top of page
5060565.jpg
44abe5a2bc91cf86fb2eea4362be1367.jpg

Autiorn

Guinant

b6d9bdf84e2e924e189fa61b419e4ec2.jpg
3131506.jpg

Dragonis

503 let

Důstojník 2. legie

Hráč: LExi

"A man does two things: He fights to conquer and preserve, and he looks after his family."

Vzhled

Autiorna uvidíte skrývať svoju pravú podobu naozaj len málokedy a ak už na to príde, je to zväčša na príkaz niekoho iného alebo z dôvodu, ktorý by mu vedel zaručiť výhodu v boji. Nič to však nemení na tom, že 99 percent prípadov pred sebou uvidíte takmer dva metre vysokého polomuža, polodraka. Na prvý pohľad si nijako nelíši od zvyšku svojho druhu - šupiny pokrývajúce ho od pása až po špičku chvosta sú teplej, tmavozelenej farby a rohy vyrastajúce na hlave prechádzajú do výrazne hnedšej farby. Z tých ľudskejších čŕt je jeho vília pokožka kopírovaná tetovaniami typickými pre jeho druh, ktoré sú kde-tu narušené jazvami z boja a taktiež naopak. Jediné miesto kde pokožka ostáva čistá je tvár a polovica krku. Vlasy sú po stranách vyholené a koža je tam pokrytá atramentom, takže zvyšok blond vlasov ostáva väčšinou spletených v cope tak, aby pri boji zavadzali čo najmenej. Keď máte to šťastie a zastihnete jedno percento, bude stáť pred vami rovnako vysoký muž a okrem absencie šupín, rohov a chvosta budú zmenené len jeho oči, ktoré na vás budú hádzať modré, miestami až tyrkysové odlesky. Taktiež ho nikdy neuvidíte bez zbrane a ak by vám hneď na prvý pohľad nepadla do očí môžete si byť istý, že Autiorn ju má niekde poruke.

Povaha

Autiornova povaha nie je nijako komplikovaná a vo väčšine prípadov by sa dala celkom jednoznačne popísať ako otvorená kniha. Presne viete kedy sa vám ho podarí pobaviť a rovnako aj viete ak to prepísknete a máte očakávať úder. V boji je nebezpečný, mimo neho priateľský a dobre naladený, nič komplikované. Bol stvorený pre boj a presne preň aj žije, takže je to jeho naozaj neoddeliteľná súčasť. Keď je dlho mimo akciu začne byť nervózny, no takéto prípady nastávajú len výnimočne. Čo sa jeho spoločenskosti týka, dokáže vychádzať s každým, no len pár osôb mu je blízkych a tie by vedel zrátať na prstoch jednej ruky. Napriek tomu od neho citové výlevy nečakajte - síce toho nakecá, ale len málokedy majú jeho slová citovú váhu. Môžete sa na neho spoľahnúť či už v boji alebo mimo, no život berie s ľahkosťou a presne to sa odráža aj v riešení dôležitých medziľudských situácii. Presne tento pohľad je však od neho často vítaný.

V neposlednom rade neradno opomenúť Helio, ktorej sa darí jeho život obracať nohami už pár stoviek rokov a to bez toho, aby sa o to sama pričinila. Svoju ženu ako jedinú okrem Reynera považuje za svoju skutočnú rodinu, hoc s ani jedným nezdieľa krvné puto. Blondínka predstavuje jeho domov a teda aj miesto, na ktoré sa vždy s odstupom času vráti. Ich vzťah je aj po pár stovkách rokoch stále komplikovaný a jednoznačne poznačený dlhými odlukami, no obaja robia čo môžu a usilujú o jeho zlepšenie. Pre Autiorna je síce omnoho jednoduchšie pustiť sa do ďalšej bitky ako pracovať na ich vzťahu, no snaží sa a je to na ňom vidieť.

