top of page
Sean Opry for ZARA 12-2.jpg
7f03af780ccabf34813839896831c338-2.jpg

Calim

Černozob

0ff04becf98eaf76743a46db92f8db76.jpg
d83d2e1d06f234b654c07cb8dc6ef71c.jpg

Železozubý

358 let

Následník/Vůdce kruhu

Hráč: Arw

"Why be a KING when you can be a GOD."

Vzhled

Zdali vypadl matce nebo otci z oka? Hm, něco asi má po každém, ale nemá v plánu to rozebírat je na svůj vzhled docela dost pyšný. Nelze jej přehlédnout, vypadá jako kus kůlu mezi ženami, jelikož je vskutku vysoký a metr devadesát pět do kapsy nestrčí a jen tak toho nějaká žena nedosáhne. Dává mu to i možnost se na ně dívat povýšeně, ale pokud by to zkusil na babičku, tak asi dostane takovou do žaludku až skončí na kolenou. Tudíž pokud musí tak mírně ohne hřbet, ale co si budeme, raději dokazuje že je maličký unikát. Je díky tomu docela hubený, není to však vyžle, která by se v lehkém vánku zlomila. Disponuje dlouhými prsty, které se pevně omotají kolem rukojeti meče, nebo Vašeho hrdla. Můžete si všimnout, že na prsteníčku levé ruky nosívá prsten s černým kamenem, je to dost možná stříbro a kámen se dá odklopit, pod něj lze nasypat jakýkoliv jed, nebo dokonce nalít hustší jed. Jinak má ruce poměrně netknuté, pokud pominete menší drobné jizvy ať už z tréningů, nebo tím, jak se pokoušel někomu vzít život. Hold oběti se brání a jeho kůže není zrovna brnění. Na krku se mu pak houpe prsten v podobě havraní lebky, sem tam jej má i na prstě. 

Čeho si taky všimnete je způsob jeho chůze, dává si pozor, aby byl tichý, ale přesto chodí dost razantně, aby dodal na svém celém zapůsobení, když už někam ten svůj zadek dotáhne. Na svůj vzhled dbá, proto k tomu přizpůsobuje i chování, postoje a podobně. Slovo je jedno věc, ale gesta jsou druhá věc, nechce být čitelný, ale i on často zaujímá postoje s rukami na hrudi, nebo jednou a druhou si klepe na ret, jak přemýšlí. Každopádně je to lepší, než když opírá ruce o opasek s mečem – to zavání smrtí. Však je na Váš pohřeb dobře připraven, jako stín chodí neustále v černé a je pro něj nemyslitelné tam mít jinou barvu, ale nepohrdne dekorem ze zlata, nebo sytě zeleným podšitím. Každopádně na něj nespěte nic, co vypadá jako korzet. Sice by se to asi z ženského bojového úboru dalo vzít, ale on by vypadal jako poleno. Má místo toho vestu, která je na zavazování na bocích. Boty jsou vyšší a pevné, také tmavé, pokud potřebuje zastrčí do nich dýku z boku, podobně jako do přesek na kalhotách, které jsou vyrobeny z černé/tmavé kůže. I u tohoto oděvu nosívá plášť či kabát, naučil se v něm bojovat, ale pokud by to bylo vysloveně nepohodlné sundá jej. Na krku se mu pohupuje šátek, který si může nasadit jako masku. 

Svoje dlouhé prsty často schovává do rukavic, které můžou, ale nemusí mít klubové detaily z kovu, aby chránily jeho ruce. Záleží kam zrovna rukavice potřebuje, někdy má jen obyčejné černé, vypadá pak elegantně, jako kocour, který umí vystrčit drápy. Nepohrne zdobenými a sem tam snese i kožené. Ty má zejména pokud sedí na koni, nepreferuje zrovna se dotýkat koní holou rukou, obecně zvířat. 

Má chladné modré oči, které se blýskají zlobou na vše, co se mu postaví do cesty, je jako havran, takže půjde i přes mrtvoly. Nebo si tu mrtvolu vytvoří. Nálada se v jeho očích odráží málo kdy, proto jsou pořád stejně modré, ale v přítmí působí tmavěji a na světle naopak blankytně modré. Jediné, co prozradí jeho zlobu je stažení zornic, což se může stát. Jeho zrak bystře sleduje cokoliv hýbajícího se od mravence po vílu. Můžete si být jisti, že Vám při pohledu do očí neuhne, naopak bude vyžadovat, abyste to udělali Vy.

