top of page
EXKJE3ZVcAUbd9d.jpg
f97aa9dcc5e5f44d27333d2f98823aa3.jpg

Leonard

Terrycus

f68ee3c1512c75e8aa1d6c79d7565b84.jpg
DPlQ33wX4AAR0Rk.jpg

Prázdný mág

33 let

Pašerák

Hráč: Remy

"I trust no one, not even myslef."

Vzhled

Je si celkem jistý, že od svých 25 narozenin nezestárl ani o den. Neví ale, jestli za to může magie, která se u něj ve stejnou dobu začala projevovat, nebo geny. Spíše se přiklání ke genům. Jeho otec vypadal neuvěřitelně dlouho jako mladík. Pak, ale přišly 40 narozeniny, všechny vlasy mu zšedivěly a oči ztratily onu jiskru. Pokud tedy za jeho nynější vzhled vděčí opravdu genům, může očekávat to samé. No, vlastně nemusí. Nehodlá být na tomhle světě tak dlouho… nemá šanci se takového věku dožít. Takže se zšedivěným vlasů, a ztrátou jiskry nemusí moc zabývat. 

Není zrovna vysoký a během dospívání ho to i štvalo, ale v jeho současné práci se mu to docela hodí. Dokáže se skvěle vmísit do davu bez toho, aby na sebe přilákával zbytečnou pozornost, a vejde se téměř všude. Malá skulinka mezi domy, škvíra ve skále, spadlý strom, to všechno dokáže díky své kompaktní výšce a drobné postavě využít ke svému prospěchu. Je drobnější postavy a nemá příliš svalů, kterými by se mohl v případě nouze bránit, no to co postrádá na svalech, vyrovná mrštností a rychlostí. 

Velmi často nosí přes hlavu přetaženou kapuci od svého po kolena dlouhého kabátu. Pokud si ji sundá a naskytne se vám tak pohled do jeho tváře všimnete si prvně pronikavě modrých očí, kterými vás bude probodávat do té doby, dokud nezmizíte. 

Kvůli životu, který vede, se mu ne vždy daří zůstat naprosto čistý. Jistě vody je všude dostatek a rychlou koupel si může dát v každém jezírku. No… pokud nevidí na dno, nevleze do něj a raději počká na menší vesnici, kde se teprve pořádně vydrhne.

Povaha

Strávil ve svém rodném království 26 let. Za tak dlouhou dobu člověk pochytí leda cos. Od stylu oblékání, mluvy, vystupování na veřejnosti až po nenávist k magii a čemukoliv s ní spojeného. To poslední bylo pro obyvatele Maironu důležitou vlastností. A Leo si tento postoj skvěle osvojil. Neměl v lásce cokoliv magického, z magických bytostí mu bylo zle a nejednou s úšklebkem na tváři sledoval, jak táhnou nově chyceného mága na loď a posílají na ostrov Hea. Dokonce se i párkrát podílel na nahlášení někoho, kdo se pokusil ukrývat před spravedlností. Dostal za to i peněžitou odměnu, to byl detail, protože pomáhat své zemi bylo to hlavní, ale dostal za to peněžitý obnos, který s radostí přijal. Jisté události v jeho životě ho však donutily přehodnotit tento postoj k mágům… jedním se stal jistě, že přehodnotil pár věcí. Sice se ze začátku nenáviděl a naprosto se hnusil sám sobě, ale dokázal se s tím srovnat. Stále má v sobě, ale zarytou onu nechuť ke všemu magickému a magickým bytostem. Už ne tak silnou jako dříve, ale stále tam je. K tomu se přidala nechuť být v blízkosti lidí. 

Po tom čím si prošel, přišel na jednu důležitou věc. Nemůže nikomu věřit, ani sám sobě. Dřív aspoň sobě důvěřoval, ale jeho vlastní tělo ho zradilo tím nejhorším možným způsobem, udělalo z něj mága. Musíte provést něco opravdu úctyhodného, aby jej to donutilo vám plně věřit. Ale dřív než se vám to povede, bude vás neustále podezírat z toho, že se ho chystáte udat, nebo rovnou zabít. Jeho vlastní rodina udělala to první pro pár drobáků. A když už nemůžete důvěřovat vlastní rodině a ani sami sobě tak komu jinému? 

