top of page
katherine-mcnamara-portrait-2018-0.jpg
ffb571de9f011f66e3b5b0be1eb150fe.jpg

Darshee

Carpeiros

78765cd0f19f9332d55d48a8fdfe2dce.jpg
kZyuDmz.jpg

Vznešená víla

503 let

Kněžka

Hráč: Mercy

"I do it because I can, I can because i want to and I want to because you said I couldn't."

Povaha

Na Darshee jde dosti poznat, že v sobě má hodně silného ducha, který se nenechá jen tak umlčet, či zatlačit do pozadí, a když se o to někdo pokusí, může mu být jasné, že to s ním neskončí vůbec dobře. Není dámy v nesnázích, co čeká, až jí někdo přijede zachránit, a nebojí se vzít věci do vlastních rukou, aby dospěla k výsledku, který si sama představuje. Je zvyklá jít si pro své cíle za každou možnou cenu a nezastavit se, dokud nemá to, pro co si přišla, nemluvě o tom, že má ve zvyku si zvyšovat laťku stále výš a výš, aby byla lepší a lepší. Vždy je co zdokonalovat a ona nemá strach si to přiznat, protože by potom byla leda tak hlupačka. Ona ale na tu druhou stranu považuje za vcelku chytrou ženu, která si umí prosadit svoji i jinými způsoby než přímou konfrontací. Na vysokých pozicích musí každý občas zabřednout do hnusu, který představují mocenské hry vyšší společnosti. Kdo neumí lhát, manipulovat a aspoň trochu podvádět, může očekávat selhání a to u ní nepřipadá v úvahu, jelikož to není na jejím listu povolených možností.

Je sice pravdou, že patří k jedincům, kteří se nebojí dát najevo svůj upřímný názor a občas i proti své vůli projevuje více citových výlevů, než by se jí mohlo hodit, ale už je dost stará na to, aby se ve většině situací zvládala mít pod kontrolou. Mimo to bere svoji jistou otevřenost jako jistou výhodu, protože se od ní neočekává tolik to, že by mohla skrývat něco pod pokličkou. Existují proměnné, ale ze svého okruhu známých a celkově těch, mezi kterými se pohybuje, jistě nebývá mezi prvními podezřelými na tajemství a ne zcela upřímné jednání. Pravdou ale zůstává, že i takhle zrzka má ráda nějaká ta esa v rukávu a spřádá svoje vlastní plány v pozadí, zjišťuje si informace a pracuje na tom, aby všechno vyšlo tak, jak má. Nechávání věcí náhodě není její styl, takže se nikdo nemůže divit, že má na všechno nějakou zálohu a i jen tak v hlavě si přehrává možnosti dalšího dění na základě chování ostatních. Proto má také ve zvyku pečlivě analyzovat chování druhých a pečlivě si vás začne škatulkovat už při prvním setkání. Přeci jen musí vědět, s kým nebo s čím má to dočinění, a své matce může děkovat za to, že má celkem talent vidět do lidí. Ale nečekejte od ní významný pohled až do nitra vaší duše, to ne. Ona vás raději bude pozorovat z povzdálí a všímat si drobností, které vám uniknou, když přestanete být obezřetní. Pokud na vás ale opravdu zůstane zírat, tak to musíte být opravdu k nakousnutí nebo přemýšlí, jak velký byste mohli být problém. Tady byste si ale v klidu mohli vydedukovat odpověď podle výrazu ve tváři, pokud nebudete vyloženě natvrdlí.

Ve všem tomhle zkoumání druhých, plánování a kdo ví čím vším si ale také ráda najde čas na zábavu. Postrkování lidí sem a tam dovede sice na nějaký čas také zabavit, ale občasné upuštění od dramat společnosti a poddání se nějakým neřestem také není nikdy na škodu. Dalo by se říct, že ráda využívá všeho, co má, ať už se jedná o pěknou tvářičku nebo o postavení, nikdy se nestalo, že by snad musela něco oželet. I když k jejím neřestem stejně asi nejvíce patří společnost v posteli a občas nějaký mámič smyslů, co jí pomůže se pořádně uvolnit nebo tedy v mezích, co je ochotná si povolit. Dává si velký pozor, aby její záležitosti zůstaly její a aby jí nikdo nemohl znevažovat díky ničemu. 