Na svůj vzhled obecně rád přitahuje ženy, které se i tím, že je to čaroděj kolem něj motají. Všechno to je souhra do sebe zapadajících rysů, výška, propadlé čelisti, které jeho tváři dávají ostrost. Kdy je pak pozorovatel soustředí na čelisti, a ne na zbytek věcí, jako je například výraznější spodní ret a hodně vyseknutý horní ret do písmene V, kdy je tak ochuzen o velikost než spodní ret. Za nimi se schovávají zuby, málo kdy ukáže charakteristický znak železozubých, ony druhé zuby, více méně ukazuje ty, jaké má. Má hubený nos, ten se opticky stáčí k jeho straně tváře, ale záleží na úhlu pohledu a moc si jej neprohlížejte pro vlastní dobro, protože nemá rád drzé poznámky. Podobně jako mívá drsnou povahu je i jeho tvář drsná, zejména když se před několika dny rozhodl oholit, fousy byste hledali marně, ale to strniště ještě snese. Velmi výraznou věcí na jeho tváři, kromě rtu a očí je i obočí, oblouky, na kterých usedá jsou níže posazeny, a tak oči vypadají jako by byly pořád lehce přimhouřeny. Nemá tak výrazné horní víčko na první pohled. Kdyby byl žena, asi by se mohl rozloučit s nějakým zdobením očí. Jediné, co je stále neposedné jsou jeho vlasy, lenivě se povalují na jednu nebo druhou stranu, pokud se mu chce prohrábne si je dozadu, případně mu trčí do čela a delší padají až do očí. Ale to se stává málo kdy, jeho vlasy jsou extrémně vlnité a tvoří mu tak díky prohrabování vlnku hned na začátku nad čelem a v posledních letech nosí vlasy velmi krátké.

Povaha

Pokud se s ním chcete bavit, nebo aspoň prohodit nějaké slovo, měli byste ho na sebe nějak nalákat. Je jedno zdali prostě budete mávat rukami, nebo mu spadnete před koně, či prostě vyběhnete s mečem na něj. Ty poslední dvě budou fungovat určitě, ale to poslední pro Vás nebude nic příjemného, málo kdy by to vzal jako pobídku k tomu, že si chcete hrát, spíš to vezme jako možnost Vás na místě zabít. Tak či onak ztratit jeho pozornost je nelibé, neboť co je nezajímavé není pro něj vhodné, má vtlučeno do hlavy toho hodně, takže tam je i jistý egoismus který podporuje i odpor ke všemu co se mu nerovná. Chraň bůh se mu rovnat, hned by byl oheň na střeše. Ale ano, můžete padat před jeho koně, ovšem dávejte si pozor, ta jeho bestie na Vás klidně šlápne, podobně jako samotný jezdec, prostě jste kus něčeho na zemi, takže dokud tam jste, má Vás za zem. Možná Vám při špetce štěstí věnuje aspoň pohled koutkem oka, nebo se uchechtne. Ale že by Vám pomáhal? Oh, to ne. Fuj. Nemohl by do Vás prostě dloubnout klackem? Jediná šance, kdy by Vám pomohl je ta, že si bude na něco hrát a přetvařovat se, ještě čarodějnici ze svého kruhu by podal ruku, ale to je diskutabilní bod. Možná v rámci boje, kdy by stála po jeho boku – ale spíš jí vynadá podobně jako to dělá Evanore. Sám o pomoc nikoho nestojí a raději by padnul v boji sám za sebe než s tím, že mu někdo vlezle lezl do zadku asistencí. 

Je to chodící páv, není úplný narcista, nemá potřebu se na sebe podívat, ale ego si klidně na Vaší neschopnosti vyžene do vyšších levelů. Ale jeho ego je vysoké a pokud z něj skočíte zbyde z Vás jen mastný flek, který překročí a ani se neotočí. Je to tendence bezohlednosti, lehké necitelnosti vůči druhým, kterou pochytil od své ‚úžasné‘ babičky, jež jej po smrti matky dostala do rukou a nasadila mu hned ohlávku, aby si jej zformovala podle svého mínění. Sami můžete posoudit, že se jí to dost dobře povedlo. Okamžitě, snad během rychlosti světla, co někam jako bouře vrazí, si můžete všimnout jeho razantního kroku, celkem vyváženého chování a vybraných pohybů, které z něj dělají dokonalost samotnou. (Ano, egoista.) A to jste jej neviděli řádit, pokud jej chytne amok, ať už do vysvětlování nějaké myšlenky nebo snad v boji, tam je to spíš jako temná bytost sama o sobě, protože byste jej mohli považovat klidně za kus kamene, který se od Vašeho obličeje neodrazí, ale zarazí se až hluboko do lebky. I během soubojů si umí udržet pohyby šelmy, které jsou doplněny surovostí útoků. Často to vypadá, že jeho chuť zabíjet a postupy, které provádí jsou dokonale syrové. Proč syrové? Jako maso, které je schopen z někoho odseknout jen aby způsobil víc děsu v očích oběti, sám je o sobě trochu divoch v tomhle. Ale nelze říci, že by byl škaredý i když je zalískaný od krve. Je to silná otázka vkusu (asi i masochismu). Jeho babička i ostatní jej vychovávaly tak, aby mohl usednout na ‚trůn‘, je proto jasné, že ho chce. Zatím se netváří, že by chtěl babičku někam odkopnout, oh to ne, pořád se má co učit, ale je dosti opleten pomluvami o jeho intrikách a podlém chování, jakmile nemá nad sebou vůdčí sekeru. Kdo by mu taky chtěl poroučet, jeho budoucí? 