Jednoznačne by mu mohli byť (a často aj je) vyčítané ako ľahkovážne pôsobí keď sa vrhá strmhlav do boja, no ak by ste mu to zakázali bolo by to rovnaké ako keby ste mu zakázali dýchať - tak veľmi prirodzeným sa boj pre neho za tie roky stal. Za roky sa už naučil spoznať nielen svoje schopnosti, no zo skúsenosti vie odhadnúť aj svojich protivníkov a vie ako im čeliť. Tieto skúsenosti vie následne aj posunúť ďalej a keď nebojuje priamo na bojisku, pomáha zlepšiť sa v boji iným členom armády.

Dovednosti

Autiorn je vynikajúci bojovník, ktorý svoje schopnosti kedykoľvek podrobí skúške a pravidelne ich vystavuje na obdiv celému vojenskému táboru. Tento dragonis mal naozaj kopec času vydrilovať svoje bojové zručnosti a momentálne sa nachádza v štádiu, kedy mu pravdepodobne žiadna zbraň v ruke nepríde cudzia. Je jedno či mu do ruky dáte meč, sekeru alebo nejakú ťažkú zbraň, pretože tieto predmety sa v jeho rukách menia na smrtiace nástroje. Dokáže bojovať so štítom ale aj bez a neváha namiesto neho použiť dokonca ani časti tiel svojich nepriateľov. Nikde sa necíti tak prirodzene ako počas boja a dalo by sa povedať, že presne preň aj žije. Ak by si mohol vybrať, preferuje kombinovaný boj s mečom v jednej a sekerou v druhej ruke, no v realite mu tento prepych nie je vždy dopriaty. Nie vždy sa totiž vyskytne ideálna situácia a zbraň vám vie byť z dosahu odobratá, či už máte skúsenosti alebo nie. Vtedy prichádza na rad stará-dobrá vynaliezavosť a pohotovosť, no a v neposlednom rade pravačka a ľavačka, ktorým z obľubou vymýšľa prezývky v štýle Bessie a Jadis. Wrestling je však niečo, v čom sa vyžíva aj vo voľnom čase a nielen keď mu ide o život. Preto ho je bežné zastihnúť ako v tábore trénuje zápasenie s ostatnými vojakmi, alebo v rámci priateľskej stávky so svojou veliteľkou. Čo sa šperkárskeho a kováčskeho umu týka, na Helio sa nechytá ani omylom. Jednak pre to nemá trpezlivosť a tak isto ho jemné a dôsledné práce nebavia, maximálne by len o dušu trieskal do kovu, no okrem placky by z toho moc nebolo.

Rodina a blízcí

Belshade Guinant

Bývalý kováč evasirskej armády a Autiornov otec; Starší dragonis, ktorý po smrti svojej družky jednoducho zmizol. Podľa všetkého sa utiahol niekam do hôr alebo pod zem, no po takmer polstoročí od jeho zmiznutia Autiorn začína pochybovať o tom, že vôbec zostal nažive. Vonkoncom však nestráca čas tým, aby ho hľadal.

Ragga Dondarrion

Padlá bojovníčka 2. fiplinskej légie, matka Autiorna a spiaznená duša Belshadea; Žena, ktorú si Autiorn prakticky nepamätá nebyť toho, že sa o nej aj po takmer päťsto rokoch od jej smrti rozprávajú príbehy spojené s jej odvahou a bojovými schopnosťami. 

Reyner Dorric

Kapitán kráľovskej stráže v Cyre, bývalý spolubojovník a brat v zbrani; Dragonis, ktorého Autiorn pozná prakticky od detstva a bez váhania by ho nazval svojim bratom. Z času na čas sa stretnú a pospomínajú na staré dobré časy v 3. légii.

