top of page
ae8b256d2440a979f4f37fd5f24bd7a6-2.jpg
06d8239679185f77950da54e3c874c32.jpg

Annie

Namara

Pollock

964309750b96bfca91811c123347054c.jpg
7fc836f506f8ed5a3a0e63557cdf2fca.jpg

Perittos

20 let

Strážce

Hráč: Alia

"Curiosity killed the cat, but satisfaction brought it back"

Vzhled

Annie je středně vysoká, štíhlá, okolo 175cm. Uši má sice malinko špičatější, než je běžné, ale ne natolik, aby se nad tím nedalo pokrčit rameny a považovat to za lidské. Je za to velmi pěkná, alespoň z obecného (lidského) hlediska - se symetrickými příjemnými rysy, jemnou pletí. Na první pohled byste ji nemuseli považovat za polovílu. Na druhý už ano, jste-li s tímto druhem obeznámeni. Zajímavé je, že vzhled - černé vlasy nebo zlaté oči, sdělila po otci, ne po matce. 

Má na sobě pár jizev z výcviku, nebo případných jiných potyček, ale nic vážného. Nějaké menší jizvy, když se pořezala o čepele na dlaních a prstech, jednu na ruce a jednu velkou přes záda, která přeťala tetování - obrázek stromu, jehož kořeny vedou hluboko pod zem, které si tam nechala udělat po odchodu její matky, a celé tetování se tím poškodilo, nebo spíš změnilo jeho ráz. Po tom si ni nechala udělat tetování kompasu na předloktí. 

Nejčastěji nosí uniformu stráží, protože to je to, čemu se teď věnuje nejvíc. Ve volných chvílích, ale nosívá jednoduché volné šaty. Nepotrpí si na žádné ozdoby (na šaty nebo do vlasu, to je jedno), ale to neznamená, že se nerada obléká hezky. 

Povaha

Jak říká jedna z nejmoudřejších vět: “já jsem celkem milý člověk, dokud mě nenasereš” a přesně touto větou by se dala popsat Annie. Na první pohled milá, vstřícná, hodná a ochotná. S vysokými morálními zásadami, které ji naučil otec. Jako léčitelka tuto svou stránku nejvíce ukazuje pacientům/zákazníkům, nebo cizinci, co si přišli pro pomoc. 

Ale nedej bože, aby jste s ní v něčem nesouhlasili, aby jste ji naštvali, nebo udělali něco, co se jí nelíbí. Co víc, je netolerantní (nejenom) k lidské blbosti a ač si nelibuje v rozbrojích, vylítne jak čertík z krabičky dřív, než mrknete. 

Pokud je jenom naštvaná nebo vytočená, nic se vám nestane - pokud teda nepočítate možné pošramocené ego a pošlapanou píchu, když vás zahrne urážkama. 

Pokud je vyloženě vztekla nebo nasraná, nejlepší, co můžete v této chvíli udělat, je zmizet. Je jedno, že je léčitel, a neměla by ubližovat komukoliv, nejspíš v té chvíli na vás poletí nůž, nebo cokoliv jiného co je zrovna při ruce, klidně i židle. 

A pak je ještě jedna její tvář, v podstě jí vrozená, ta je sarkastická, s nepříjemným zvykem rejpat do všeho a do všech, s černými smyslem pro humor. Trochu odtažitá, často nabručená. Tu používá běžně. Když musí jednat s někým koho nezná a není to paní na trhu, od které si chce něco nakoupit. Když má jenom blbou náladu a nebo když je rozmrzelá, něco ji otravuje, či je ve stresu. Případně pokud vás zná opravdu dobře a ví, že si to může dovolit. 

Asi by se dala popsat jako temperamentní, v některých situacích, a v některých zase absolutně ne. Potýká-li se s něčím čemu nerozumí, nebo je v situaci, na niž není zvykla, je možné, že sklouzne do své milé, hodné povahy alá: já tady nejsem, promiňte. Ale zase, jen dokud ji nevytočíte...

Je na ni celkem spoleh, občas, a jindy zase ne. Můžete si být jistí, že vás nenechá na holičkách, že vám pomůže, když to slíbí. Ale na druhou stranu je děsně líná a některé věci odkládá dokud není zbytí. 

Celkově by se dala označit jako inteligentní a chytrá. Je pár věcí které před ní nezmiňujte: politiku a válku. Ani o jednom se s ní bavit nechcete. O tom prvním nic moc neví a ani nechce a to druhé bytostně nesnáší.  Na druhou stranu je jedno téma,. které bytostně miluje a to jsou děti.