Ano, tohle není nic, co by chtěl řešit. Ženy jsou prostě jako postavené na hlavu, není se čemu divit, je jich jako čarodějek až moc a čarodějů je zejména v jeho druhu málo. Proto mu pod nos lezou ty, které by si měl vzít a že hned má na výběr dvě, tehdy nedokáže mít tvář andílka a tváří se jako zkažený pudink. Není jako jeho otec, není ničí otrok, aby se nechal ženskými ovládat, což má docela smůlu že? Ale přesto má ve zvyku se ostatním ženám stavět a aspoň je týrat slovně, když ne jinak, být drzý. Nedovolí si to pochopitelně u všech, má svoji hlavu rád, ačkoliv pochybuje, že by mu ji někdo z kruhu ‚blízkých‘ chtěl setnout. Ale dostat za vyučenou od Evanore to nestojí. Jakmile může vybije si to na někom jiném, proto miluje možnost vyjíždět se skupinami na výpravy plné propagace existence čarodějek. Nikdo jej z doprovodné skupiny neomezuje nad tím, co dělá a pokud by se pokusil, bez slitování by je zabil, však kdo se to dozví? Nikdo, nic z nich nezbyde. Pokud by mu někdo jen drnkal na nervy, je možné, že dostanete maximálně nakládačku, ale třeba přežijete. Na vnitřní zranění se reklamace nepočítá. 

Ostatně chtít něco po něm ‚reklamovat‘ nebo si na něco stěžovat je jako házet hrách na stěnu. Jedním uchem tam a druhým ven, pokud Vám vůbec věnuje pozornost a neotočí jen hlavu s pozvedlým obočím a typickým: „Hm?“ či „Co?“. Dělá to často i když někoho poslouchá, baví je sledovat ty grimasy, když někoho dopálí fakt, že jej neposlouchal. To jde ruku v ruce s jeho přetvařováním, které mu dodává možnost nebýt otevřenou knihou. Pro někoho jí však je, Evanore by v něm dokázala číst na sto procent, kdyby chtěla, ale není její jedinou záležitostí, a tak může být Calim v klidu. Co se lidí týče, jakmile zjistí, co je zač pakují se se vším, a hlavně s rozumem, nohami na hřbetu a peláší pryč, dokud mají hlavu na krku. Rozhodně v něm neumí číst, nebo spíš taky nechtějí, protože by to mohlo být to poslední co udělají. S mečem v ruce je přímo jako vyrolovaný pergament, jelikož jediný příběh, co tento stav vypráví je boj a smrt, nikdy opačně. 

Maličké, bezvýznamné plus, co a něj najdete je láska k věcem co létají. Ne všem a vůbec ne bytostem s křídly to je fujtajbl, mluvíme teď o černých ptácích, vystřižených z toho nejhoršího snu, když si pochutnávají na nějaké té mrtvole, která byla ponechána na bojišti. Poblíž Calima se vždy něco takového pohybuje už posledních padesát let. Za tu dobu měl už tři havrany, aktuálně má čtvrtého, ještě je cekem mladý a pohybuje se pořád někde kolem. Calim mu ale také zrovna moc lásky nedá, maximálně jej podrbe na zobáku, nebo se k němu otočí a něco mu poví, na což pták reaguje krákáním, máváním křídel a podobně. Pokud se však nerozhodně nějaké to slovo zopakovat. Někdy se jej ptá, zdali má někoho zabít nebo ne. Pták umí ano i ne, ale co myslíte že asi říká. 

Jestli mu říká něco čest? Hm, asi ne. Respektive netváří se na to, že by chtěl s někým hrát férové hry, jak bylo řečeno má rád intriky a tíhne k silné manipulaci ostatních, to se váže řetězem i na potřebu mít respekt, ale čest…ta je sem tam v boji, když chce vyloženě boj jeden na jednoho, než aby měl podporu někoho ze svých. Proč? Kdyby se neuměl bít sám za sebe nebyl by nic, jenže nemůžete počítat s tím, že na Vás využije například jen meč, má dýky, a především i drápy. Počítat s jeho slovem je proto někdy na hraně rozumu, nevíte, zdali Vás uštkne nebo ne. 

Příliš se nezabývá svědomím, což není moc pozitivní co? Ale má menší potřebu se sem tam zajímat o knihy a kulturu jiných zemí, není to nic, co by chtěl vykřičet mezi čarodějnické kruhy, ale může se stát, že by jej někdo z pobočnic mohl načapat s knihou v ruce, pokud někde netrénuje boj. Vzdělanost z něj pak udělá mazanou lišku, která ví, jak proniknout do kurníku. Nejspíš i díky nelibému štěstí má takto možnost za asistence Camiela, (či snad jeho svolení?) nahlédnout do světla víl jinak, ale je to jen a pouze jeho věc, kterou byste z něj nevyklepali ani za desítky roků. Každopádně co se toho svědomí týče, vše, co dělá má nějaký účel, tak proč by to měl jeho vlastní mozek zpochybňovat? A duše? Tu by mít neměl, takže pokud má…tak by měla mlčet, než se jí zbaví.

