top of page

DRAGONIS

Dragonis.jpeg

Výskyt

 

Ačkoliv najdete Dragonise více méně všude, kde se na nějakou dobu usídlila armáda, tak jejich původním domovem je Evasir. Z původního usídlení v horách, kde jsou nyní doly, se přesunuly do Smaragdového hvozdu, kde mají takový svůj domovský tábor. Ovšem jen málokdo z nich tam opravdu zůstane, jelikož se rozprchnou po všech vílích královstvích. Ve stáří se lépe cítí v horách nebo v podzemí, zkrátka kdekoli, kde se mohou schovat ve spletitých chodbách před okolním světem.

Vzhled

 

Hned na první pohled si všimnete rohů a masivního šupinatého ocasu. Stejné šupiny, které pokrývají ocas pokrývají vnější stranu nohou, kopírují linku páteře a končí pod vlasy. Ruce jsou zakončeny ostrými pařáty, které slouží jako dobrá zbraň. Kromě rohů mají Drogonisové na hlavě také výrůstky, které jim chrání lebku, zpod těch jim vyrůstají vlasy. Chodidla připomínají ty dračí. Kromě částí, které jsou pokryté šupinami, mají pokožku stejně jako vznešené víly. Jejich oči jsou zlaté s černou zorničkou. Jejich minimální výška je okolo metru osmdesáti, ale obvykle se pohybuje kolem dvou metrů.

Charakteristika

 

Drogonisové jsou velmi hrdými a pyšnými tvory, což je spojuje s draky, po kterých jsou pojmenovaní. Jsou odvážní a i přes svou pýchu a hrdost nemají problém přijmout rozkazy od někoho jiného, ovšem mají problém ve chvíli, kdy to narušuje jejich přesvědčení či rozumné uvažování. Bývají dobrými vojáky a ti, kteří se neuplatní u vojenských složek, tak zkusí štěstí u stráže. Ovšem také jsou známí tím, že mají rádi lesklé a drahé věci, které s oblibou hromadí, takže se mohou realizovat i jako šperkaři nebo klenotníci.

Stejně tak po svých jmenovatelích mají i dlouhověkost, takže není složité narazit na zástupce jejich rasy, který by byl starý i jedno tisíciletí. Maximum jejich věku není nikde moc zaznamenáno, protože buď zemřou na bitevním poli a nebo zkrátka zmizí do hor či podzemí, kde si v klidu žijí se svými nahromaděnými poklady. Předpokládaný maximální věk je 2000 let. Kvůli jejich dlouhověkosti je také ovlivněna jejich plodnost, což znamená, že žena může mít maximálně jednoho potomka v průběhu 1000 let.

Schopnosti

 

Jejich rychlost je stejná jako u člověka, zato jejich síla je podobná jako u vznešených víl, což jim umožňuje používat i těžké zbraně velice lehce. Jsou známí tím, že neradi využívají schopnosti skrývat svojí podobu, protože jsou hrdí a navíc používají většinu své moci v boji. Jelikož jako jedni z mála dokáží pomocí magie zostřovat své smysly až na úroveň vznešených víl, ale vždy pouze jeden ze smyslů. Díky tomu jsou z nich skvělí lukostřelci. 

Torvig při útoku na město

Legenda

 

Není těžké uhádnout, že většina odvozuje vznik Dragonisů od samotných draků. Věřte nebo ne, dříve draci obývali spoustu hor a jeskyní a nebylo tak těžké na ně narazit. Počátek existence Dragonisů se pojí s Torvigem, Modrým drakem. Sídlil v horách nad lidským městem. Nikdy vůči lidem neprojevoval nenávist a ani oni mu nijak neztěžovali život. Ovšem nic netrvá věčně. Problémy začaly ve chvíli, kdy si Torvig našel družku a někdo jim ukradl jedno z vajec. Torvigovo podezření logicky padlo na lidi ve městě a on se nezdržoval nějakým vyšetřováním nebo pátráním. Zkrátka zaútočil na město s touhou najít vejce, které bylo ukradeno. Ovšem lidé ve městě byli nevinní a jejich smrt rozzlobila bohy, kteří se rozhodli Torviga potrestat. Jelikož čerpal největší sílu právě ze své velikosti, tak mu ji sebrali a dali mu vzhled podobný člověku. Některé dračí znaky mu ale stále zůstaly, aby mu připomínaly, o co svým chováním přišel. Stejný osud potkal i všechny jeho potomky, tedy alespoň ty z těch vajec, která zůstala. Ztracené vejce se nenašlo a nikdo do dnešních dnů neví, kam se podělo, nebo zda ještě někde čeká na svůj čas. 

bottom of page