Helio

Šperkárka z váženej dragoniskej rodiny, dcéra najlepšieho priateľa jeho otca a v neposlednom rade Autiornova manželka; Autiorn a Helio si boli prisľúbení dávno pred ich narodením, čo mala na svedomí dohoda medzi ich otcami, ktorí boli veľmi dobrí priatelia a skôr ako sa ich cesty rozišli, rozhodli sa spojiť svoje rodiny prostredníctvom vílej dohody, ktorá si vyžadovala sňatok ich potomkov.

Nobu Tavi

Bývalá generálka 2. légie; Polovíla u ktorej by nikdy nebol predpokladal, že ju raz bude považovať za svoju priateľku. Cestu si k sebe hľadali síce dlho a ťažko, no napokon sa im to predsa len podarilo. V súčasnosti však kvôli jej odchodu z armády spolu v kontakte nie sú, no napriek tomu sa o ňu Autiorn nebojí. Predsa len to bol on, kto vyšperkoval jej pravý hák.

Kaylessa Vaynore

Súčasná generálka 2. légie; Illyrijka, ktorá sa po odchode Nobu stala jeho priamou nadriadenou a podobne ako jej predchodkyňu aj Kay považuje Autoriorn za osobu veľmi blízku, ak nie rovno najbližšiu ktorú v tábore momentálne má. Priateľstvo ukuté v nejednom boji a vzájomná dôvera prikladá Autiornovým radám cenu, najmä ohľadom taktiky a výcviku vojakov.

Historie

Don’t waste your time looking back, you are not going that way.

Autiorn vie o svojom pôvode iba veľmi málo. Väčšinu minulosti svojich rodičov pozná len z príbehov ostatných dragonisov alebo po prípade iných členov, či už evasirskej armády alebo fiplinskej légie. Všetky príbehy sa však zhodujú v tom, že jeho príchod na svet mali na svedomí dvaja dragonosovia - bojovníčka 2. légie a kováč armády Evasiru. Zatiaľ čo si na Belshadea pamätá pomerne dobre, s matkou sa mu neviažu takmer žiadne spomienky. Ragga zomrela krátko po tom ako Autiorn započal svoj výcvik, ostatne tak ako všetci dragonisovia v jeho veku. V ten deň však mladý dragonis prišiel o oboch rodičov, nakoľko jeho otec nezvládol stratu družky a jednoducho sa vyparil z povrchu zemského, desaťročnému Autiornovi tým pádom neostávalo nič iné ako hnev na oboch rodičov, ktorých prakticky ani nemal čas spoznať. Vtedy už však päť rokov makal spolu so svojimi rovesníkmi a výcvik sa pre ním stal tým správnym únikom z reality. No a keďže nebol priestor rozoberať pocity osirelého dráčaťa, maximálne sa z nich stalo palivo, ktoré ho vo výcvikovom tábore hnalo vpred. Jeho výcvik bol však ťažký a náročný pretože sa zdalo, že na všetko mu trvalo prísť omnoho dlhšie ako jeho rovesníkom, no čo mu nechýbalo bolo jednoznačne odhodlanie. Bolo mu jedno koľkokrát skončil na zemi pretože vždy sa cez všetku tú bolesť dokázal znovu vyškriabať na nohy. Vtedy mu osud do cesty privial o pár rokov staršieho dragonisa, ktorý mu na najbližšie roky nahradil rodinu. Reyner Dorric sa neskôr stal jeho bratom v zbrani, no ako všetky vzťahy z vojenského prostredia, aj tento bolo potrebné najprv spečatiť potom a krvou.

Skôr však ako sa ich výcvik skončil a obaja spolu vstúpili do armády, do Autiornovho života zavítala ďalšia osoba jeho druhu, tentokrát za iných podmienok akoby sa mu rátalo. Autiornov otec sa totiž rozhodol svojmu synovi skomplikovať život aj po vlastnom zmiznutí a zariadil mu vopred dohodnutú svadbu s dcérou svojho najlepšieho priateľa, len čo obaja dokončia základný vojenský výcvik. Začiatok vzťahu s Helio nebol určite rozprávkový, no mali pred sebou dlhý život na to, aby ho vyšperkovali. Niekedy doslova. 

