top of page
wp4462578.jpg
45552b2af3c0e8dfba03beb24337c5a7.jpg

Apogee

minimalizm-cherno--beloe.jpg
MV5BNWFiZGVlNjQtYTI4Ni00NzIwLWFiNDctNTg1

Ischyros

31 let

Otrok

Hráč: Coffee

"Just never forget, how smells freedom."

Povaha

Pokud na světě existuje někdo, kdo by si vyloženě zasloužil padnout do zajetí a být nadosmrti nucen k boji o život nebo snad nějakým hrátkám s bandou čarodějnic, je to právě tento muž, zdánlivě milá tvář, neodolatelný úsměv nebo rádoby upřímné oči jsou totiž jen zástěrka pro dávno zčernalou duši a navěky hnijící srdce v kamenné schránce. Srdce je dávno zamčené v pomyslné truhlici, od které Apo dávno zahodil klíčky, a to nepatří mezi nejstarší svého druhu. Možná někdy na začátku svého bytí, by se dal považovat za docela ovlivnitelné, naivní, a hlavně svět růžově vidící individuum více podobné člověku než čemukoliv, co by se dalo nazývat potomkem nějaké víly. Věřil v pohádky a zázraky, věřil v povídačky a pověsti, které mu opěvovali jednorožce a nádherné tvory zalezlé ve všemožných dírách a dutinách stromů. Jednoduše řečeno měl nasazené nádherné růžové brýle a celý svět fungoval jako dobře namazaný neexistující stroj. A jak dlouho u ta naivita vydržela? Řekněme že jen první čtyři roky života, než se naučil pořádně chodit, mluvit a fungovat jako dobrý malý člověk. Pak se celá jeho osobnost začala formovat do toho, kde nakonec skončil. I když je zvenčí stále miláček k pomuckání, rozhodně to není něco, co by v jeho případě bylo doporučeno v manuálu. Hada taky nebudete dráždit bosou nohou, pokud nechcete, aby vás uštkl. I když je Apo docela dlouho splachovací, takže mu jeho společnost bude dostatečně dlouhou dobu u jeho pevného sexy pozadí, než se vůbec rozhoupe poslat vás do řiti, ale ne do té svojí, tu má rád. Stejně tak mu je asi docela jedno, jestli jste člověk, polovíla, víla nebo čarodějnice ostatně ani kdybyste byli třeba sám kotlík tak k vám nebude mít nijak zvlášť blízko. I když existenci kotlíku alespoň akceptuje, vaše existence je pro něj něco jako kámen v botě. Čím dřív se vás zbaví tím líp pro jeho dokonalou dušičku. Z čehož samozřejmě plyne, že byste jen těžko hledali vyšší ego, než má právě tahle polovíla. Sice nenosí nos nahoru hned od prvního pohledu, ale rozhodně se svou dokonalostí netají, když nemusí.

Jedná se o mistra mnoha tváří, od nevinného muže, který by z fleku mohl být panicem, přes zkušeného leadera celého oddílu armády, který by bez problémů zabil kdejakou nepříjemnou obludu až po dokonalého partnera, manžela a otce. Tak na prvních pár minut, možná i několik hodin, pokud by mu z toho snad mělo něco kápnout. Nějaká skvělá výhoda nebo třeba něco lepšího k obědu. Svým způsobem by přítele zaprodal i za měsíček jablka, kdyby to znamenalo, že se dostane zase o kousek víš. Z čehož asi jasně plyne jeho přístup k přátelství spojenectví, ne že by se nezvládl chovat jako dobrý voják, ale rozhodně nehodlal dát svůj život za život někoho jiného. Takže kdyby vám na místě odpřísáhl před samotným kotlíkem, že je na vaší straně, můžete si být jistí, že dříve nebo později se minimálně pokusí o to, aby vám do zad vrazil dýku, a nakonec se čepelí do vaší kůže ještě podepsal. Občas je docela kreativní a docela rád se vyžije v tom, aby na vaší kůži chvíli hnil kromě nápisu i obrázek třeba sluníčka, protože je to přece sluníčkový den s trochou krve, no ne snad? Kdybyste pro něj byli ještě o trochu více bezvýznamní, dali byste se přirovnat možná tak ke schopnosti existence takových krav. Z nějakého důvodu existujete, ale lepší bude, když skončíte na talíři. Něco dost podobného se pak vztahuje i k bezvýznamnosti pocitů náklonnosti do kterých je potřeba zapracovat část duše nebo srdce. Samozřejmě je zvládne dokonale napodobit, ale cítit je? Nenechte se vysmát. Pokud náhodou z jeho úst uslyšíte, že vás miluje, jedná se o zcela prázdná slova, která jej mají dovést do postele. A i v tom případě se můžete těšit na to, že se stanete docela dobrou pochoutkou na něčím stole, nejspíš. Pořád je to podle něj více užitečné než hnijící mršina v sametových peřinách.

