top of page
7a53f194822d540d27ee2cedc7117ae5_edited.
0fa939e23e0cca67cd2731681323157a.jpg

Camiel

Silvius

a51ae766d6448a700116bca5904e70b4.jpg
5101f45eefeac37179c5577279c8519a_edited.

Vznešená víla

249 let

Dědic

Hráč: Bloo

"What would your good do if evil didn't exist, and what would the earth look like if all the shadows disappeared?"

Vzhled

Co se vzhledu týče, tak se Cam rozhodně nemá za co stydět. Dalo by se říct, že po obou rodičích v tomhle zdědil jen to nejlepší. Ostře řezané rysy a výrazné lícní kosti má spíše po otci a jeho předcích, zatímco světlé oči a černé vlasy spíše ze strany matky, ale pojďme hezky postupně. Výškově se se svými sto devadesáti centimetry nemá za co stydět a rozhodně tak nepatří mezi menší víly, ačkoliv nepatří ani k těm nejvyšším. Za léta tréninku, boje a pobytu v armádě má vypracované svaly, které ale neukazuje tak často, jak by někdo mohl čekat. Ne, že by se snad za svoje tělo styděl, ale taky není úplný exibionista. Jak už bylo řečeno, tak v má ostřeji řezané rysy, ale to rozhodně není ten hlavní prvek v jeho tváři. Vzhledem k tomu, že má po matce černé vlasy, které mu často padají do očí, jelikož jsou často delší, než by bylo potřeba, a stejně tmavé má i husté obočí, tak v jeho tváři logicky vyniknou světlé oči. Přesněji modro zelené s tmavším kroužkem na okraji. V závislosti nad množstvím a úhlem světla nabírají odstín více do zelena nebo do modra. Přdejte k tomu ještě rovný nos, lehce růžové rty často vykrojené do polovičatého úsměvu a občas i několika denní strniště a asi dokážete pochopit, proč mu podlehne nejedna žena. A to ještě nezapojil ani své kouzlo, kterého taky dokáže využít, když se mu zrovna chce.

I na jeho těle ale najdete nedokonalosti v podobě jizev. Sice si nenese žádné z drobnějších zranění, jelikož se rychle hojí, ale u levé klíční kosti má jizvu po spálenině, když se mu nepodařilo dostatečně uhnout ohnivé kouli, kterou po něm v rámci tréninku vrhl jeho soupeř. Další jizvu má na pravém rameni, která je po zásahu mečem. Poslední se mu táhne šikmo od konce pravé lopatky až k páteři po zásahu jednoho z otcových stínových šlahounů. 

Asi nikoho nepřekvapí, že pokud jde o jeho styl oblékání, tak příliš zářivých barev tam nenajdete. Samozřejmě jeho oblečení je ve stylu Keratu, takže v jeho šatníku převládá černá a jiné tmavé barvy. Pokud chce nějakou změnu, tak jsou tam i tmavě rudé, nebo i stříbrné kusy oblečení, ale to ej opravdu spíše výjimečná záležitost. 

Povaha

Kdybyste se ptali, jaký dědic Keratu je, moc pozitivních slov byste na jeho účet ani nezaslechli. Tedy pozitivních na poměry ostatních království, v případě Keratu se tenhle pojem trochu ohýbá a spadají pod něj i ta slova, která by obyčejně neměly. Každopádně jo jeho pověst předchází a jen málokdo v Keratu o něm neslyšel, přece jen se jedná o budoucího dědice, který není na světě jen pár let. I v ostatních královstvích se jistě nějaké zvěsti šíří a rozhodně to nejsou zrovna veselé a kladné věci spojené s dobrými skutky či s dobrotou obecně. Historky o něm jsou propletené krví, zabíjením a krutostí. Ovšem víly, které se zdržují v hlavním městě a mají tu čest s ním být v osobním kontaktu vědí, že některé historky ho rozhodně nevykreslují tak pravdivě, jak by měli. Ne, že by mu křivdily, spíše mu přilepšují. Vzhledem k tomu, že pod jeho správu spadá keratské vězení a vojenské jednotky, tak si dokážete představit, že milosrdenství či soucit nejsou zrovna jeho silnou stránkou. Ve vězení se ne zřídka kdy podílí na mučení a získávání informací od tamních vězňů, a to jak za pomocí fyzického přičinění, tak i s využitím své magie, kdy umí být i krutější, než by bylo potřeba. Ovšem jeho úspěšnost je díky tomu vysoká a málokdy se stane, že by mu daný člověk neřekl to, co chce vědět.

