top of page
Gretlip
Gatlip.png

Město

naděje

Sněžné

hory

Rudý

les

Gretlipské

nížiny

Základní popis

 

Rozsáhlé území náležící mírumilovnému druhu čarodějnic. Na rozdíl od území Železozubých je Gretlip plný života a život v mnoha ohledech i přináší. Ačkoliv se nemůže počtem druhů rostlin ani v nejmenším měřit se Sendanem, nachází se zde nespočet léčivých bylin, ať už na volných pláních nebo v lese, který díky nerostům v půdě získal barvu krve. I v horách se dají některé ze zázračných rostlin najít. Léčivé účinky země nevložila ale pouze do rostlin, i zdejší vody léčí, ať už ta podzemní nebo třeba voda z dvouocasé řeky, která protíná krajinu a téměř ji dělí na tři díly.

Způsob života

 

Crochanky samotné zasvětili své životy pomoci druhým a není tedy divu, že hlavní město i vesnice v celé zemi slouží jako lazarety, kde se opečovávají zranění vojáci nebo závažně nemocní. Země je také útočištěm pro lidské ženy, u nichž se projevila magie léčitelství, ty jsou vždy vítané a mohou čerpat znalosti, které čarodějky nastřádaly za celá tisíciletí. Není to ale tak, že by obyvatelé této země byli pouhými léčiteli. I v Gretlipu se dbá na jistý výcvik, ale nejedná se o vojenský. Zdejší obyvatelé se učí hlavně sebeobraně, ale díky všeobecným znalostem i tomu, jak rychle ukončit život nepřítele. Většinou mají jednotky, které brání města a vesnice před případnými hrozbami, ale každý funguje samostatně. Dalo by se říct, že městské stráže v Gretlipu jsou jedni z nejlepších bojovníků.

Rudý les.jpg

Rudý les

 

Nepříliš vynalézavý název si les vysloužil díky neobvyklému červenému zbarvení listů, které přetrvává po celou dobu od jara do zimy. Červené jsou tu koruny stromů celoročně a stejně tak narudlý odstín nesou i některé kmeny starších stromů. Na svědomí to mají minerály v půdě, které barví veškeré rostliny touto barvou. Ale krvavá barva nedokáže odradit pilné sběračky, aby šly do lesa hledat léčivé býlí. Právě v lese je totiž nejvíce druhů kouzelných léčivých bylin v celém Gretlipu. Zajímavá se může ale zdát i osada Onllin, které je výcvikovým Táborem pro crochanské strážce měst.

Sněžné hory

 

Jak už název sám napovídá, jedná se o hornaté vrcholky pokryté sněhem v každém ročním období, ale na těchto pahorcích se dá najít mnohem více než jen sníh. Krom některých druhů léčivých rostlin jsou hory navštěvovány také z lázeňských důvodů. Ačkoliv bílá pokrývka vypovídá o chladu, hory jsou plné jezírek, jež jsou ohřívány spodními proudy a přináší tak vítané uvolnění v nádherném prostředí. Pro tento pocit mnoho víl, lidí i čarodějnic rádo opomene fakt, že je celé pohoří vlastně skupinou aktivních  sopek, jež by mohly v budoucnu přinést zkázu třeba i při jejich návštěvě. Z obyčejného faktu, že v jezírkách se nedá být napořád, se tu také nachází město Arennaes, kde si poutníci mohou nejen odpočinout, ale také využít péče léčitelek a Crochanek, jež se specializují na masáže a i jiné lázeňské procedury.

Sněžné hory.jpg
Gretlipské nížiny.png

Gretlipské nížiny

 

Souhrnný název pro většinu Gretlipského území. Nedá se říct, že by zdejší země byla pouze plochá placka, ale trávou porostlé kopce nedosahují takových výšek, aby se nížiny mohly nazvat jinak. Najde se tu prakticky cokoliv od polí po malé rybníčky. Pod toho území spadají dvě významná města na dvou řekách, jež si jím razí cestu. Jedním z nich je hlavní město na kratší z řek a druhým je Ishobel na té druhé. Obě města jsou si podobná, ale to hlavní je podstatně větší.

Hardoniny Jeskyně

 

Jestli má nějaké místo na Otherkionu skutečnou moc nad životem a smrtí, jsou to právě jeskyně zasvěcené bohyni léčitelství, jež se nachází pod hlavním městem. Voda v těchto jeskyních působí už na pohled zvláštně. Nacházejí se v ní minerály, které způsobují, že fosforeskuje a vydává zelenomodrou září, takže i na oko může působit kouzelně. Skutečné kouzlo je ale to, že voda urychluje hojení a dokáže uzdravit i některé zdánlivě beznadějné případy. Největší zázrak zdejších vod ale tkví hlavně v tom, že dokáží uživit i někoho, kdo už se odebral do náruče smrti, pokud v ní není moc dlouho a pokud Hardona dá.

Hardoniny jeskyně.jpg
Město naděje.jpg

Město naděje

 

O hlavním městě země Crochanek slyšel snad každý, i když nejvíce se o něj zajímají lidé a víly, jež utrpěli vážné zranění nebo jsou nemocní. V Městě naděje se totiž bojuje za to, aby se tyto bytosti zotavily a uzdravily. Město samo o sobě je krásné a je známo také jako město na řece. Zmíněná řeka jím také proudí i v některých ulicích a přes každý její vedlejší proud vede alespoň jeden most. Za městem je poté menší spád, který tvoří velké množství vodopádu, za nimiž se nachází rozlehlé jeskyně. Ze všeho nejvíc ale upoutá pozornost velká zlatá socha znázorňující jednu z podob bohyně léčitelství.

bottom of page