Už pár let v jeho životě tak nějak mají hlavní slovo čarodějky a co by to byl za muže, kdyby nebyl iritován faktem, že mu vládnou ženské. Na druhou stranu docela si oblíbil souboje o život, jelikož se mu daří ještě žádný neprohrát a pak je docela oblíbený díky své krutosti v boji. Když chce dokáže být velice zákeřný, někdo by dokonce řekl, že je zvyklý hrát si se svým soupeřem. Nechat jej unavit, nenechává se pohltit agresí. Než útočí vždy přemýšlí, dává si pozor kam šlape, jaké výpady meče dělá a zaměřuje se na to jaké pohyby dělá soupeř. V podstatě s ním hraje neviditelnou hru šachu, kdy ten, kdo dá nakonec šach mat je vždy on sám. Samolibé úsměvy a nálada bodnout ještě jednou do bezvládného těla je pak u něj zcela známá. Není divu, že není příliš oblíbený, ale proč by mu to mělo vlastně vůbec vadit.
Ačkoliv se může zdát, že tahle osoba konflikty přímo vyhledává, aby si mohla dokázat svou nadřazenost nad lidským póvlem, nebo snad jen otroky, kteří by měli znamenat méně než dokonalost sama v podobě Apogeeho, opak je pravdou. Mimo souboj o přežití se soubojům raději vyhne, než aby jim běžel naproti. Chcete se s ním pohádat? Zbytečná snaha, jak už bylo řečeno bude vás mít, tak u zadku, jak ještě nikoho neměl. Chcete se s ním porvat? Je dost možné, že vás odbude pár chvaty, pošle vás proti zdi, využije prostoru, přetáhne vás pánví a pošle vás, abyste se na okamžik vyspali ze svého vzteku a odkráčí si po svém. Jak šlechetný to muž.

A jaký že je on vlastně otrok? Krom jeho neustále se stupňujících sebevražedných sklonů v podobě drobného odporu je dostatečně přirovnatelný k mlze. Je tu vždy, když to nejmíň potřebujete, ale když byste ji chtěli mít okolo, není po ní ani památky. Jak se mu daří přežít? Těžko říct. Je drzý, egoistický, zlý, posměvačný, ignorantský, ale svým způsobem docela použitelný. Věrný snad taky, ale těžko říct, jestli stále domovu ve Fiplinu, nebo čarodějkám. Nebo možná hraje docela slušně na obě strany. A jestli je to tak doopravdy, pak to velice dobře skrývá za úsměv a kukadla. 

Dovednosti

Mezi jeho přednosti, vyjma jeho nepřekonatelné dokonalosti patří jednoznačně boj. Pravděpodobně vrozený talent, učenlivost, a hlavně tvrdá píle, aby se tak v mladém věku mohl pyšnit statutem jednoho z nejlepších uživatelů zbraní jaký chodí po zemi. Tedy, alespoň jeho ego to velice rádo tvrdí. Je schopen srazit k zemi někoho lukem, kuší ale také mečem, dýkami nebo holými pěstmi. Je velice rozvážný, nevrhá se do boje po hlavě, a to možná činí pro něj tak velkou úspěšnost. Jeho slabinou je však záliba v krvi a kůže jakožto prázdného plátna, na které je nutné něco namalovat. Je velmi těžké zastavit jej v boji předtím, aby protivník neskončil mrtvý, zkrátka když se do něčeho zažere, nehodlá se toho pustit. Také umí docela obstojně jezdit na koni, je velmi zdatný, co se tělesné stavby týče. V podstatě není zrovna zdatný ani v interakci s lidmi, většinu času není ani vyloženě sám sebou, ale na něco si hraje, takže celkově není k ničemu jinému dobrý než k boji, jelikož je to jeho jediná skutečná dovednost.