A pokud byste se rozhodli apelovat na jeho svědomí, snažili byste se marně. Rád tuto část své mysli považuje za mrtvou a rozhodně se k nějakému jeho soucitu nedostanete. Ne, pokud už o něčem pochybuje, nebo snad něčeho lituje, dělá to za zavřenými dveřmi o samotě. Jedná se totiž o slabost, nebo alespoň za tu jeho rodiče svědomí a lítost či soucit považují. Tudíž byl vychováván k tomu, aby nikdy nedával najevo nějaké svoje emoce či se neodvažoval dávat najevo pochybnosti, protože se jedná o slabost a kazilo by to jeho vzezření dokonalého dědice, kterého z něj otec chce mít.

Temnota má mnoho podob a tváří, to samé se dá říct o Camielovi. Dokáže se tvářit chladně a nedostupně, zatímco v hlavě spřádá intriky a snaží se vymyslet plán, jak dosáhnout toho, co chce. Nemá problém vám zalhat přímo do očí, aniž byste cokoliv poznali dle jeho nonverbálních gest nebo snad třepotání hlasu, či zrychleného srdečního tepu. Stejně dobře se dokáže i přetvařovat, i když někoho nesnáší dokáže nasadit úsměv a dělat, jako by s danou osobou byl nejlepší přítel. Nebojí se hrát špinavě, aby získal to, co chce. Někomu zamotat hlavu, manipulovat s ním a navádět ho k tomu, aby přišel k takovým závěrům, které se mu zrovna hodí. Nemá ani moc zábrany někomu nahlédnout do mysli, pokud si myslí, že to bude prospěšné. I v tom dokáže být pečlivý nebo si zkrátka vzít to, co potřebuje a už se k tomu nevracet. Vezmi si, co chceš, jak to uděláš, není důležité. Tak ho to učili, k tomu ho vedli.

Dokáže se pohybovat ve společnosti, kde nasadí vybrané chování a je elegance sama, jako správný reprezentant vladařské rodiny. Tiché konverzace, rozhovory o ničem či dvoření se dámám. Nic z toho mu nedělá problém a dokáže být okouzlujícím společníkem. Umí odhadnout, kdy má co říct a jaké chování se od něj zrovna čeká. Ovšem velmi rychle dokáže přepnout své vystupování, pokud někdo podrývá jeho autoritu, to pak bez problémů střídá sílu slov s demonstrací své magické síly, aby ostatním vznešeným vílám ukázal, že on je ten, kdo bude jednou Keratu vládnout. Nutno podotknout, že tohle se vztahuje právě spíše k událostem v Sorditu, kde se demonstrace síly hodí.

Možná by byl jiný, kdyby se nenarodil v Keratu, nebo kdyby se o něj jeho rodiče více zajímali, nebo alespoň jeden z nich. Možná by pomohlo i to, kdyby měl jednu chůvu či vychovatelku, která by mu alespoň ukázala, co to znamená ukazovat své city a že to není překážka, ale může ho to i posílit. To je ale příliš mnoho kdyby, které se nikdy nestanou a nikdy se tak nedozvíme, zda by ho to opravdu změnilo, nebo by se nakonec opravdu musel stát tím, kým je dnes. Ke svému okolí se tak chová chladně a vypočítavě. Těžko odhadnete, jaký bude jeho další krok, nebo co plánuje na příště. Kam vlastně jeho myšlenky směřují a jaký má být výsledek jeho konání. Rád dělá úskočné tahy, aby tím ztížil druhému jeho odhady. Někdo by to označil za určitý typ strategie nebo taktiky, on to občas bere spíš jako hru, kterou potřebuje vyhrát za každou cenu a nebojí se přitom ztratit pár pěšáků, pokud jejich obětování zajistí vítězství.