Dovednosti

Sám by řekl že umí téměř vše, ale není tomu tak, nemůžete však říci, že se o to nesnaží. Pochopitelně byl veden tvrdou rukou, a tak zkouší cokoliv, co ho může posunout výš a udělat víc ‚speciálním‘ než je. Co je ně něm opravdu hodně dobré, tak, že si dovolí tvrdit, že je neporazitelný je boj. Pokud máte štěstí, tak by se Vám ho mohlo podařit porazit, ale měli byste si jej šetřit. Když nemá co dělat trénuje boj, tudíž meč je pro něj jako pro kuchaře vařečka. Ne že by se s mečem mělo někomu plácat na zadek, ačkoliv škodolibé plácnutí někoho po nekrytých místech ve zvyku má. Tudíž pokud má meč v ruce promyslete si co uděláte, v případě že jej nemá, nezoufejte. Ohánět se umí i dýkou, má dvě. Buď je po Vás vrhne, nebo z nenadání bodne odněkud. Ostatně sečné zbraně jsou nejlepší stránkou, kterou byste na něm mohli najít, dělá jej to i nepříjemným protivníkem v sedle koně. 

Není nejlepším jezdcem, jakého by si kůň mohl přát. Díky horkokrevnosti a často agresivnímu jednání jej snese na hřbetu jedině jeho kůň, který si už na jeho prudké pohyby, ostré škubání otěžemi a kopání do slabin zvykl. Kde, kdo by mu to mohl vytýkat jako týrání, ale co je lepší, aby takhle ublížil koni nebo Vám? Jeho kůň je obecně trochu svině díky tomu. Ale ano, má tu smůlu, že cokoliv jiného jej chce po první zkušenosti vyhodit ze sedla. Pokud jej střetnete na koni, bude Vás nejspíš chtít uštvat, lov je spíš koníček než dovednost. S lukem není tak dobrý, jak by chtěl, ale kuši ovládat zvládne. Musí být v boji zručný, pokud chce přežít. Díky rychlosti je proto s mečem dost nebezpečný a má dost síly jakožto muž. 

Menší nešvar, který má je pomalé trýznění vybraných obětí, a to za pomoci dušení nebo jedů. Pokud najde jakýkoliv nový jed, nebo kombinaci, musí si jej vyzkoušet. Je proti některým imunní, neboť zvídavost jej donutila to ozkoušet, ale rozhodně se neplánuje zabít. To však není důvodem polevení Vaší pozornosti, prsten s odklopným víčkem, ostří meče, nebo snad jen brož kterou sem tam má? To vše může někde obsahovat jed v tekutém, sypkém stavu. Nezná všechny jedy, zajímají jej jen ty rychle účinkující pro rychlou smrt a pak ty pomalé pro trýznivou. Zná od každého zatím asi po dvou typech. 

I on má některé věci, které mu nejdou a jsou založené na bázi toho, že pro ně nebyl učen, nebo je ani nezná. Rozhodně mu nedávejte do rukou hudební nástroje, hudbu by neodmítl, ale neumí sám na nic hrát. Ani zpívat, jeho hlas je příjemný, tedy pro někoho noční můra, ale není vhodný pro zpět. Nemá uměleckého ducha a kresba mu zrovna taky nejde. Jak bylo řečeno není dobrý střelec z luku, kuše ještě ujde, proto není vhodným lovcem na zvěř, nebo cokoliv jiného – člověka uštve tak či onak. Pokud potřebuje stopaře, určitě nějakého někde má. A prosím nepouštějte jej do kuchyně…neumí vařit, spíš Vás otráví jídlem bez pomoci jedu.

Rodina

Medeia Černozobá

Svoji matku poznal krátce, tak jak si ji dítě může jen vrýt do paměti, horkost kůže, pach, dech a možná tlukot srdce. Její tvář si pamatuje, ale příliš na ni nevzpomíná, nejspíš za to může i vztah její matky s ní, který se přenesl názorově z části na něj. Proto téma rodičů obecně není jeho oblíbené a nic Vám po tom není. – Mrtvá

Ulric Haye

Otce pouze viděl párkrát, ale nezajímal se o něj. Jednalo se o muže narozeného mezi otroky a prakticky se s ním osobně nesetkal, matka mu něco málo o něm řekla, ale jako dítě to moc nevnímal. Jestli něco po něm zdědil? Snad ne, však to byl jen člověk, který i nějak lidsky zemřel. – Mrtvý.

Evanore Černozobá

Babička, tedy není to zrovna ten typ ‚babičky‘, kterou by chtělo každé dítě. Jelikož se jedná o velmi silnou a necitelnou ženu, která opovrhovala svou dcerou, kterou měla za slabou. Její smrt umožnila Evanore se dostat k vnoučeti blízko a vychovat jej podle svých představ. Chová se často ke Calimovi stejně jako zbytku, ačkoliv mu docela často věnuje víc pohledů než zbytku, to už od dětství, když se dostal do jejích rukou. – Živá 1153 let.