Ale i tahle jeho „dokonalost“ má k dokonalosti daleko, a to nejen již zmíněnými „vadami“, ale také jeho posedlost tělo tedy trochu „pomalovat“ nebo jeho touha do mrtvého ještě párkrát bodnout, kdy jednoduše na okamžik zapomene, že kolem něj vůbec nějaká bitva existuje. Také je hodně ovlivněn svou náladou, kdy se jednoduše uprostřed něčeho sebere a řekne si, že se mu do toho prostě nechce a jde pryč. Snad i proto si odnáší hlubší rány, kdy samozřejmě musí sám ošetřit, protože přece platí nevěř nikomu jen sobě. 

Rodina

Arya Kelly

Matka byla jeho jediná známá rodina, když pomine ostatní ošetřovatelky v táboře, haldu osvalených vojáků, kteří ho tahali domů, když byl někde kde nemá. Ostatně co si pamatuje řekl by, že i ta straka, která měla hnízdo na stromě u severní strany tábora se o něj starala a zajímala víc, než kdy jeho matka. Ačkoliv mu neustále vykládala jaká je to hloupost a pouhý pocit, kdy jeho dušička touží po pozornosti s odstupem času je rád, že mu tu pozornost nevěnovala. Mohl by skončit jako nějaký přecitlivělý chlapec, který má jediný cíl a to, založit rodinu s nějakou ještě zbytečnější osobou blízkou, která by jej jen držela pozadu. Protože někoho takového jeho matka chtěla, přičemž ještě stále nejspíš čeká až se někdo takový objeví. Marná snaha chtít ji něco vysvětlit. Co je v zajetí ji neviděl. Díky kotlíku. Člověk. - 53 let

Aeden

Apo nikdy otce nepotkal, ale když byl malý často o něm slýchával od matky. Určitou chvíli dokonce věřil, že si pro něj otec přijde a udělá z něj plnohodnotnou vílu (Dodnes neví jestli je to skutečně možné, ale rozhodně důvěrou v někoho tak zbytečného jako je osoba, která jej zplodila, nijak neoplývá. O možném rituálu, kdy by z něj byla plnohodnotná víla, netuší). Podle vyprávění jeho matky se jedná o vojáka, kterého měla tu čest jednou ošetřit, i když této historce už dnes  příliš nevěří, jiná mu nezbývá. Jakmile jej ošetřila, pozval ji prý na procházku a milovali se. Proto je tu on. Kdysi dávno věřil i tomuhle žvástu, ale nyní svého otce chápe. Ostatně, když máš možnost zasunout a zmizet bez zodpovědnosti, je to lepší než se nechat vtáhnout do ubohého rodinného života. Vznešená víla. - 458 let