Dovednosti

Její dovednosti se zaměřují hlavně na bylinkářství - umění poznávat rostliny, pěstovat je a zpracovávat různými metodami a postupy, je jedna z jejích nejoblíbenějších činností. Právě proces výroby léků miluje nejvíc - ráda experimentuje. Zkouší nové kombinace, vymýšlí nové postupy a testuje jejich účinnost. 

Další její schopnost spočívá v boji, respektive sebeobraně -  za což vděčí životu v Gretlipu a zdejšímu způsobu života a výcviku, ale nebojí se rozhodně nikomu ublížit, i když jí matka učila léčit. Její nejoblíbenější zbraní je jednoruční meč a luk s nátahem o 90 liber. I muži občas mají problém luk natáhnout. A co se týče její přesnosti...well, nechcete aby na vás mířila. Ale velmi obratně si vede i s dýkou nebo s bojem tělo na tělo. 

Ještě umí hrát na flétnu (když byla malá, její matka jí hrávala), občas, kdy je jí smutno, jí můžete slyšet hrát. Nebo když ji požádáte, možná vám něco  veselého zahraje. A nebo vás tou flétnou praští, bude-li třeba… 

Rodina

Anniarmie Aggape Saio

Víla - Matka - Bylinkář, léčitel - živá

John Pollock

Človek - Otec - Voják - mrtvý (nejspíš)

Sourozenci

? - možná existují 

Historie

Ač při jejím narozením byly pochybnosti o tom, zda nepatří k Ischyros, vzhledem k tomu, že nenesla tolik vílých znaků na lidském těle -například uši sice měla trochu špičatější, ale rozhodně ne tolik, aby se to nedalo považovat za lidské - její pozdější růst rozhodl k jejímu příslušenství k Perittos, vzhledem k projevům síly a rychlosti. 

Narodila se v Gretlipu, v malé rodině tvořící její matku a otce. Ač teda tvrdili, že jsou manželé, nebylo tomu ve skutečnosti tak a nikdy jí neřekli proč, i když se ptala. Měla podezření, že otec už s někým sezdán byl a rozhodně né s její matkou. Nějak zvlášť ji to netrápilo, kromě teda toho, že by mohla mít někde sourozence. Kdyby ano, ráda by je potkala. 

Její matka pracovala jako léčitelka a bylinkářka v malé vesničce, zatímco otec, jakožto voják, občas vyrážel na výpravy, ale když byl doma, věnoval jí spoustu času. Nechtěl z ní vojáka, ale zřejmě si říkal, že by nebylo na škodu, kdyby ji naučil se bránit. Mimo jiné chodívala trénovat i s ostatními dětmi z vesnice a pokračovala v tom i potom, co se její otec z jedné výpravy už nevrátil. 

Nejvíc času  však trávila s matkou, která ji učila svému řemeslu -  bylinkářství s léčitelství. Nutno podotknout, že její matka kromě běžným léčebných lidských postupů používala i léčitelskou magii, kterou Annie nezdědila, proto se věnovala spíš bylinkám a běžnému (lidskému) způsobu léčení. 

Po smrti jejího otce, respektive, když se ani po pár letech nevrátil z výpravy domů. Odešla se svou matkou, v té době jí bylo okolo patnácti let, do Města Naděje, kde její matka pokračovala v práci jako léčitel a později si založila malé bylinkářství, zatímco Annie se dala k městským strážím a občas pomáhala matce v obchůdku. Nebo spíš jí pomáhala v malém skleníku, který její matka vytvořila za účelem pěstování vzácných druhů bylinek. 

Když Ann bylo osmnáct, její matka jednoho dne bez varování odešla. Beze slova, beze stopy. Jednoho dne se prostě probudila a její matka tu prostě nebyla, zato chyběly její cestovní věci. Možná šla hledat jejího otce, možná prostě potřebovala odejít a začít od znovu, kdo ví. Jediné co Anna ví je, že ji neviděla už víc jak dva roky. 

Zajímavosti

  • Miluje děti a zvířata, ale žádný si nikdy  nepořídila, ani psa, i když o tom uvažovala.

  • A naučila se stavět skleníky.

  • A taky miluje strkat nos úplně do všeho.

  • Opravdu nechcete, aby ji něco podezřelého zaujalo... 

bottom of page