top of page
katheryn-winnick-beau-nelson-photoshoot-2017-1.jpg
6db94244869ba0f2188dc6cd949fa7a4.jpg

Helio

Lundqvist

7b84f3c0ad56dfb8aa63f0df33d3e15b-2.jpg
katheryn-winnick-photoshoot-december-2017-2.jpg

Dragonis

495 let

Šperkařka

Hráč: Faris

"„I always wonder what crosses your mind when your eyes meet mine.“"

Vzhled

Protože Helio musí komunikovat s lidmi, kteří netuší o jejím původu, maskuje svůj „pravý“ vzhled. Protože pracuje se svými zákazníky a nechce je nějak vyděsit, má tendenci doopravdy skrývat tuto svou podobu. V této podobě je pouze v momentě, kdy je sama anebo když je se svým manželem, který dle jejího uvážení má právo na to, aby jí viděl v jakékoli podobě. Její výška dosahuje skoro 180 centimetrů, ale stále si kolikrát připadá jako prcek kolem lidí, se kterými tráví čas. Její tělo je poseté tmavě fialovými šupinami, které se mění na tmavě červenou na ramenech a rohů, které má na hlavě. Kolem ramenou, pasu, rukou a hlavy má právě tyto tmavě červená ostnatá místa, které popravdě vypadají jako ochranné brnění. Její světlé blonďaté vlasy se taky zcela změní na tmavě fialovou. Její modré oči se mění na typickou zlatou. Co ale skoro zůstává stejné, tak jsou její uši. Ty i v této lidské formě jsou trochu špičatější, ale v té byste tomu nedávali takovou pozornost. Někteří říkají, že spíš připomíná nějakou Elfku z pohádek místo víly, před kterou byste měli nejraději utíkat.

Povaha

Jak tuto ženu jen nejlépe popsat? Helio je žena mnoha stran. Řekněme ale, že žádná není špatná. Samozřejmě není dokonalá. Má jisté vlastnosti, které jí od dokonalosti oddalují, takže to není žádná paní dokonalá. Můžeme ale říci, že je opravdu zlatá. Helio je oddaná milující a starostlivá žena, která by se rozdala, kdyby mohla. Na vše se chce dívat pozitivně, v lidech se snaží najít jen to pozitivní. Ale tato milující povaha má své jisté limity. Nečeká od někoho lásku nazpět, to by byla naivní a sebestředná, což rozhodně není. Spíše začíná přemýšlet nad tím, zda dělá vše, co může a zda dělá vše dobře. Kolikrát už přemýšlela nad tím, zda nemá svému manželi říci, aby si našel někoho jiného. Ale jen ta představa v ní budí neskutečný smutek a bojí se, že by se musela vytratit stejně, jako její rodiče před několika lety. Její hlava jí tuto možnost vždycky podsouvá, že její manžel bude spokojenější s někým jiným a ví, že se snaží o to, aby žárlila. Někdy se to daří, ale většinou převáží to, že kdyby někoho našel, tak by mu to přála. Pokud ho to udělá šťastným, proč by mu měla kazit štěstí?

Je tvořivá. Velice ráda vymýšlí nové designy šperků, které pak může vyrobit a prodat. A i když má v sobě dračí geny, velice ráda se o svůj vytvořený poklad podělí. Miluje, když je člověk může nosit. Obzvlášť je miluje na lidech, kteří pro ni něco znamenají. Vážila si, když viděla svou matku naposledy s její vyrobenou sponou. Svou matku velice ráda takto zdobila svými nápady, ale ta se vždycky smála, aby si to nechala na svého manžela. Jenže Helio s její jistou plachostí se nemůže tomu ještě pořádně odvážit. Ovšem jednou se odvážila a vyrobila svému manželovi náramek pro štěstí. Doteď doufá, že Autiorn cítí alespoň trochu citů, které k němu chová.

I když velice ráda potkává nové lidi a nemá problém vyjednávat ceny jejich šperků, nepatří k lidem, kteří by vyhledávali společnost velké skupiny. Je velice ráda sama a kolikrát samotu vyhledává. Ne, že by se nějak vyhýbala kontaktu s ostatními. Vyrůstala ale sama a schopnost bavit se s lidmi musela najít o hodně později. Je proto ze začátku poměrně tichá, pokud je v nějaké skupince. Ráda si je vyslechne a spíš bude poslouchat problémy druhých, než aby řešila ty svoje. Dovede se ale rázně ozvat, pokud se jí něco nelíbí. Když se jí situace anebo člověk nezdá, nemá problém zaútočit nazpátek. Protože se musela naučit s mečem, nemá problém ho použit proti někomu, kdo řekl něco velice špatného. Problém je, že ona dost vydrží, obzvlášť když jde o ní. Pokud se ale baví o lidech, kteří jsou jí nejbližší, už máte u ní černý puntík a ozve se. Proto počítejte s mečem na krku anebo chladným tónem, který je kolikrát v jejím případě i horší.