Při obchodování, nebo domluvě zakázek se drží spíše stranou. Zajímá ho pouze, co má sehnat, kam to má donést a kolik za to dostane. Nemůžete tedy od něj čekat, že po předání zásilky si s vámi sedne na pokec a povypráví vám o své cestě a zážitcích. Ne, prostě popadne peníze a zmizí. 

Používá hodně sarkasmu, ironie a lehkých urážek, jestli je myslí vážně či nikoliv si nemůžete být nikdy jisti. Během konverzace se nejeví moc přátelsky a mile. A o to mu jde. Nechce si připouštět cizí lidi k tělu a dovolit jim tak, aby mu následně bodly kudlu do zad. Raději ze sebe dělá toho nabručeného a odtažitého pašeráka, se kterým chcete mít co nejméně společného a tak uzavřete dohodu, co nejrychleji to půjde a necháte ho dělat jeho práci. Pokud se vám, ale povede si ho spřátelit a dostat se mu pod kůži zjistíte, že není tak úplně odtažitý a nepřátelský jak se snaží, aby jej všichni vnímali. V hloubi srdce je to milý a příjemný člověk, který by pro své blízké udělal cokoliv. No, tahle jeho část je pohřbená hodně, hodně hluboko.  

Dovednosti

Jeho nejlepší dovedností je, že se naučil přežít z mála a za jakýchkoliv podmínek. Nepotřebuje dům, postel, teplé jídlo nebo cokoliv jiného bez čeho si ostatní nedokážou představit svůj běžný den. Stačí mu jen jeho batoh, ve kterém má vše potřebné. Když se mu chce spát, tak si prostě najde nějakou skulinku, kam může bezpečně vlézt a vyspí se tam. Pár takovýchto bezpečných míst má už téměř všude kde se pohybuje.

Velmi dobře se za těch několik let co žije v neustálém strachu z toho, že ho někdo objeví, naučil neupoutávat na sebe pozornost a znenadání zmizet a stejně tak se i znenadání objevit. Někdy to jeho klienty vyleká, ale to je to poslední, čím by se zabýval, nebo co by ho trápilo. Od mnohých obchodníků a jiných pašeráků si díky této vlastnosti vysloužil přezdívku Tichošlápek, kterou naprosto nesnáší. 

Je velmi dobrý v tom co dělá. Pašeráctví není povolání, které může dělat každý, a proto ho ne každý dělá. Musíte ovládat jistou zručnost při uchovávání předmětů a jejich přenášení z místa na místo. Odhodlanost vydržet, i když se všechno zdá být ztraceno a rychlost, když se všechno pokazí. A hlavně potřebujete štěstí.

Rodina a blízcí

Talon Karrde

Prázdný mág a pašerák, který naučil Leonarda všechno, co zná. Zároveň také poslední člověk/mág, kterému plně důvěřoval. Po jeho smrti zaujal jeho místo.

Locke Terrycus

Otec. Majitel menšího obchůdku v Mairornu. Naprosto odsuzuje všechno magické. Mnohokrát se podílel na udání ukrývajících se mágů v jeho okolí. Na své děti byl vždy přísný, ale přes to je měl všechny rád, svým jedinečným způsobem. Dříve byl na svého syna velmi pyšný a vkládal do něj velké naděje. – 60 let

Elisa Terrycus

Matka. Dříve pomáhala Lockemu v obchodě. Posledních 20 let se stará pouze o domácnost a vychovává svých 6… 5 dětí. Stejně jako její manžel a všichni v Mairornu odsuzuje a pohrdá vším magickým. Pokud se jí zeptáte na jejího syna bude vám přísahat, že nikdy žádného syna neměla a nikdy ani mít nebude.  – 55 let

