top of page

KAMACHYA

Kamachya.jpg

Výskyt

 

Domovským královstvím těchto víl je Bakirah, ovšem není to jediná země, kde je můžete potkat. Také občas žijí v Cyře, Sendanu nebo Gatlipu, kde je Crochanky vidí velmi rády. Ačkoliv by se to možná díky jejich vzhledu dalo čekat, tak nežijí v podzemí, ačkoliv odtamtud pocházejí, což je nejspíše také důvod, proč jsou slepí, jelikož v podzemí oči nepotřebovali. V Bakirahu na nějaké jejich menší osady nebo chatrče narazíte v okolí řeky v Bakirahském středozemí.

Vzhled

 

Hlavním znakem tohoto druhu je to, že horní část obličeje mají většinou zakrytou. Je to tím, že jsou slepé a většina z nich dává přednost tomu, mít oči zakryté. Jejich oči jsou jen čisté bělmo beze stopy po duhovce či zorničce. Z boku hlavy jim vyrůstají rohy, které můžou mít různé tvary. Vrchní část jejich těla je zcela lidská, ale od pasu dolů se mění v něco podobné zvířeti. Jejich kůže zešedne a trochu ztvrdne a chodidla jsou čtyřprstá. Také mají ocas, na jehož konci je rozšířený a porostlý trny, tudíž může sloužit jako zbraň.

Charakteristika

 

Kamachyi nejsou vyloženě společenští tvorové, dávají přednost soukromí, což bude nejspíše vinou jejich slepoty. Často bývají duchem nepřítomní nebo zasnění, jejich slova zkrátka nedávají jiným bytostem smysl, protože vidí svět odlišně a to doslova. Kvůli slepotě neexistuje moc povolání, které by mohli vykonávat, proto zůstávají někde v ústraní nebo pomáhají v chrámech. Není ale výjimkou, že by pracovali v restauracích nebo v jiných podnicích, to ovšem záleží na tom, jak si oni sami vytrénují své ostatní smysly. Pokud se u některé z nich objeví dar proroctví, dochází za nimi mnoho jiných víl s prosbou o radu nebo věštbu. Ovšem tyto věštby ne vždycky bývají smysluplné. Ovšem mají spoustu legend, které velmi rády vyprávějí, což z nich občas dělá oblíbence mezi dětmi, které svými příběhy vždycky dokážou zaujmout.

Jejich věk se liší v závislosti na tom, jestli mají dar jasnovidectví, či nikoli. Bez něj se Kamachya dožívá maximálně 350 let, ovšem pokud se u ní dar projeví, může se dožít až 500 let. Mají hned několik legend, které se k tomuto úkazu poutají. Pokud jde o jejich potomky, tak mívají dvě až tři děti. 

Schopnosti

 

Vzhledem k tomu, že jsou slepé, tak nejsou zrovna rodilí bojovníci, ovšem ubránit se dovedou. Tenhle jejich nedostatek je vyvážený tím, že mají větší magickou moc než všechny ostatní nižší víly. Díky magii také svým způsobem vidí, dokáží rozeznat obrysy a také magické proudy, které dokáží využívat a napojit se na ně. Kromě toho také dokáží vytrénovat své ostatní smysly, díky kterým je jejich orientace v prostoru téměř bezproblémová a ani k ní nepotřebují magii. Někteří z Kamach mají také dar vidět budoucnost, ovšem bývají to ti starší a nikdy to neznamená, že by se předpověď uskutečnila. Bývá to jen jedna z možností.

Fortune před přeměnou

Legenda

 

Ke vzniku tohoto druhu nižších víl se vážě spoustu pověstí a legend a samy Kamachyi je rády vypráví. Ta, která se objevuje nejčastěji a je také nejoblíbenější, je ta, že původní Kamachyou je člověk. Jednalo se o lidskou dívku Fortune, dceru vyslance ve vílí říši, která se narodila slepá, tudíž ož odmalička měla oči zakryté. Jako každý slepec i ona se se svou slepotou naučila žít. Taktéž se proslýchalo, že dokáže předvídat budoucnost, což byla pravda jen částečně. Fortune dokázala jen rozpoznat, že se blíží něco špatného nebo naopak dobrého. Žádné jasnější zprávy nedokázala rozpoznat. Právě to se stalo během jednoho plesu, kterého se účastnila. Mluvila s mužem, který nevypadal, že by ji bral na lehkou váhu, jen proto, že byla člověk a slepá k tomu. Právě při tomto rozhovoru pocítila, že se blíží něco zlého a tak bez nějakého hlubšího přemýšlení předstoupila před muže a tak jedovatá šipka určena jemu, zasáhla jí. Fortune se skácela na zem a strávila dlouhé dny a noci v bezvědomí bez toho, aby věděla, že muž, kterému zachránila život, byl následník trůnu vílí země. Jelikož princ nehodlal dopustit, aby jeho zachránkyně přišla o život, modlil se k bohům a nechal poslat pro nejlepší mágy v zemi, ať už vílí či lidské, aby našli způsob, jak udržet dívku naživu. Nakonec k němu přišla kněžka jeho země, která mu řekla, že ji zachrání, pokud je nechá o samotě. Princ tedy opustil pokoj a nechal tam Fortune samotnou se ženou, o které si myslel, že je to kněžka. Ve skutečnosti se jednalo o Jarisu. Ovšem nezůstalo jen u dvou žen, ale po chvíli se zjevila ještě žena s bílou kápí, které nebylo vidět do obličeje. Tak se Hardona a Jarisa setkaly nad ložem Fortune. Zatímco Hardona se dala do léčení dívčina těla a čištění krve od jedu, Jarisa se zaměřila na přeměnu jejího těla, protože žádná pomoc bohů není zadarmo. Když Hardona skončila a zmizela, Jarisa vyčkala na návrat prince, kterému sdělila: "Žádná pomoc od bohů není zadarmo. Ovšem její dar tím zesílí a příště dokáže zachránit i více životů." Pramalá útěcha, kterou Fortune dostala po svém probuzení bylo právě zesílení jejího daru jasnovidectví. Ovšem společně s ním získala i jinou magii. Dokázala se orientovat v rpostoru bez toho, aby ho znala. I tak si ovšem zvolila život ve stínech a přesunula se do podzemí, jelikož její slepota jí zůstala. Přijala navíc ještě jméno Kamachya a stala se vrchní jasnovidkou princova dvora.

bottom of page