Není tedy nic zvláštního, že díky svému chování a své pověsti může být považován za monstrum. I on má ale city, což možná někoho překvapí. Problém je v tom, že s nimi neumí nakládat a v podstatě jim ani nerozumí. Neví, jak je projevit. Tak je drží hluboko uvnitř, aby ho neobtěžovaly a nesnažily se dostat na povrch. Protože při ztrátě této sebekontroly, by to mohlo znamenat narušení jeho dokonalé skořápky a masky, kterou si za ta léta v Keratu vybudoval. Stejně tak úplně nerozumí citům druhých, jistě, dokáže poznat, že je někdo naštvaný, smutný nebo podrážděný, ovšem některé pojmy jako náklonnost jsou mu cizí, jelikož ve svém životě poznal spíše opak. Jeho matka ho chtěla zocelit a donutit ho, aby se měl vždy na pozoru, že city můžou napomoct jeho pádu. A otec? Ten po něm vždy vyžadoval dokonalost, kterou mu syn ne vždy dokázal dopřát. No a pokud nebylo po chuti otce, nikdy se nebál synovi připomenout, kdo vlastně ještě stojí v čele Keratu. A to nejen slovně, ale klidně sáhl i po fyzickém násilí, či magii. 

Ovšem Camiel umí být i zábavný a milý, pokud se mu chce a zvlášť pokud tím chce něčeho dosáhnout nebo něco získat. Umí být galantní a ukázkový společník, čemuž už podlehla nejedna dáma, a to i z těch, kterým už věnoval pozornost jeho otec. Navíc za zavřenými dveřmi a v soukromí dokáže být i všímavý, ne však zranitelný. Tak blízký mu ještě nikdo nebyl, aby se zbavil svého brnění, které si kolem sebe postavil a dal tak na odiv svou slabost, kterou má stejně jako každý jiný. Zatím ho totiž všichni brali tak, že jeho přátelstvím, přízní či náklonností mohou něco získat. Ať už moc, silnější slovo nebo vliv na dvoře, kde to znamená vše. Proto se neodvažuje někomu více přiblížit, jelikož v Keratu na něco takového není místo, a proto ta jeho bolavá část musí zůstat uzamčená někde hluboko v něm, kde se jeho chladná a vypočítavá část snaží, aby se nedostala na povrch. Protože přesně tahle stránka jeho osobnosti je ta, kterou zdědil po svých rodičích a kterou potřebuje k vládě nad svým královstvím, která mu jednou připadne, a také k tomu, aby mohl získat vládu nad celou vílí říší. To mu nezařídí ani přátelství, ani láska či city, ale vypočítavost, lstivost a síla.

Dovednosti

Ačkoliv je magie velkou součástí jeho osoby a bez ní si tak úplně nedokáže představit fungování, tak má samozřejmě i jiné dovednosti a znalosti než jen ty magické. V prvé řadě jsou to bojové dovednosti. Zvládá ovládat spoustu zbraní, ale na rozdílné úrovni. Nejbližší je mu samozřejmě meč, ale nepohrdne ani dýkami nebo noži. Přece jen těmi se nejlépe zasazují ty finální a rozhodující rány. Navíc i bodnutí do zad s nimi jde lépe. Tohle je asi dokonalým příkladem toho, jak se učil bojovat. Neprošel žádným vojenským výcvikem, kde by se učil bojovat čestně, ale naučil se bojovat tak, aby využil pro své vítězství vše, co je možné. Tudíž nečestný boj mu nepřijde jako nic špatného, pokud to znamená jeho výhru. Pokud mu do ruky ale dáte luk nebo jinou střelnou zbraň, tak se bude bránit. Nikdy to nebyla jeho silná stránka a jelikož jeho otec do něj vtloukal dokonalost, tak své lukostřelecké schopnosti rozhodně nepředvádí a spíš se brání jejich využívání.

Neučil se ale bojovat jen na zemi, ale i ze hřbetu koně. K tomu samozřejmě patří i samotná jízda na koni, kterou ovládá dobře. Nečekejte od něj nějaké triky, ale rozhodně nepatří mezi ty, kteří by spadli po prudkém zrychlení jako pytel brambor. Vlastně svého koně, kterého má nyní si i sám vytrénoval, takže jezdec určitě není marný. A pokud jde o boj ze sedla, tak mu nedělá problém, ačkoliv ho zrovna v lásce nemá, protože většinou jako první padne právě zvíře a nezřídka se stane, že padne i s jezdcem na sobě, což je dost nepraktické.

Mezi další jeho schopnosti by se jistě dalo počítat i intrikaření a manipulace, a to i bez přispění jeho magie. Je to nejspíš něco, co by měla ovládat asi každá víla z Keratu, jelikož bez lhaní, intrik a určité manipulace se na dvoře neobejdete. Camiel nemá problém s lhaním a vytvářením nejrůznějších verzí příběhů. Některé mohou být pravdivé, jiné ne. Stejně tak umí dobře číst ve výrazech a gestech lidí a odhadnout tak jejich rozpoložení či úmysly.