Ellena Terrycus

Nejstarší dcera Elidy a Lockeho a první sestra, kterou Leonard ‚dostal‘. Z počátku měli skvělý vztah, Leo ji rozmazloval, jak jen to šlo, ale postupem času a s příchodem dalších sourozenců se od sebe odcizili. – 31 let

Elpida Terrycus

Druhá nejstarší dcera. Vždy k Leonardovi vzhlížela a jeho odchod ji ranil nejvíce, možná jako jedinou, z celé rodiny. Trvalo měsíce, než si zvykla na to, že se už v jejich životě nikdy neobjeví. – 25 let

Estel Terrycus

Starší sestra z dvojčat. Má sen stát se lovkyní mágů, aby v jejich království stále panoval klid a mír. V den kdy odtáhli Lea pryč, byla štěstím bez sebe, že viděla své hrdiny v akci. – 20 let

Estra Terrycus

Mladší sestra z dvojčat. Nesnáší násilí. Má v plánu se postarat společně s otcem o obchod a až už jejich otec nebude mít dostatek sil, převezme celý podnik sama. – 20 let

Evelin Terrycus

Nejmladší sestra. Věkový rozdíl téměř 25 let zapříčinil, že ji Leo bral spíše jako vlastní dceru nežli sestru. Jejich matka byla už příliš unavená na to starat se o další křičící dítě v domě a tak tato povinnost spadla na nejstaršího syna. Mnozí z jejich okolí Leonarda dokonce dlouhou dobu považovali za jejího pravého otce. – 8 let

Historie

Leonard se narodil do království Mairorn, konkrétně do města Zandila, jako první syn Lockeho a Elidy Terrycusových. Dvou naprosto obyčejným lidem, vedoucím obyčejný a poklidný život. Dlouho si neužil život jedináčka. Brzy po něm se narodila jeho první sestřička Ellena. Vůbec mu nevadilo, že se jejich malá rodina rozrostla. Miloval svou sestru a udělal by pro ni cokoliv. 

Společně se sourozenci byl veden k tomu, že magie je nepřirozená věc a neměla by být tolerována. Jejich otec toho byl velkým zastáncem. Leonardovi se dokonce párkrát poštěstilo vidět, jak táhnou nějakého odporného mága, který se pokoušel uniknout spravedlnosti ven na ulici a následně pryč. Bylo to takové připomenutí, že spravedlnost stále existuje a ti co se jí snaží utéct, mají smůlu. Vždy budou dopadeni.  

Nedávno oslavil své 26 narozeniny a společně s otcem plánovali, jak brzy převezme rodinný obchůdek, aby mohl jeho otec více odpočívat. Pomáhal otci v krámě jako každý den. Tento den sice začal jako každý jiný, ale rozhodně tak neměl skončit. Přerovnával v zadní části dřevěné bedny, byly příliš těžké na to, aby je jeho otec zvedal a ještě více si tak namohl záda a proto to dělal pouze Leo. Stačila jedna malá chybka, jedno malé zaškobrtnutí při kterém ztratil balanc a naboural zády do jedné z vysokých polic. Všechen obsah se začal sypat na jeho hlavu. Instinktivně zkřížil ruce nad hlavou, aby si ji ochránil před padajícími bednami, ale nic takového se nestalo. Otevřel oči, které ani nevěděl, že zavřel a jeho pohled se střetnul s tím otcovým, který musel slyšet rámus a šel se podívat co se to dělo. Locke byl bílý jako stěna. Jako by se díval na svou mrtvou matku, která právě vstala z mrtvých. Copak nebyl rád, že je Leo v pořádku? Ty bedny mu přeci mohly rozbít hlavu, nebo hůř. Tak proč se na něj koukal jako by umřel? Svěsil ruce podél těla a v tom stejném momentě vedle něj padla hromádka beden. Nebylo to tak, že by spadly prudce, ale hezky pomalu dosedly na zem. Jako by je něco lehce položilo. Jak je něco takového možné? Mohla za to snad nějaká magie… Ne to ne, jeho otec si dával moc dobře pozor, aby se v jeho obchůdku nic magického nenacházelo. Ale když to nebyly magické, bedny tak to musel být někdo, kdo magii ovládá, jenže v obchodě byl jen otec a Leo. Nemuseli moc dlouho přemýšlet nad tím, kdo onou osobou je. Stávalo se to, sice hodně málo, ale stávalo. Někdy se v okolí mladých lidí začaly dít zvláštní věci, nepřirozené věci. Mladík začal panikařit, na venek to nedával najevo, ale rozhodně panikařil a to pořádně. 

