídající částku z banky.

Sortiment se bude po určitě době doplňovat nebo obměňovat.

Když budete mít nápad, můžete navrhnout nějaký předmět adminovi, ale nezaručíme vám, že předmět nakonec bude, že na něj budete mít dost zlatých, když se v krámku objeví, ani že vám ho někdo nevyfoukne před nosem, protože Liliatha vám to hlídat rozhodně nebude.

 

Teď už si ale můžete projít nabídku.

Meč duší

Barithonova dýka

Už od pohledu se jistě jedná o zajímavý kousek, který byste mohly získat do svého arzenálu, ale vzhled není to jediné, co je na tomto meči speciálního. Krom toho že projde snad i skálou jako nůž máslem, se může pochlubit i schopností věznit duše svých obětí. Není nic lepšího, když se cítíte sami a potřebujete si popovídat. Majiteli je věrný a nového získá pouze při obchodu nebo se převede do vlastnictví vraha majitele, v rukách někoho jiného jde o nevyzpytatelnou zbraň.

 

350 ZL (1 kus na skladě)

Baritonova%20d%C3%BDka_edited.jpg

Jedna ze tří zbraní pána světla. Tato dýka už na první pohled zastupuje Slunce, které svítí na nebesích. Není to ale jen kus zlatého kovu, který nese jméno jednoho z illivenasských bohů. Kámen na rukojeti dýky se dokáže rozzářit tak jasným světlem, že dokáže nepřítele i natrvalo oslepit, když si nedá pozor, a celá dýka se poté dokáže pořádně rozpálit, to ale znamená i to, že jakoukoli ránu okamžitě vypálí a zamezí krvácení. Pokud s ní budete zabíjet, chce to být přesný.

575 ZL (1 kus na skladě)

Elixír života

Tekutá pravda

Název zní krásně, ale bohužel ani tenhle lektvar není tolik mocný, jak sis možná představil. Jedná se o opravdu silný lék, který zaceluje rány a zabíjí nemoci, jako schopná léčitelka, ale nedokáže vrátit někoho mrtvého zpátky k životu, pokud mu ho nepodáte minuty předtím, než by měl zemřít, už není cesty zpět. Ale i tak není úplně k zahození. V těle zůstává i desítky let a urychluje hojení a regeneraci ran. U lidí, kteří ho požili, bylo dokonce zaznamenáno zpomalení stárnutí.

225 ZL (2 kusy na skladě)

Jako by pravda nebyla nepříjemná už sama o sobě, tento lektvar to staví na zcela novou úroveň. Možná při požití chutná jako váš oblíbený nápoj, ale nakonec se vám jeho vypití ošklivě nevyplatí. Není to tak, že by vám na jistou dobu věnoval pravdomluvnost, ale spíše jen ukrutnou neutuchající bolest, která se stupňuje s každou lží. Kdysi býval oblíbenou výslechovou metodou, dnes už se od něj pro krutost upouští. Jeho účinky mohou vydržet i pár týdnů, záleží na rase bytosti.

260 ZL (3 kusy na skladě)

Gabina kouzelná kniha

Tiára lesní královny

Kdybyste hledali jednu z nejmocnějších kouzelných knih v historii Otherkionu, jistě byste ji nenašli v Kradiově knihovně. Kniha, kterou sepsala už před staletími temná mágyně. Obsahuje magii, která vás sice může stát duši, ale díky obětinám a krvi propůjčuje při správném použití magii i prachobyčejným lidem, co kolem čehokoli magického ani neprošli. Vše má ale svoji cenu a tady to není výjimkou. S každým kouzlem přicházíte o kus duše, který nahrazuje kousek duše Gabi, která chce zpět mezi živé. Když začnete slýchat v hlavě sametový hlas, měli byste toho nechat.

550 ZL (1 kus na skladě)

Nejedná se sice o předmět ze zlata zdobený milionem diamantů nebo jiných drahých kamenů, ale můžete věřit tomu, že tato tiára není jen tak obyčejná čelenka z větévek, připomínajících paroží. Patřila krásné a nezkažené víle, která se starala o lesy v každém království. Jednalo se o nevinnou bytost, která vše dělala nezištně jen z čisté touhy pomáhat lesu. Proto jí Sličný lid korunoval s touto tiárou, která svým nositelkám poskytuje iluzi dechberoucí krásy, mládí a nevinnosti, i když k němu mají třeba na míle daleko.

315 ZL (1 kus na skladě)

Duch Vlčího kmene

Prsten Vládce

Maska, která propůjčuje svému nositeli větší sílu a rychlost. Každý, kdo si masku nasadí je dvakrát silnější než bez ní. Bývala součástí úboru divochů, kteří žili v horách a byli spíše zvířaty než lidmi. Čerpali sílu s přírody a byli zoceleni nehostinnými podmínkami hor. Není ale všechno zlato, co se třpytí. Ne nadarmo se masce říká Duch vlčího kmene, neboť při moc častém používání se z nositele taky stane nepříčetný divoch, bez kontroly nad sebou samým. Může to trvat desetiletí, ale i týdny.

195 ZL (2 kusy na skladě)

Jeden vílí muž kdysi zvládl vytvořit šperk, který mu dal moc nad druhými, a právě o něm se teď bavíme. Vládce, jak se mu přezdívalo, vytvořil prsten, který ho v očích ostatních předvedl s větším charismatem a učinil ho významně sympatičtějším. Čím více času s majitelem prstenu strávíte, tím větší sympatie k němu budete pociťovat, i kdyby to byl váš úhlavní nepřítel. V konečném výsledku dokáže být vůdcem, kterého všichni poslechnou na slovo. Jeho kouzlo ale netrvá věčně, alespoň u jednoho nositele. Prsten je přelétavý a rád po nějaké době vypoví službu. Moc agresivní diktátor nakonec může skončit roztrhaný svým vlastním davem, co se probere z oblouznění.

280 ZL (1 kus na skladě)

bottom of page