top of page
Cyra
Cyra_.png

Palis

Jezero

Bopinet

Velké první

jezero

Denegisin

háj

Jezero

Vali

Základní popis

 

Též známá jako země tří jezer je současným středobodem vílí říše a právě zde se uskuteční příští hry o vládu nad všemi šesti zeměmi. Najdete tu malý les při severu země a jinak rovinné planiny ze západu území lehce protknuté polopouští. I přes vnitrozemní umístění je Cyra zemí vody, což nikdo nemůže popřít.

Způsob života

 

Vzhledem k množství vodních ploch je hlavní obživou obyvatelů Cyry rybolov, tudíž je i příprava ryb jejich specialitou a že je dokáží připravit na mnoho způsobů. Kromě toho se tu ale také hodně daří keramikům, jelikož hlína z jezer slouží jako skvělý materiál na výrobu nejrůznějších předmětů. Díky vláze v zemi tu najdete i menší políčka a pastviny, ovšem rozhodně se nejedná o hlavní způsob obživy. Je to spíše výjimkou. Po celé zemi můžete najít spoustu městeček na březích jezer nebo i osamocených domků.

h-jekk.png

Denegisin háj

 

Dříve všichni hájek znali jako les Ozvěn, jež se nesly ze sousedního Tichého lesa, ale sebestředná královna Denegis ci Palis ho nechala přejmenovat na svoji počest. Les je složen z listnatých stromů a nižších skalisek, od kterých se odráží ozvěna. I přes potupnou sebestřednost královny si les zachoval své kouzlo a je oblíbeným místem těch, co chtějí na chvíli upustit od věčné vody. Zejména Mavi si les oblíbili natolik, že si v něm založili své město Onarius. Jejich domy se ale nachází v korunách stromů a jsou propojeny sítí lanových mostů, které jsou docela vysoko nad zemí. Bez křídel nebo jejich dopomoci se k nim nikdo nedostane, pokud nechce šplhat po stromě. Očekávaným návštěvám nechávají spuštěné žebříky.

Skála milenců

 

Jeden z vyšších vrchů Denegisina háje, jež se proslavil pro svoji skoro až magickou schopnost nést vyřknutá slova dlouho a daleko. Také proto je oblíbeným místem, kde mladá, zamilovaná srdce vylévají své pocity ve víru slov, vyznávajících lásku milované osobě. Vyznání se poté nese ozvěnou do všech stran a častokrát až k uším milovaného protějšku. Nemluvě o tom, že je z ní nádherný výhled na vodopád klesající do malého lesního jezera.

Skála milenců.png
Jezero Vali.png

Jezero Vali

 

Možná nejmenší ze tří jezer, ale rozhodně se nedá považovat za malé. Pro jeho krásu se na jeho břehu objevilo před pár stovkami let město Inssera, které je centrem cyrského umění. Jezero je většinou jejich múzou, jelikož opravdu dokáže lahodit oku umělce. Po jeho hladině jsou roztroušené lekníny všech barev duhy ve všech možných odstínech, po jeho obvodu roste rákos, který dává prostor plážičkám s bílým pískem. Nad hladinou se sklání i ohromné vrby, které posloužily jako zpovědnice nejedné láskou ztrápené dívce a často zpívají do větru příběhy jich všech, které sbíraly více než tisíc let.

Jezero Bopinet

 

Velikostně druhé v pořadí a zdaleka ne tak krásné jako jeho malá sesterské jezero Vali, ale je daleko více k užitku. Bopinet je plný ryb, kterými zásobí každé město i vesničku Cyry. Pod jeho hladinou se také nachází nespočet podvodních jeskyněk sloužící jako domov Lethám, které mají zrovna toto jezero jako hlavní tábor a vyskytují se tu nejhojněji, proto se vyplatí být na pozoru, když tady lezete do vody. Na jeho břehu se nachází město Thamrius, ve kterém se všechny úlovky zpracovávají a mnohdy se v něm na čas usídlí i Lethy, které chtějí mít po jistou dobu svého života spíše nohy.

Jezero Bopinet.png
Velké první jezero.png

Velké první jezero

 

Jak už jméno napovídá, jedná se o největší Cyrské jezer, které má navíc tu čest nést hlavní město. Má kousek z obou svých sourozenců, Bopineta a Vali. I ve Velkém se nachází podvodní jeskyně sloužící Lethám jako domovy, ale zdaleka ne v tak hojném množství a jeho obvod taktéž zdobí rákos a malé příbuzné valiských vrb, avšak polopoušť z Illivenu se zakousla do západního břehu jezera, takže na jeho kráse trochu ubrala ve prospěch Vali.

Palis

 

Město na velkém jezeře. Jako jedno z mála od svého vybudování nikdy nepadlo a jeho obyvatelé mohou být jedině rádi. Všechny domy i samotný palác jsou zde směsicí mramoru a skla. Krasné na pohled, ale už ne tak praktické při dobývání. V nedávné době si královna prosadila sochařství a všude po městě přibývají sochy všech vládců Cyry včetně jí a také jejích dětí.

Palis.png
bottom of page