top of page
7f5c17d41eb7a0b34d39eefa2b0a88e9.jpg
candle-2905395_960_720-2.jpg

Bastiell

Lochrant

wine-2589816_960_720-2.jpg
mmcc032.jpg

Vznešená víla

347 let

Diplomat

Hráč: Mercy

"Stop telling people more than they need to know, but if you really have to talk, don't tell the truth idiot."

Povaha

Už od prvního pohledu působí Bastiell jako někdo, komu není radno příliš důvěřovat, protože byste se tím mohli nehezky popálit. To je pro něj jistá nevýhoda z prvotního dojmu, ale naštěstí je i přes tuto nevýhodu schopen celkem rychle všechny uvést do omylu. Nikdy mu nechyběla výřečnost a díky lekcím diplomacie a zkušenostem s lidmi se naučil celkem snadno odhadnout, co chtějí druzí slyšet a naučil se jim naoko dopřávat to, co chtějí. Dal by se označit za celkem schopného manipulátora, kterého je dobré mít na své straně, když přijde na vyřizování slovních záležitostí. Je schopen se vymluvit z toho, když má někdo proklatou touhu umlčet ho navždy, a zatraceně rád se poslouchá a nechá poslouchat, protože je silně obeznámen s tím, že slova jsou v některých situacích opravdu silnější než meč. Ale člověk také ty situace musí umět rozeznat.

Samozřejmě se ale díky tomu, že jsou vždy možné případy, kdy slova nestačí, neostýchá sáhnout i po meči a hrubé síle, která jeho krk umí zachránit zrovna tak. Rád má všechny karty ve svých rukou, takže se nikdy nespoléhá jen na jednu jedinou, neustále potřebuje mít minimálně čtyři esa v rukávu, aby se cítil ve výhodě. Každopádně se o něm ale nedá mluvit jako o čestném soupeři, protože on je schopen podvodů bez jediného mrknutí oka nebo stínu výčitek. Na svědomí v jeho světě není místo. Proto vždycky využije všech dostupných prostředků k úspěchu. 

V mnoha ohledech by se dal popsat jako bezcitný a zákeřný, neboť dokáže být často hadem, kterého si hřejete na hrudi, aniž byste si to uvědomili dříve, než je pozdě. Za tím, co chce jde klidně přes mrtvoly, aby si to mohl vzít a to jakoukoli cestou. Dosti o něm vypovídá i to, že jeho oblíbeným řešením problémů je jed. Každopádně jsou i ti, kteří si zaslouží speciální zacházení, klidně v podobě dýky do zad, ale to je větší riziko dopadení, takže tím nehodlá plýtvat jen tak na někoho. Je ale pravdou, že to čeká jenom ty, jež ho omrzí, přestanou se mu hodit nebo mají tu čest stát se jeho nepřáteli. Ovšem vždycky se tyto karty mohou obrátit. Jakožto jedinec je velice prospěchářský a nemá moc problémů chytit se nejvyšší nabídky, když se mu to zrovna hodí a nabízí to dlouhodobou výhodu. Potom je schopný čehokoli. Ani si nenalhává, že by nebyl schopen zabít vlastní matku, kdyby z toho mělo něco kápnout. 

Sobě on totiž nikdy nelže, tuto čest prokazuje ostatním. Neexistuje bytost, ke které by byl absolutně upřímný. Samozřejmě by tomu tak mohlo být, kdyby platilo, že upřímnost dokáže ublížit, ale správná lež je v tomhle ohledu mnohem šikovnější. Dostatečně šťavnatá lež dokáže totiž i zabíjet, když ji jeden umí použít. Proto většinou lže, aby dosáhl svých cílů. Také je to muž s mnoha tajemstvími, takže by se mohl v pravdě nehezky zamotat, kdyby jí nakonec musel někomu vykládat, takže velmi rád zůstává u své obvyklé známé. 