Deville Černozobá

Je mu blízká nejen kvůli tomu, že se jedná o čarodějnici, ale také z důvodu, že byla součástí kruhu, kde byla i Calimova matka. Calim se na ni dívá neutrálně, jako malé dítě ji měl rád, neboť se kolem ní pohyboval, poté co matka zemřela. Ale aktuálně mu její rady občas lezou na nervy, jelikož jej mám ve zvyku poučovat. Což je někomu jako je Calim zrovna nelíbí. Nedá se však říci, že by ji chtěl přetáhnout první židlí, kterou by viděl, ale spíš na ni nepřítomně zírá a krčí nos, pokud má výchovné řeči.

Historie

Narodil se dávno, tak jako se rodí normální děti, nebyl nikde ušmudlaný v kotlíku za měsíčního svitu a třech kapek krve panny, slz jednorožce a kdo ví čeho ještě. Pochopitelně jeho matka vůbec byla ráda, že se jí povedlo něco takového zplodit, zejména když nikdy nevíte, zdali se to povede a neúspěch je rozhodně nechtěný. Jeho otec byl otrokem, který se v zajetí už narodil, nebyl to však nějaký marnotratný muž, měl svoji hrdost, kterou i přes pomyslnou klec nechtěl ztratit, ale naopak tiše ve stínech utvrdit. Je jedno, zdali se mu to povedlo nebo ne, jelikož jeho osud je všem už jasný. Matka byla dcerou současné vůdkyně, ale taky to s ní zrovna neměla lehké.  Více méně si pamatuje na matku jen částečně, neboť se díky vlivu pozdější výchovy jeho pohled na ni změnil, a tak ji přesunul do nezajímavých koutů mysli. Utkvěl mu však v paměti dobře její dech, srdeční tep a horkost těla, když jej poprvé přitiskla na tělo. Jak by taky nebyla ráda, když se jí narodilo zdravé dítě a k tomu ještě hoch. Jémináčku, hned z něj byla více méně senzace hlavně pro Černozobé, tím se stal i velmi zajímavý pro svoji babičku. Která s ní snad měla jisté plány ihned, poté co se jen nadechl a křičel na svět.

Jak rostl a že rostl, podědil nějaké ty výškové geny po otci, ten nebyl úplně malý a v dospělosti se to na Calimovi potvrdilo, jelikož je vážně vysoký. Určitou část svého života trávil jen s matkou, sice kolem nich pobíhal i zbytek kruhu, ale vážně jen ta jedna pasáž patřila jeho matce – Medeia. Měl možnost v jejím náručí i spatřit svého otce, ale kromě pár okamžiků si na něj vůbec nepamatuje, nejspíš jej vytěsnil z hlavy úplně, protože nebyl důležitou částí skládačky. Ale pamatuje si i Deville, která se pohybovala kolem jeho matky, byla součástí jejího kruhu, a tak se mohla nachomýtnout u malého dítka. Které jakmile začalo chodit muselo snad i přejít na učení běhu. Ne, nikdo se s ním nechtěl zase tak moc mazat, ale taky byl dobře hýčkán, to je fakt. Proto je asi i tak dost pyšný a rozmazlený svým hnusným způsobem. 

Větší zásah do jeho života byla smrt matky, sice vnímal řeči jeho babičky, když nebyla matka poblíž, ale tehdy si je zrovna nebral k srdci, to až potom. Ale když matka zemřela v bitvě bylo mu deset, dostal se rázem opět mezi výchovu žen, které jej od pěti let opečovávali, jelikož tehdy se matka vrátila do ‚normálního‘ fungování a mohla si dovolit takto jej nechat v rukou ostatních. Ty se o něj opravdu staraly dobře bylo jich dost, Dev nebyla výjimkou, ale pak se vše změnilo a dostal se k babičce. Evanore není na první pohled rozhodně škaredá stařena z perníkové chaloupky, ale její nitro je hodně zkažené, a to až do morku kosti, bez existence dcery, která by jí překážela si mohla vnuka vychovat, jak chtěla a tvrdostí ruky zrovna nešetřila. Každopádně někdy je nátlak na surové dřevo to jediné, co jej donutí se začít opracovávat. Takhle to bylo i v případě mladého chlapce, který už toho zvládal celkem dost, nebyl příliš dobrý, ale očekávalo se od něj hodně, tak jako od každé jiné. Utržil během trénování mnoho modřin, menších jizviček a dalších zranění, ale nikdy nic vážného, však na něj stáhnout ruku by vyústilo k nehezkou situaci pro čarodějku. Pohyboval se téměř pořád po boku Evanore a přebíral i tak její gesta, což mladí jedinci dělají vždy, co vypadá zajímavě praktikují taky. Calim byl sem tam pobízen tím, že pokud chce zemřít v bitvě jako jeho matka, tak se může rovnou přestat snažit. Tahle vybudovaná ctižádostivost se s každým rokem zvyšovala a měl nutkání být daleko, daleko lepší než jeho okolí, a hlavně tedy matka. Už se o rodiče nezajímal, jeho matka byla mrtvá a otec? Čarodějnice jej využívali dál, co se s ním stalo a zdali skončil někde na pekáči byla jen jeho osudová linie a tu nerozebíral. Měl předepsanou, kde na jejím úplném konci stálo tučně ‚vůdce‘, když by mohl nahradit později, ale vážně později svoji babičku, tahle malé pískle mohlo jen snít o tom, že bude někdy následníkem, zejména pokud to vůbec přežije. I ta nejlepší perla sem tam praskne. 

