top of page
04-21_TH_Online4-2.jpg
Bad_Dreams.jpg

Elias

Caridad

ivories_-_photography_of_music.jpg
04-21_TH_Online-2_edited.jpg

Temný mág

28 let

Nájemný strážce

Hráč: Sidero

"Your mind is a powerful thing, but what if it's not completely yours? What if it turns against you?"

Povaha

Každý, kdo měl to štěstí se s tímto příjemným mladým mužem setkat, by vám potvrdil, že je téměř nemožné nepropadnout jeho vřelému přístupu a veselému duchu. Nedělá mu problém zajít si s vámi na skleničku a prohodit pár přátelských slov, aby vám po těžkém dni zlepšil náladu. Stejně tak by vás mile rád podržel v těžkých životních chvílích a sdílel vaše strasti a trápení. K lidem zaujímá otevřený a upřímný postoj a to dokonce i k úplným cizincům, kteří mu shodou okolností zkříží cestu. Možná právě proto se mu na oplátku druzí tak snadno otevírají a rychle si k němu budují důvěru. Komu by také mohl tento milý a čestný chlapec ublížit? Ne, tohle chování si zcela odporuje se způsobem, jak se chová ke svému okolí. Dalo by se o něm zkrátka říci, že má svůj jedinečný šarm, kterým každého okouzlí. Tak se to však jeví jen na první pohled.
Elias je totiž přesně tím typem člověka, kterému se toho v hlavě děje mnohem více než dává najevo. Jeho myšlenky už dlouho nepocházejí pouze z jeho vlastního nitra, ale mnohdy se mu do podvědomí vkrádají i temné stíny jeho moci, které mu našeptávají jedovatá slůvka v naději, že posednou celou jeho bytost. V tuto chvíli je sice drží pevně pod zámkem, a proto se dostávají ke kormidlu jen ve chvílích, které Eliase psychicky vyčerpávají, ale i přesto se obává, že by mohla nastat chvíle, kdy by se nedokázal ovládnout a způsobit tak srdcervoucí tragédii jekou byla smrt jeho bratra. Z tohoto důvodu většinou navazuje pouze krátké povrchní vztahy, které mnohdy končí ve chvíli, kdy se vydá na cestu za další prací. Pravá hloubka jeho duše tak zůstává neobjevenou. Dalo by se říci, že jeho snaha o to působit mile je způsobena tím, že se snaží popřít temnotu hluboko v jeho srdci, na kterou ho tolikrát jeho učitelé upozorňovali.
Kdyby se však přeci jen někomu podařilo strávit s ním delší chvíli, tak by byl tento člověk právem zaskočen. Mágův prvotní charakter by totiž brzy vzal za své a místo toho by na světlo vyšla jeho odtažitější a umírnější stránka. Ani tento muž totiž není celé dny jen usmívajícím se sluncem. Má své melancholické chvilky, během kterých se zavře ve svém pokoji a utápí se ve svých vlastních myšlenkách a vzpomínkách. V těchto momentech dokáže být dokonce i lehce sarkastickým a pesimistickým. Sice se toto své chování snaží držet na uzdě, když je ve společnosti jiné osoby, ale většinou se mu nezadaří. V těchto okamžicích může působit až chladně a většinou jste poté jen pár krůčků od toho, aby se vám postupně začal vzdalovat, odcizovat. Je poté jen na vás, jak na okolnosti zareagujete a jestli se vám podaří najít způsob, jak si udržet jeho náklonnost.

Dovednosti

Jedná se o člověka s nadáním pro magii, a proto není divu, že svého daru využívá, co možná nejvíce. Je však připraven i na variantu, že by jej jeho nadání pro temnotu přece jen zradilo a on by se musel spokojit se svou fyzickou zdatností. Od toho se mu u boku pohupuje malý jednoruční meč, který rozhodně není jen ozdobou, která by měla zastrašit méně zkušené násilníky. Naopak by mu nedělalo problém vás s ním hravě odzbrojit. Většinou si jej však bere pouze ve chvílích, kdy si ho někdo najme. Během svého každodenního života dává přednost dýkám, které se dají snadněji skrýt a které na sebe nestrhávají tolik pozornosti.

Za svého života v Mairornu se také naučil jak pokládat pasti na divou zvěř. Ovšem na nepozorného člověka, který se nedívá, kam šlape se také občas hodí.
Co se jeho umělecké duše týká, pak s tou je to už trochu mizernější. Umění má rád a to hlavně hudbu, ale spíše než by se do těchto činností sám zapojil, tak raději sleduje z povzdálí jiné. Z dětství si minimálně odnesl hru na klavír. Jako malý sice hrál velmi rád, ale od svého odchodu se černobílých kláves ani nedotkl. 