Želbohu se o něm nedá ani říct, že by mohl být opravdu věrným přítelem. I když k tomuto může mít blízko, nikdy to není tak, že by každého hned nezaprodal, kdyby se mu to nějak vyplatilo. Jediná kůže, kterou má chuť chránit bezpodmínečně, je ta jeho a ničí jiná. Ale i on je schopný se za někoho postavit, když se mu to hodí. Dokáže se s lidmi sblížit a bojovat za ně, do chvíle, než se to stane silně nevýhodným. Věrnost jemu vlastní se tedy lehce koupí, jakýmkoli platidlem. Někdo penězi, někdo protekcí, někdo tím, že mu propůjčí moc, a poté jsou tu také ženy, kterým je věrný, dokud ho nepřestanou bavit. A možná ani to ne, protože ho netíží svědomí, když ho baví více žen ve stejnou dobu, ať už o tom ony ví nebo ne. Jejich pohlaví má ale samozřejmě rád, ale jestli je schopný lásky, to se asi dá těžko říct. 

Dovednosti

Mezi jeho základní schopnosti, se kterými se už nejspíše musel narodit patří manipulace a rozhodně lhaní. Sám jeho otec tvrdil, že se mu zrovna tyhle dovednosti do vínku dostaly v hojném množství a stačí je pouze tvarovat a usměrňovat, aby je časem mohl dovést k dokonalosti, byť by toho dokázal mnohem více s magií mysli. I přes její absenci je ale schopen většinou skoro každého přimět oklikou, aby udělal to, co on zrovna chce. Velice mu v tom pomáhá pravě nadání říkat lež, jako by to byla nepopiratelná pravda. Samotnou pravdu naopak umí podat tak, že nakonec vyzní jako absolutní nesmysl, kterému by nikdo nemohl věřit, což mu v konečném důsledku dosti usnadňuje život.

Všechny jeho talenty nejsou ale založeny pouze na mluvení, dokáže být klidně i mužem činu, který se neobává sáhnout po meči, když je třeba, nemluvě o nožích, dýkách a jiných zbraních, co má zrovna po ruce. Ačkoliv se nedá tvrdit, že by byl zrovna nejschopnějším bojovníkem, jeho odhad na lidi v kombinaci se schopností improvizace a minimem cti, se kterým se neostýchá při souboji podvádět, mu ale v konečném důsledku většinou přihraje vítězství. 

Co se poté ale týká nějakých těch obyčejný dovedností, které se hodí ke každodennímu životu, není na tom zrovna slavně. Ženské práce a cokoliv, co označí za ženské práce, jde absolutně mimo něj, jízdě na koni tolik neholduje, byť je schopen udržet se v sedle nějakou dobu i v případě, že se ho nějaká herka snaží sundat, a nějaké ty typicky mužské práce okolo domu a tak dále většinou raději vynechává, neboť na to má většinou někoho jiného, ale poradit by si s nimi dokázal.

Rodina

Toriell Lochrant

Otec, který nad ním držel tak nějak pevnou ruku a učil ho svému řemeslu, ve kterém jde alespoň v jejich rodině o vytěžení co největšího množství přízně v řadách současných i budoucích vládců. Dalo by se říct, že se svému otci velice podobá, jak vzhledově, tak i povahově. Naučil se od něj, co se jen dalo, než ho tak nějak odklidil z cesty, aby mohl zaujmout jeho místo. Nejspíše by se dal považovat za nejrespektovanější osobu, která se v jeho životě kdy objevila.

Felissia Lorchant

Matka, která je asi tou nejmilejší, nejhodnější a zároveň i nejnaivnější vílou na širém světě. Mnohdy si lámal, jak zrovna tak křehká žena mohla skončit s jeho otcem, ale už tak nějak pochopil, že poutu druhů se nedá poroučet. Její až žalostně nevinná povaha ale nemění nic na tom, že ji má vlastně rád, ačkoli ji nerespektuje a byl by schopen ji pro nějakou výhodu zabít, vždy mu byla oporou a vlastně skvělou milující matkou, kterou mu všichni záviděli. 

Pasqual Harinent

Strýc a mladší bratr jeho matky. Jejich vztah se vlastně nedá nijak popsat, není ani vřelý ani přehnaně nepřátelský. Mohli by v klidu tvrdit, že dokud si nestojí v cestě, jsou si navzájem ukradení. Podobně jako jeho synovec, i on je celkem úlisný parchant, jenže Bast je v tom lepší. V minulosti měli jisté rozbroje, ale jeho strýc se naučil, že mu má jít z cesty a chodit raději po té, která ho nezajímá. Mimo jiné je také přesvědčen, že udržuje intimní vztah s jeho mladší sestrou. 