Pokud jde o nějaké umělecké vlohy, tak ty byste u něj hledali jen těžko, jelikož u něj nikdy nebyli rozvíjeny ani na ně nebyl kladen důraz. Sice vlastní hudební sluch, ale využívá ho pouze při tanci, takže dokáže vnímat rytmus a díky tomu je výtečným tanečníkem, takže se nemusí dámy bát, že by jim pošlapal nohy. S tím také souvisí to, že má znalosti etikety, podle kterých se ve společnosti také chová, ovšem nemá problém je odložit, aby získal, co chce. K tomu přidejte ještě okouzlující přístup k ženám a samozřejmostí je i určitá galantnost, pokud na čas odloží svůj odstup a chladný výraz. 

Rodina

Dagen Silvius

Současný vládce Keratu a Camielův otec. Rozhodně se jejich vztah nedá považovat za nějaký kladný. Vždycky měl na svého syna vysoké nároky a chtěl, aby byl dokonalý. Nějakou neposlušnost ovšem nestrpí a zároveň nemá problém svému synovi udělit lekci, klidně i na veřejnosti. - 1026 let

Rohese Silvius

Manželka Dagena a Camova matka. Taktéž bývalá hlavní velitelka keratských jednotek. Nedá se považovat za mateřskou postavu, která by se snažila Camielovi dávat nějakou lásku, to mu raději dávala lekce boje a snažila se ho zocelit. Před několika desítkami let byla zavražděna nájemnými vrahy přímo v paláci. - Mrtvá

Adriel Zalin

Manželka jeho dědečka z otcovy strany. Byla to nejmladší dcera tehdejšího vládce Bakirahu a zdědil po ní magii přeměny. - Mrtvá

Darshee Farwarin

Manželka a družka jeho prapraděda z otcovy strany a také bývala generálkou elitního vojska Evasiru, po ní podědil magii vzduchu. - Mrtvá

Historie

Kerat. Temné a hornaté království, které do narození Camiela bylo bez dědice. Není tedy těžké odhadnout, že se narodil vladařskému páru. Dagenovi a Rohese. Získal tak jméno náležející vladařské linii a k tomu ještě jistotu toho, že jednou se vlády ujme po svém otci. Oba jeho rodiče tak splnili svou povinnost přivést na svět potomka a mohl se tak každý věnovat tomu, co považoval za důležité. To tedy dost jasně vykresluje, že o nějaké mateřské a otcovské lásce k malému Camielovi nemůže být řeč. Jak by také ano, když tohle manželství byl čistě politický krok a ani jeden z jeho rodičů v tom druhém nenašel žádné milostné zalíbení. 

Každý z rodičů se k jeho výchově postavil po svém, a tedy o nějakém klidném a šťastném dětství tedy nemůže být řeč. Jeho otec měl jako prioritu vládu nad Keratem a hlavně to, aby udržel na uzdě jak zdejší víly, tak i vztahy s ostatními královstvími. Na druhé straně jeho matka lpěla spíše na armádě a vojenském výcviku, jelikož sama měla na povel keratské jednotky. V útlém dětství se tak ani jeden o syna moc nezajímal, a tak měly Camovu výchovu na starost určité vznešené víly, které se střídaly. Učil se základy snad všeho. Etiketa, přírodní vědy, matematika, astronomie, geografie. A postupně se k tomu nabalovala vojenská strategie, diplomacie a základy boje. Ovšem k žádnému ze svých učitelů či vychovatelek si nevytvořil nějaké pouto, jelikož se k němu chovali chladně a obezřetně, jelikož nikdo netušil, co od malého dědice čekat. Pohyboval se tak mezi intrikami, pletichami a pomluvami či drby, které jsou součástí keratského dvora, kam sahá jeho paměť, ale i daleko do historie. Nezbylo mu tedy nic jiného, než se svému prostředí přizpůsobit a naučit se pohybovat právě v takových podmínkách. Naučil se chovat elegantně, ale na druhou stranu si dávat pozor na to, co on říká, nebo i to, co mu říkají ostatní. Nedávat na sobě znát své emoce byl taktéž základ, který se naučil už hodně mladý. Musel umět ukázat vílám kolem sebe, že on je ten, kdo má na vrch a kdo má na dvoře větší moc než oni. Někdo by si mohl říct, že každého takové chování a vystupování jednou omrzí, ovšem pro něj to bylo prostředí, ve kterém vyrůstal. Stalo se to jeho přirozeností, díky tomu dokázal i vycházet se svými rodiči, kteří se k němu, i k sobě navzájem chovali odtažitě a neutrálně. Když už se tedy oba sešli v jedné místnosti. 