Dovednosti

Jako správný jedinec svého druhu, musela se naučit jisté dovednosti, které několikrát využila ve svém životě. Naučila se zaházet se všemi zbraněmi, které jí daly do ruky. S mečem, sekerou, kladivem anebo lukem nemá žádný problém, a pokud se najde něco, s čím pořádně nezacházela, tak si k tomu najde nějaký přístup. Nic v tuto dobu nijak nezkouší, netrénuje. Ví, že se o sebe postará a tak nemá potřebu se s tím zahazovat. Teď má na starosti dělání šperků, což zdědila po svých rodičích. Řekněme, že rodinné dílo dovedla proslavit o něco více, než její rodiče, kteří to dotáhli opravdu daleko. Protože jí toto všechno odkázali a zbyla na to všechno sama, dovede excelentně pracovat sama. Plus nemá ráda, když jí do toho někdo kecá. Toto umění není ovšem jen o výrobě. Jestli je to díky dračímu nosu, vybírání drahých kovů, zlata a stříbra pro její šperky, pro ni není žádný problém. Protože ze začátku jí do všeho tlačila matka, naučila se i věci, které ve svém nynějším životě moc nevyužila. Tancování, hraní na piano a zpěv není něco, co by zrovna dvakrát využívala. Řekněme ale, že si občas něco zahraje, když je sama doma, a zazpívá si k práci. To je ale všechno. Umí také jezdit na koni a plavat, což se dle jejích slov hodí vždycky.

Rodina a blízcí

Acorn Lundqvist

Přísný otec, který si nikdy nic nenechá vymluvit. On a jeho drahý přítel naplánovali její svatbu ještě předtím, než se stačila narodit. Vždycky si myslela, že to udělal z toho důvodu, že se jí chtěl co nejdříve zbavit. Po letech manželství ale pochopila, že to udělal ze starosti o ní. Avšak po svatbě se Acorn si vzal saky paky, nechal Helio na krku celé rodinné vlastnictví a odešel, Bohové ví kam.

Pandora Lundquist

Milující matka, která Helio připravovala na všechny slasti a strasti života. Naučila jí svému řemeslu, kterého se doteď Helio drží. Stejně jako její manžel, odešla ze dne na den. Helio ani jednoho z nich poté neviděla.

Autiorn Guinant

Její manžel, kterému ještě pořádně nedovedla říci, že ho má ráda. Jejich manželství bylo sice naplánované díky jejich otcům, ale jistým způsobem to momentálně připomíná začátek randění, kterému se ani jeden nebrání.

Moira

Tato dívka je člověk, dalo by se říci i dítě, které Helio vypomáhá v jejím obchodě prakticky se vším. Originálně jí Helio potřebovala spíše na úklid, protože na ten má málokdy čas, ale protože mladá dívka je schopná udělat pro svou paní cokoli, pomáhá jí se vším, čím může. Toto děvče nemá rodinu, má jen tuto práci a svou paní, která se jí opravdu váží.