Siophiene Lorchant

Mladší sestra, která je dle jeho skromného názoru lehce neslaná, nemastná. Ačkoliv o její kráse nemůže být pochyb, ve výsledku je to hloupá husička, která se snaží manipulovat bez nějakých těch zdařených výsledků. Nemohl by tvrdit, že by v ní viděl cokoli zajímavého nebo použitelného, co se vyšší politiky týká. Každopádně je mu také ukradená, dokud se neplete do jeho záležitostí a nevystavuje svůj prapodivný vztah s jejich strýcem příliš okatě. 

Lorelette Lorchant

Manželka, kterou by asi jen těžko mohl popsat jako ženu, ke které choval nějaké hlubší city, byť je nějakou dobu mistrně předstíral. Ale nakonec to skončilo jen občasným plněním manželských povinností. Nakonec se jí stejně musel zbavit, když se k němu doneslo, že ho podvádí a plánuje se zbavit ona jeho. Očividně se od něj nic nenaučila a byla moc hloupá, aby mohla stát po jeho boku, než ji ale vymazal z šachovnice, porodila mu dceru. 

Riettela Lorchant

Dcera a zatím jeho jediné dítě, o kterém si není tak docela jistý, jestli je vlastně jeho. Výsměchem osudu se stalo to, že je celá její matka a tak je zbytečné hledat v ní své rysy. Každopádně má v jeho srdci opravdu speciální místo, dalo by se říct, že je to jediná bytost, u které by se třikrát rozmyslel, než by ji zaprodal pro svůj vlastní prospěch. Dokonce se ani nedokáže přimět k tomu, aby ji kazil svojí morálkou, byť se ji snaží alespoň trochu učit důležitým věcem, co se jí budou hodit. 

Historie

Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, tak celé jeho bytí začalo tím, že se narodil. Další důležité informace ohledně toho dne by mohly čítat místo, kterým bylo město Xibram, a možná i to, že se narodil váženému diplomatovi a jeho družce jako prvorozené dítě. Nebylo to ale až takové terno, které by někdo měl velkou potřebu řešit, byť byli jeho rodiče celkem mocní, celkem mocných diplomatů nebylo málo a někteří z nich měli třeba magii světla, která byla vzácnější a tudíž zajímavější, jenže to jako mimino ani jako dítě ještě neměl potřebu řešit. Jeho dětství se neslo jenom v duchu toho, že byl spokojený jedináček, který si dokázal u rodičů sjednat cokoli, co zrovna chtěl. U matky to ale bylo snazší, protože stačilo poprosit a ona už mu snesla modré z nebe, zato jeho otec byl výzvou. Nějak se stalo, že za ním chodil i radši, jako by ho bavilo víc, když se musel snažit. Navíc se mu otec následkem tohoto i více věnoval, neboť ho velice zaujaly jeho pokusy o zmanipulování, lhaní a mnohdy i celkem dobré postupy u vydírání, které se u něj našly už v dětském věku. 

Po dlouhý čas se tedy následkem toho stal centrem všeho dění a také se na něj zaměřoval jeho otec v rámci toho, aby ho naučil všemu, co se za své roky v politice naučil, neboť si lepšího následovníka ani nemohl přát. Nebo klidně mohl, ale nikdy nemohl vědět, jestli nějakého dostane, což byl kámen úrazu, který přispěl k tomu, aby ho otec formoval k obrazu svému. Nebylo výjimečné, že s ním i prodiskutovával situace, se kterými se přímo zaobíral ve své práci, a nechal i jeho hledat nějaké výhodné východisko, které by jejich rodině mohlo prospět z dlouhodobého hlediska a trochu ji pojistit, kdyby se ukázalo, že něco nebyl až tak dobrý tah. Každým večerním rozhovorem nad sklenkou vína, každým problémem, který spolu řešili, zkrátka téměř vším ho něco učil a mezi nejčastěji probírané učivo patřila důležitost zadních vrátek a záložních plánů, nedocenitelnost různých známostí, které buď oblafnete nebo je něčím držíte v šachu, a nesporná výhoda umění se vylhat ze všeho. 