Historie

Narozeniny. Kdo by nechtěl mít narozeniny. No dejme tomu, že by se nikdo nechtěl narodit ve vojenském táboře, kde je hlavním účelem dne cvičit, nebo jít do boje a zemřít. Co na tom ale nic nezměnilo, byl fakt, že se tam dítě jednoduše narodilo, a nejen tak ledajaké. Matičkou tohohle nádherně roztomilého chlapečka byla sice lidská žena, ale otcem byla vznešená víla. Co na tom, že se jednalo jen o záležitost jedné noci, které po devíti měsících vyústilo v narození tohohle pacholíčka, stalo se stalo a kotlík je svědkem jeho křiku, že jen co přišel na svět, tak se mu tu příliš nelíbilo. Což samozřejmě dětství trochu změnilo, protože vojenský tábor byla jedna zajímavost vedle druhé, očka dítěte létaly z jednoho na druhého, z krvavé tváře na jinou krvavou tvář, když jeho matka byla léčitelka bylo jasné, že dítě se kolem stanu první pomoci bude motat docela často i když to znamenalo že tam neustále bude ječet malé ufňukané děcko.  Všechno vypadalo tak hezky, nástroje se blyštily, neustále někdo chodil okolo, sem tam nakoukl někdo do tváře toho chlapce a pak zase odešel. Ráj pro zvídavé dětské oči. Přišly první kroky, první slova a do chlapcova života to přineslo další zábavu, v podobě neustálého nabíhání tam, kam nesmí – protože přesně to děti, kterým něco zakážete dělají. A tak byl vždy ve špatnou dobu na špatném místě. Tam ho málem trefil štít, jinde mu zase kolem hlavy proletěla vrhací hvězdice. A co na to to děcko nevychované? Byl fascinovaný, chtěl to umět taky. Chtěl toho být součástí, a tak otravoval. Otravoval způsobem, jak jen dítě otravovat může, protože jakmile dítě umí mluvit, je to oprátka pro každého, kdo je okolo. Jenže pro něco takového ve vojenském táboře není místo. Není místo pro rozptýlení v podobě dítěte, není tam prostor pro žádné nevychované děcko. Tam je potřeba disciplína, kterou chlapec bez přítomnosti otce postrádal. Takže se obvykle ocitl v zajetí silných vojáků, kteří jej jednoduše předhodili zpět jeho matce na ošetřovnu s ne příliš příjemnými poznámkami a chlapec byl jak jinak než bit za to, že neuposlechl.

Chyba se opakovala, respektive si chlapec nedal říct. A možná to bylo náhlé slitování kotlíku, nebo se někdo rozhodl, že matce toho dítěte konečně dodá trochu úlevy a dá mu disciplínu. Apo dostal do ruky meč. A po meči dostal do ruky luk a šípy a potom dýky, a nakonec se mu dostalo řádného vzdělání v podobě boje z blízka beze zbraně. Samozřejmě to nebyla otázka jednoho dne, týdne nebo roku, jen se to krásně shrnulo. Celých jeho 18 let života od jeho šesti. Výcvik mu skončil ve dvaceti-čtyřech letech a rozhodně se mohl díky nesčetným nakládačkám, nepovedeným pokusům a omylům řadit i mezi velice špatné, obzvláště na začátku, kdy si z něj spíš dělali všichni legraci. Byl spíš jako zábava, klaun, kterému dali naději, že patří mezi silné muže, i když pro ně byl jen děckem. Děckem, které dávalo všechny své síly a snahu do jediného – vyrovnat se ostatní dospělým vojákům, kteří za sebou mají už tolik let výcviku. Trvalo to dlouho, až do jeho čtrnácti let, než jej konečně začali brát vážně. Do té doby podstupoval výcvik spíš na vlastní pěst než tak, aby za svůj výkon byl skutečně oceněn. Poplácání po zádech rozhodně nepatřilo k formám uznání, které měl v plánu akceptovat. Každopádně od jeho čtrnácti, kdy jej konečně začali brát vážně se mohl skutečně zaměřit na to, co za předchozí roky vypozoroval. Byl skutečný dříč, snažil se a snad tam mělo něco do sebe i jeho vrozené vlohy a snad i vílí původ (i přesto, že tvořil jen jeho polovinu). To, že měl dvě podoby si samozřejmě nemohl nechávat pro sebe, neměl důvod. Fiplin nepatřil mezi země, kde by byla zase tolik odsuzován a zároveň to potvrdilo i povídačky o jeho otci, který se k synovi nijak zvlášť nehlásil – nejdříve to Apogeemu bylo líto. Snad i toužil otce poznat, ale s odstupem let a s nekonečným posměchem ostatních, jež jeho vášeň pro um boje nebrali vážně, se rozhodl, že je jeho život lepší bez otce. A když došlo na lámání chleba, tak by byl raději i bez matky, jelikož ta mu do života kromě výprasku příliš nepřispívala.