Požaduje za důležité, aby u druhých měla respekt a nehodlá dopustit, aby jí někdo zkoušel nějakým způsobem znevažovat. V takových případech by dovedla být pěkně vypočítavá mrška a dosti nepříjemný sok, ať už by vám měla ručně a stručně vtlouct do hlavy, nějaký rozum pro příště nebo vás měla postupně zničit za pomoci ničení vaší vlastní malé bubliny. Má hodně zodpovědný přístup ke všem věcem a záležitostem, se kterými přichází do styku a můžete si být jistí, že nějaká msta je vypiplaná také do posledního malého detailu a je jí upřímně jedno, jak dlouho by měla trvat, než vyvrcholí ve velké finále. Ona si počká, aby se mohla na své dílo později podívat. Obecně zvládá být dosti trpělivá, když čeká na nějaké výsledky. Nemá problém nabídnout vám vstřícný přístup a podporu a dovést vás skoro za ručičku tam, kde máte být a kde vás v daný moment potřebuje, ale stejně tak může ve vteřině obrátit, pokud usoudí, že je třeba nasadit jiný přístup. Protože jednání v rukavičkách pomůže při adaptaci, ale potom už je třeba něco dělat a začít pracovat. Stále ale platí, že je dobrý pozorovatel a tím pádem mění svůj přístup čistě podle potřeby. Každý její krok má většinou hlubší význam a moudrý jí sleduje a hlavně poslouchá. Nemá ve zvyku plácat hlouposti, které byste neměli v životě využít, naopak vás dokáže dovést tam, kam potřebujete, pokud zapojíte mozek a vyslechnete si rady, co vám může nabídnout. Ale samozřejmě jsou dny, kdy mluví pro vaše zájmy, a potom jiné, kdy mluví, aby si prosadila ty svoje. Člověk by měl být obezřetný ve svém chování, když s ní má tu čest.

Dovednosti

Darshee jistě disponuje slušným vychováním, znalostí etikety a všech dvorských nutností, které někdo potřebuje, aby se nenesly klapy o jeho neschopnosti, ale není to vyloženě něco, na co by tato víla kladla celý svůj život vyložený důraz. Obecně zájem projevovala v mladí spíše o boj, kdy se učila hlavně boj na blízko, ve kterém je schopná vás beze zbraně dostat na lopatky ve chvíli, kdy to čekáte nejméně. Je zvyklá odhalovat slabiny protivníka za pochodu a jako kočka čekající na myš i ona vyčkává na nejlepší chvíli zaútočit a zaručit si vítězství. Skvěle si ale vede i s čepelí v ruce, kdy je ze všeho nejvíce navyklá na boj hned se dvěma jednoručními meči, kdy zvládá vykrýt téměř každý pokus o útok, aniž by se zapotila a do toho ještě zasazovat rány. S dalšími zbraněmi se ale z hlediska boje nikdy tak docela nesžila, tudíž je obecně pro boj nepoužívá, ale stále pracuje na zlepšování.

Z hlediska její funkce jakožto kněžky poté také zná všechny rituály potřebné k její práci. Vyzná se v bylinách, které se používají, zná a zvládne nakreslit symboly, které jsou třeba, ale v obecném hledisku je celkově asi nejlepší v případě obětin bohům. 

Rodina a blízcí

Tristein Carpeiros

Silný a cílevědomý muž, po kterém toho nejspíše dost podědila. Od útlého věku mířil vysoko a také to potom dotáhl až na velitele královských stráží. Vždy k sobě měli dost blízko a v jisté době to vypadalo, že by si z ní rád vytrénoval svého nástupce. Pár desetiletí byl její nadřízený, ale díky jisté nelibosti k linkování jejího života se změnila náplň její práce o sto osmdesát stupňů, díky čemuž se dlouhé roky nebavili. Ale kupodivu se udobřili až díky její matce.