Po dovršení jeho dvacátých narozenin, kdy jeho moc začínala nabírat na obrátkách, a i jeho znalosti byli dostatečné, aby se mohl dál vzdělávat sám bez pomoci učitelů, ho jeho matka poslala do tréninku k jejich elitním jednotkám. Jeho matka ho ovšem neposlala na výcvik jen z dobroty srdce, ačkoliv ho měla svým chladným a odtažitým způsobem ráda, ale hlavně kvůli tomu, aby se její syn zocelil a uměl se o sebe postarat. Nehledě k tomu, aby se naučil být nemilosrdný a rozhodný. Tak se Camiel ocitl mezi vojáky z řad vyšších i nižších víl, které ho učili a testovali. Vojáci z řad vznešených víl se spíše soustředili na rozvoj jeho magických schopností, které se v boji také mohli velmi hodit. Nižší víly, zejména Sankoriové, se zase soustředili na fyzické aspekty boje. Boj se zbraní i beze zbraně. Bez využití jeho magie. Lukostřelba. Jízda na koni a boj z jeho sedla. Ačkoliv byl dědicem Keratu, tak to neznamenalo, že by mu nějak ulevovali, ale na rozkaz jeho matky byli snad ještě náročnější a drzejší, než by bylo vhodné. Ovšem přineslo to svoje výsledky. Camiel se naučil ignorovat psychickou nebo fyzickou slabost únavu. O bolesti ze zranění nemluvě. Naučil se tak bojovat nehledě na to, že si předešlý den zvrhl kotník, že mu některý ze soupeřů zhmoždil či zlámal žebra. Neexistovalo, aby si šel za někým stěžovat, to si uvědomil hned první den, kdy do tábora přišel a bylo mu oznámeno, že pro slabé v Keratu není místo. Jedna věta, která mu dala jasně najevo, že nad slabým dědicem nebude držet nikdo ochranou ruku. 

Jeho výcvik nebyl krátký, ale dlouhý a náročný. Ze začátku se vracel po těžkém dni do svého stanu posypaný modřinami, které sice mizely rychleji než jiná zranění, ale jejich způsobení nebolelo o nic méně. Stejně tak nebylo výjimkou, že z něj tekla krev, či měl zlomený nos, roztrhlé obočí. I tak ale věděl, že druhý den časně z rána ho čeká další neúnavný trénink, na který se musel dostavit. Ne vždy byl jeho soupeř stejně silný nebo stejně nový v táboře jako on, rádi mu i silnější soupeři ukazovali, co všechno ještě nezná a co nepředvídá. Užívali si tu možnost, že mohli dát do těla budoucímu vladaři. Ovšem postupem času se přestával vracet z tréninku zmlácený a zkrvavený on, ale stávalo se to jeho protivníkům. Přestože by nikoho z nich nenazval svým přítelem, dokázal je respektovat, což si vysloužili právě tím, že si nebrali servítky a nechovali se k němu jako v rukavičkách. Ač to ocenil až o mnoho let později. Byl sice tím, kdo jim jednou měl vládnout, ale všichni vojáci věděli, že na to musí zesílit, což bez pořádného kopance udělá jen těžko.

Jeho síla, jak fyzická, tak i magická se rozvíjela a rostla. Během tréninků a cvičných soubojů se nakonec ani jeden z bojovníků nedržel zpátky a stávalo se, že pak Camielův soupeř neopustil plac živý, ale na nosítkách. Ovšem taková likvidace dobrých vojáků se nelíbila jeho matce, jelikož tím jak ona, tak Kerat přicházel o dobré vojáky, které mohl poslat do průsmyku. Tak tedy Camielův výcvik skončil a on byl povolán zpět domů, do Sorditu.