Jeho prasknutí se však ani ve dvacátém roku nedělo, a to už byl dost dospělý a schopný, přesto pořád se na něj kladlo dost nároků a ty jej sem tam nutily protáčet panenky. Už bylo jasné, že bude hodně jako každá jiná temperamentní a nikdy mu nebude dost dostatkem. Bude chtít víc, čeho? Všeho. Už v tomto věku se objevovaly první osoby, které s přibývajícím věkem poději formoval do svého vlastního kruhu. Calim si dával na výběr pozor, vybíral i takové, které se kolem něj už nějakou dobu pohybovaly, byly mu jakousi přízní už v raném věku, ale nechtěl zase takové, co by mu moc kecaly do života. Nebyl fanouškem přátele si drž u těla blízko a nepřátele ještě blíž, je problém, že nikdy nevíte, koho si s jeho povahou proti sobě poštvete. Sice si s některými čarodějnicemi dokázal vybudovat přátelský vztah, více méně tajně, vliv jeho babičky na jeho chování byl v progresivním stádiu, a tak o to ani nestál. Nemohl s tím dohledem za zády. Ve stejném věku si začal mírně chovat vyšší oblibu k sečným zbraním nežli těm střelným, ty mu pod ruku až tak moc nešly, kromě toho si je nikdy nevybíral záměrně, šel hned po špidlatém a ostrém. Ale musel se i tak naučit střílet z těchto zbraní, více méně jeho výcvik se prohluboval s každým rokem, jako dítě to bylo náročné, ale jako ‚dospělec‘ to bylo ještě horší, laťka očekávání nešla dolů – naopak. Ale jeho to bavilo, posunovat se výš a výš, ale v mladém věku byl i trochu poskočný co se žen týče, dělat na někoho oči? Ano o zábavu měl takhle postaráno, ale o to víc bylo drzé je odmítnout, když už je jako vosu na sladké nalákal. 

Jízdu na koni si osvojil už v dětství, ale to chování, jaké k nim má během deseti let, tak málo stačilo, aby zahodil um jezdce a osvojil si spíš kus hovada sedícího na majestátním zvířeti. Ale stejně jako jeho povaha tak i chování dokázalo být kruté, chtěné, ale ke koním až nad míru nelidské. Proto často končíval letem někde po tlamě v trávě, jelikož jej zvířata nechtěla na zádech ani cítit, jeho nepříjemné vibrace vnímala i zvířata, byl prudký, a to se přenášelo na jeho okolí, a to mu netáhlo ani na 31. Nejspíš v tuto dobu měl už kolem čtvrtiny kruhu na pomyslném seznamu, nechtěl to uspěchat, něco si totiž od své babičky převzal po svém, ctižádostivost je super, chtít respekt také, ale musíte si umět i vybrat ty, kteří poblíž budou chodit jako stíny, ty, které budete moci nazvat jakousi rodinou v nerodině. Ne že by s nimi měl v plánu pikniky, ale klidně tak menší výpravy za smrtí později nazvěte. Musel si sehnat kromě kruhu i lepšího koně, jak bylo řešeno jeho chování na těch zvířatech bylo na pár facek a lítat jej nebavilo, proto vyloženě dostal mladého koně, kterého si mohl vychovat podle potřeby. Tak jako si vychovali jeho, začal vychovávat on koně. Zrovna poník s květinami v hřívě z toho nevzešel. Ale nebyl tak hrozný jako ten, kterého má teď. Vystřídal více koní, ale pevnou výchovu vedl jen na dvou, jinak sedne na cokoliv jiného, ale riskuje let do dálky. Tento kůň mu vydržel dlouhých 21 let. 

Nelze říci, že by toho v jeho životě bylo moc zajímavého, do svých čtyřiceti dvou si zformoval kruh a pochopitelně mu zůstala ta podoba jaká je teď. Neustále se učil, možná z něj bude i učenec. Ale ne v tom smyslu, co byste si mysleli, zrovna v knihách neležel, pokud do něj Evanore nehustila to, jak být vhodným nástupcem, dostrkala k němu Dev, která jej více popostrkovala v boji, zejména v jeho případě kolem dýk. Má rád sečné zbraně ale ne sekery, takže vyloženě dýky byly chtěné. Někdy měl pocit, že si jej tyhle dvě mezi sebou pohazují jako horký brambor, když se od jedné učil tohle, pak jej švihla té druhé a tam se učil to, co se nechtělo zrovna učit té první a opačně. Velmi iritující, na Deville si sem tam tu pusu s názorem otevřel, i teď roluje oči dokolečka, když se mu něco nepozdává, ale není pochyb, že by ho taky mohla popíchnout jinak než slovně. Zrovna jejími noži by do zad nechtěl dostat píchanec tehdy, natož teď. 

