top of page
njgj.jpg
0f1d8a8527f317ba2b3ae45d7fd943f0.jpg

Grace

Catlake

6a11084b3324b9d3a2c9ab09e0144a2a.jpg
a35bd68537e2fcc2000594e77ffd19fd.jpg

Člověk

17 let

Artistka

Hráč: Coffee

"See.

Belive.

Achieve."

Povaha

Grace je poněkud složitá a zároveň naprosto jednoduchá osobnost. Ve svém nitru je to usměvavá, optimistická slečna, která vidí dobré věci snad v čemkoliv, na co se podívá. Člověk na ni může být protivný, ale ona stejně uvidí na něm i tu jednu jedinou dobrou věc, pro kterou ho bude neustále vyhledávat. Dokáže být velmi otevřená, mluvit o věcech co jí trápí nebo naslouchat věcem, které trápí ostatní. Je plná energie a chuti do života, velice ráda se směje a ostatním tvoří úsměv na tváři. Možná proto miluje i svou práci, potulní kejklíři, pojízdné povozy a dlouhá kolona vozů, doprovázené hudebníky a pak ty zábavné činnosti, které tolik miluje. Je otevřená nebezpečí a možná proto si vybrala za svou disciplínu akrobacii v sedle dvou svých koňských miláčků. V mnoha ohledech je velice otevřená, když se někdo zaměří na její koňské přátele a na informace o nich. Neudělá bez nich ani krok. Cítí se díky nim silná a nemá problém vyplakat se jim do čistě bílé hřívy. V jejich přítomnosti, ji zkrátka láska zcela obklopuje.
Jediný strach, který v ní stále ještě zůstává je strach z Emrica (principála kolonie) a smrti. Sama se sice vystavuje rychlou jízdou a zběsilými kousky se svými koňmi jistému nebezpečí, ale nikdy neměla větší strach než ten, co má ze smrti. Co se chlapců týče, obvykle končí už u prvního setkání. Je ještě mladá a má se o nich co učit, ale jistý respekt, který má z jejich hlavního principála a celkově vedoucího jejich kolony ji nakonec donutil i ke strachu z něj. Rozhodně by jej nechtěla zklamat a ačkoli je jako její druhý otec, nedovolila by si jej neuposlechnout.
Svá přátelství uzavírá převážně v rámci jejich vlastní kolonie a ven se spíš neuchyluje, ale její zvědavost a touha poznávat ji mnohdy na volných vyjížďkách, které obvykle během večerních hodin provozuje se svými koňmi, občas na někoho narazí. Dalo by se říct, že je novým setkáním a cizím lidem poněkud uzavřená a zatím co běžně se baví a blázní jako správný kejklíř, stojí-li tváří v tvář sama úplnému cizinci, není úplně ve své kůži. Je stydlivá a plachá a spíše tichá, pravá stydlivá dívka, co ještě nikdy nepoznala, jaké to je, když se vás dotkne muž. Z čehož jasně vyplývá, že během takových setkání spíše prolomí ledy s cizinkou než s cizincem. Své pocity prožívá velice intenzivně a přímo až dětsky naivně jim věří. Má-li strach tak jedině vyděšená k smrti, když má radost, tak jedině tak, že je jí zcela pohlcená. A pokud se jedná o lásku, je z ní poměrně často zmatená. 

Patří mezi snílky, vysnila si prince na bílém koni, který ji vezme za ruku a nikdy nepustí. Bude s ní žít do smrti a pohádka bude mít svůj šťastný konec. Ráda této představě věří a naivně v ní doufá. Přesto není zase tak hloupá, aby naletěla každému, kdo na ni zamrká dlouhými řasami a vytasí namakané banděro. Umí být drzá divoká, stejně jako kdejaký divoký kůň, nebo její kudrnaté vlasy. Začít si s ní hádku tedy mnohdy může dopadnout velice nepěknou přestřelkou slov a ačkoli se zdá jako křehká akrobatka, naivní holčička, nakonec se ukáže, že urazit ji není zase tak snadné.

Dovednosti

Grace je akrobatka srdcem i duší, miluje svoje koně a dala by za ně život. Trénuje od svých čtyř let a nikdy pro to neztratila zápal. Začínala s poníky a postupně se dopracovala až k nádherným běloušům, kteří jsou nyní jejím vlastnictvím. Není tedy pochyb, že je výtečnou jezdkyní a kdejaká urozená hvězda se svými učiteli na ni nedosáhne. Věnuje se akrobacii a zvládá mnoho nebezpečných triků – za plného cvalu se postavit na hřbetech svých dvou koní a ujet nakolik metrů, než se opět posadí na hřbet ji rozhodně není cizí a stejně tak to je i s mnoha a mnoha dalšími triky. Je velice ohebná a udělat přemet, stojku nebo pořádnou šňůru. Nejen že však zvládne trénovat sebe, ale také své koně po jejichž boku vyrůstala a dál vedle nich žije. Je také skvělá tanečnice – rychle se učí nové kroky a není ji snadné v tanci zahanbit. 

Oproti tomu je však naprosto nezkušená, co se týče boje s mečem a možná i trochu nevycválaná, když přihlédneme k tomu, že vyrůstala mezi kočovnými baviči. Dát ji do ruky meč nebo luk a šípy a můžete počítat s tím, že buď ublíží sama sobě nebo vám. Jako mnoho takto vyrůstajících dětí neumí číst ani psát, ale nevidí v tom velký problém. 