Historie

Helio se narodila do rodiny, ve které byl jen samý šperkař. Po žádném vojákovi nebylo stopy. To se ale změnilo poměrně rychle, když se její otec spřátelil s mužem jménem Belshade Guinant. Tito dva chlapíci se rozhodli, že jejich děti se vezmou, jakmile to bude možné. Helio s tímto žila už od malička a nic jiného prakticky neznala. Její otec po ní chtěl, aby se naučila základům toho, jak být správný Dragonis a posléze se podřadila tomu, co jí její budoucí choť řekne. S tím ale už nesouhlasila matka dívky, která se rozhodla malou Helio učit jejich řemeslu. Malá dračí víla proto od malička žila s poklady v ruce a v hlavě měla jen jejího budoucího manžela. Rozhodla se, že ho musí potkat co nejdříve, aby mu řekla, ať raději zdrhne. Přece si nebude brát zrovna jí! Navíc ona chtěla dělat šperky a ne být žena v domácnosti. Její matka na ní kolikrát koukala a říkala svému manželovi, že i to malé dítě mělo daleko více rozumu než on. Dragonis a zůstat doma; to nešlo prostě dohromady. Jak léta plynula, mladá Helio začala podstupovat potřebný trénink, kde doufala, že narazí na svého budoucího manžela. Nestalo se tak a jak měsíce plynuli, začala si říkat, že se raději bude věnovat svému vlastnímu životu. Třeba ho potká za tu dobu. I když žena byla poměrně drobounká oproti ostatním jedincům, mezi ženami opravdu zářila. Do té doby o sobě hodně pochybovala. Během těchto tréninků? Začala se cítit jako správná dračí víla. Možná kvůli tomuto po ní pokukoval další jedinec jejího druhu. Jeho jméno nikdy nepochytila, ale několikrát jí bylo řečeno, že se snažil jí nějakým způsobem zaujmout. Ona ale v tu dobu měla v hlavě plno jiných myšlenek. A navíc, za chvíli stejně musela potkat svého budoucího ženicha, kterého nakonec opravdu potkala a dříve, než si myslela. Jejich vztah nezačal nějak růžově a ona to docela i čekala. Dalo by se i říci, že jí trochu zklamalo, že o ní do té doby nevěděl. Helio se musela starat o to, aby se do nikoho nezakoukala a on si mohl do té doby najít někoho. A to nebyla žádná výtka vůči jejímu manželovi. Zdálo se jí to spíše nespravedlivé. Možná by se toho chudáka i všimla, který se tak snažil. Nakonec to dopadlo přesně tak, jak jejich otcové plánovali. Než se stačila rozkoukat, byla vdaná a měla se starat o rodinný business. Krátce po svatbě se rozhodli její rodiče odejít. Nejspíš si mysleli, že jejich dcera je teď v bezpečí, takže mohou vzít svůj drahý poklad a odejít. Helio toto zlomilo. Byla sama a tentokrát nechtěně. Proč jí nemohla pomoci matka ve chvíli, kdy potřebovala? Proč její otec na ní hodil všechno, co neměl originálně v plánu? Chtěla je proklínat, ale protože její dračí hrdost jí to nedovolila, rozhodla se pokračovat v tom, kde její otec s matkou skončili. 

Zatímco její manžel řešil věci v armádě, ona ho viděla jen občas. Měl svých starostí dost a ona mu neplánovala nijak kazit plány. Na rozdíl od ní, on miloval boj. Byl pravý jedinec jejich druhu. Ona se ale věnovala tomu, co bylo pro jejich druh také důležité. Milovala své řemeslo, na které zůstala zcela sama. Snažila se najít nějakého strýčka anebo tetu z nějakého druhého kolene, kteří by jí mohli pomoci, ale ukázalo se, že na vše byla sama. Helio se proto obalila ve svých šupinách a nehodlala nikoho dovnitř pustit. Nikdo o ní neměl zájem, tak ona neměla zájem o ně. Její klientela byla jediná, co jí dělala radost. Byli nadšeni z toho, co pro ně tvořila. A ona začala mít radost z toho, že nakonec u této své vášně vydržela. Byla pro ni čest, že mohla tvořit šperky pro někoho, kdo si toho bude vážit. Měla i radost, když za ní někdo přišel s prosbou, aby vyrobila zásnubní prsten. Na tyto věci si dává veliký pozor. Musí být vše perfektní, všichni si zasloužili jen to nejkvalitnější a nejlepší. Tato radost byla ale stále jen rivalem samoty, která jí stále nemohla opustit. Proto se rozhodla napsat svému manželi dopis, kde napsala vše, co v tu chvíli cítila. Takovýchto dopisů bylo hned několik za tu dobu, co jsou spolu. Šperkařka se přichytala, že je píše i teď. Žádný ale nikdy neodeslala. 