Byl pryč necelé století, kdy se domů dostal jen zřídka kdy, vlastně jen pokud šlo o nějaké záležitosti a události, na kterých se musel účastnit, jinak byl v táboře a věnoval se tréninku. Zdokonalil se sice v boji a magii, ale teď přišel čas, aby znovu vytáhl a vylepšil své staré triky, které si osvojil jako malý. V Táboře nebylo něco jako přetvářka a manipulace. Nebylo tam pro ně místo, jelikož vojáci si navzájem museli věřit, a to by s podobným prostředím nešlo. Dvůr vladaře Keratu byla ale úplně jiný případ, kde byla důvěra v někoho jiného i smrtící. S pevnými základy z dětství nebylo tak těžké se životu na dvoře přizpůsobit. Jeho otec držel dvůr pod kontrolou pevnou rukou, aby se mu nikdo nepokusil vyrvat vládu násilím nebo začít snad intrikařit proti němu. Jeho syn mu v téhle snaze přišel vhod. Byl silný, okouzlující a začínal se prokazovat i jako zdatný manipulátor. Dokázal s vyvinutím určité snahy odhalit intriky dříve, než se mohli zrealizovat, což jeho otec dokázal ocenit. Ovšem stejně jako dokázal některé věci ocenit, tak dokázal i potrestat selhání. A tresty měly zásadně větší intenzitu než pochvaly. Ze začátku šlo o pouhá pokárání, ovšem postupně se to začalo stupňovat a jeho otci přestávali stačit pouhá slova a sáhl i po fyzickém násilí. Ne, ničem hrozném, ale Camovi občas na tváři přistála facka.

Ovšem styl života, kdy jeho jedinou náplní dne bylo proplétat se mezi vznešenými vílami, účastnit se večírků, lichotit ženám, nahlížet okolním vílám do hlavy, když si zrovna nedávali pozor, nebyl pro mladého dědice to pravé. Všechno se jednou omrzí, a i zábava v tomto stylu mu jednoho dne nestačila. Tak tedy navrhl svému otci, aby ho vyslal do Evasiru, kde by se mohl připojit k armádě, a pak přejít i do Fiplinu. Byla to, jak možnost utéct před otcovou potřebou dokonalosti, tak i možnost, jak mu dokázat, že dokáže zvládnout určitou zodpovědnost. V tom ho jistým způsobem podpořila i jeho matka, jelikož mu svěřila dvě jednotky jejích elitních vojáků, aby posílili fiplinskou armádu. Tak se tedy jeho cesta vydala na druhou stranu poloostrova. Než se i s keratskými jednotkami přidali ke zbytku armády ve Fiplinu, strávil i krátkou dobu v Evasiru, kde se připojil i k tréninku. Tam také zjistil, že má v krvi poděděnou magii vzduchu, ačkoliv se nedala považovat za moc silnou. Ovšem po několika měsících se opět vydal na cestu a tentokrát se usídlil právě ve vojenském táboru ve Fiplinu.

Nebylo nic zvláštního, že menší skupinky vojáků vyráželi na území Železozubých na výzvědy a taky to byla ukázka síly, že na rozdíl od čarodějnic, lidé a víly dokážou magickou bariéru překonat. Cam se podobných výprav rád účastnil, ať už se svými vlastními jednotkami, se kterými se nemusel neustále hlídat, tak i s jinými vojáky, kterým mohl občas nakouknout do hlavy a zjistit nové informace. Nehledě na to, že si také mohl otestovat svoje bojové schopnosti na čarodějnicích, když zrovna na nějaké narazili. Právě během jedné takové výpravy se stalo, že narazili na podobnou skupinu jako byla ta jejich jen složenou z čarodějnic. Ovšem s tím, že mezi nimi byl i čaroděj, což nebylo běžné. Jak se ukázalo, tak o keratském dědici se doneslo i čarodějkám. Těžko říct, jestli od vojáků, které zajali, nebo s ním samy měli tu čest. Co bylo ale překvapivější byl fakt, že místo toho, aby se do sebe obě skupinky ihned vrhly, navrhl čaroděj souboj jeden na jednoho. Nečekané, ale očividně i jeho ego bylo podobné jako Camovo a to dost velké na to, aby věřil tomu, že dokáže porazit dědice jednoho z vílích království. Cam samozřejmě na souboj přistoupil, protože lepší možnost porovnat si síly s někým, jako byl on by našel už jen těžko. Camiel zvítězil, ovšem jen souhrou okolností. Přílišná sebedůvěra protivníka a štěstí, které kupodivu stálo na jeho straně. Tak se stalo, že dědic Keratu a následník Černozobých a budoucí vládce Dyribthanu spolu bojovali na život a na smrt, a právě Camiel z tohoto souboje vyšel jako vítěz. Ovšem čaroděje nezabil. Ne, že by to snad byla ukázka soucitu, ale Cam věděl, že by mu to v budoucnu mohlo být prospěšné. Zvlášť když čaroděje donutil uzavřít krvavý slib. Spojenectví, které stálo právě na tom, že ušetří jeho život. Výměnou za něj si pak může říct o jakoukoli službu. Než si o ní řekne, tak je ze strany čarodějnic nedotknutelný. Tajný slib, který si on sám nechal pro sebe, zatímco zbytek vojáků, kteří byli s ním, si tohle tajemství vzali do hrobu. Nezabil je sám, ale nechal je na pospas čarodějkám. A výčitky? Naštěstí to nebyla jeho jednotka, takže si těžko zapamatoval jen jejich jména. Navíc udržet krvavý slib tajemstvím, bylo důležitější než jejich životy.