Jeho otec na něj nepromluvil po zbytek dne. Leonard doufal, že tenhle menší detail nechá naprosto bez povšimnutí a budou dále žít jako rodina. Bylo to, ale jen bláhové přání. Lidé jako on nebyli přirození a museli pryč. Neměli právo žít mezi normálními lidmi. No, ale on byl jeho syn? Možná, že pro něj udělá výjimku. 

V noci jej ze spánku probudilo bouchání dveří. Nejspíš je zapomněl večer, než šel spát, pořádně zavřít a vítr je otevřel. S nechutí vylezl z postele. Nechtěl, aby rámus probudil i další obyvatele domu a rozešel se ke dveřím. Když procházel kolem ložnice nejmladší sestry (nebylo jí víc jak půl roku) nakoukl dovnitř, aby se ujistil, že stále poklidně spí. Jenže když vešel dovnitř, spatřil pouze prázdnou postýlku. Dřív než mu došlo, co se děje dveře do dětského pokojíku se prudce otevřely a v nich stály tři zahalené postavy. Krve byste se v něm v tu chvíli nedořezali. A to, že ti tři před ním se o to určitě rádi pokusí. Nemuseli mu ani říkat co jsou zač, nebo co po něm chtějí. Viděl těchto loveckých zátahů na mágy dostatek na to, aby mu došlo, že on je ten koho chtějí. Ohlédl se za sebe ve snaze najít cestu ven, ale jediné okno v místnosti, bylo stejně jako všechna ostatní okna ve městě zatarasené mřížemi. Tamtudy jeho cesta ven tedy nevedla. Nestihl se ani zcela otočit směrem ke dveřím a dva ze tří lovců už jej popadli za paže a hrubě začali tahat ven z domu. Vzpíral se jim, ale tím si jen vysloužil kopanec do zad od posledního lovce, který stál za ním. Leonard byl strachy bez sebe, když jej táhli skrz jeho rodný dům ven na ulici. To co, ale venku spatřil, jej ranilo snad ještě víc, než jakékoliv mučení si pro něj lovci vymyslí. Stála tam jeho rodina. Postavená hezky v řadě jeden vedle druhého. Otec, matka a pět sourozenců. Všichni na něj koukali s opovržením a nechutí ve tváři. Přesně jako když se společně vždy dívali, jak táhnou nějakého odporného cizího mága ven z města. Ale on nebyl cizí, byl jejich. Vyrůstal s nimi v jednom domě, jedl s nimi u jednoho stolu, těm nejmladším četl pohádky před spaním, byl hodně věcí, ale rozhodně nebyl cizí. Vyhledal oči své matky. Ta však ihned sklopila zrak k zemi. Jistě, styděla se. Styděla se, že její syn je… mág. To, že stáli takhle venku, znamenalo jen jedinou věc. Oni jej udali lovcům. Vlastního syna si klidně udali lovcům. Nemohl tomu uvěřit. Zradili ho ti, kteří měli stát vždy po jeho boku. Třetí lovec, který stál doteď vzadu, přešel do popředí a stoupl si těsně před Lea. Lehce se sehnul, aby se mu mohl podívat pořádně do očí a vyřknout svůj rozsudek, Leův rozsudek. 

Leonard omdlel dřív, než si ho stihl vyslechnout.