Pokud zrovna někde netrápil svojí existencí dřevěného panáka na boj, tak trénoval s čarodějkami. Je to zvláštní druh socializace že? Ale nikdo nemůže říci, že jej nevyhledával, ba naopak. Daleko lepší než jiné druhy zábavy, co by mohly ostatní druhy čarodějek praktikovat. Když se nudil šel se projít, pokud chtěl šel trénovat a pokud musel poslouchal učení Evanore. Pár let se to snášet dá, ale po několika desítkách let se občas prostě musíte tvářit kysele, což vyústilo v to, že se na něj Evanore obořila s tím, že si bude muset jednou časem někoho vzít. Tehdy ještě existenci svých možných nastávajících bral jako přelud, nic víc ani min. Ale pochopitelně to od něj bylo hodně bláhové myšlení, ženský tu byly šílené a bylo jasné, že mu tak či onak nějaká ta furie bude chtít skočit po krku a zejména pokud se dostane k vládnutí. To by se jim líbilo ženským šíleným. Nikdy z tohoto oznamu nebyl nadšený a není do teď, když už ví a kým se pohybuje na tenkém ledě. Ale pro svůj klid a dobro většinou jen kýve, že ví, že musí, ale dokud žije babička tak se k tomu moc nemá. Ale to jsme moc v současné době. Nazpět do minulosti, jistě že ho to rozladilo a tvářil se jako zkyslé kusy celeru. Chodil tehdy po pokoji sem a tam a přemýšlel co s tím, hledal něco pozitivního, co by mu dalo naději v klid, dokud nebude ten pravý čas, jenže jediné, co mu vyskakovalo před očima bylo to, že mu někdo bude opět něco nakazovat a přikazovat. Už tak si toho užil dost a měl pořád pokračovat? Pffe. 

Možná i tohle divadlo do budoucna jej přinutilo se zajímat o jedy, některé druhy čarodějek jsou s nimi jednoznačně lepší, než Černozobé ale Calim nebude pozadu a bude znát něco taky – taková byla myšlenka, její vytvoření jej stalo probdělou noc a kusem papíru v ruce a inkoustem k tomu. Ačkoliv je chytrý, tak tahle myšlenka mu dala zabrat, nelze ji uspěchat tak, aby místo toho z pomalé smrti vznikla krvavá jatka. Múza prostě musí k němu přijít sama, podobně jako u umělce. Ačkoliv trávení je asi taky druh umění. Sám se mohl kdykoliv stát obětí jedu, od kohokoliv, komu by se nelíbil, a proto díky učení, kterému se nově věnoval zkoušel některé jedy na sobě. Skončil tak několikrát v paralýze na několik hodin, ztratil vědomí, pár týdnů chuť, občas mžitky před očima a jindy mu tekla i krev z nosu, díky tomu že používal opakovaně malé dávky se proti přijatelné míře asi 20 % jedu dokáže přirozeně bránit. Více méně je to platné při povrchovém škrábnutí, menším vpichu a podobně. Možná by zvládl i střední píchnutí nožem, ale to je diskutabilní. Vždy záleželo na druhu zranění a jedu. Ale sám používá od té doby jedy často. 

Pokud byste se jej zeptali, kdy potkal svoji první možnost na budoucí manželství. Nic moc příjemného, bylo to celkem už dávno, aktuálně do jeho dvě sta let. Evanore mu o ní sice řekla, ale nedotáhla mu ji zrovna pod nos. Byla to i náhoda že se tehdy setkali v lese, Kresscia na něj tehdy nezdvořile vytáhla dýku, když si myslela že ji nevidí – pochopitelně tento projev nebyl Calimem akceptován bez odezvy. Obecně není zrovna ten typ muže, který by ženu zahrnul květinami, ale podobně jako ona i on vytáhl ostří. Romantika hadra. Kress však odešla v jednom kuse, nejspíš by to neudělalo dojem, kdyby si z možné partnerky udělal panáka na trénování, případně by se jej ta potvora sama snažila otrávit. Ženy jsou proradné mršky, toho si musel být pořád vědom, když se pohyboval mezi jinými, kterým nemohl věřit. Nepolevil ani později, když se střetl s druhou variantou pro svatbu – otravné. Diadema sice vypadala jako křehké kvítko, ale Calim se nenechal oklamat, neboť mu bylo jasné, že by jej stejně chtěla podřídit své vládě. Jako každá jiná, kterou by si měl nebo musel vzít. Opovrhuje pravděpodobně oběma stejně, ale nedává to přímo znát ve větší společnosti, to, jak na ně reaguje o samotě je věc druhá. Nevyhledával jejich společnost a nezměnilo se to ani teď, pokud se s nimi však potká, není to nikdy nic romantického a nevypadá to na to, že by si už vybral. 