V táboře strávil ještě další dva roky, samozřejmě už se angažoval i na příjemných vražedných výletech do průsmyku čelit těm ježibabám. Zábava a práce v jednom, i když poprvé poznal jaký je skutečný boj, mohl říct, že je to jedna jediná věc, do které se za celý svůj život nakonec zamiloval i když to ještě v tu chvíli netušil. Nejen že si z první bitvy odnesl několik docela hezkých jizev, které mu ještě ošetřila jeho matka (poslední dvě jizvy, které mu ošetřil někdo jiný než on sám). Osudnou se mu stala až bitva v jeho sedma-dvaceti letech, kdy se v průsmyku na okamžik zasnil a pohrával si s mrtvolou jedné čarodějce. Nepopsané plátno v podobě kůže se stalo papírem pro jeho čepel. Bohužel kotlíku se asi toto zvěrstvo nelíbilo, nebo své zvrácenosti neměl dost a chtěl mu dopřát život s větším množstvím krve a s menším množstvím svobodného rozumu, šlechetný to kotlík. A tak se ocitl v Dyribthanu.

Do města jej dovedla Osta. Nebo alespoň tak to jméno pochytil, než jej hodila mezi ostatní otroky. Místo se mi nijak zvlášť nelíbilo, nijak zvlášť pěkné tváře, samý umoulenci, špinavci a nijak zvlášť zdatně vypadající lidé. Naštěstí tam nebyl dlouho, jelikož se nakonec ukázal jako docela dobrá zábava, nebo to možná bylo jeho naprosté ignorantství a úsečnost slov, které provázely celou jeho cestu sem (Kotlík asi chtěl, aby se sem dostal, jinak by těm čarodějnicím jistě dal nějakou příležitost jej naporcovat už po cestě), každopádně měl tu možnost opět držet v ruce zbraň a stavět se jinému otroku. Nijak zvlášť se souboji nebránil, obzvlášť když mu bylo oznámeno, že bojuje o vlastní život a jestli existuje něco co miluje třikrát víc než cokoliv jiného, je to jeho život. Protože v kterém dalším životě by měl tuhle krásnou tvářičku, dokonalý úsměv a takhle sexy zadek no ne? Takže souboj s přehledem vyhrál, šikovný to muž. A stejně tak s poměrně dobrým skóre pár ran a jizev, vyhrál i ty další, ke kterým byl „nucen.“ Ukázalo se, že každá výhra mu nakonec zvyšovala ego. Postupem času, tedy během následujících 4 let do současnosti si Dyribthan oblíbil, hlavně díky přízni čarodějnic, které s ním buďto chtěli zkoušet spát, nebo jej jednoduše předhodit před jiného otroka, kterého měl zabít, nebo resp. Který jej měl konečně porazit – nejspíš. Každopádně stále ještě žije a díky přízni jedné z čarodějek se občas podívá i mimo hlavní město. Jaké štěstí.

Zajímavosti

  • Má na těle poměrně dost jizev.

  • Nemá rád společnost.

  • Život v Dyribthanu se mu docela líbí. 

  • Svým způsobem hraje se svou věrností na obě strany.

  • Neví jak vypadá skutečná věrnost, láska nebo přátelství.

  • Má rád pohled na krev, kůže je podle něj nepopsané plátno.

Magie

Magie temnoty

Vidění ve tmě

2/10

Jeho zrak je zvyklý na temnější kouty, ale stále jde spíše o tmavé stíny nikoli o úplnou tmu.

Manipulace se stíny

2/10

Zatím zvládne stíny jen prohloubit nebo zesvětlit. Ovšem jedná se o malé výchylky, na které se musí soustředit, ale občas se tak děje i bez jeho vůle.

Zhmotňování stínů

2/10

Pokud se soustředí, tak dokáže stíny zhmotnit, ovšem není to na moc dlouho. Maximálně pár minut. Občas se stále stane, že jeho magie jedná sama za sebe a stíny se zhmotní bez jeho úmyslného přičinění. Často při silných emocích.

Obalení se stíny

0/10

Víla tuto schopnost neovládá.

Navození absolutní tmy

-/-

Víla tuto schopnost neovládá.

Schopnosti víl

Mentální štít

1/10

Jeho mentální štít není nijak silný, v podstatě není žádný. Zvládne ho zvednout, ale nijak dlouho ho neudrží natož, aby byl odolný. Jeho štít vypadá jako potrhané bílé plátno, které je různě posešívané nebo pocákané krví.

bottom of page