Probudil se, až když jej táhli do jedné z cel, ale tam brzo opět usnul. Něco mu dali, něco pěkně odporného po čem byl úplně mimo, tak mimo, že nevěděl kde je nahoře a kde dole. Znovu nabral vědomí až během cesty ve voze, házelo to tak moc, že by to probralo i mrtvého. Lehce se mu ulevilo, že nebyl ve voze sám, bylo tam s ním ještě dalších pár mágů, očividně. Všichni byli v různém stavu pomlácení. Někteří dokonce stále s krvácejícími ránami. Takže je vezou na Heu, nemůžou ho zabít rovnou? Vůz se prudce zastavil a zadní dveře se otevřely. Byl moc utahaný a jeho tělo odmítalo jakkoliv spolupracovat. To lovcům moc nevadilo. Chytli jej za nohu a vytáhli ven. Jeden z lovců si ho přehodil přes rameno jako by nevážil vůbec nic a donesl na palubu lodi. Pořádně se ani nerozkoukal a loď už byla odstrčená od přístavu a razila si svou cestu napříč vlnami. Stále ležel na tom stejném místě, kam jej lovec původně hodil, od smrti v těch děsivých vlnách ho dělilo jen malinkaté dřevěné zábradlí. Posádka, která je měla převážet, si moc nelámala hlavu s jejich bezpečím, zaplaceno už nejspíš dostala, takže no a co, že se někdo na Heu nedostane. Stejně tam jedou na smrt. Nedostatek zájmu o bezpečí nákladu nebyl ten jediný problém, který posádka, ale měla. Možná přecenila své síly, možná byla voda příliš rozbouřená, nebo to možná přehnali s alkoholem. To se Leo už asi nikdy nedoví. Ať to bylo, co to bylo, způsobilo to potopení lodě. V jednu chvíli byl v relativním suchu na palubě a chvíli na to se topil ve vodě. Jistě, že plavat uměl, ale ve vlnách, které se kolem něj mlely, mu to bylo naprosto k ničemu. Cítil, jak v něm narůstá panika, stejně jako tehdy, když se poprvé objevily jeho magické schopnosti. Jeho magické já se ho nejspíš snažilo nakopnout, aby se dal dohromady a pokusil se přežít. Povedlo se mu na dosah jeho ruky přitáhnout kus dřeva, kterého se chytnul a už nepustil. 

Den na to jej vlny odnesly ke břehu. K přístavu, aby byl přesnější. Jeden ze zdejších rybářů mu pomohl vylézt z vody a představil se jako Ben, rybář Ben z přístavu Barsten. Dostal se tedy do Fiplinu… znamenalo to, že nezemře děsivou a bolestnou smrtí na Hee. Ale stále byl až moc blízko svému rodnému království. Jestli chce žít, musí jít dál. A to se mu povedlo jen díky dobrosrdečnosti rybáře, který se na nic neptal a nabídl Leonardovi pomocnou ruku. Dostal od něj pár peněz, suché oblečení (mezi, kterým byl i kabát, který nosí dodnes), jídlo a pití. Nechal u sebe Lea i přespat, aby nemusel spát někde venku, jako nějaké zvíře.

Tu noc, když spal sám v malé chatrčce, bez rodiny, přátel a všeho co doposud znal, mu to konečně došlo. Nic už nebude takové, jaké to bylo dřív. On, už nebude takový, jako byl dřív.  

Probudil se dřív než rybář a vydal se na cestu. Nevěděl, kam půjde, ale věděl, že musel jít. Musela se na něj usmát štěstěna, neboť po týdnu bloudění narazil na skupinku obchodníků mířících do Bakirahu. Párkrát o tomto místě slyšel, a pokud chce mít šanci na ‚normální‘ život Bakirah by ideální místo kde se o to pokusit. Obchodníci jej sebou nejdříve nechtěli vzít. Představoval jen další hladový krk, o který se budou muset starat. Leo se však nenechal odbít. Slíbil, že pokud ho vezmou do Bakirahu sebou bude tam pro ně klidně zadarmo pracovat, jak dlouho jen budou chtít. S tím nakonec souhlasili a vzali jej sebou. 

