top of page
https---blogs-images.forbes.com-hughmcintyre-files-2017-03-MAGGIE-L-300-RECORDS_-6-1200x958.jpg
080489be7ba6a335ad7cd4bbc25cfe5c.jpg

Ashera

Saira Eris

55444b074eb7b83e8c49ca3e5df63a44_edited.jpg
c71d689aa8b33f2d47b12247a7e3df5c.jpg

Elementární mág

27 let

Tanečnice

Hráč: Mickeyna

„Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.“

Vzhled

Ashera je nízká brunetka. Díky tanci má pevné tělo. Postava má tvar hodin, takže přednosti a útlý pas. Má něco kolem 155 čísel a váhově se pohybuje kolem 50 kilo. Má krásné, dlouhé, vlnité hnědé vlasy, které ji sahají až do půli zad. Jsou opravdu tmavě hnědé, takže v určitém světle si její barvu mohou zaměňovat za černou. Nosí je převážně rozpuštěné, v drdůlku, nebo ve dvou copáncích, které si často zdobí kovovými kroužky a ozdobami. Na plných rtech ji často hraje úsměv, i když je jednoduché, aby o něj přišla. Krásně smaragdově zelené oči má zvýrazněné černou linkou a řasy potká také zvýraznění černou barvou. Její pleť a pokožka má lehce nazlátlý odstín. Má skvělý pigment, který krásně reaguje na sluníčko.

Když má vlasy v drdůlku, nebo v copáncích, odhaluje tak černé tetování na zátylku, na kterém je měsíc a hvězdička. Stejný motiv má na prstýnku ze stříbra, který nosí na pravém prsteníčku. Prsten má po pravé matce a chce mít tenhle motiv při sobě, kdyby o prsten náhodou přišla. Dalšími a posledními ozdobami jsou náušnice. Na pravém uchu má tři dírky, ve kterých si mění náušnice podle nálady a ve vrchní části chrupavky má dva stříbrné kroužky. Na levém uchu má dírek pět, ale jen jeden kroužek ve chrupavce. Velmi často si nehty nechává barvit na černo, nebo fuchsiovou, přičemž si nehty brousí do mandlového tvaru. Tudíž do lehké špičky. Perfektní nehty na škrabkání. Po těle má jizvy z některých trestů, které ji její „rodiče“ zasazovali, když nebylo něco podle jejich představ. Na žebrech má dvě jizvy, na levém boku krku jednu a poslední má přes celou páteř. Zbytek těla zdobí jenom takové malé a nepatrné jizvičky, které jsou oproti těmto nevýrazné.

Povaha

Ashera má zajímavou povahu. Povaha je zajímavá převážně díky tomu, že není vyloženě ucelená a často zrcadlí. Má momenty, kdy je úplně zlatá a rozkrájela by se, aby někomu pomohla. Za chvíli je z ní holka, která bude vtipkovat a dělat blbosti, ale zároveň stačí lusknout, a bude tak nepříjemná a zlá, že by člověk zůstal jenom stát. A poslední její část je taková ta velmi provokativní část. Hodně se to odvíjí od její nálady a okolnostech.

Ashe bych mohla označit, že je největší část času prostě divoká. Plná energie, zábavy. Nenechá si ujít možnost si do někoho rýpnout a ráda používá dvojsmysly. Tím svým vtipkováním se totiž pokouší zahnat to všechno, co se jí stalo. Všechny ty její vzpomínky. Dává si pozor, koho si pouští k tělu a nedá se o ni říct, že je úplně důvěřivá. Když si vás k sobě ale pustí, dokáže vám říct cokoli, pokud si nemyslí, že by vám to dělalo zbytečné starosti. Prakticky ale záleží na vás, jak se k vám bude chovat. Ashe díky své minulosti nastavuje lidem zrcadlo, pokud vás nezná. Jste milí vy na ni, ona bude na vás. Chováte se jako arogantní sobec? Čekejte, že přesně tohle se vám dostane. Kdyby ji zůstala nějaká rodina, nikomu by na ni nedovolila se jen křivě podívat. A to se týče i jejich přátel. Jakmile si vás pustí k tělu, získali jste loajální přítelkyni, která vám bude hlídat záda a nenechá nikoho vám ublížit. Ačkoli u sebe už tolik obranný systém vyvinutý nemá.