V očích veřejnosti by to asi nebyli vyloženě neceněné lekce do života, ale jemu bohatě stačili k tomu, aby se protloukal životem se zatraceným úspěchem. Dokonce i narození dalšího dítěte do rodiny nebyla taková tragédie, jakou by někdo mohl očekávat, vzhledem k tomu, že se narodila krásná holčička. Jenže u té se časem ukázalo, že je až na krásu poněkud neschopná a to i co se magie týká, neboť svoje drahé rodiče už nejspíše poněkud vyšťavila jeho maličkost. Nikdy to ale nepokládal za smutné a svoji sestru nelitoval. Stejně byla poněkud ubohá a jeho rodiny nehodná, pokud nepočítá matčina bratra, který se k nim pár desítek let po jejím narození přifařil. To šlo ale tou dobou mimo něj, neboť se zrovna oženil, velice výhodně, a věnoval se nějaký čas své ženě, se kterou si poměrně brzy začali lézt na nervy a většina jejich společných chvil probíhala následně pouze v posteli, což jí ale nestačilo a začala se pelešit i s jinými. Ne, že by on nečinil stejně, ale na rozdíl od ní to dělal poměrně diskrétně.

Kdyby byla o něco chytřejší, nejspíše by se ani nikdy nedozvěděl o tom, že se ho chystá zabít, jenže ona hloupá očividně byla, protože se to k němu doneslo. Poté to bylo pár napínavých měsíců, kdy se choval, jako by nic, ale dával si pozor, co jí a na co sahá, kam chodí a tak dále, aby se mu nestala nehoda, a zároveň plánoval, jak se zbaví jí, aby to nevypadalo nijak nápadně. Jenže nakonec se objevilo takové štěstí v neštěstí, jeho žena byla těhotná, to byla vlastně vzhledem ke schopnosti víl počít skvělá zpráva, jenže horší byla ta, že nevěděl, jestli je to jeho a i když si nebyl tak docela jistý, nemohl to dítě jen tak zabít, proto musel čekat, až bude venku. Nakonec to ale byl hotový dar z nebes, protože mohl podat Lorelette jed, jakmile byla Riettela venku a nikdo se nepídil po tom, jestli umřela přirozeně nebo ne, jelikož to se hold stává a on svůj žal hrál bravurně, alespoň prvního půl roku. 

Následně už se ale s nějakým předstíráním smutku neobtěžoval, přeci jen měl na práci péči o dítě a také jisté politické záležitosti, které nemohl jen tak zazdít díky smrti nějaké nevěrné cuchty, která porodila dítě, které ani nemuselo být jeho. Vzhledově na to ale nedokázal přijít, neboť Rie byla celá její matka a nedokázal se nějak přimět k tomu, aby zašel za někým, kdo by to kouzlem mohl zjistit. Snad si to malé okaté děvčátko i oblíbil nebo tak něco. Stále si ale všímal své kariéry, která pro něj byla velice důležitou složkou jeho bytí. Tak důležitou, že nakonec došel k jedinému možnému řešení, které ho mělo dostat ještě výše, než už byl. Musel odstranit svého otce, aby mohl zaujmout jeho místo. V rámci respektu ho ale neodstranil jako svoji ženu, to ne, jeho otec ho nikdy v ničem nezklamal, proto nechal jeho smrt úplně ve svých rukou, když mu v jeho pracovně vrazil do zad nůž na dopisy, který si postupně prorazil cestu až ke měkkému srdci, které vypovědělo službu. Svými posledními slovy ho za to pochválil a řekl mu, že od něj ani nic menšího nečekal a že je na něj pyšný. Na to neměl co říci, oba byli dosti zvláštními muži. Následně poté rozbil pár vitrín, sebral pár cenností, zametl veškeré stopy, jež by mohly vést k němu a zmizel.