V armádě strávil ještě dalších pár desetiletí, během kterých se o něm začalo šířit spoustu historek. Krutý, nelítostný, bez slitování, nemilosrdný, zákeřný, úskočný, monstrum. Získal spoustu označení, kterým se ale rozhodně nebránil. Sem tam je i sám přiživil, ale jinak je nechal žít si vlastním životem. Přece jen strach a respekt byly dle jeho názoru rozhodně silnější motivátory než vlídnost a soucit. Neměl žádné vzory, které by mu ukazovaly opak, takže se musel spokojit s tímhle. Nehledě na to, že mu to i zvedalo sebevědomí, když se k němu některý z příběhů dostal. I jeho dny mezi vojáky a v boji skončily, a to dnem, kdy se k němu dostala zpráva o smrti jeho matky a otcův rozkaz k jeho návratu domů. Až do svého návratu do Sorditu se nedozvěděl, jak jeho matka zemřela. Pro veřejnost a zbytek Otherkionu to měla být nemoc, která jí skolila. Pravda byla ale zcela jinde a byla o poznání hrůznější a děsivější, alespoň pro Camiela a jeho otce. Camielovu matku zabil nájemný zabiják přímo v jejich sídle. Do dnešních dní nikdo nezjistil, kdo přesně to byl, ani jak se mu podařilo dostat k manželce vladaře, která byla zdatná bojovnice nepozorovaně. Ovšem jak se později zjistilo, nebyl tak duchapřítomný, aby pro svůj útěk nezvolil podzemní tunely. Jediná stopa, která po něm zůstala byla krev, kusy masa a potrhaný oděv, které po něm příšery v tunelech nechaly. 

Camiel byl tedy nucen setrvat v Sorditu i nadále a nevrátit se zpět do boje. Ne, že by mu to nevyhovovalo, jelikož díky smrti matky a také ověření jeho schopností mu otec dal nové pravomoci a určitou volnost v rozhodování. Získal pod své velené celou jejich armádu a elitní jednotku, jelikož po smrti jeho matky byl potřeba nový vrchní velitel a jeho otec měl dost starostí s vládnutím. Kromě toho ale dostal pod svou správu i vězení, s čím souviselo i vyslýchání vězňů, se kterým měl už naštěstí zkušenosti. Ovšem s větší zodpovědností přicházeli také další chyby, než se naučil ve všem chodit. Nehledě na to, že během svého pobytu v armádě nabral větší sebevědomí a drzost, což zapříčinilo i to, že občas otci přebere milenku, nebo udělá něco, co se jeho otci nelíbí. V takovém případě pak často následuje trest, který už se neomezuje jen na slova, ale na vyklizený trůní sál, ve kterém mu otec ukáže, že vladařem je stále on. Pomocí vlastní síly nebo i magie. Poté Cam odchází nezřídka zkrvavený tou nejrychlejší, a hlavně nejméně rušnou cestou pryč. Ovšem teď už to nezpůsobí, že by se chtěl těm chybám či konfrontacím s otcem vyhnout, ale často dělá otci některé věci naschvál, jelikož strach se přetavil v odpor a nesnášenlivost. Ovšem do chvíle, než přebere vládu, si toho moc dovolit nemůže, kromě menších vzpurných jednání. Zároveň nezapomíná ani na fakt, že s každým uplynulým rokem se blíží souboj o nadvládu nad celou vílí říší, který by mu dal dostatečnou moc, aby se vymanil z kontroly a podřízenosti vůči otci.