Naphiere Carpeiros

Jakožto dvorní dáma měla její matka vždy svoji jistou eleganci a vznešenost, která se netýkala pouze jejich rasy. Vždy dokázala zaujmout své okolí a je také známá tím, že se ráda baví. Mimo to se ale také skvěle vyzná v ostatních a je ve dvorských pletichách jako ryba ve vodě. Když nastoupila do učení ke kněžce, měly jisté rozepře, ale časem to urovnaly a nyní je jí matka celkem dobrým poradcem, když potřebuje poradit, jak se někomu dostat na kobylku a podobně, ale častěji ji vyhledává jen pro její společnost.

Grista Rasindez

Přísná a rázná žena, která měla ráda řád. Svým způsobem pro ni byla nejlepší možnou učitelkou díky tomu, že ji udržovala disciplinovanou, ale zároveň pracovala i s jejím potenciálem. Do učení jí vzala hlavně proto, že ji Darshee dokázala zaujmout, ale od té doby jí nedala nic zadarmo. Zemřela v poklidu na stáří. 

Saiya Lokart

Žena s nezlomným duchem, na kterou nikdy nezapomene. Jedná se o její první učednici, kterou přijala do učení celkem krátce potom, co se stala kněžkou a to hlavně z důvodu, že se Sai nedala lehce odbýt. Ale její vytrvalost jí nakonec donesla ovoce, protože jí Darshee do učení vzala a byla s ní velmi spokojená. Bohužel byla zabita, když Darshee bránila vlastním tělem.

Triana Hainre

Druhá uchazečka o její současný titul. Brala ji vždy jen jako rivalku, ale ve chvíli, kdy se stala kněžkou, už jí tato víla přestala zajímat. 

Greston Hainre

Otec Triany, který bral to, že jeho dcerunku nevybraly jako novou kněžku, jako urážku jeho rodiny a byl velmi naštvaný na Darshee. Po letech, kdy na něj i na svoji bývalou rivalku už skoro zapomněla, se ji pokusil zabít, ale odnesla to její první učednice. Byl první vílou, kterou připravila o život. 

Marius dei Evasir

Dědic Evasiru, kterého už skoro dvě století částečně podporuje a částečně trápí při přípravách na turnaj o titul příštího krále vílí říše. 

Historie

Od začátku své existence, se tahle vía neměla vůbec špatně, neboť se narodila do rodiny s dostatkem peněz a blízkostí ke dvoru. Takže měla většinou jednoduše všeho dostatek, i když v Evarisu se tak úplně nehrálo na rozmazlování a čančání a podobné volovinky, stále si nemohla stěžovat. Její matka jí často brala ke dvoru, kde jí vedla k jistému vychování, ale také jí nezapomněla už v celkem mladém věku ukazovat různé nekalosti, kterými se ona sama často bavila a zjišťovala, jestli je na tom její dcera stejně. Dalo by se říct, že její pletichy dokázala i mladou Darshee někdy lákat, ale moc jí nebavilo to, že v tom nebyla ani zdaleka dokonalá a tím pádem ne tolik úspěšná. Dalo by se říct, že do toho ještě musela dozrát, ale na druhou stranu si celkem rozuměla s prostředím, ve kterém se nacházel její otec. Tehdy jí ještě lákala představa fungování v královských strážích a celkového zdokonalování v boji, i když na boj na rozdíl od stráží nezanevřela nikdy. V každém případě ale trávila začátek svého života hlavně s otcem nebo různými učiteli boje či magie, co měli na starost výcvik rekrutů pro evasirské královské stráže. 