 

It is one thing to use a weapon, but another to kill.

Autiorn však na rodinný život stvorený nebol a napriek tomu, že sa ich vzťah s Helio zlepšoval, hoci len pomaly, spolu s Reynerom sa nechali naverbovať do fiplinskej armády a vstúpili do 3. légie, kde sa ich vzťah upevnil ešte viac, vzhľadom na podmienky v ktorých sa ocitli. Už totiž nebojovali len na relatívne bezpečnom cvičisku, vstúpili do ozajstného boja. Tu im nikto druhé šance nedával, pretože tvárou v tvár nepriateľovi to bolo kto z koho - buď zabiješ alebo budeš zabitý. Našťastie však na to ani jeden z nich nebol sám a keď jeden z nich v boji stratil štít mohol sa spoľahnúť na to, že ten druhý mu bude kryť chrbát. A tak spolu bojovali a za roky si okrem jaziev nazbierali všetky správne vojenské historky, na ktoré s obľubou spomínajú vždy keď sa ich cesty znovu stretnú. V tretej légii totiž nezostali večne - Reyner z nej odišiel a Autiorn postúpil do druhej.

 

We fight - that is how we win and that is how we die.

V 2. légii sa buď vplyvom osudu, alebo šťastia, Autiorn dostal pod vedenie Tollina Dai Evasira, ktorému sa zodpovedal v roky ktoré mali nadísť. Krátko po príchode sa jeho cesty prekrížili s dcérou svojho veliteľa - Nobu. Drobná polovíla však v sebe ukrývala omnoho viac ako by bol dragonis na prvý pohľad povedal. Od Tollina dostal jednoduchú úlohu a bol odhodlaný splniť si ju na výbornú. Ako dragonisovi mu jeho techniky nikdy neprišli prehnané, navyše bol už skúsený a zakrvavený v boji takže vedel, že ak ho má Nobu taktiež niekedy okúsiť musí byť naň pripravená a preto ju nešetril. Keď jeho práca priniesla ovocie a Nobu sa stala jeho veliteľkou, Autiorn bol hrdý nielen na jej schopnosti ale aj na fakt, že ju môže nazvať svojou priateľkou. Napriek tomu že v hierarchii armády spadal po ňu, vždy jej mohol otvorene prehovoriť do duše a postaviť sa jej ak to situácia vyžadovala. Predsa len oplýval cennými skúsenosťami z prvej ruky a veliteľka z jeho rád mohla vždy ťažiť, čím jej dragonis splácal všetky tie skoré rána a neskoré večere keď ju zrážal na zem do prachu cvičiška znovu a znovu. Poznal však svoje miesto a keď nadišiel čas vybrať sa do Dyribthanského priesmiku, svoju velliteľku následoval tak ako vždy, slúžiac jej svojimi radami rovnako ako aj mečom a nič sa nezmenilo ani keď sa rozhodla, že z priesmyku treba ustúpiť. Stál za ňou vtedy a rovnako by za ňou stál aj teraz.

 

You don’t need a title to be a leader.

Rozhodnutie jeho veliteľky si však prinieslo svoju cenu a stálo ju to jej miesto v armáde. Po odchode Nobu z armády a vymenovaní Kay za jej nástupníčku sa Autiornovo miesto v 2- légii zmenilo taktiež a stal sa dôverníkom ženy, ktorú vykúpal v prachu cvičiska rovnako ako jej predchodkyňu. Niečo na jeho vzťahoch bolo asi trošku defektné, keďže drvivá väčšina bola utužená bolesťou a údermi, no aspoň by to na druhej strane vysvetľovalo komplikácie vzťahu s Helio. Pod vedením Kay sa jeho život v armáde takmer vôbec nezmenil a stále robil to čo doteraz. Bojoval, trénoval seba aj iných, radil svojej veliteľke a občas si zobral volno aby ho mohol stráviť so svojou manželkou, ktorá sa pre neho rokmi stala omnoho cennejším pokladom ako tými, ktoré ukrýva v truhlici vo svojom stane. Už sa len musí naučiť povedať jej to, pretože jeho pokusy dať jej to správne najavo nevypália vždy práve najlepšie.