Jednou jí do života přišel další muž. Jmenoval se Edgar a ten, na rozdíl od toho předešlého, se snažil upoutat její pozornost o mnoho efektivněji. Helio bylo jasné, že se mu líbila její tvorba stejně jako ona. Nebyla slepá vůči jeho pokusům. Ona ovšem neměla zájem, i když jí ukazoval více pozornosti, než její manžel, se kterým začala mít lepší vztah každým dalším setkáním. Kolikrát si ale začínala říkat, že jí Autiorn nemá rád v takovém světle, jako ona měla ráda jeho. Jakoby toto Edgar věděl a začal se vyptávat na to, proč není její manžel nablízku. Začal jí dávat do hlavy situace, že by jí mohl být nevěrný. Helio nebyla slepá a ani hluchá. Věděla, jakými lidmi se její manžel obklopuje. Jednou to ten muž přehnal natolik, že po jeho odchodu se silná Helio rozbrečela. Tolik úzkosti a strachu v sobě ještě nikdy neměla. V ten večer vzala dopisy, které svému milému napsala, a připomněla si, jak moc ho má ráda a jak jsou tyto pocity čím dál silnější. Netušila, zda jí to v budoucnosti zlomí srdce. Bylo jí to ale jedno. Edgar druhý den přišel znovu. Nejspíš čekal, že šperkařka se rozhodne svého manžela opustit. Naopak se setkal s jejím chladným tónem. „On mě milovat nemusí. To mi ale nedává právo na to, abych ho opustila.“ I když mu dala jistě najevo, že zájem rozhodně nemá, nezastavila ho to v tom jí navštěvovat a kupovat její šperky. Edgar jí doteď navštěvuje, ona ho ale opakovaně odmítá. 

Od té chvíle se Helio začala přidat o něco šťastnější. Každý den čekala, kdy se její manžel vrátí a vždy ho uvítala, jak nejlépe dovedla. Stále mu nemohla říci, jak se cítí. Stále v ní byla ta nejistota vůči němu a jeho pocitům. Nechtěla nic uspěchat, nechtěla zhoršit to, co v tu chvíli mají. Ale přesto v ní byla ta touha tento vztah dát o něco dál. Jakoby její strach z dálky vycítil, její manžel jí začal navštěvovat čím dál častěji a ona se mohla jen tiše radovat. Taky jí do života přišla Moira, která jí přišla do života jako blesk z čistého nebe. Naháněli jí totiž nějací muži a viděla, že je Helio stále ve svém obchodě, i když bylo pozdě večer. Vrazila do obchodu a muži byli jen pár metrů od ní. Holčina prosila svou budoucí paní o to, aby jí pomohla. Všimla se jejích potrhaných šatů a uplakaného obličeje. Rozhodla se proto zasáhnout. Když do obchodu vrazili ti ničemové, před dívčinou stála Helio ve své pravé podobě, koukajíc na ně s nenávistí v očích. Věděla, že to byli jen obyčejní smrtelníci. Nehodlala se nechat porazit něčím takovým. Než stačili cokoliv udělat, měli v patách naštvanou vílu, která je nakonec zkopala do bezvědomí.

Zajímavosti

  • I když se snažila ze začátku najít své příbuzné, kteří by jí mohli pomoci, teď si musí dělat vše sama. Nenávidí, když jí do toho někdo mluví.

  • Moira, její matka a Autiorn jsou jediní, kteří mají od ní náramek pro štěstí.

  • Po celém jejím domě je někde schován meč pro případ, že se jí někdo vkrade dovnitř.

  • Nemá ráda, když jí někdo sahá na její špičaté uši.

Magie

Skrývání podoby

Zakrytí skutečného vzhledu

4/5

Většinu viditelných vílích rysů dokáže bez problémů skrýt a iluzi to nijak neoslabí. Ovšem stále záleží na tom, v jakém je rozpoložení, ať už fyzickém nebo psychickém. Při únavě, silných emocích nebo vyčerpání je možné, že iluze zeslábne, ačkoliv ještě nedosahuje svých limitů.

Výdrž

3/10

Nemá problém vydržet držet svůj lidský vzhled v kuse i dva dny, pokud není něčím rozhozená či překvapená. Dva dny jsou ale její maximum a pak potřebuje pár hodin odpočívat, aby se její magická síla obnovila.

Zbystření smyslu

Zesílení smyslu

2/10

Zesílení smyslů by se u ní dalo považovat spíše za určitou výchylku od normálu. Povětšinou to ani nemusí být úmyslné, ovšem díky prošlému tréninku dokáže při určité dávce soustředění jeden ze smyslů zesílí o desetinu svého běžného maxima. V jejím případě je to nejjednodušší se zrakem, druhý v pořadí je čich.

Výdrž

1/10

V jejím případě se nedá o výdrži jako takové moc mluvit. Povětšinou to bývá v řádu deseti minut. Pokud chce jít do svého maxima dosáhne na patnáct až dvacet minut, což závisí na jejím celkovém stavu. Při únavě či vyčerpání takový výkon rozhodně čekat nemůže.

bottom of page