Bohužel ale ani s výhodami, do kterých se narodila, neměla vyloženě na růžích ustláno. Minimálně ne v tom ohledu, kdy to vypadalo, že jí všechno zařídili konexe. O to nestála, takže tvrdě dřela, aby ukázala, že se dokáže prosadit sama za sebe. Už tehdy měla ambice, které jí poháněly kupředu a nedaly se jen tak snadno zastavit. Proto trénovala pilněji a déle, než všichni ostatní a zlepšovala se, dokud nebyla aspoň trochu spokojená s výsledkem. Potom přišla chvíle na to, že nadechnout a zvednout laťku zase o stupínek výš. Někomu už by to zvládlo celkem iritovat, ale to jí bylo celkem jedno, když se to vzalo kolem a kolem. Dokázala si, že na to má a ještě před stými narozeninami se mohla pyšnit uniformou stráží a novou funkcí, při čemž rozhodně neměla v plánu zůstat jako obyčejný vojáček a i její otec pro ni měl vyšší ambice. Jenže pro postup na nějakou lepší funkci v sobě občas měla moc svéhlavou náturu, takže se dostala tu a tam i do potíží, čímž se jí všechno trochu ztěžovalo. I její otec začal být trochu nevrlý, protože si nějak naplánoval její kariérní postup a ona mu ho vyloženě do puntíku neplnila. Jelikož si všechno chtěla zařídit sama, nemohl z ní prostě udělat svého zástupce, ale rozčilovalo ho, že nejde přesně podle plánu. Proto začali jisté rozboje mezi otcem a dcerou, které čím dál častěji začala řešit i její matka, díky čemuž se dost rozkmotřila i s ní. Přeci jen to byla její záležitost a oni jí díky tomu dusili.

Změna nastala ale ve chvíli, kdy její matka začala s tématem "Otec to myslí dobře" na tržišti, kde Darshee ujely nervy a utrhla se na matku s přednáškou o tom, že je to jen její život. Že, kdyby chtěla, může ze dne na den odejít od stráží a jít raději do armády nebo se na něco takového může vykašlat úplně a místo toho může jít cestovat po světě a nechat je za zády. Vyjmenovala toho velkou spoustu, kdy na ni už snad všichni zírali, než přišla i s tím, že se může sebrat a jít do učení k evasirské kněžce. To byl poslední bod, který se setkal s překvapivou odezvou, kdy se jí za zády ozvalo, že to klidně může. Sice už svojí předchůdkyni u dvora viděla mockrát, ale, když se na ni ten den otočila, zírala na ni, jako by jí viděla úplně poprvé. Takhle se dostala k příležitosti, kterou by nemusela už znovu dostat a o které dřív vlastně ani neuvažovala. Ale Grista to myslela vážně a řekla jí, že ji vezme do učení a že k tomu stačí jen to, aby za ní přišla do chrámu dřív než odbije půlnoc. Několik dalších hodin strávila promýšlením pro a proti, hádáním se s matkou a posloucháním naštvaného otce. Nebylo snad ani úplně kupodivu, že se zrovna díky tomuhle chování nakonec sebrala opravdu do toho šla. Ale nebylo to jen na dokazování si vzdoru. Jakmile vypadla ze dveří, byla plně odhodlaná být další evasirskou kněžskou, ať to stojí cokoli. Ještě ten den už měla na ruce náramek učednice.

Každopádně hned druhý den začal jistý teror, protože kněžka ráda říkala, že je jako rozžhavená ocel, které se musí dát tvar a smysl, takže k tomu bude potřeba hodně práce. Ale nezačala u učení se rituálů a podobného, Grista prvně chtěla zjistit, jestli je Darshee schopná dělat to, co po ní chce, takže se jako první naučila perfektně vypucovat celý chrám, že v něm nebylo ani smítko a když ano, mohla začít komplet znovu. Ale ona to udělala, klidně každý den a její odhodlání uspět spíš rostlo, než že by šlo pomalu k nule. Proto se časem dostala i k asistenci u menších obřadů, které měla kněžka na starost. Postupovaly po malých krůčcích, během kterých jí dávala její předchůdkyně vždy nějakou lekci nebo při nejmenším radu. Ale trvalo skoro dvě desetiletí, než uznala, že je dost dobrá na to, aby jí vzala sebou na jiné dvory a nechala ji nahlížet setkáním s ostatními kněžkami, aby mimo drobné rituály a všechno kolem, začala brát na vědomí celkový obraz, jak to probíhá mezi kněžkami, které hájí své království a mimo jiné i svým způsobem vlastní zájmy. Připomínalo jí to trochu její matku a její vlastní pletichy proti jiným dámám, až na to, že v tomhle kroužku šestice žen se mohly rodit velmi nebezpečné hry. Nedalo se ale mluvit o tom, že by jí to nějakým způsobem odradilo, spíše naopak.