Zajímavosti

  • Z ruky neskladá náramok, ktorý mu Helio vyrobila pre šťastie a ochranu po tom ako sa nechal naverbovať do fiplinskej armády.

  • Vo svojom stane v tábore má truhlicu, do ktorej ukladá všetky svoje nahromadené poklady, avšak nie je ich tak veľa ako by sa pri jeho druhu čakalo. V lesklých vecičkách má stále ako pravý dragonis záľubu, no určite sa nájde mnoho príslušníkov jeho druhu, ktorí by ho v tomto zmysle prekonali. Navyše on sám skôr zbiera zdobené zbrane ako nejaké iné predmety, ktoré síce potešia oko no úžitok až tak veľmi nemajú.

  • Je hrdý na to kým je a preto je pomerne obtiažne donútiť ho skryť svoju pravú podobu, nakoľko sa k tejto možnosti sa totiž utieka len v naozaj nevyhnutných prípadoch. Každopádne však poctivo túto schopnosť trénuje pretože jeden nikdy nevie, kedy sa to bude najviac hodiť. Predsa len ak by schopnosť nikdy nemal využiť, nedostal by ju do vienka.

  • Dá sa povedať, že pokiaľ ide o jeho vlastnú osobu nebojí sa ničoho. Problémy skôr nastanú keď sa v nebezpečenstve ocitnú jeho blízki. Preto je veľmi obozretní koho si k telu pustí a koho nie, pretože čím viac ľudí na ktorým vám záleží, tým je ťažšie na všetkých dozrieť. Na druhej strane ho vždy uspokojí myšlienka, že sa druhí vedia o seba postarať a preto minimálne v prípade Nobu a Kay kládol neskôr dôraz práve na drilovanie ich bojových schopností.

Magie

Skrývání podoby

Zakrytí skutečného vzhledu

2/5

V rámci jeho iluze má občas problém se skrýváním svých očí nebo uší. V případě, že je nějak rozhozený, tak iluze zeslábne a může postupně vyprchat.

Výdrž

2/10

Svou podobu dokáže skrývat bez problémů několik hodin až den, ovšem pak už bývá unavený. To znamená, že den je jeho maximum, pokud zakrývá celou svou podobu, v případě, že se zaměří například jen na tělo a křídla nechá odkrytá, prodlouží mu to výdrž o půl dne. Na odpočinek pak potřebuje pár hodin.

Zbystření smyslu

Zesílení smyslu

4/10

Z jeho smyslů je zatím nejsilnější zrak, který dokáže zvednout o polovinu svého běžného maxima, tudíž se hodí na vyhlížení nepřátel či na pozorování nepřátelských táborů. Dalším smyslem, který mu ale už dělá větší problémy, je sluch. Ten zvládne zesílit maximálně o čtvrtinu běžného maxima, ale musí se soustředit. U ostatních smyslů jsou minimální výkyvy a zlepšení. Ostře tak vidí vzdálenosti do 50 metrů, kdy dokáže rozeznat nejmenší detaily. Sluch a soustředění se na rozdílné zvuky je ideální jen na prostoru padesáti metrů, kdy dokáže i jednotlivé zvuky oddělit a utlumit.

Výdrž

3/10

Ohledně výdrže má sice ještě co trénovat, ale na plném výkonu udrží jeden smysl okolo čtyřiceti minut, pokud chce dosáhnout svého maxima. Jen je pak potřeba určitá doba odpočinku, než to bude zkoušet znovu.

bottom of page