Rodina a blízcí

Diana Caridad

Je Eliasovou matkou, se kterou měl vždy jen ten nejlepší vztah. Než se provdala, tak se živila jako pradlena. Poté se stala na plný úvazek ženou v domácnosti. Narozdíl od svého bratra, který měl mnohé společné s otcem, byl on podobný více právě na Dianu. Když se začaly projevovat jeho schopnosti, tak se jej pokusila dokonce bránit a navrhovala, aby mu pomohli dostat se z Mairornu. Bohužel její manžel byl ve svém postoji k věci neústupný. 

Bertolt Caridad

Otec, který se k němu otočil zády ve chvíli, kdy se zjistilo, že bude pravděpodobně mágem. Do jisté míry mu to však nemůže mít za zlé, jelikož se na Bertoltovi zkrátka podepsala typická Mairornská výchova, která lidem vštěpovala, že cokoliv, co je spojeno s magií, je špatné a musí být vymýceno. V minulosti měli dobrý vztah. Nyní by na něj však nechtěl narazit, protože si je dobře vědom toho, že by jej otec vnímal jako hrozbu. Už by jej nenazval ani synem. 

Darius Caridad

Jeho o pět let starší bratr, se kterým byli od malička nerozluční a to i přes věkový rozdíl. Bohužel si však Darius velice dobře rozuměl s otcem, který mu věnoval většinu svého volného času. Přece jen to byl jeho prvorozený syn a mohl na něj být jen a pouze hrdý. Právě to chlapce nakonec postavilo proti sobě, jelikož jeho staršímu bratrovi otec nakukal, že není jiná možnost než se Eliase zbavit, aby ochránili rodinu. Celá situace vyústila až v to, že se bratři porvali a během toho Elias Dariuse neúmyslně zabil. Aspoň si to tedy myslí. 

Ezra Lorfkim

Matka Diany a babička Eliase. Jako jediná z rodiny byla také mágem a to prázdným. Celý život však přežívala v Mairornu v utajení. Své schopnosti od doby, kdy se projevily nijak nerozvíjela a místo toho se rozhodla, že povede “normální” život. Přesto se jí podařilo navázat náhodou spojení s jinými mágy, kteří v říši žili, což jejímu vnukovi nakonec zachránilo život. 

Historie

Elias měl smůlu vlastně jen v jedné jediné věci a to v té, že se narodil v Mairornu. Tento fakt, spolu s jeho magickými geny, ho již od jeho početí odsoudil k tomu, aby se stal lovnou zvěří. Byla to jen otázka času. Prvních pár let, kdy se ještě všichni domnívali, že je pouhým člověkem, si žil klidným a šťastným životem. Měl milující rodinu, dostatek peněz, aby netrpěli hladem a pevnou střechu nad hlavou. Více než měli někteří jejich sousedi a přátelé. Jeho otec si sice přihnul rád ke skleničce a vracel se domů až v pozdních hodinách, což byla příčina mnoha hádek mezi ním a jeho ženou, ale před tímto jej vždy chránil jeho starší bratr Darius, který si dával záležet na tom, aby si roztržek a občasného agresivního chování ze strany Bertolta jeho milovaný malý bratříček nevšimnul a žil tak v blažené nevědomosti. 

Vše se změnilo až během jeho sedmi let, kdy se v jeho přítomnosti začaly odehrávat podivné věci. Dle jeho nálady se mnohdy některé předměty pohybovaly, i když jen o pár centimetrů, stejně tak se jednou stalo, že si bratři hráli s papírovou vlaštovkou, která se začala pohybovat nezávisle na větru či gravitaci a skotačila na obloze několik minut dokud na ně znepokojená matka nezavolala a tím na sebe přitáhla Eliasovu pozornost. Takhle to šlo celý rok, dokud jeho magie nezačala nacházet svou pravou podstatu. Tehdy se začal jeho vlastní stín zvláštně mihotat a také nabírat jiné deformované tvary, stejně tak stíny, které vrhaly jiné předměty jako by se k němu sbíhaly, nemluvě o tom, jak místnosti domu tmavly podle toho, v jaké byl malý chlapec náladě. Oba jeho rodiče tohle všechno byli schopni přehlížet. Matka kvůli tomu, že o něj nechtěla přijít, zatímco jeho otec pouze vyčkával dokud nebudou mít naprostou jistotu, že je jejich syn doopravdy obdařen magickými schopnostmi. Možná, že v hloubi duše také nechtěl ztratit svého potomka, ale na rozdíl od Diany nebyl ochoten odvracet zrak donekonečna a porušovat tím zákon. Nehledě na to, že začínal mít z Eliase a jeho temného nadání strach. 