Díky svým záchvatům a panickým stavům, či stavům úzkosti se dokáže celé její chování otočit. Bude se s vámi smát, ale z ničeho nic se zhroutí na zem jako hromádka neštěstí, která se poddá pláči, třasu a strachu. Nikdy nikoho nechtěla obtěžovat. Takže je dost možné, že pokud se ji budete pokoušet v tomto stavu pomoct, nenechá vás. Prostě vás poprosí, abyste odešli a nechali ji být. Prostě si nedělali zbytečné starosti. Díky Petalovi a Weritě nezná svou cenu, takže má poněkud nízké sebevědomí a má pocit, že nestojí za to, abyste s ní zahazovali čas. Hodně ji pomáhá tanec a opium k uklidnění. Neočekává, že by se našel někdo, kdo by se o tomhle všem dozvěděl. Komu by to řekla, nebo by si pustila víc k srdci.

Dovednosti

Ashe nemá vyloženě bohaté dovednosti. Není toho tolik, kolik by dokázala. Většinou všechno dělá spíš z důvodu, že ji to baví. Že ji k tomu něco táhne. Její nejsilnější a nejjasnější dovedností je tanec. Tančila už od malička, skoro když se naučila chodit. Máma ji všechno učila a ona to milovala. Milovala ten tanec a ten čas s ní. Do teď ji to mamku připomíná. Někdy ji to stojí úsilí, aby nebrečela, jak ji chybí. Dává do tance celé své srdce a emoce. Proto spousta jejich emocí vychází z ní při tanci. Díky tanci je ohebná, mrštná a má výdrž, ale kam by se hrabala na bojovníky. Když má taneční vystoupení, má dvě oblíbené rekvizity. Jedná je čistě voda a taneční vějíře s lehkou látkou, která se táhne až na zem. U tance si zpívá různé melodie. Ale jenom melodie, protože zpěv, jako takový není její silná stránka. Když si brouká melodie, je to v pořádku, ale když přidá slova, je to jako když taháte Serena a za ocas. 

Sice ovládá nějakým způsobem magii vody, ale pořád se učí. A ani magie není bezedná. Musela se tedy naučit pracovat s nějakými zbraněmi. Ona konkrétně se naučila s bojovým vějířem a později i s dýkami. Sama si vybrala jejich vzhled a to vzhled pírek. Nemá moc v lásce, když jsou ty zbraně hned od pohledu surové. Dokáže s nimi manipulovat tak, aby se ubránila, ale jinak v tomhle směru moc zručná není. 

Mimo tanec, zpěv a její elegantní zbraně se ráda věnuje hvězdám. Ráda je pozoruje, protože ji jako malé mamka s tátou řekli, že vždycky, když někdo zemře, dostane se na nebe a jako hvězdy shlížejí dolů. Jako malá tomu věřila. Teď už tomu nevěří, ale pořád se její dětský kousek uchyluje k hvězdnému nebi, kde pozoruje hvězdy a myslí na to, o co ji oheň připravil.

Rodina a blízcí

Sayesa Eris

Sayesa je pravou matkou Ashery. Byla to její jediná dcera, ale až druhorozené dítě. Sayesa byla elementárním mágem, který ovládal vzduch. Byla sochařkou a milovala tanec. To po ni zdědila Ashe. Bohužel zahynula při požáru jejich domu.

Haward Eris

Otec Ashery a Ferese. Také to byl elementární mág, ale na rozdíl od Sayesy ovládal zemní magii. Byl pyšný na obě svoje děti. Byl to obchodník, který hodně cestoval a rád své rodině vyprávěl o svých cestách. Bohužel i on zahynul při požáru domu.

Feres Tis Eris

Feres byl starší bratr Ashery. Jako rodiče, i on byl mág. Nebo spíš je, to nikdo neví. Na rozdíl od zbytku rodiny není mágem elementárním, ale mágem temným. I když svou rodinu miloval, rok před požárem domu zmizel. Prostě odešel, když byla Ashera malinká. Měli spolu dobrý vztah, ale ani ona ho nedokázala udržet doma. Odešel totiž za láskou, nikdo neví kam. To bylo snad jeho jediné spasení před požárem a jeho pravděpodobnou smrtí. Bohužel ho od té doby Ashera neviděla. Nepovedlo se ji ho najít, kontaktovat, nic. Ani neví, jestli je stále naživu.

Petal Riste

Petal je něco jako její adoptivní otec, i když mu tak nikdy neříká. Není to její otec. Nenávidí ho. Stejně tak, jako nenávidí Weritu. Petal je krutý, sobecký a zlý chlap. Patří mu nevěstinec ve městě a to, jak se má chovat k ženám, nebo dívkám mu nic neříká. Společně se svou manželkou Weritou zaplatili mužům, aby podpálili dům Erisů a dostali k nim malinkou Ashe, kterou měli už měsíce vyhlídnutou. Dokonce ji někdy i v rámci trestu a výdělku nutil, aby byla společnicí některých bohatých klientů, kterým se líbila.