Tragédie spojená s otcovou smrtí přinesla mnohá zjištění. Například v den jeho pohřbu nachytal svoji sestru, jak se nechává lehce nevhodně utěšovat jejich strýcem, a viděl na vlastní oči, jak moc někoho dovede zničit pouto druhů, když jeho matka ztratila svoji jiskru, které si sice nevšiml nikdy dříve, ale poněkud ji postrádal. To mu ale stejně bylo jedno, když se za ním za pár dní, které měly být určeny pro truchlení, přišel jeden z diplomatů vládce Illivenas, který ho zpravil o tom, že má šanci zaujmout otcovo místo a postavení, jak ostatně plánoval. Nezdráhal se to přijmout a brzy se stal hlavním vyslancem, který řešil záležitosti převážně v Keratu, protože se tam těm ostatním zbabělcům moc nechtělo. Ostatně ze země slunce do země temnoty  je trochu velký rozdíl, ale jemu to moc nevadilo. Proto posledních pár desítek let strávil buď v tamním paláci, v paláci v Xibramu, kde prodiskutovával, co v Keratu řešil, a nebo ve svém novém domě se svojí dcerou, která ho začínala jistým způsobem fascinovat a obměkčovat, alespoň co se její maličkosti týkalo.

Zajímavosti

  • Jelikož dává přednost slovnímu řešení problému, nedá se říct, že by měl nějaké viditelné památky na boj. Jizvy po souboji nejspíše ani nemá.

  • Kdyby někdo uznal, že má duši, na té už by se jizev pár našlo. Dalo by se tvrdit, že tam přibývají s každou vraždou nebo zaprodáním blízkých, kterých se dopouští. Po jeho otci tam zůstala jedna celkem velká, ale ignoruje ji.

  • Kdyby měla existovat bytost, která by na něj mohla být pákou, byla by to nejspíše jeho dcera. Dokazuje to i fakt, že mu přirostla k srdci natolik, že se nesnaží zjišťovat, jestli je jeho nebo ne.

  • Má jistou slabost pro tajemné a nebezpečné ženy. Nudné puťky nejsou nic pro něj.

  • Nepohrdne skleničkou dobrého červeného vína. Ani dvěma nebo klidně celou lahví.

  • Dává si velký pozor na svá tajemství a věci, které by mohly vést k tomu, aby je někdo odhalil. Pro jistou dávku sentimentu si občas něco nechá, a proto je jeho dům plný tajných skrýší, kam schovává to nejdůležitější. 

  • Je téměř nemožné bez jeho pomoci některé ty skrýše najít, v těch právě schovává suvenýry z vražd, kterých se dopustil.

  • Díky rozsáhlým znalostem o jedech se jen tak nedá napálit tím, že by vypil otrávené víno nebo pozřel otrávené jídlo, stejně ale nosí v náprsní kapse protijedy na ty nejčastější.

Magie

Ohnivá magie

Odolnost vůči ohni

3/10

Jeho tolerance k vysokým teplotám je taková, že se klidně může v pravé poledne procházet po poušti a nic moc mu to neudělá. Pokud jde o samotný oheň, tak tam by se ještě měl mít na pozoru. Stále nějaké popáleniny hrozí i při větší blízkosti.

Zvyšování teploty

1/10

Teplotu zvládne zvýšit leda tak sobě a i to je většinou spíše dílem náhody než jeho vlastní vůle. Většinou se tak děje, když je naštvaný.

Manipulace s ohněm

5/10

Nedokáže vytvořit velký plamený jazyk, ovšem ohnivé koule nebo i třeba bič z ohne vytvoří. S větším ohněm dokáže nakládat v horizontu pár minut, u menších ohínků už je to i klidně hodina. Klidně tak může uvažovat nad nějakým magickým soubojem.

Vytvoření ohně

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Spalování

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Schopnosti víl

Přemisťování

4/10

Dokáže se přemisťovat až na 50 kilometrů, ovšem vysiluje ho to. Pokud jde o přemisťování na kratší vzdálenosti, tak mu to bere energie méně a dokáže skočit i čtyřikrát za sebou. U delších vzdáleností by to neměl zkoušet více než jednou.

Mentální štít

4/10

Jeho mentální štít by se dal popsat jako středně silný. Někdo nezkušený by se dovnitř nedostal, ale s větším umem by se někdo k jeho tajemstvím dostat mohl. Navíc se na jeho udržení musí soustředit, což mu dává určitou výhodu a ostražitost, když se mu někdo do hlavy chce dostat. Jeho mentální štít vypadá jako světlo, které obklopuje svíčku ve tmě.

bottom of page