Zajímavosti

  • Na krku nosí řetízek, na kterém má zavěšený rodový prsten. Bere ho jako připomínku svých povinností.

  • Poté, co se mu nejspíš díky velké dávce štěstí podařilo porazit Calima Černozoba v souboji na život a na smrt, s ním uzavřel dohodu prostřednictvím krvavého slibu. Výměnou za jeho život si může říct o jakoukoliv službu, do té doby je nedotknutelný ze strany čarodějnic.

  • Uzavřel krvavý slib s Nobu Tavi, kterým se oba zavázali, že si budou navzájem říkat jen pravdu a nikomu jinému nesděloí to, co si řeknou mezi sebou.

  • Díky magii přeměny se dokáže částečně změnit na tuto bytost.

  • Má na starost armádu Keratu, keratské vězení a výslech vězňů.

  • Nejstarší z dědiců vílí říše.

Magie

Magie temnoty

Vidění ve tmě

2/10

Jeho zrak je zvyklý na temnější kouty, ale stále jde spíše o tmavé stíny nikoli o úplnou tmu

Manipulace se stíny

4/10

Dokáže stíny  ztmavit na takovou úroveň, aby v nich ještě viděl, takže to nejsou nijak temné stíny. Jejich ohýbání pro něj také není nic nového, ačkoliv to není na žádné velké předvádění, ale čistě toho využívá jen účelově. Vytvoří šlahouny, či bodce.

Zhmotňování stínů

2/10

Pokud se soustředí, tak dokáže stíny zhmotnit, ovšem není to na moc dlouho. Maximálně pár minut. Občas se stále stane, že jeho magie jedná sama za sebe a stíny se zhmotní bez jeho úmyslného přičinění. Často při silných emocích.

Komunikace se stíny

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Cestování skrze stíny

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Magie mysli

Telepatie

5/10

Komunikace pomocí myšlenek mu nedělá problém. Stejně tak vkládání myšlenek nebo obrazů do mysli někoho, kdo nemá mentální štít, či ho nemá zvednutý. Ovšem už zvládne i dostat myšlenky a obrazy za hranici štítu, pokud je slabší, či se daná osoba moc nesoustředí.

Zjišťování síly mentálního štítu

4/10

Zatím zvládne jen vidět vzhled daného mentálního štítu a velmi hrubě odhadnout jeho odolnost. Ovšem zatím jen dělí štíty na slabé a silné. 

Posílení mentálního štítu

4/10

Dokáže zesílit štít sám sobě, ovšem ne na moc dlouho. Udrží to zhruba hodinu, ovšem pokud se mu do hlavy v té době někdo snaží dostat, tak záleží na síle soupeře.

Procházení a přetváření vzpomínek

3/10

Zvládne procházet vzpomínky, ovšem jen ty nedávné nebo ty, které nejsou uloženy hlouběji v mysli. Měnit je zatím nedokáže.

Ovládání mysli

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Vzdušná magie

Schopnost vidět vetrné proudy

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Usměrňování poryvů větru

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Manipulace větru

1/10

Při silnějších emocích dokáže vytvořit slabý poryv větru, ovšem je to spíše nevědomý úkon než aby to bylo účelné.

Magie přeměny

Získávání fyzických atributů

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Zbystřování smyslů

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Částečná přeměna

2/10

Rád by řekl, že svou přeměnu umí ovládat, ale je to právě naopak. Jeho magie se projevuje spíše sama od sebe, takže se mu občas přemění ruka na pařáty, nebo se mu změní kůže. S určitým soustředěním to dokáže zvrátit, ale musí se soustředit.

Schopnosti víl

Přemisťování

3/10

Zvládne přemístění na vzdálenost dvou až tří desítek metrů, pokud jde o dlouhou vzdálenost. V případě přenosů na kratší vzdálenosti, často v řádu metrů je schopnější a zvládne i čtyři přemístění za sebou, ovšem měl by počítat s tím, že ho to unaví.

Mentální štít

5/10

Jeho mentální štít se dá považovat za středně silný, to ovšem neznamená, že se mu do hlavy nedokáže dostat někdo zkušený. Chce to určitý um, ale rozhodně to není extrémně těžké. Dokáže ovšem zamezit přístupu k některým částem své mysli, ovšem to také závisí od síly toho, kdo si jeho mysl chce prohlédnout. Jeho štít vypadá jako noční obloha během novu. Sem tam nějaká hvězda.

bottom of page