Werita Riste

Manželka Petala. Chtěla mít dceru, ale nehodlala si kvůli tomu zničit postavu. Líbila se ji myšlenka, že by měla někoho, kdo za ni bude muset dělat všechno a ona se bude moct věnovat různým akcím a nákupům. Prostě utrácení manželových peněz. Sama nepracuje, protože má pocit, že její manžel vydělává dost a ona nemusí. Ashe vždycky úkolovala, ať uklidí, uvaří, postará se o domácnost. Jakmile nebylo něco podle jejích, nebo Petalových představ, tak ji trestali.

Historie

Ashera má poněkud bohatou, ale bolestivou historii. Je neuvěřitelné, co se ji za těch pár let stihlo stát. Co ji dokázalo potkat. Ashe se narodila do milující rodiny Erisů. Všichni měli neskutečnou radost, když se do rodiny narodila ta usměvavá holčička. Sayesa byla šťastná, že se ji narodila holčička a nebude sama s kluky. Stejnou radost z ní měl i Haward. Feres ji už od prvního dne, co ji viděl, bral jako tu malou sestřičku, kterou musí ochraňovat. A přesně takhle k ní přistupoval i zbytek jejího života. Nebo aspoň tu část, kterou s ní měl šanci strávit.

Její život byl poněkud.. Normální, příjemný, veselý a plný radosti. Feres trávil spoustu času s otcem, za to Ashe s matkou. S mamkou se učila klasickým domácím pracím. Praní prádla, vaření jídla, uklízení. Prostě takové ty typické věci, která by měla umět každá žena v domácnosti. Když byl čas, koukala ji přes rameno, jak tvoří sochy a jak tančí. Právě od ní se naučila vnímat hudbu. Nechávat hudbu, aby rozpohybovala její tělo. Od malička ji to táhlo k tanci a to ji zůstalo až do dnešních let. Tanec ji tak moc bavil. Tak moc se mu odevzdala, že si nedokáže představit, že by se živila něčím jiným. Sem tam v její blízkosti cosi roztrhlo papír, nebo roztříštila váza, jakoby ji rozbily jakési neviditelné ruce, ale nikdy tomu nevěnovala větší pozornost. Brala to spíš jako náznak únavy, že se jí to jenom zdá. Tohle štěstí ji provázelo pouhých deset let, než se z jejího života stala noční můra. Živoucí peklo.

Už když se Sayesa dozvěděla, že je těhotná, bylo jasné, že bude jejich druhé dítě nadané magií. Ona i Haward byli mázi a jejich první dítě má taky schopnost magie. Otázkou jen bylo, jakým směrem se její magie vydá. Pár dní po jejích desátých narozeninách vypukl v domě požár, když celá rodina spala. Vzpomíná si na ten křik její matky i otce. Její vlastní pláč. Po domě se rozléhal jenom zvuk praskajícího ohně a křik obětí v něm. Ačkoli se oba rodiče pokoušeli oheň svou magií uhasit, nepovedlo se jim to. Jakoby byl oheň ovládaný někým jiným. Pevné a silné ruce nějakého muže ji najednou popadly a ona pořád křičela a brečela, kvůli rodičům. I když se dostala ze živoucího pekla, teplota kolem ni byla pořád vyšší, než by měla být. Jeden z prvních projevů magie. Muž ji odnesl k jedné.. z počátku milé rodiny. Nevěděla, že právě ten muž může za ten požár a byl najat právě těmito lidmi, aby ji pro ně získal. Ona sama měla pocit, že je to její chyba. Když kolem ni byla teplota vyšší, měla za to, že to její magie zapálila dům. V tomhle domnění byla několik týdnů, dokonce i měsíců, než se jí projevila její magie. Voda. Jediná útěcha pro ni byla, že její starší bratr odešel od rodiny rok před požárem. Ale od té doby ho neviděla, i když by měl být živý. Bohužel tohle byl teprve začátek jejího pekla.