Jak šly roky, její učení nabíralo už reálnější podobu a kněžka jí klidně nechávala starat se o chrám, když odjížděla na cesty projednat něco s ostatními kněžkami nebo pomáhat při malých rituálech. Získala si důvěru a uznání, což bylo něco, co ji velice  naplňovalo, ale malý políček do tváře dostala ve chvíli, kdy dosáhla stoletého výcviku a kněžka si ji nechala v učení jako možnou kandidátku na pozici kněžky, ale zároveň při téhle příležitosti do učení přijala další vílu. Při téhle příležitosti šla poté Darshee po stoleté pauze za svojí matkou pro opravdový rozhovor, kdy nešlo jen o výměnu nevraživých pohledů přes místnost, kde se náhodou nacházely obě naráz. Byl to jistý únik k mamince, dalo by se říct, ale ve výsledku i promyšlený tah, kdy už dozrála do věku, kdy jí matka mohla zasvětit do svého světa. Potřebovala být chytřejší i ve společnosti, vychytralejší a mazanější, aby nic neohrozilo její úspěch. Sice už by zvládla práci kněžky, ale nyní potřebovala i umět hrát hry, které udrží moc v jejích rukách, když bude hrát správně. Nechtěla dopustit, aby jí nějaká jiná víla sebrala její místo. Takže bylo třeba jí buď vypudit nebo se zařídit jinak. 

Celkem brzy se to také stalo důležitým, neboť její předchůdkyně zemřela přišla řada na vybírání její nástupkyně. Před zbylými pěti kněžkami stálo rozhodnutí, jestli mezi sebe přijmout jí s dokončeným výcvikem a i s desítkami let navíc nebo druhou dívku, před kterou byla ještě skoro polovina učení a ony by ji musely mít na starost. Ale v tomhle měla Darshee určitou výhodu, už je trochu znala a věděla, jak myslí, co hledají a také co neměly rády na bývalé kněžce. Ale taky jí bylo jasné, že moc přehrávání jí bude leda ke škodě. Nemusela se ale zas tolik snažit, protože k tomuhle úspěchu jí stačila skutečnost, že druhá víla byla jemná, málo průbojná a ještě by se o ni musely starat, když už měly některé z nich na starosti dědice, které měli částečně vést. Štěstěna stála na její straně a ona se krátce po třech staletích života stala kněžkou, kdy jako první důležitou událost v její funkci měla o necelý rok později narození třetího vílího dědice, kterého měla časem vést k souboji o vílí korunu. Velké věci hned ze začátku. Ale měla toho na práci i mnohem více, takže se do toho plně položila. Vlastně si svoji funkci užívala, jak jen mohla i přes mnoho povinností, všechny je zvládala i s nadhledem. 

Malá změna přišla až po skoro padesáti letech, kdy se o učení u ní začala zajímat velmi neobytná víla, která jí vytrvale žádala o šanci dva roky, než na to Darshee přistoupila. Nechtěla učednici, ale svým způsobem v ní viděla nějaký kousek sebe samotné. Ale díky tomu s ní začala stejně jako kdysi Grista začala s ní. Pěkně od podlahy. Ale Saiya se držela, takže jí učednice měla vydržet déle, než by očekávala. Právě s ní ale poprvé pociťovala lehkou náročnost své práce, kdy se musela za pochodu učit, jak má učit někoho jiného a ještě do toho všechno stíhat. Dost k tomu, že jí matka začala udobřovat s otcem. Bylo toho moc najednou, i skrz počátky tréninků s Mariem, který se ukázal jako dost odhodlaný jít proti rodinné tradici a získat si korunu. Snadno byla v jednom kole.

