top of page

CESTOVÁNÍ

Jelikož všichni se musí po kontinentu nějak přesouvat, ať už pěšky, koňmo nebo letem, není od věci si říct, jak rychle se asi kdo pohybuje a tudíž, jak dlouho vám asi tak může zabrat cesta z jednoho místa na druhé.

Rychlost

Každý cestuje nějakou rychlostí dle svých vlastních možností.

  • Jízda na koni: Průměrná rychlost 30 km/h ( cval). Tato rychlost je udržitelná i pár hodin, ovšem je nutné dbát na přestávky, abyste koně ani tak neuhnaly. Pořád to jsou zvířata, která lze unavit. Maximální rychlost koně je asi 60 km/h (Trysk). V ale kůň neudrží tak dlouho a využívá se spíše pro kratší vzdálenosti. Na delších vzdálenostech můžete koně uhnat a už si na něm třeba nikdy nezajezdíte.

  • Jízda v kočáře/s povozem: Průměrná rychlost je 25 km/h, maximální pak 30 km/h. U toho musíte pamatovat na fakt, že koně za sebou táhnou kočár naložený věcmi a cestujícími. Navíc cesty nemusí být vždy rovné a ve větší rychlosti by se tak mohlo zničit kolo.

  • Pěšky: Průměrná rychlost pěší chůze je 5 km/h, ale je možné zvýšit až na 9 km/h. Záleží na výdrži jednotlivce a stejně tak i na vzdálenosti, která ho čeká. Samozřejmě, běh je pak rychlejší, ale ten asi při dlouhých cestách moc využívat nebudete, pokud Vás nebude chtít někdo nebo něco zabít.

  • Vílí běh: Průměrná rychlost je 60 km/h, takže často ke kratším cestám raději používají vlastní nohy. Ovšem na delší cesty je jízda na koni o dost pohodlnější. Tahat všechny svoje věci na zádech asi nebude moc praktické. Dokáží zrychlit i na 85 km/h. Opět průměrnou rychlost dokáží udržet v závislosti na vzdálenosti a výdrži dané víly. Maximální rychlost se pak používá na kratší vzdálenosti. Nebo při boji.

  • Běh čarodějek: průměrná rychlost je 70 km/h, maximální je pak 95 km/h. Stejně jako u všech záleží ale i na výdrži jedince a vzdálenosti míst. Anii čarodějky nepatří mezi ty, kteří se nikdy neunaví, tak an to myslete.

  • Let: Průměrná rychlost se pohybuje kolem 100 km/h, ovšem může se lišit od druhu víly. Nejrychlejší letci jsou Illyrijci, kteří dokáží letět rychlostí až 100 km/h. Opět i tady záleží na výdrži jednotlivce a také na počasí. Určitě bude složitější manévrovat v bouřce než za letního dne bez mráčku. 

Poznámky k cestování

  • Hra se odehrává na celém kontinentu, takže berte v potaz, že se z jednoho konce nedostanete na druhý v řádu hodin. Uzpůsobte tedy dobu nějak přiměřeně své postavě a jejímu způsobu cestování.

  • Na Otherkionu narazíte jak na lesy, tak na hory nebo nížiny. I ty můžou cestu zpomalit nebo naopak urychlit.

  • Všichni musí někdy odpočívat. Nikdo najednou neuběhen/neujde/neujede vzdálenost z jedné strany kontinentu na druhou.

bottom of page