Po požáru v jejím domě, kde před jejíma očima zemřela matka i otec, se dostala k rodině Riste. Z počátku to vypadalo dobře. Příjemně. Ale to byl velký omyl. Petal je vlastníkem nevěstince a Werita je přesně ta panička, co si užívá peněz manžela a nedělá nic. Petal se postaral o to, aby ji někdo pomáhal s magií. Řeč byla o jiných mázích a vznešených vílách. Problém byl v tom, když ji něco nevyšlo. Když ji něco při výuce nešlo, nebo tak něco. V ten moment byla doma potrestaná. Ani Petal ani Werita se nebáli na ni vztáhnout ruku. Naopak to dělávali poněkud často, když se jim nelíbilo její chování, jak je učesaná, když doma nestihla udělat nějakou práci, jako je vyprat, nebo uvařit, nebo když se ji nedařilo při trénování a studiu její magie. Často byla nucena uklízet i v nevěstinci, kde si ji prohlížel nejeden zákazník. Ty oplzlé pohledy na sobě cítí ještě teď. Když přišel Petal domu a měl opravdu špatnou náladu a doma našel něco, co mu náladu dokázalo zhoršit, měl pro Asheru jinou práci. Jiný trest. Byla nucena se věnovat některým klientům v nevěstinci, kteří se na ni už ptali a dokonce za ni nabízeli větší obnos, než za kurtizány nevěstince. Snažila se namítat a vzpírat se Petalově rozhodnutí, ale místo toho si odnesla akorát jizvu na zádech. Jizva, která se ji díky biči táhne přes celou její páteř. Bohužel se tenhle trest opakoval a nejednou. Petalovi se zalíbilo, kolik za ni může dostat, takže ji tím trestal, i když špatnou náladu neměl. Díky různým trestům si odnáší i dvě jizvy na pravých žebrech a jizvu na levé straně krku, když na ni Werita vytáhla nůžky, když ji Ashera řekla, že je unavená na to, aby šla ještě vařit. Tohle jsou její nejvýraznější jizvy, jinak má ještě spoustu malinkých a nepatrných.

Všeho toho měla už dost. Už ji to ničilo a měla pocit, že jenom přežívá. Z reality utíkala jenom díky tréninku její magie, který ukončila ve svých 23 letech a její tanec. Bez toho by na tom místě nepřežila. Nehodlala se jim zodpovídat. Nehodlala v tom dál žít. Neměla peníze, ani kam jít, ale i tak si vzala svoje věci, kterých zas tolik nebylo, a utekla. Nikomu nic neřekla, prostě zmizela. Chodila po různých městech, královstvích a vydělávala si tancem na ulici, než se ji povedlo aspoň z části uchytit jako tanečnice. Hlavně díky jejím rekvizitám. Jako svoje město bere Heden, ale díky tanci se dostává do spousty měst a království.

Zajímavosti

 • Trpí záchvaty úzkosti a paniky.

 • Jizvy na těle.

 • Svou nedůvěru a strach schovává za vtipkování, uštěpačné poznámky a nějaké to rýpnutí.

 • Při tanečních vystoupeních využívá svou vodu a někdy i vějíře.

 • Na jednom uchu má tři náušnice a dva kroužky v chrupavce a na druhém uchu má pět náušnic a jeden kroužek v chrupavce.

 • Není sice zručná, co se týče ovládání zbraní, ale když už musí, tak jednoznačně sáhne po bojovém vějíři a dýkách ve tvaru peří. 

 • Miluje fuchsiovou barvu a růže.

 • Na pravém prsteníčku nosí stříbrný prsten měsíce a hvězdy po její pravé matce. 

 • Naprosto stejné znázornění má vytetované zezadu na krku. 

 • Ashera je obrovský magnet na problémy.

 • Někdy na uklidnění kouří opium.

Magie

Vodní magie

Pohybování předměty

5/10

V rámci posouvání v prostoru po zemi dokáže bez problémů posouvat více věcí naráz. Do vzduchu zvládne zvednout i těžké věci, ale při větším množství se rychle vyčerpá.

Manipulace s vodou

2/10

Dokáže zvířit vodu v nádobách kolem sebe, při silných emocích. Nepohne však hladinou nějaká větší vodní plochy. Záměrně dokáže manipulovat s menšími kapkami vody, které může nechat vznášet se kolem sebe, je to pro ni ale vysilující,

Thermokineze

4/10

Dokáže úmyslně zvýšit i snížit o několik stupňů ve svém okolí, ale ne na moc dlouho, aniž by jí to vyčerpalo. Uzpůsobování vlastní teploty už je pro ni méně vyčerpávající, ale měla by se vyhýbat extrémním chladům, neboť podchlazení oddálí pouze o několik minut.

Vysátí vody z okolí

Ovládnutí krve

-/10

Mág tuto schopnost neovládá.

-/-

Mág tuto schopnost neovládá.

bottom of page