O jeden bod na seznamu věcí, díky kterým byla vytížená, ale přišla, když se se Sai vracela z Cyry, kde byla za tamní kněžkou. Bohužel vyrazily na cestu už docela pozdě, takže se na noc zastavili v hostinci ve vesnici kousek za hranicemi Evasiru a Cyry. Kotlík jim ale rozdal zajímavé karty, když se ukázalo, že tu byl i otec její bývalé rivalky, ve kterém se při pohledu na ni, rozhořela stará zášť, která se mu usadila v srdci ve chvíli, kdy se ona stala kněžkou a jeho dcera tou odmítnutou dívkou. Jak on ale postřehl jí, ona o jeho přítomnost neprojevila ani takový zájem, aby si ho všimla. Sveďme to na únavu po dlouhé cestě, kdy jí ze všeho nejvíce zajímalo, aby se najedla a mohla si jít odpočinout před další cestou. Když se ale nakonec vydala do pokoje, seběhlo se hodně věcí naráz. Darshee měla tehdy štěstí, že Saiya byla ten večer všímavější než ona, když viděla dýku Grestonových rukách a ve, chvíli, když se chystal Darshee bodnout, ji strhla na stranu a sama se vystavila ostří. Ve chvíli poté měla kněžka už v ruce vlastní meč, se kterým mu bez zaváhání oplatila laskavost, ale když padl vílí muž na zem, byl jí už úplně ukradený. Přeci jen už tam byly i střeže, které ho měly kdyžtak dorazit nebo zadržet. Nemělo to pro ní ale význam, když zjistila, že se ten zahořklý stařec trefil tak, že Saiya rychle přicházela o poslední zbytky života, kterých se ze všech sil držela, ale nakonec to nebylo k ničemu a po chvíli je všechny opustila. Kdyby nebyl Greston Hainre v tu chvíli už mrtvý, nechala by ho za to trpět. Takhle vyšel moc snadno. Nakonec se zastávka na noc nekonala, protože Darshee byla odhodlaná postarat se o Saino tělo se vší úctou, kterou si víla zasluhovala, takže neexistovalo, aby jí nechala ležet v nějakém odporném kumbálu. 

Dlouho poté se učednicím vyhýbala, ale, když už nějakou přijala, tak k nim měla jiný přístup, neboť nechtěla dopustit, aby se tato situace někdy opakovala. Její učení se stalo přísnějším a také začala své učednice trénovat v boji, aby byly schopné se bránit. Také je sebou brala jen tam, kde bylo nutné, a když přišly chvíle, kdy je potřebovala sebou, tak sebou brala i stráž, co  měla zabránit další ztrátě učednice. Nedalo by se ale vyloženě říct, že se v tím všechny její učednice dovedly sžít a stalo se, že i samy odešly. S tím ale nijak nebojovala, byla to jejich volba, kterou mohla pouze respektovat. Každopádně i bez nich měla vždy práce dost počínaje obyčejnou náplní práce kněžky, pokračujíc přes přípravu Maria, konče započetím příprav na nástupnický rok, ale neopomněla při tom ani na zábavu, bez které by život nebyl vyloženě ono. Krom toho by bylo skoro plýtvání si neužívat neřestí, když má jeden přístup k tolika možnostem.

Zajímavosti

  • Jako památku na svoji první učednici, která položila život za její, si nechala vyrobit jednoduchý smaragdový náhrdelník, aby jí připomínal onu událost ze smaragdového lesa.

  • I když jako kněžka Evasiru má nosit šedý plášť, bere si ho spíše jen na nějaké oficiální události, přičemž po zbytek času je spíš k vidění v černé.

  • Má ve zvyku sebou vždy mít sva meče, které nemá připevněné na zádech nebo u boku jen, když provádí nějaký rituál.

  • Zatím neměla naráz nikdy dvě učednice a nemá to ani v plánu, pokud se nenaskytne někdo opravdu výjimečný.

  • Má v oblibě opeřené tvory -možná převést i na určité druhy víl- a od doby, co se stala kněžkou, se i v jejím chrámu objevilo pár zpěvných ptáků, které si hýčká. 

  • Existuje pro ni buď úspěch nebo selhání, nic mezitím. Ti, co něco mezi uznávají jsou pro ni ti, co jsou předurčeni selhat.

Magie

Magie kovu

Vycítění kovu v zemi

2/10

Umí vycítit kov zhruba dva metry pod zemí a hrubě odhadnout druh, ovšem jistá si tím také nikdy být nemůže. V tomhle je její magie ještě stále nestálá. Stejně tak pozná, když je kov někde v jejím okolí.