V jeho historii byste našli i jeden zajímavý bod, který se týká Camiela, ach ano vznešené víly. Nemůžete mu to mít za zlé, když se tento poměrně mladší egoistický parchant potuloval po území, které patří železozubým a měl s sebou na této malé výpravě i část svého kruhu, nemusel si je brát všude všechny, věřte nebo ne, je to docela otravné sebou tahat celou skupinku, pokud vyloženě nemusíte. Při této menší výpravě, se střetl s Camielem a opravdu místo toho, aby se čarodějky jako vosy slétly na skupinku, tak se do boje dal pouze čaroděj a vznešená víla, jeden na jednoho. Calim byl jako vždy rozhodnutý vyhrát, nemohl přeci prohrát, něco takového zrovna nebylo v jeho mysli zaryté. Měl snad štěstí ve smůle, která tohoto dne na něj usedla, když se Camielovi povedlo Calima porazit. Calim z toho nebyl dvakrát nadšený, ovšem zůstalo to jen mezi nimi, když zbytek kruhu nebyl v jeho patách, ale různě kolem v takové vzdálenosti, aby to opravdu zůstalo tajností. Nejen, že by to nedopadlo dobře pro Calima, ale jeho ego by to neuneslo o to víc. Kromě toho vše se zhoršilo, kdysi na úkor prohry uzavřeli krvavý slib. Calim tento slib nemá rád a je pro něj trnem v patě, sem se může zdát, že by jej nejraději zlomil, ale problém je ten, že nechce skončit jako ti, kteří se takto podobně proti síle svých slibů provinili. Může však být rád, že to zůstalo jen mezi nimi. 

Poslední roky nemůžete říci, že by se dělo něco dramatického. Jediné, co bylo, když po smrti vílího krále mohl nahlédnout sám do světa lidí, přes bariéru, která jej samotného pustila, což je vskutku nepříjemné. Měl se na pozoru, vlastně se dlouho nezdržel, protože by se nedivil, kdyby si z něj někdo chtěl udělat terč, podobně jako to dělal on s kýmkoliv, kdo se mu vmotal pod nohy. Ale k věci, za poledních pár let musel opět vystřídat koně, ten, kterého má aktuálně nechce nikdo moc ani vidět, natož hladit, protože díky jeho jezdci je z něj opět osina v pozadí. Také musel obměnit i havrana, který mu natáhl před několika roky brka, pokud by Vás zajímalo, kolik jich měl, tak rozhodně víc než koní. Tento nový je už 4 a jejich lebky má na poličce, kromě jedné z té má vyrobený prsten a buď jej má pověšený na krku, nebo na prstě.

Zajímavosti

  •  
  • Je z menší části imunní proti slabým jedům díky jejich dlouholetému testování jich na sobě. Sám užití určitých jedu praktikuje a neustále se v učení ohledně nich zdokonaluje. Vždy se zaměřoval na paralyzující jedy a jedy způsobující otravu, při vyšší koncentraci by dokázaly člověka zabít – tyto dva druhy zkoušel na sobě, umí je tak využít i proti nepříteli.

  • Umí ocenit cokoliv s motivem havrana a krkavce, pokud to není přímo z jeho, který by měl být živý. Jakmile mu něco dáte, neřekne Vám díky, ale dá Vám možnost náskoku, přeci jen co když Vás bude chtít zabít. Málokdo totiž ví, že má havrany a krkavce rád. Ačkoliv jak by nemohl, když mu jeden takový opeřenec obvykle sedí na rameni, nebo se pohybuje poblíž. Aktuální se jmenuje Nero, jsou mu dva roky a je to neřád, co se ptačí říše týče. Rozhodně nemá rád okolní lidi, neútočí jedině na členy kruhu a Evanore.

  • Calim má také už několikátého koně, po několika letech změnil barevnost, aktuální kůň je černý na rozdíl od předešlého hnědáka. Kain, není kůň pro mazlení, spíš Vás okamžitě pokouše nebo kopne. Calim jej svým chováním spíš zkazil, než by z něj udělal něco pořádného, ale stejně mu slouží dobře. Je schopný bránit svého jezdce, pokud z něj sesedne. 

  • Uzavřel krvavý slib s Camielem Silviusem, poté co prohrál v jejich souboji. 

  • Nosí na krku (občas na prstu) prsten vyrobený z lebky prvního havrana co měl.

  • U každého stehna má dvě dýky, jsou identické a jejich rukojeť je tvarována do havraního drápu, ostří pak vypadá jako pero. Ale není každopádně tak jemné, naopak bodá přesně jako žihadlo. Nosí s sebou kromě toho i tmavý meč, který pokud nemá u pasu, tak u sedla koně určitě. Nechodí bez něj téměř nikam.

bottom of page