top of page

LUMINAE

Luminae.jpg

Výskyt

 

Ač je jejich domovinou podzemí pod Bakirahem, tak jich tam nyní už moc nenajdete. Nejvíce jich žije v hlavním městě, Udě. Tam často slouží jako služební vládami a nebo jsou skvělými učiteli magie, jelikož od nich spoustu kouzel pochází. Taktéž jsou často k vidění v Kradiově knihovně, kde se vzdělávají nebo sami rozšiřují knihy s kouzly. Můžete na ně narazit ovšem snad na všech dvorech, jelikož jejich magie bývá užitečná vždycky a všude.

Vzhled

 

Jejich tělo je průsvitné a vyzařuje světlo nejrůznějších odstínů duhy, což jím zůstává i v lidské podobě, jejich pokožka tak lehce světélkuje v různých odstínech. Nejčastěji se jedná o modrou, žlutou, červenou a zelenou. Jejich postava je lidská, jedinou odlišností od člověka jsou jejich uši, které vypadají jako prodloužená verze obvyklých vílích uší a tykadla, která Luminaím vyrůstají z čela. Taktéž jim ze zad vyrůstají malá křídla, která dokáží zhmotnit i při skrytí podoby. Nebývají velkého vzrůstu, jejich maximální výška se pohybuje kolem sto šedesáti centimetrů a i to bývají pouze ti nejvyšší jedinci.

Charakteristika

 

Luminae žijí ve velkých skupinách, což jim zvyšuje moc, kterou můžou využít. Neradi se cítí bezbranní a nesnášejí, pokud je někdo označuje jako chodící svítilny. Ovšem jsou to většinou milé a vstřícné bytosti, které pracují jako služební v paláci, ti mocnější vyučují magii a starají se o jejich dědictví. Jsou přátelští a nedělá jim problém navazovat kontakty. Stejně tak jsou upovídaní a milují drby. Ovšem dávejte si pozor na to, abyste je nějak nepopíchli, protože dokáží být velmi škodolibí a nebojí se využít svou magii k tomu, aby Vám trochu znepříjemnili život. 

Jejich život netrvá příliš dlouho, jelikož se dožívají maximálně 150 let, ovšem mívají velké rodiny, kde není výjimkou ani pět nebo šest sourozenců. 

Schopnosti

 

Ač to nemají rádi, tak je možné je využít jako světlo v temných tunelech, či místnostech, protože umějí vyzařovat dostatek světla, aby osvítili celou místnost. Jejich sluch je bystřejší než lidský a je na tom podobně jako u vznešených víl. Pokud jde o jejich magickou moc, tak by se dala porovnat se vznešenými vílami. Ovládají magii kouzel a také to jsou bytosti, které velké množství kouzel vytvořili. Také dokáží propojit svou moc, takže ve skupině dokáží používat i ta nejsilnější kouzla. Ovšem pokud vyčerpají svou magickou zásobu, zemřou. Množství magické moci se dá jednoduše poznat ze síly světla, které vyzařují. Takovou jejich specialitou je i to, že se dokáží zmenšit, takže se dokáží dostat i na místa, kam by obyčejně nemohli. To jde ovšem jen v jejich vílí podobě.

Larrel

Legenda

 

Tento příběh by se dal zařadit jak k pohádkám, tak i k náboženským textům, jelikož vznik Luminaí má dle všeho na svědomí Lrasaion. Ovšem příběh začíná společně s narozením Larrela, který je považován právě za syna Lrasaiona, kterého měl s vílí ženou. Tudíž Larrel vládl magií kouzel, ale vyrůstal bez otce a tudíž si respekt ve společnosti musel zasloužit. Navíc si nekladl nijak malé cíle, když se zamiloval do dcery krále. Jakožto bastard se nemohl o její ruku ucházet za obyčejných podmínek a tak král z respektu z toho, že by na sebe mohl přivolat hněv Lrasaiona, kdyby ho ihned odmítl, vymyslel tři úkoly, které musel mladík splnit. Najít v temných tunelech zásnubní prsten královy matky. Získat sluneční paprsek. Vytvořit zrcadlovou látku na svatební šaty. Už s prvním úkolem měl Larrel problém, ovšem jeho otec ho nechtěl nechat na holičkách a tak mu poslal pomocníky. Kouzlem dal světluškám lidskou podobu a magickou moc, aby jeho syna dorpovázaly a pomohly mu. Těmto novým stvořením dal název Luminae. S jejich pomocí Larrel splnil královy úkoly, ať už jen díky jejich světlu, které mu umožnilo vidět v tunelech, nebo jejich magií, se kterou spojil tu svou a dal vzniknout unikátní lásce a polapil i sluneční paprsek. Jakmile Larrel splnil všechny úkoly, neměl král na výběr, než svolit k sňatku. Navíc, kdo by odmítl mít v rodině potomka samotného boha.

bottom of page