Pohybování s kovem

6/10

Nemá problém s odkloněním například letícího šípu, ovšem větší množství by nemusela zvládnout odklonit včas. Pokud jde o útok mečem nebo jinou zbraní, pak je schopná ho odklonit, pokud v něm není až příliš síly. Ohledně manipulace s kovem jako takovým dokáže pohybovat většími kousky, na nějaké menší a cílené pohyby ještě stále nemá dostatek zkušeností.

Manipulace s rozžhaveným kovem

3/10

Dokáže kov rozpohybovat a hrubě ho nasměrovat, ovšem vytvarovat z něj nějaký určitý tvar nedokáže ještě ani v náznacích. Zato ho ale dokáže zvednou asi metr a půl nad zem. Nějaký pohyb s ním ale ještě nezvládne.

Ovládání kovových zbraní

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Magnetický štít

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Magie kněžek

Odolnost vůči ohni

3/10

Její tolerance k vysokým teplotám je taková, že se klidně může v pravé poledne procházet po poušti a nic moc jí to neudělá. Pokud jde o samotný oheň, tak tam by se ještě měla mít na pozoru. Stále nějaké popáleniny hrozí i při větší blízkosti.

Odolnost vůči chladu

3/10

Není pro ni problém se procházet v nižších teplotách na lehko, ovšem stále to jsou spíše teploty maximálně do 10 stupňů pod nulou. Nárazové ochlazení rozhodně pocítí, ale dokáže se částečně přizpůsobit. Ovšem neměla by se takhle potulovat moc dlouho, stále to na ní může mít účinky. 

Usměrňování poryvů větru

3/10

Dokáže vítr zpomalit nebo zrychlit, ovšem jen v takovém středním měřítku. Zrychlí pomalý vánek do prudkého větru jako před bouřkou, ale i rychlý vítr zpomalí natolik, aby to dokázala sama ustát. Vychylování ze směru ale ještě v její moci není.

Ovládání rostlin

3/10

Zvládne rostliny donutit růst rychleji nebo jejich růst naopak zpomalit. Ovšem ne, že by během mrknutí oka vyrostl ze semínka strom. Zvládne to zatím s menšími rostlinami jako jsou květiny. Maximálně keře. Ohledně ovládání ještě nezvládne rostlinám vnutit svou vůli.

Posílení mentálního štítu

3/10

Umí posílit štít sama sobě, což už dokáže sama a nemusí být ani v ohrožení. Ovšem chce to dost soustředění, a i tak udrží štít jen necelou třičtvrtě hodinu. Pokud jde o posílení štítu někoho jiného. Posílí ho maximálně na půl hodiny a musí být poblíž dané osoby.

Vytváření talismanů

3/10

V její moci je vytvořit talisman z předmětů, které k tomu jsou vytvořeny. Látkové pytlíčky s bylinkami, panenky. Ovšem neumí vložit žádný atribut do kovových předmětů nebo šperků. Jí vytvořené talismany vydrží několik hodin.

Schopnosti víl

Přemisťování

6/10

Její maximum na vzdálenost v přemístění je rovných sto kilometrů. Ovšem i tak by k něčemu takovému měla přistupovat jen jako k poslední možnosti, protože jí to vysílí. Kratší vzdálenosti jí takové problémy nedělají a zvládne se opakovaně přemístit na dvacet či třicet kilometrů. V rozmezí metrů pak zvládne přemístění až šestkrát nebo sedmkrát v rychlém sledu. Pak by měla přejít k odpočinku nebo minimálně méně vysilující aktivitě.

Mentální štít

6/10

O jejím štítu už se dá mluvit jako o silnějším. Neznamená to ale, že by dokázala zamezit v přístupu všem. Její štít už drží bez toho, aby na to musela myslet a pro úplné začátečníky v magii mysli bude nemožné jím proniknout. Pokud na ní ale nastoupí někdo zkušenější, zvládne mu zamezit minimálně v přístupu k některým částem mysli, či informacím v ní ukryté. Ovšem stále je to otázka vůle a síly její i toho, kdo se jí do hlavy snaží dostat. Její štít vypadá jako vykovaný z několika plátů stříbřitého kovu.

bottom of page