Rodina

Briar Catlake

s otcem má vztah poměrně dobrý, je zároveň jejím trenérem, a proto mezi nimi není k poznání ten klasický vztah otce s dcerou, ale spíše ten vztah trenéra a jeho žákyně. Málokdy vůči sobě projevují jiné než pracovní pocity.

Sivelle Catlake

její matka v ní vždy viděla malou hvězdu, bohužel se od kolonie oddělila, když se pohádala s Emricem a Grace ji od svých pěti let neviděla. Už si ani nepamatuje, jak vypadá a zároveň nemá potřebu ji jít hledat.

Carrie Catlake

se starší sestrou má na rozdíl od rodičů velice blízký vztah, říkají si úplně všechno, včetně svých nejčernějších a nejtemnějších tajemství a Carrie je ve většině případů i jejím komplicem, když se v noci vytrácí z domu, aby se mohla se svými koňmi projet trochu volněji, než jen jako tréning nebo představení. Její sestra se v rámci jejich fungování v kolonii artistů věnuje chůzi na laně.

Historie

Do kočovné rodiny se už narodila, nikdy tedy nepoznala, co to znamená mít stabilní domov. Už od batolete byla svědkem velkých představení ostatních v jejich malé vozové kolonii a nikde nebyla déle než týden, maximálně dva. Když se ale narodila, bylo to na území Fiplin. Neměla klasické dětství, jako mívají ostatní děti místo hraní si s dřevěnými koníky a stavění malých domečků na loukách pro své panenky totiž už ve svých čtyřech letech byla posazena na svého prvního poníka. U kočovných rodin to nebývá nic nezvyklého a svým způsobem se na to sama Grace už těšila, neboť ji koně přitahovali víc než cokoli jiného. Začala trénovat a jejím trenérem se stal její vlastní otec, zatím co její matka se uzavírala z nějakého důvodu do sebe. Sledovat svou druhou dceru, jak postupně propadá tomu kočovnému životu, do kterého se sama přivdala se jí nelíbil. Nejprve se snažila přesvědčit svého muže a starší sestru Grace, Carrie, aby odešli společně jako rodina, ale všechno se zvrhlo ve vlnu odporu. Protože i Carrie život jako provazochodkyně milovala. Pokus o odchod od kolonie zakončila jejich matka hádkou s Emricem – tehdy po svém otci zdědil otěže celého představení, které účastníci téhle malé kolonie předváděli ve městech a vesnicích. Sivele pak od rodiny i od celé kolonie odešla a všechno zůstalo nevyjasněné a otevřené. V srdci otce Grace po odchodu jeho ženy zůstala veliká rána a zatím co Grace ještě pořádně nedokázala pochopit proč matka odešla, snažili se její pozornost upnout pouze na tréning a na koně.

Ve svých sedmi letech měla své první akrobatické vystoupení v sedle svého prvního poníka, Shelanda. Vystoupení mělo nejen úspěch, ale díky své premiéře chtěla dokázat ještě víc. Líbilo se jí, že její počínání na tvářích lidí vytváří radost a úžas. Každodenní tréning a tvrdý režim nakonec dívku začalo příliš svazovat. Ačkoliv nikdy lásku k akrobacii neztrácela, chtěla poznat více než jen svůj tréning a v noci se několikrát pokoušela utéct. Snad i právě kvůli svým útěkům se nakonec sblížila víc s Carrie. Sestry si byly blízké vždy, pomáhali si a škádlili se, ale čím byla Grace starší tím jejich pouto sílilo a postupně se prohlubovalo. Byly od sebe jen pět let a i když to někomu může přijít jako dlouhá doba u těch dvou by jen někdo těžko rozeznal, že jsou vůbec od sebe nějak vzdálené. Jsou si dokonce tak podobné, že je spousta lidí považuje za dvojčata, a ne za sestry. Sestra její počínání chápala a brzy jí začala pomáhat během noci vytrácet se z jejich vozu a nechala ji, aby se volně toulala po okolí se svým koněm na krátké projížďky – samozřejmě nejdříve jezdily společně, ale jak Grace rostla a naučila se trochu se o sebe postarat, začala vyrážet sama. Zatím co její sestra trávila čas s Lukasem – členem jejich kočovné kolonie, který ji jistil, když chodila po laně a někdy vystupovali společně. Grace byla šťastná za svou sestru, ale mnohem raději poznávala okolí míst, kde se jejich kolonie zastavila.
Dny se staly stejnými a přesto různorodými. Grace postupně dospívala, trénovala a vystupovala. Starého poníka Shelanda nahradili dva nádherní bělouši, které dostala od otce k narozeninám jako dárek. Postupně se je naučila cvičit a trénovat s nimi i ona sama. Její jezdecké schopnosti se zlepšovaly a dostávaly se na profesionální úroveň. Koně od ní dostaly jména Galo a Nana. Stali se jejími nejlepšími přáteli a své společné tréningy i noční výlety mimo kolonii si začala užívat snad ještě více než dříve. Carrie se zasnoubila s Lukasem a Grace se akorát ponořila do představ, že jednoho dne potká podobně dokonalého přítele, jako její sestra. Postupně dovršila svých nynějších sedmnácti let, její život zůstal neměnný.

Zajímavosti

  • Během svých vystoupení má obvykle na hlavě ozdobné čelenky.

  • Rozumí si více s koňmi než lidmi.

  • Je skvělá tanečnice.

  • Hodně cestuje.

bottom of page