Než však stihl Bertolt podniknout jakékoliv kroky, tak svého vnoučka z domu odvedla pod rouškou noci Ezra, která taktéž disponovala nadáním k magii. S čímž však nepočítala bylo to, že se malý chlapec zmaten celou situací rozhodne během jejich cesty utéct zpět do rodného domu za svými rodiči. Sám totiž netušil, že jej chce otec poslat na loď, která by jej odvezla na ostrov Hea, jelikož si nebyl vědom ani svých schopností, které se v něm začaly probouzet. Proto u rodičů stále hledal bezpečí a hlavně nechtěl opustit svého bratra.
V domě však svou rodinu už nezastihl. Tedy až na svého staršího sourozence, který byl jeho návratem zaskočen. Dariuse bohužel stihl jejich otec přesvědčit, že je jeho mladší bratr nebezpečný a že pokud jej nechytí, tak by mohla celá rodina padnout v nemilost královně, a proto se jej pokus zajmout a to dokonce i za pomocí nože, když se ukázalo, že je vystrašený Elias stále schopný pokusu o útěk. V tom okamžiku se v jeho hlavě poprvé ozval ten hluboký, svůdný hlas, který mu podsouval myšlenku, aby svému bratrovi ublížil. Přesvědčoval ho o tom, že jinak zemře a zasel tím zrnko paniky, které zapříčinilo, že malý chlapec podlehl a svého bratra za pomoci magie usmrtil. V hrůze nad svým činem zůstal třesoucí se ležet na podlaze se slzami valícími se po tvářích. V tomto stavu jej opět našla i Ezra, která jej znovu odvedla a tentokrát i úspěšně dostala ke skupince mágů, kteří pomáhali svým lidem utéci ze země. 

V následujících letech se se svou babičkou přestěhovali do Keratu, kde se pro něj pokusila za pomocí stejných mágů zajistit vzdělání v oblasti magie. Poté, co provedl svému bratrovi, se totiž domnívali, že je nutné, aby se naučil ovládat. Naštěstí se jim podařilo v hlavním městě nalézt dalšího temného, který se Eliase ujal a později mu představil i pár vznešených víl, které byly ochotné mu předat své znalosti. 

Učení se věnoval do svých dvaceti let, poté se však rozhodl, že se chce za svůj život věnovat i něčemu jinému a možná i nějak efektivně využít svou magii. A to nejlépe k dobru a pomoci lidem. Další pokus o to popřít jaké podstaty jeho nadání je. Proto se z něj nakonec stal nájemný strážce, který kolikrát své služby nabízí i za pouhou almužnu. Jeho zákazníci jsou přece jen většinou pouze obyčejní lidé, kteří se bojí o své životy při delších cestách.

Zajímavosti

  • Na hrdle má malou jizvu, ke které přišel při potyčce se svým bratrem, když se pokusil Eliase zajmout. Tehdy na něj vytáhl nůž, který mu přiložil ke krku. O původu jeho jizvy však skoro nikdo neví. 

  • Jako malí měli s bratrem totožné kovové prsteny, které jim předal jejich otec. Ten svůj ještě doteď střeží jako oko v hlavě a nosí jej jako přívěšek na řetízku. V určitém smyslu to bere jako trest a upomínku. Pokaždé, když na něj pohlédne, si totiž vzpomene, co byl bratrovi schopen provést. 

  • Když je pod velkým tlakem, tak jej můžete nachytat, jak mluví sám se sebou. Ve skutečnosti však oponuje hlasu své síly, který bývá v těchto situacích mnohem hlasitější a hůře se drží v řetězech.

  • Není u něj nevšední věcí, že krmí toulavá zvířata. Má pro ně zkrátka slabost. 

  • Když se soustředí na nějakou činnost, tak je u něj časté, že přestane vnímat své okolí. 

  • Neumí dobře lhát, čím více se ho osoba vyptává, tím více nervózní je, a proto se většinou snaží jednoduše odejít, zmizet. 

  • Když je nervózní, tak se více usmívá a také výrazně nápadněji používá k vyjádření gesta rukami. 

  • Dalo by se říci, že je vcelku morálně založeným, se smyslem pro spravedlnost. 

Magie

Temná magie

Pohybování předměty

Telepatie

Manipulace se stíny

6/10

3/10

4/10

I každodenní činnosti jsou nyní jednoduššími, neboť v pohybování předměty má nyní i jistou přesnost, kdy zvládne zastrčit svojí mocí knihu do police nebo postavit pohár s vodou na stůl, aniž by se rozlil, vyčerpává ho/jí to ale významně více než udržování věcí ve vzduchu nebo jejich přesouvání po zemi.

Své myšlenky i emoce už umí kontrolovat a nechávat si je pro sebe, ale neumí se vždy ubránit tomu, aby nezachytával/a myšlenky ostatních okolo. Když tomu nevěnuje soustředění, slyší myšlenky všech okolo, jak se překřikují.

Dokáže stíny ztmavit na takovou úroveň, aby v nich ještě viděl, takže to nejsou nijak temné stíny. Jejich ohýbání pro něj také není nic nového, ačkoliv to není na žádné velké předvádění, ale čistě toho využívá jen účelově. Vytvoří šlahouny, či bodce.

Obalení se stíny

Navození absolutní tmy

-/10

Mág tuto schopnost neovládá.

-/-

Mág tuto schopnost neovládá.

bottom of page