A skutečně tak učinili. Dostali jej do Bakirahu a on pro ně bez jakéhokoliv odmlouvání začal pracovat. Dřel dnem i nocí. Jeho prací bylo uskladňování nového zboží a jeho přemisťování na trh. Takto strávil rok svého života a byl smířen s tím, že takhle to už bude do konce jeho dnů. Neměl tedy ani pomyšlení na to pokoušet se vylepšovat ovládání své magie (kterou vůbec nechtěl). Někdy se ale stalo, že si nevědomky pomohl magií, když nesl obzvláště těžkou bednu, nebo když nedosáhl na horní polici. Byly to pouze malé posuny, kterým nevěnoval příliš pozornosti, ale někdo si toho přeci jen všiml. Jeden z jeho zaměstnavatelů znal někoho, kdo znal někoho, který zase znal někoho, kdo dělal podobné věci jako Leo. A ten někdo se jednoho deštivého dne přišel na mladého mága podívat a navrhl mu, že ho naučí ovládat svou magii. Samozřejmě, že to odmítl, nebyl blázen, aby se tu podivnou věc, která dělá ty podivné a nepřirozené věci pokusil ovládat. 

Onen mág se vracel každý den s nabídkou učit Leonarda ovládat svou magii a každý den mu Leo odpověděl to samé… ne, nemám zájem. Když přišel mág už desátý den v řadě, zeptal se ho Leonard naštvaně, proč to furt dělá, proč za ním neustále chodí, když očividně nemá zájem. Mág se jen usmál a vysvětlil mu, že magie, kterou ovládá je čistá, neposkvrněná jinou magií a takový dar by se neměl jen tak zahodit. A že jeho povinností jakož to Prázdného mága je předat své zkušenosti a znalosti dalšímu Prázdnému mágovi. Nebyla to ta nejlepší přesvědčovací řeč, kterou kdy Leo slyšel, ale i přes to se rozhodl s mágem odejít.

Společně s ním strávil tři roky, během kterých se více méně naučil používat svou magii. Nebyl v tom úplně nejhorší, ale také nepatřil ani mezi ty nejbystřejší žáky. Stále měl v sobě zafixováno, že magie je špatná a nepřirozená a neměla by se tedy používat. Možná to zapříčinilo, že mu učení nešlo tak snadno. Nejvíce ho překvapil vedlejší přivýdělek jeho učitele, který si založil pěknou malou živnost na pašování předmětů místních obchodníků. Prázdná magie, pokud byla správně použita, na to byla naprosto ideální. A tak se Leo společně s obecnými věcmi o prázdné magii učil i jak nejlépe levitovat předmět kolem hlídek, aby si ho nikdo nevšiml, nebo jak otevřít truhlu bez toho aniž by se jí musel dotknout. Takovéhle ovládání magie mu šlo, ale jakmile jste po něm chtěli, aby někomu přečetl myšlenky, byl naprosto nepoužitelný.

Jeho učitel ze dne na den umřel na záhadnou nemoc. Leo si sbalil svých pár věcí s úmyslem odejít. Před tím než tak stihl učinit, jej zastavil jeden z jeho předešlých zaměstnavatelů s návrhem zaujmout místo po svém učiteli. Leonard neměl co ztratit a tak souhlasil, ale s podmínkou, že to bude dělat po svém. Nezůstává jen v Bakirahu jako to dělal jeho předchůdce, ale cestuje a pašuje, kam to jen jde.

Zajímavosti

  • Má akvafobii (panický strach z vody).

  • Při obchodování používá jméno Terry, které mají všichni propojené s přezdívkou Tichošlápek.

  • Vlastní ošumělý kožený batoh, ve kterém se nachází jeho veškerý majetek.

  • Nejraději chodí všude pěšky.

  • Na obou zápěstí má tenké jizvy. Vznikly někdy během jeho uvěznění od pout na rukou.

Magie

Prázdná magie

Pohybování předměty

5/10

V rámci posouvání v prostoru po zemi dokáže bez problémů posouvat více věcí naráz. Do vzduchu zvládne zvednout i těžké věci, ale při větším množství se rychle vyčerpá.

Telepatie

1/10

Nezvládne vám poslat myšlenku, ale mimoděk ostatním v okolí posílá své emoce a přenáší je na ně.

Přízračné ruce

-/10

Zatím neovládá.

bottom of page